ελληνική μουσική
    616 online   ·  210.826 μέλη

    Απόψεις για τον Διαγωνισμό Τραγουδιού.

    jorge
    19.05.2013, 13:50
    Συγχαρητήρια και από εδώ σε όλους, τόσο τους ουσιαστικούς νικητές, όσο και σε όσους κατάφεραν με το τραγούδι τους να δημιουργήσουν όμορφα συναισθήματα και στιγμές στους ακροατές.

    Σύντομα θα μπορέσουμε να μάθουμε περισσότερα για τους πρώτους 20 νικητές, μέσα από εκτενή άρθρα που θα φιλοξενήσουμε στο e-Περιοδικό του MusicHeaven και στην στήλη Σε Πρώτη Εμφάνιση, αλλά και με ζωντανές συνεντεύξεις στις εκπομπές του ραδιοφώνου μας.
    jorge
    19.05.2013, 21:47

    Τα νέα αποτελέσματα, μετά την απόσυρση του τραγουδιού Τέρμα οι άνθρωποι από τον ίδιο τον δημιουργό του.

    Μετά το παραπάνω, το τραγούδι Αύριο Θ' Απαρνιέσαι, ανεβαίνει στην 20η θέση

    [ τροποποιήθηκε από τον/την jorge, 20-05-2013 11:33 ]


    jorge
    20.05.2013, 00:52

    Συγνώμη απ' όσους σχολίασαν πριν και δεν βλέπουν το μήνυμά τους.

    Δεν θα αφήσουμε όμως να δοθεί συνέχεια. Ο χώρος εδώ, αλλά και ο ίδιος ο Διαγωνισμός δεν θα γίνει παιχνιδάκι στα χέρια κανενός.

    Αρκετά με τις ύβρεις, με τους απαξιωτικούς χαρακτηρισμούς, με τις συκοφαντίες.

    Συνοπτικά:

    1. Δημιουργήσαμε έναν Διαγωνισμό

    2. Προσκαλέσαμε δημιουργούς και ακροατές

    3. Ενημερώσαμε για τους Όρους

    4. Όλοι δέχτηκαν

    5. Ξεκινήσαμε

    Στην πορεία, ένας δημιουργός διαμαρτυρήθηκε επειδή κάποια μέλη έστελναν προσωπικά μηνύματα σε φίλους τους για να τους ψηφίσουν.

    Μας ζήτησε να μπουμε στους ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΥΣ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟΥΣ των μελών και να τιμωρήσουμε όσους το έκαναν.

    Αρνηθήκαμε να μπουμε στους προσωπικούς λογαριασμούς.

    Παράλληλα καταδικάσαμε για άλλη μια φορά τις πρακτικές περί προσωπικών μηνυμάτων.

    Ο Διαγωνισμός έληξε.

    Ο δημιουργός, ο οποίος κατέλαβε την 13η θέση, ξεκίνησε τους απαξιωτικούς χαρακτηρισμούς, κατά των διοργανωτών, προφασιζόμενος πως δεν ...απάντησαν σε αυτά περί προσωπικών μηνυμάτων και επειδή ο Διαγωνισμός δεν είχε εξαρχής τους όρους που ο ίδιος πίστευε οτι θα έπρεπε να ισχύουν. Και παρά το γεγονός οτι τους αποδέχθηκε ανεπιφύλακτα κατά την αίτηση συμμετοχής του.

    Δεν θα αφήσουμε τον Διαγωνισμό να γίνει παιχνιδάκι στα χέρια κάποιων που θέλουν να μας επιβάλλουν με το στανιό τις αντιδημοκρατικές τους αντιλήψεις. Ο Διαγωνισμός ήταν αυτός, χώρος για αντιρρήσεις υπήρξε και υπάρχει, αλλά όλα έχουν ένα όριο.

    Πρέπει κι εμείς να προστατεύσουμε το MusicHeaven από τις συκοφαντίες και τις ύβρεις.

    ΥΓ. Και πάλι συγνώμη για τα μηνύματα που σβήστηκαν.


    mixalis-kleanthis
    20.05.2013, 01:12

    Η Ευλογία να βρεθούμε τόσοι άνθρωποι στην δημιουργία του «Λέω Λόγια» ολοκληρώθηκε με το δίσκο μας και με το ταξίδι του τραγουδιού μας στον Ουρανό τουMusicHeaven!!!

    Τα λόγια δε χωράνε στα Ευχαριστώ που θέλω να εκφράσω : στη Σοφία , την Ερωφίλη , στο Βαγγέλη Κώτσου και τη Βερόνικα Ηλιοπούλου απ το Πολυφωνικό σχήμα Ηπείρου, Τον Νίκο Κριτσέλη για την τελική παραγωγή του τραγουδιού στον υπέροχο εξώστη του Inspiral Studio!!!

    Toν Χόρχε και όλα τα παιδιά του ραδιοφώνου του ΜΗ … και Κυρίως Όλους Εσάς , γνωστοί και άγνωστοι φίλοι που φτάσατε το τραγούδι μας εκεί , στον Ουρανό του Μουσικού μας Παραδείσου αγνοώντας τις γκρίνιες και δίνοντας στο «Λέω Λόγια»

     κοντά Χίλιες ψήφους !!!

    Νιώθω τυχερός για αυτά και τόσα άλλα, που έχουν ζεστάνει την σκέψη και την καρδιά μου !!

    Σας Ευχαριστώ Βαθιά 

    Μιχάλης Κλεάνθης

    [ τροποποιήθηκε από τον/την mixalis-kleanthis, 22-05-2013 13:01 ]


    mary_omikron
    20.05.2013, 01:17

    Το Musicheaven είναι κοινότητα που δίνει χώρο έκφρασης σε πολλούς και επιβάλλεται να προστατευθεί -χάριν των πολλών- από τις εκ των υστέρων ανεδαφικές απαιτήσεις, υποδείξεις, διάφορες αόριστες καταγγελίες χωρίς αποδείξεις και εκτόπισμα, και τα εν γένει troll που εμφανίζονται κατά καιρούς.


    Armenistis
    20.05.2013, 02:11

    Παράθεση:

    Το μέλος mixalis-kleanthis στις 20.05.2013, 01:12 έγραψε...

    Η Ευλογία να βρεθούμε τόσοι άνθρωποι στην δημιουργία του «Λέω Λόγια» ολοκληρώθηκε με το δίσκο μας και με το ταξίδι του τραγουδιού μας στον Ουρανό τουMusicHeaven!!!

    Τα λόγια δε χωράνε στα Ευχαριστώ που θέλω να εκφράσω : στη Σοφία , την Ερωφίλη , στο Βαγγέλη Κώτσου και τη Βερόνικα Ηλιοπούλου απ το Πολυφωνικό σχήμα Ηπείρου, Τον Νίκο Κριτσέλη για την τελική παραγωγή του τραγουδιού στον υπέροχο εξώστη τουInspiralStudio!!!

    Toν Χόρχε και όλα τα παιδιά του ραδιοφώνου του ΜΗ … και Κυρίως Όλους Εσάς , γνωστοί και άγνωστοι φίλοι που φτάσατε το τραγούδι μας εκεί , στον Ουρανό του Μουσικού μας Παραδείσου αγνοώντας τις γκρίνιες και δίνοντας στο «Λέω Λόγια»

     κοντά Χίλιους ψήφους !!!

    Νιώθω τυχερός για αυτά και τόσα άλλα, που έχουν ζεστάνει την σκέψη και την καρδιά μου !!

    Σας Ευχαριστώ Βαθειά 

    Μιχάλης Κλεάνθης

    K. Κλεάνθη εδώ , εχουν πέσει σοβάδες , έχουν ραγίσει δοκάρια, έχουν γκρεμιστεί ντουβάρια και εσείς μας λέτε τι ωραία που είναι τα πλακάκια του μπάνιου...;
    Θα μας απαντήσετε αν προσωπικά θεωρείτε δίκαιο να κατεβαίνετε σε έναν διαδικτυακό διαγωνισμό τραγουδιού, με χορηγό επικοινωνίας το ίδιο το site και σε συνεργασία με την δισκογραφική εταιρία που "έβγαλε"τον καινούργιο σας δίσκο ενώ ταυτόχρονα συμμετέχει στην βράβευση των νικητών; Την ίδια στιγμή που η πλειονότητα των συμμετεχόντων δεν είχαν το ίδιο ή κάποιο αντίστοιχο support.

    Δε μπορώ να καταλάβω γιατί πρέπει ντε και καλά να αγνοούμε γεγονότα και να μην λαμβάνουμε μια σοβαρή απάντηση. Δεν υποστηρίζω κάποια θεωρία συνωμοσίας απλά ένα "παραθυράκι" - κενό στο διαγωνισμό που ίσως αν το προσέξουμε την επόμενη φορά να έχουμε έναν καλύτερο και πιο δίκαιο διαγωνισμό. 

    Αν θυμάστε καλά στον προηγούμενο διαγωνισμό είχε προκύψει θεμα με profil χρηστών που δημιουργήθηκαν λίγες μέρες πρίν την ψηφοφορία μόνο και μόνο για να δώσουν κάποιες ψήφους παραπάνω. Αυτό λοιπόν δείχνει ότι στην πράξη θα αναγνωρίζονται τυχόν λάθη και παραλήψεις, και πάντα θα υπάρχει περιθώριο βελτίωσης ως προς την αντικειμενικότητα ενός τέτοιου διαγωνισμού.

    Υ.Γ. : Θεωρώ ανήθικο να διαγράφετε ένα μέλος που υποστήριξε την γνώμη του (Jpapageorge) ενώ μάλιστα δέχτηκε πρώτο απο τον ypersideliko τέτοια επιθεση και απάντησε.


    -----------------
    Είμαστε όλες ένα μάτσο βιόλες

    [ τροποποιήθηκε από τον/την Armenistis, 20-05-2013 02:13 ]

    [ τροποποιήθηκε από τον/την Armenistis, 20-05-2013 02:22 ]


    mixalis-kleanthis
    20.05.2013, 02:32

    Δεν με αγγίζουν αυτά που λέτε ...Armenistis

    Θα μιλήσω όποτε κρίνω Εγώ !!!

    Για τη ώρα κυριαρχούν Άλλα ... στην ψυχή και τον Νού μου !!
    Αυτά που κυριαρχούν στη δική σας ψυχή Είναι ορατά σε Όλους μας !!!


    Zangief
    20.05.2013, 04:21

    Είμαστε όλες ένα μάτσο βιόλες δε θα πεί τίποτα. Ας αναρωτηθεί ο καθένας πόσο νόημα έχει αυτή η συζήτηση που κατέληξε σε απαξιωτικούς χαρακτηρισμούς για μέλη της οικογένειας ενός ανθρώπου και σε νταηλίκια τύπου "ελα να τα πούμε απο κοντά" όταν μιλάμε για έναν ιντερνετικό διαγωνισμό τραγουδιού που πάνω απο όλα καταθέτει ο καθένας τη ψυχή του, χωρίς τίποτα τρομερά έπαθλα σε τελική ανάλυση. Δε θα φτιάξει κανείς τη καριέρα του απο εδώ μέσα, ούτε θα κονομήσει. Ακόμα περισσότερο πόσο αδικεί ο καθένας το έργο του και την ιδιότητα του σαν καλλιτέχνη με τέτοιες συμπεριφορές. Ακόμα και διαβλητός να ήταν ο διαγωνισμός, όταν φτάνεις σε τέτοιο σημείο που να σου απαντάνε και να μη θές καν να αναλογιστείς αν υπάρχει μια ειλικρίνεια στις απαντήσεις,να πουλάς αντριλίκι και να υποτιμάς τη κρίση τόσων ανθρώπων με το πιο άκομψο τρόπο, πάλι το δίκιο σου το χάνεις. Δε μπορώ να φανταστώ κανένα καλλιτέχνη με την αληθινή έννοια του όρου που αν θεωρούσε οτι συμμετέχει σε κάτι τόσο τραγελαφικό και στημένο δε θα αποχωρούσε πολύ νωρίτερα σα κύριος εκφράζοντας τις ενστάσεις του ή που απλά θα θεωρούσε γραφικό το όλο θέμα και θα έριχνε το γέλιο της ζωής του με τα τεκταινόμενα. Είμαι σίγουρος πως ο Τζιμάκος ο Πανούσης κάτι τέτοιο θα έκανε. Η ψυχή μας είναι πιο σημαντική απο έναν διαγωνισμό τραγουδιού, όσοι δε το καταλαβαίνουν ας συνεχίσουν να δημιουργουν κακό κάρμα. Το εγώ τους θα έρθει η ώρα που θα τους εκδικηθεί, αν δε το κάνει ήδη...

    [ τροποποιήθηκε από τον/την Zangief, 20-05-2013 21:42 ]


    STERGIO56
    20.05.2013, 09:05
    είναι κρίμα που συνέβη όλο αυτό που συνέβη και φτάσαμε σε ένα τέτοιο σημείο..όλα τα μέλη που επισημάναμε κάποια πράγματα δεν είπαμε τίποτα περισσότερο από τη γνώμη μας για δεδομένα που φαίνονταν δια γυμνού οφθαλμού και που κατά τη γνώμη μας δημιουργούσαν εύλογες απορίες.Η αλήθεια είναι ότι και εγώ δεν καλύφτηκα ούτε στο ελάχιστο από τις απαντήσεις, θέλω ωστόσο να δώσω συγχαρητήρια σε όλα τα μέλη που συμμετείχαν με ωραία τραγούδια αλλά και στους νικητές γιατί ανεξαρτήτως σκιών και αναπάντητων ερωτημάτων οι δημιουργίες τους ήταν αξιόλογες.Η διαγραφή του συγκεκριμένου μέλους που συμμετείχε στο διαγωνισμό σίγουρα στεναχώρησε πολύ κόσμο.Όμως το ίδιο θα έπρεπε να γίνεται και για μέλη που προσβάλλουν με τις τοποθετήσεις τους όπως αναφέρθηκε παραπάνω για το μέλος ypersyntelikos.Καλημέρα σας.
    jorge
    20.05.2013, 09:08
    Εχει γινει και αυτο.
    Post αρνητικής αξιολόγησης
    Post αρνητικής αξιολόγησης
    Post αρνητικής αξιολόγησης
    sillia
    20.05.2013, 12:45

    Αναλώνουμε χρόνο για τα αυτονόητα !

    Ξεκίνησε ο διαγωνισμος  δειλά δειλά το 2008 ...φτάσαμε σε ένα πολύ καλό επίπεδο το 2013! Εννοείται λοιπόν ότι προχωράμε δυναμικά και γινόμαστε όλο και καλύτεροι !

    Ακόμα και στην ποιότητα των τραγουδιών το διακρίνουμε αυτό!

    Ενωμένοι όλοι μαζί θα αγγίξουμε το επιθυμητό !!!!!!!


    ilio
    20.05.2013, 16:54

    Θα εκφραστώ με ένα τραγούδι γι αυτήν την κατάσταση που έχει δημιουργηθεί παιδιά και αν είμαι εκτός θέματος βάλτε με στα junk.


    ixthis
    20.05.2013, 18:14

    Είμαι η στιχουργός του τραγουδιού ΄΄λέω λόγια΄΄ και ως τώρα δεν έχω γράψει τίποτα ούτε έχω δώσει απαντήσεις ,μάλλον σωστότερο θα ήταν να πω ούτε έχω αντεπιτεθεί στις επιθέσεις στις κατηγορίες και στον χλευασμό κάποιων που ασταμάτητα το τελευταίο διάστημα εξαπολύουν στους δημιουργούς του τραγουδιού και σε μένα προσωπικά . Μετρημένοι στα δάχτυλα του ενάμιση χεριού ευτυχώς, γιατί αλλοίμονο αν ήταν έτσι οι περισσότεροι συνάδελφοι.

    Τι να σας απαντήσω και τι πρέπει να αποδείξω ότι δεν είμαι ελέφαντας?

     

    Τι να απαντήσω σ αυτή την άποψη δηλαδή του κυρίου fysiolatris

    {Εδώ, άνοιξε στόμα κάποιος κι είπε το αντικειμενικά διαπιστωμένο, ότι δηλαδή το "τραγούδι" για το οποίο γίνεται ντόρος, το "Λέω λόγια" ( "Λέω λόγια του αέρα" θα 'πρεπε να τιτλοφορείται) ΔΕ ΛΕΕΙ ΤΙΠΟΤΕ, είναι "πάτος" από θέμα στίχου, κι ουδείς ασχολήθηκε μ' αυτή την ουσιώδη διαπίστωση. Τουτέστιν, σ' ετούτον τον αστείο διαγωνισμό, δεν ενεπλάκη ούτε ένας που να σκαμπάζει από τραγουδοποιία.}

     

    Δικαίωμα σας αναμφισβήτητο να πιστεύετε ότι θέλετε . Άκομψος βέβαια ο τρόπος σας αλλά είναι η άποψη σας. Μπορεί και να έχετε δίκαιο. Με καλύτερους στίχους ίσως το τραγούδι να πήγαινε ακόμη καλύτερα. Αλλά τους διάλεξε ο συνθέτης δε τους επέβαλα εγώ με το στανιό. Διαβάζοντας δε κάποια κείμενα σας μέσα στο φόρουμ και βλέποντας πόσο απαξιωτικός είστε για καταξιωμένους καλλιτέχνες και πόσο σίγουρος και αφοριστικός , κατάλαβα αρκετά πράγματα .Δε θα σας κρύψω ότι ένοιωσα ιδιαίτερα κολακευμένη να με λασπολογείτε εσείς το πρόβλημα και η ανησυχία μου θα ήταν αν με κολακεύατε.

     Εδώ δε γλύτωσε η κα Λίνα Νικολακοπούλου,,,,,,

     Α, ρε, βιτσιές στον ποπό που θέλει η καταστροφέας του ελληνικού τραγουδιού...!!  Αυτή που ήρθε δήθεν να ανανεώσει το στίχο και κατάφερε να τον κουρελιάσει, να τον "παρδαλέψει", να τον ευνουχίσει κι εντέλει να τον σακατέψει τελείως και να τον καταβαραθρώσει.

    Συνεχίστε λοιπόν το αγαπημένο σας σπορ   ως ξερόλας των πάντων  και λασπολογήστε με την ησυχία σας…

    Όλη δε η παραφιλολογία του κου nvluc

     για το δελτίο τύπου μία διαδικασία τυπική που απ όσο ξέρω ,συμβαίνει σ όποιον δίσκο κυκλοφορεί και που για να σας πω την αλήθεια το διάβασα πιο προσεχτικά όταν βάζατε εσείς το λίνγκ κύριε nvluc .Xωρίς να το θέλετε προσπαθώντας και εσείς μαζί με τους φίλους σας να λασπολογήσετε το διαφημίσατε. Μέχρι τότε ούτε οι φίλοι μας δε το είχαν δει. Και θέλετε να πείτε αυτή η άνοδος του κομματιού οφείλετε στο δελτίο τύπου ?

     Ότι ο κόσμος που έμπαινε να ψηφίσει

    1ον πήγαινε και έψαχνε ένα δελτίο τύπου που είχε αναρτηθεί πριν μήνες …και να θες να το βρείς δεν είναι ευκολο πρέπει να ψάξεις ώρα όπως κάνατε εσείς ,,,,και

    2ον σαν πρόβατα πήγαιναν υπνωτισμένοι και ψήφιζαν ..

    συμπαθάτε με αλλά θα σας πω ΄΄ το άλλο με τον τοτο το ανέκδοτο το ξέρετε?

     Αν το τραγούδι δεν αγαπηθεί και δεν κάνει ‘’κλίκ ‘’που λέμε  στον κόσμο δε θα ψηφιστεί. Ο κόσμος δεν είναι αργόσχολος έμπαινε άκουγε τα τραγούδια και ψήφιζε ότι του άρεσε.

    Ε του άρεσε το λέω λόγια τι να κάνουμε τώρα για να μη σας στενοχωρήσουμε.

    Φτάσαμε στο σημείο να φοβόμαστε μην μεγαλώσει η διαφορά για να μην ανοίγετε τα στοματά σας και βρίζετε ακατάπαυστα.

     Αλλά αγαπητέ όταν ο κόσμος αποφασίσει η δική σας και η δική μου γνώμη περισσεύουν…

    Αλλά όλα αυτά λίγο ως πολύ τα κατανόησα και προσπάθησα( αν και μου ήταν πολύ δύσκολο) να δικαιολογήσω την συμπεριφορά σας. Σας είδα σα φαινόμενο και απλώς σας παρατηρούσα και ΄΄επαιρνα εργασία ΄΄ που λέγαμε και στο σχολειό

    Αυτό όμως που με έκανε να στεναχωρηθώ πραγματικά ήταν οι ''κυρίες '' και οι ''κύριοι'' που σου στέλνουν προσωπικά μηνυματα με συγχαρητήρια και κατεβατά ολόκληρα εκθειάζοντας σε ,,,,, καλή επιτυχία …. είναι υπέροχο το κομμάτι σας είστε ταλαντούχοι κλπ κλπ και την ίδια ώρα με άλλους συμφορμίτες σε χαρακτηρίζουν με τον πιο αχαρακτήριστο τρόπο. Με ένα μένος και εμπάθεια που πραγματικά απορείς για τις θεατρικές τους ικανότητες . Θα έλεγα χρησιμοποιώντας λόγια του λαού μας ότι οι κύριοι αυτοί δε φορούν παντελόνια και οι κυρίες στερούνται ήθους. Αλλά πολύ σοφά λένε ουδέν κρυπτόν υπό του Ήλιου η όταν ανοίγεις για κάποιον ένα λάκκο πέφτεις πρώτος μέσα.

    Κάποια δε κυρία χαριτωμένη κατά τα αλλά ήταν της άποψης σε πρόσφατο ποστ του κου Ππαπαγεωργίου να βγαίνουν τα πμ στη φόρα …

    Θα σας άρεσε να  δημοσιοποιήσω το πμ αυτό που σας ανέφερα ?

     Όταν λοιπόν δεν νοιώθεις και δε λειτουργείς όπως σου καταλογίζουν κάποιοι δε σε αφορούν και αυτά που γράφουν.

     Και όλα αυτά γιατί το τραγούδι άρεσε στους ανθρώπους και το ψήφιζαν .

     Αλλά όπως είπε και ένα καλός μου φίλος ΄΄ ο καθένας σκέπτεται και καταλογίζει στον άλλον αυτό που εκείνος θα έκανε και θα σκεφτότανε ΄΄

    Τη σάτιρα και το χιούμορ , ειδικά όταν είναι εύστοχο είναι κάτι που αγαπώ πολύ και ασχολούμαι  μαζι του κάνοντας μια ανάλογη εκπομπή  απ το ραδιόφωνο της σελίδας. Δε θα μ ενοχλούσε καθόλου να σατιρίσει οποιοσδήποτε το στίχο μου  και ότι άλλο έχω γράψει και έχει εκτεθεί.

     Όμως εσείς που γράψατε ότι το σχήμα των ηπειρωτών είναι για τα πανηγύρια είναι ότι πιο άκυρο έχω ακούσει. Ούτε στο πανηγύρι του Αγίου Γιάννη του Ρώσου δεν υπάρχουν πολυφωνικά ηπειρώτικα και ας είναι απ τα πιο τοπ πανηγύρια . Φίλε μου μάλλον εσύ είσαι για τα πανηγύρια αν λες τέτοια


    Όσο για τον κύριο Παπαγεωργίου

     δεν νομίζω να έπεισε κανένα ότι το θέμα του ήταν τα πμ τα οποία είναι αστείο να γίνονται θέμα αποχώρησης. Διότι είμαστε μεγάλα παιδία και έχουμε κρίση και γνωρίζουμε και να διαγράφουμε και να μην ασχολούμαστε. Από ευγενής έγινε ξαφνικά βίαιος υβριστής και το τελευταίο κείμενο του στον υπερσυντέλικο απαράδεκτο επειδή του είπε ότι χρήζει βοήθειας. Οκ ειρωνικό αλλά ικανό για τέτοια βίαιη συμπεριφορά? Αργά η γρήγορα θα μου πεις ,,,,,,, οι μάσκες πέφτουν . Όσο για την αποχώρηση του μου θύμισε μια ελληνική μπάντα που κάθε φορά μιλάγανε για την τελευταία συναυλία τους που ποτέ δε συνέβη.

     Αποχωρούσε μένοντας και έμενε  αποχωρώντας……. και όλα αυτά για τα πμ?

     Ένα μεγάλο ευχαριστώ οφείλω στους φίλους μου που ήταν δίπλα μου και με στήριξαν σ όλη αυτή τη διαδρομή του διαγωνισμού και που ήμουν η αιτία να στεναχωρεθούν και να πληγωθούν απ όλα αυτά που διάβαζαν . Σας ευχαριστώ πολύ παίδες…

     Τέλος ευχαριστώ τη σελίδα που μας φιλοξένησε και υπέστη και τόσες επιθέσεις με αφορμή το τραγούδι . Εισπράξαμε φιλοξενία σεβασμό και απόλυτη ελευθερία να είστε καλά και στα επόμενα εύχομαι.

    Τον κόσμο που μας ψήφισε και μας έδωσε τη χαρά να τους αρέσει το τραγούδι μας, και όλα τα παιδιά που συμμετείχαν στο διαγωνισμό . Συνάδελφοι τα καλύτερα.

    Εδώ πρέπει να πω ότι το ήθος και η συμπεριφορά των συναδέλφων που βρέθηκαν στις πρώτες θέσεις είναι αξιο επαίνου .

    Επιβεβαιώνουν αυτό που έλεγαν οι αρχαιοι ημων…..

    Ο ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΗΣ ΔΙΔΑΣΚΕΙ ΠΡΩΤΑ ΑΠ ΟΛΑ ΗΘΟΣ

     

    Και θέλω να αναφερθώ ονομαστικά στο

     μαστίχα μύρισα και στην

    Αθηνούλα Χίωτη τον Βασίλη Γκίκα και τον συνθέτη Γιάννη Χούλη

    Στις ελπιδες μας φωτιά και τον Γιώργη Γελαράκη

    Χρόνια της Αθωότητας Στην έλενα Ζανταρίδου και Τον ευγενέστατο Θάνο Χασιώτη

    Δική μου χαρά και τιμή να σας γνωρίσω……

     

     


    KRISTHESS
    20.05.2013, 21:39
    έχω πραγματικά μουδιάσει μέ όσα έχουν συμβεί με τον κ.Παπαγεωργίου..έναν πραγματικά αξιόλογο καλλιτέχνη..ειλικρινά στεναχωρέθηκα με όσα έχω διαβάσει εκατέρωθεν..και έχω επηρεαστεί λίγο αρνητικά..Σίγουρα καταλαβαίνω απόλυτα τη θέση μελών που ενοχλήθηκαν,πολλές φορές επισήμανα και γω πράγματα ,ωστόσο όσον αφορά συγκεκριμένα το "λέω λόγια" εκείνο που θέλω να πω είναι ότι σε καμία περίπτωση δεν πρέπει να υποβαθμιστεί η αξία του.Πέραν όλων των απόψεων και κρίνοντας αυστηρά το πρώτο τραγούδι αν θέλετε ,θεωρώ ότι όλοι αναγνωρίζουν ότι άξια βρίσκεται στην πρώτη θέση. Πέραν τούτου η ευγένεια στις απόψεις είναι όπως έχω τονίσει επανειλλημένως επιβεβλημένη από όπου κι αν κατατίθενται και ανεξαρτήτως διαφωνιών. Κι έχει απόλυτο δίκιο το μέλος ΙΧTHYS όταν επισημαίνει.. Ο ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΗΣ ΔΙΔΑΣΚΕΙ ΠΡΩΤΑ ΑΠ'ΟΛΑ ΗΘΟΣ..από εκεί και πέρα κανένας διαγωνισμός δεν αποτελεί το απόλυτο εισιτήριο επιτυχίας και καλό είναι να το λάβουν υπ'όψη όλοι όσοι διαγωνίστηκαν ή θα διαγωνιστούν στο μέλλον. Και κάτι ακόμα..το αν αξίζει κάποιος καλλιτέχνης δεν κρίνεται από κανέναν διαγωνισμό..Όμως για σκεφτείτε ..πόσο βάρος μπορεί να έχουν αυτοί τη στιγμή και οι πρώτοι που πρέπει ανα πάσα στιγμή να δικαιολογούν με τις πράξεις, τα λεγόμενά τους κτλ.τις θέσεις που πήραν..να κάνουν δηλαδή ένα διαρκή αγώνα να φανούν αντάξιοι αυτής τους της θέσης..πόση δύναμη χρειάζεται..και πως μπορεί κάποιος κάποια στιγμή να "σπάσει"..ένα νόμισμα έχει πάντα δύο όψεις..ας καταλαγιάσουν λοιπόν λίγο όλοι..ο διαγωνισμός τελείωσε και το μέλλον περιμένει..νικητές και ηττημένους..ο καθένας παίρνει στη ζωή αυτό που του αξίζει..έτσι δε λένε? :)
    Post αρνητικής αξιολόγησης
    ixthis
    20.05.2013, 22:30

    Παράθεση:

    Το μέλος KRISTHESS στις 20.05.2013, 21:39 έγραψε...

    . Κι έχει απόλυτο δίκιο το μέλος ΙΧTHYS όταν επισημαίνει.. Ο ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΗΣ ΔΙΔΑΣΚΕΙ ΠΡΩΤΑ ΑΠ'ΟΛΑ ΗΘΟΣ..

    Ελπίζω  να το τηρήσεις  απο εδώ και πέρα  Χριστίνα.....


    KRISTHESS
    20.05.2013, 22:55

    Παράθεση:

    Το μέλος ixthis στις 20.05.2013, 22:30 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος KRISTHESS στις 20.05.2013, 21:39 έγραψε...

    . Κι έχει απόλυτο δίκιο το μέλος ΙΧTHYS όταν επισημαίνει.. Ο ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΗΣ ΔΙΔΑΣΚΕΙ ΠΡΩΤΑ ΑΠ'ΟΛΑ ΗΘΟΣ..

    Ελπίζω  να το τηρήσεις  απο εδώ και πέρα  Χριστίνα.....



    ???