ελληνική μουσική
    853 online   ·  210.833 μέλη

    Ξαφνικό θάνατο της ΕΡΤ ανακοίνωσε η κυβέρνηση

    pastella
    11.06.2013, 18:36

    Αθήνα

    Το κλείσιμο της ΕΡΤ ανακοίνωσε πριν από λίγο ο κυβερνητικός εκπρόσωπος Σίμος Κεδίκογλου, έπειτα από συνάντηση με τον πρωθυπουργό. Είχε προηγηθεί η δημοσίευση της Πράξης Νομοθετικού Περιεχομένου, με την οποία οι υπουργοί αποκτούν το δικαίωμα να κλείσουν φορείς του δημοσίου με μια υπογραφή.

    Ο κ. Κεδίκογλου χαρακτήρισε  θύλακα αδιαφάνειας την ΕΡΤ και σκανδαλώδη τον τρόπο λειτουργίας της, ενώ ανήγγειλε ότι σύντομα θα λειτουργήσει νέος φορέας ραδιοτηλεόρασης, που θα είναι δημόσιος αλλά όχι κρατικός, ούτε κομματικός.

    Είπε ακόμη ότι οι εργαζόμενοι θα αποζημιωθούν και ότι όσοι επιθυμούν θα μπορούν να υποβάλλουν αίτηση πρόσληψης στον νέο φορέα.

    Ο κ. Κεδίκογλου ανέφερε ότι οι μεταδόσεις θα σταματήσουν με το τέλος του αποψινού προγράμματος.

    Η ΕΡΤ είναι η πρώτη από τις εταιρείες του Δημοσίου, στην οποία μπαίνει λουκέτο, στο πλαίσιο των συμφωνιών της κυβέρνησης με την τρόικα για κλείσιμο φορέων και οργανισμών, καθώς και απολύσεις δημοσίων υπαλλήλων.

    Η δήλωση Κεδίκογλου

    «Σε μια περίοδο που ο ελληνικός λαός υφίσταται θυσίες, δεν υπάρχουν περιθώρια για καθυστερήσεις ή για δισταγμούς. Όπως δεν υπάρχουν περιθώρια ανοχής για 'ιερές αγελάδες' που παραμένουν άθικτες, όταν επιβάλλονται περικοπές παντού.

    » Όταν πρέπει να τελειώνουμε με τα ελλείμματα και να βγούμε από την κρίση, δεν μπορούμε να ανεχόμαστε θύλακες αδιαφάνειας και δημόσιας σπατάλης.

    » Η Ελληνική Ραδιοφωνία Τηλεόραση, η ΕΡΤ, είναι μια χαρακτηριστική περίπτωση μοναδικής αδιαφάνειας και απίστευτης σπατάλης.

    » Κι αυτό τελειώνει σήμερα…

    » Την ΕΡΤ την πληρώνει ο Ελληνικός λαός με το χαράτσι στους λογαριασμούς ηλεκτρικού: γύρω στα 300 εκατομμύρια το χρόνο! Έχει τριπλάσιο ως επταπλάσιο κόστος από άλλους τηλεοπτικούς σταθμούς και τετραπλάσιο ως εξαπλάσιο προσωπικό για πολύ μικρή τηλεθέαση: τη μισή σχεδόν και για τα τρία δημόσια κανάλια μαζί, απ’ όση ένα μέσο εμπορικό κανάλι.

    » Έχει τεράστια περιουσία, η οποία παραμένει αδρανής, αν δεν λεηλατείται υπέρ του ανταγωνισμού.

    » Έχει καθεστώς αδιαφάνειας στη διαχείρισή της: Μιλάμε για μια εταιρία με έξι λογιστήρια που δεν επικοινωνούν μεταξύ τους!

    » Καθεστώς αδιαφάνειας στη διαχείριση των συμβάσεων, καθεστώς ακόμα μεγαλύτερης αδιαφάνειας στη διαχείριση του υλικού, το οποίο δεν έχει απογραφεί εδώ και… οκτώ χρόνια!

    » Καθεστώς προνομίων για τους εργαζομένους, που χρεώνουν τεράστιο αριθμό υπερωριών.

    » Για να μην αναφερθούμε στα τεράστια ποσά τα οποία μοιράζει σε ιδιωτικές παραγωγές που θα μπορούσε να κάνει, με πολύ λιγότερα, χρησιμοποιώντας τα δικά της μέσα. Που τα έχει πληρώσει ακριβά ο Έλληνας φορολογούμενος. 

    » Για να μην αναφερθούμε στο τεράστιο κόστος εξωτερικών μεταδόσεων που έχουν επιβάλλει απαρχαιωμένα συνδικαλιστικά προνόμια, κι έτσι μετακινούνται δεκάδες τεχνικοί κάθε τόσο, για έργο που μπορεί να γίνει από δύο-τρία άτομα.

    » Για να μην πούμε ότι συντηρεί περιοδικό χωρίς αναγνώστες, ενώ διαθέτει δεκάδες σταθμούς τοπικούς σταθμούς που ουσιαστικά αναμεταδίδουν, τις περισσότερες ώρες της μέρας, το κεντρικό πρόγραμμα.

    » Η σημερινή ΕΡΤ έχει εξελιχθεί σε ένα σκάνδαλο που το βλέπουν καθημερινά όλοι, αλλά δεν τόλμησε να το αγγίξει κανείς.

    » Αυτά όλα τελειώνουν σήμερα. Και τελειώνουν οριστικά!

    » Η κυβέρνηση αποφάσισε να κλείσει την ΕΡΤ. Με το ισχύον νομικό πλαίσιο και με κοινή υπουργική απόφαση σταματούν οι μεταδόσεις της ΕΡΤ μετά την ολοκλήρωση του προγράμματος σήμερα το βράδυ. Και στη θέση της ΕΡΤ θα δημιουργηθεί ένας σύγχρονος, δημόσιος - αλλά όχι κρατικός, ούτε κομματικά ελεγχόμενος - Οργανισμός Ραδιοτηλεόρασης.

    » Κατά τα πρότυπα των πιο επιτυχημένων δημόσιων Ραδιοτηλεοπτικών οργανισμών της Ευρώπης. Το σχετικό νομοσχέδιο κατατίθεται αμέσως, ώστε να λειτουργήσει το ταχύτερο ο νέος φορέας. 

    »Το προσωπικό της ΕΡΤ θα αποζημιωθεί κανονικά. Και όσοι από τους τωρινούς εργαζόμενους το επιθυμούν, θα μπορέσουν να υποβάλλουν αίτηση για να προσληφθούν στο νέο Οργανισμό Ραδιοτηλεόρασης.

    » Υπάρχουν πολλοί άξιοι και ικανοί εργαζόμενοι, η πείρα και η προϋπηρεσία των οποίων είναι απαραίτητη για να σταθεί ο νέος Οργανισμός. Και θα συνεκτιμηθεί κατά τη διαδικασία προσλήψεων, με διαφανείς διαδικασίες και κριτήρια ΑΣΕΠ.

    » Ο νέος Οργανισμός θα λειτουργήσει με πολύ λιγότερο προσωπικό. Με σαφές οργανόγραμμα, όπως προβλέπουν τα σύγχρονα δεδομένα για τη δημόσια Ραδιοτηλεόραση παντού στον κόσμο. Το αρχείο της ΕΡΤ -που αποτελεί αληθινό εθνικό θησαυρό- θα περιφρουρηθεί και θα αξιοποιηθεί πλήρως.

    » Επίσης θα αξιοποιηθούν οι δορυφορικές υπηρεσίες και οι σύγχρονες τεχνολογίες. Ώστε να υπάρξει - επιτέλους - δυναμικός μοχλός προβολής της Ελλάδας, της ανάπτυξης, της εξωστρέφειας, αλλά και πολύτιμος καθημερινός δεσμός με την Ελληνική Διασπορά σε όλο τον κόσμο.

    » Ο νέος Οργανισμός Ραδιοτηλεόρασης θα ξεκινήσει να λειτουργεί το συντομότερο. Μέχρι τότε οι πολίτες δεν θα πληρώνουν το χαράτσι που πληρώνουν ως σήμερα.

    » Κι από τη λειτουργία του και μετά θα πληρώνουν πολύ λιγότερα. Υπολογίζεται ότι θα απαλλαγούν από ένα ποσό που φτάνει τα 100 εκατομμύρια ετησίως.

    » Ενώ για όσες θέσεις της σημερινής ΕΡΤ κρίνονται υπεράριθμες, θα προσληφθούν με ΑΣΕΠ νέοι εργαζόμενοι στα νοσοκομεία, στα ΚΕΠ και όπου αλλού το δημόσιο έχει ανάγκη.

    » Μεγάλες αλλαγές δεν γίνονται χωρίς μεγάλες τομές. Τολμηρές και ριζοσπαστικές!

    » Μέχρι τώρα πολλοί έλεγαν ότι «δεν υπάρχει πολιτική βούληση» για τέτοιες τομές…

    » Η σημερινή κυβέρνηση αποδεικνύει ότι διαθέτει την πολιτική βούληση!

    » Αυτό άλλωστε, ζητάει κι αυτό περιμένει να δει ο Ελληνικός λαός».

    Newsroom ΔΟΛ

    Πηγή: http://news.in.gr/greece/article/?aid=1231252896

    _________________________

    Όλοι ξέρουμε τη διαφθορά και τους παχυλούς μισθούς στην ΕΡΤ. Όλοι ξέρουμε ότι τα πράγματα δεν είναι και τόσο καλά.

    Με όλα τα στραβά της για μένα η ΕΡΤ δεν είναι απλά ένα κρατικό κανάλι, αλλά ένας πραγματικός δίαυλος επικοινωνίας και πολιτισμού, ειδικά σε μια εποχή που τα ιδιωτικά κανάλια με στρέφουν στην υποκουλτούρα των πολλοστών επαναλήψεων σήριαλ, σε φτηνές παραγωγές εξωτερικού που κρατούν αποβλακωμένους εκατομμύρια Έλληνες και στις συνεντεύξεις των αποβρασμάτων από αποβράσματα στο ΣΚΑΪ.

    Καλώς ορίσατε στη νέα Ελλάδα.

    Όσοι χαίρονται για το γεγονός ας ετοιμαστούν γιατί απλά έγινε το πρώτο βήμα και άνοιξε ο ασκός του Αιόλου.

    Πραγματικά, πόσο ακόμα θα ανεχόμαστε τέτοιου είδους διακυβέρνηση με φασιστικές νοοτροπίες;

    Ντροπή.

    [ τροποποιήθηκε από τον/την pastella, 11-06-2013 18:46 ]


    Hastaroth
    11.06.2013, 18:50

    Μήπως θα ήταν καλό να μήν βιαζόμαστε;

    Ας περιμένουμε πρώτα να λειτουργήση ο νέος φορέας-άλλωστε δέν θ'αργήση ιδιαιτέρως,γιά τον Σεπτέμβριο ορίστηκε η έναρξη λειτουργίας του.

    Ναί,οι ιδιωτικοί τηλεοπτικοί σταθμοί κατήντησαν πιό πολύ σταθμοί μετάδοσης διαφημίσεων με ολίγον από πρόγραμμα.

    Ναί,η ΕΡΤ,παρ'όλα τα στραβά της είχε και αξιόλογες εκπομπές.

    Ομως αφού ο τρόπος λειτουργίας της ήταν σκανδαλώδης και υπήρχε μεγάλη διαφθορά,μήπως δέν θα'πρεπε να διακόψη γιά κάποιο διάστημα την λειτουργία της,να "νοικοκυρευτή" και να επανακάμψη με νέα μορφή,πιό υγιή και πιό αποτελεσματική;

    Κλείστε λοιπόν τίς τηλεοράσεις,βγείτε έξω,πηγαίνετε στους κινηματογράφους,σε συναυλίες,σε θέατρα-καλοκαίρι είναι άλλωστε,αρχίσαν και τα μπάνια τού λαού,θα'ρθουν και οι διακοπές-και από Σεπτέμβριο,που θ'αρχίση να λειτουργή ο νέος τηλεοπτικος φορέας,εδώ θα'μαστε..... 


    jorge
    11.06.2013, 18:54
    Αλβέρτο, αν στην εταιρία ΣΟΥ ένας διευθυντής δεν κάνει καλά τη δουλειά του, θα κλείσεις την εταιρία ή θα τον στείλεις στον αγύριστο;
    KRISTHESS
    11.06.2013, 18:58

    Εγώ πάντως...να δω να "εξαφανίζεται" η ΕΡΤ απο το λογαριασμό της ΔΕΗ και τι στον κόσμο...{#emotions_dlg.blink}{#emotions_dlg.tt2}μωρέ κάποιο λάκκο έχει η φάβα..γιατί δεν πείθομαι??ΟΕΟ?Επανασύσταση σου λέει κρατικού φορέα με κρατική απόφαση για να μην είναι...κρατικός...{#emotions_dlg.blink}  Χ... ψηλά και αγνάντευε{#emotions_dlg.tt2} συμφωνώ με Χόρχε

    [ τροποποιήθηκε από τον/την KRISTHESS, 11-06-2013 19:09 ]


    pastella
    11.06.2013, 19:19

    Παράθεση:

    Το μέλος Hastaroth στις 11.06.2013, 18:50 έγραψε...

    Μήπως θα ήταν καλό να μήν βιαζόμαστε;

    Ας περιμένουμε πρώτα να λειτουργήση ο νέος φορέας-άλλωστε δέν θ'αργήση ιδιαιτέρως,γιά τον Σεπτέμβριο ορίστηκε η έναρξη λειτουργίας του.

    Ομως αφού ο τρόπος λειτουργίας της ήταν σκανδαλώδης και υπήρχε μεγάλη διαφθορά,μήπως δέν θα'πρεπε να διακόψη γιά κάποιο διάστημα την λειτουργία της,να "νοικοκυρευτή" και να επανακάμψη με νέα μορφή,πιό υγιή και πιό αποτελεσματική;

    Δεν διαφωνεί κανένας σχετικά με την απαραίτητη εξυγίανση και αναδιάρθωση Αλβέρτο. Όμως δεν μπορείς να κλείνεις με το έτσι θέλω την ΕΡΤ. Η όλη πρακτική και ο τρόπος που γίνεται και θα γίνεται πλέον το κλείσιμο των οργανισμών δεν μου λέει κάτι. Είναι η αρχή της υπέρτατης παρακμής. Δηλαδή πονάει κεφάλι, λιώνει κεφάλι; Εκεί φτάσαμε;

    Όπως επίσης δεν νομίζω ότι είναι καλύτερα τα πράγματα στην Ελλάδα από τότε που ξεκίνησαν οι ιδιωτικοποιήσεις/ξεπουλήματα εδώ και λίγα χρόνια.

    Κι επίσης είναι ΑΚΡΩΣ ΤΡΑΓΕΛΑΦΙΚΟ να μιλούνε για διαφθορά αυτοί που δεκαετίες τώρα διορίζουν και χρησιμοποιούν τον κάθε δημόσιο οργανισμό για ρουσφετολογικούς λόγους. Είναι αηδιαστικά ΥΠΟΚΡΙΤΕΣ.

    Μακάρι το αποτέλεσμα να με διαψεύσει, πρώτη εγώ θα βγώ και να πω μπράβο.

    Προς το παρόν ας τρώμε στη μάπα πλέον μόνο γλίτσες σαν τον Τράγκα και τον Πρετεντέρη.


    hp
    11.06.2013, 19:26

    Oύστ, κοπρόσκυλα.

    καλείτε τους ανέργους έ? αυτούς που στηρίζατε τόσα χρόνια με ποιο τρόπο ρε λαμόγια, τους δώσατε το λόγο??

    βρεθήκατε ποτέ πραγματικά στο πλευρό τους???

    τι μισθούς πέρνατε??? Γιατί σας πλήρωνα ενω δεν είχα ποτέ μου καν συσκευή τηλεόρασης ????

    Με δεκάδες συχνότητες, με ένα αρχείο μπάχαλο και μηδαμινό, αναξιοποίητο. Με εργαζόμενους (τα ξέρω καλά στο χώρο τον ίδιο εργάζομαι) που δουλεύαν απο 10 λεπτά εως το πολύ μια ώρα τη μέρα??

    Άντε και τη tv100, άκου δημοτική τελεόραση...

    Κλείστε λοιπόν τίς τηλεοράσεις, βγείτε έξω, πηγαίνετε στους κινηματογράφους, σε συναυλίες, σε θέατρα-καλοκαίρι είναι άλλωστε, αρχίσαν και τα μπάνια τού λαού, θα'ρθουν και οι διακοπές-και από Σεπτέμβριο.....συνεχίστε τη ζωή σας χωρίς αυτή, τι διάολο τόσο δύσκολο είναι???

    Με όλα τα στραβά της για μένα η ΕΡΤ δεν είναι απλά ένα κρατικό κανάλι, αλλά ένας πραγματικός δίαυλος επικοινωνίας και πολιτισμού, ειδικά σε μια εποχή που τα ιδιωτικά κανάλια με στρέφουν στην υποκουλτούρα των πολλοστών επαναλήψεων σήριαλ, σε φτηνές παραγωγές εξωτερικού που κρατούν αποβλακωμένους εκατομμύρια Έλληνες και στις συνεντεύξεις των αποβρασμάτων από αποβράσματα στο ΣΚΑΪ.

    Αν θές πολιτισμό στη βιβλιοθήκη, στις δράσεις, έξω, μαζί με ανθρώπους ή και πάλι διαδραστικά στο ίντερνετ.

    Δεν χρειάζεται ο παπαδόπουλος να αμοίβεται με 16 χιλιάδες ευρώ για να δεις ενα ''παραδοσιακό'' γλέντι στο οποίο σε πρήζουν οι σκηνοθέτες με κοντινά πλάνα στα βαμένα ματόκλαδα κάθε ατάλαντης σταρ.

    Καλά ντοκιμαντέρ και ταινίες βλέπει κάθε έξυπνος άνθρωπος απο τζάμπα εως πολύ φθηνά με άλλο τρόπο, την ώρα που θέλει και ακριβώς αυτό που θέλει.


    optiras
    11.06.2013, 19:31

    όταν ξεκίνησα να γράφω ανάλογο θέμα (με τίτλο ΕΡΤ alles capput;κλείνει το (αμαρτωλό και πανάκριβο) κεφάλαιο κρατική τηλεόραση;) το θέμα που ανέβασε η συμφορουμίτισα δεν υπήρχε.Είδα ότι σβήστηκε.Θέλω να πιστεύω ότι πρόκειται για μετακίνηση και ενσωμάτωση του εδώ και όχι για λογοκρισία,αν και δεν το είδα ακόμα


    jorge
    11.06.2013, 19:44
    HP, η ΕΡΤ είναι (ήταν) το καλύτερο ελληνικό κανάλι σε όλα τα επίπεδα. Σίγουρα δεν λειτουργούσε αποδοτικά, σίγουρα υπήρχαν λαμόγια. Βρες τα, διώξτα και κράτα τους καλούς. Διαφορετικά, αν δεν μπορείς να εξυγιάνεις ένα κανάλι, είσαι άχρηστος ως διαχειριστής. Και γι' αυτό σε ψήφισαν όσοι σε ψήφισαν. Για να διαχειρίζεσαι.

    Και τώρα προστατεύεις όσους "έφαγαν", καθώς αν η ΕΡΤ κλείσει, κανένα από τα λαμόγια δεν θα έχει κατήγορο σε μελλοντικό δικαστήριο; Λαμπρά!


    loukas76gr
    11.06.2013, 19:57

    Την αναδιάρθρωση να την καταλάβω, αλλά και τη διάλυση; Μάλλον όχι...

    Μεταξύ άλλων λέει η κυβέρνηση:

    "Ενώ για όσες θέσεις της σημερινής ΕΡΤ κρίνονται υπεράριθμες, θα προσληφθούν με ΑΣΕΠ νέοι εργαζόμενοι στα νοσοκομεία, στα ΚΕΠ και όπου αλλού το δημόσιο έχει ανάγκη"...

    Σωστά, αντί για ένα δημοσιογράφο, πάρ'τε ένα γιατρό... καλή η σκέψη, αλλά μόνο με πολύ φαντασία, όταν δημιουργείς ένα δημόσιο με ελάχιστες ανάγκες.

    Τα ψεύτικα τα λόγια τα μεγάλα... {#emotions_dlg.whistling} 

    Πολλά τα ΘΑ από τη 15η παράγραφο και κάτω.

    Κρίμα, γιατί η ΕΡΤ έχει το ποιοτικότερο τηλεοπτικό και ραδιοφωνικό πρόγραμμα.

    Υ.Γ. Ελπίζω να μη δούμε το πτηνό του ΜΗ (Βάγγος) τώρα που έφυγε από την αρχική ιστοσελίδα στη θέση ενός άλλου πτηνού που έβγαινε παλιότερα για χρόνια από τους κρατικούς καθεστωτικούς τηλεοπτικούς πομπούς... {#emotions_dlg.blink}


    KRISTHESS
    11.06.2013, 20:00

    έτσι γίνεται μία "εξυγίανση" λοιπόν...με φιρμάνι και άμεση και χωρίς προειδοποίηση απόλυση εργαζομένων..ήθελα να πέσω..καλά που μ'έσπρωξες..μα τι πίνουν ώρες ώρες....για το καλό του ελληνικού λαού...με έπεισαν...

    και για να ευθυμήσω λίγο...άντε να κλείσει η ΕΡΤ...γιατί μου στερείτε τον Αρναούτογλου και το καλύτερο δελτίο καιρού στην ελληνική τηλεόραση???{#emotions_dlg.crying}πως θα πάω εγώ διακοπές τώρα?

    [ τροποποιήθηκε από τον/την KRISTHESS, 11-06-2013 20:03 ]


    hp
    11.06.2013, 20:01

    Τα λεφτά είναι πάρα πολλά. Ο κόσμος αυτοκτονεί, και αυτή η μούμια η παρουσιάστρια έκανε πλάτες  σε κυβέρνηση και επιχειρηματίες.

    Δε μπορώ να σκεφτώ πιο καθαρά προς το παρόν, έχω ενθουσιαστεί που κλείνει. Μισώ τη τηλεόραση. Δε το περίμενα
     καταχάρηκα γιατί αισθανόμουν βλάκας που τους πλήρωνα, και όταν καμιά φορά έβλεπα πως αντιμετωπίζουν θέματα  στα οποία έχω μια ευαισθησία πάντα νευρίαζα.

    Επίσης έχουν χάσει τη δουλειά τους ή κλείσαν τα μαγαζάκια τους γνωστοί συγγενείς και φίλοι ενω δεν τους στίρηξε κανείς, αυτούς τους 2000 βισματικούς τεμπελάκους (οκ όχι όλοι) δε τους λυπάμαι περισσότερο απο τα υπόλοιπα θύματα της ''κρίσης''.


    Να κρίνουμε εκ του αποτελέσματος Χόρχε, το καλύτρο αυτό κανάλι είναι συνυπεύθυνο για τη κατάντια της σημερινής κοινωνίας και αυτό νομίζω είναι απλό και λογικό. Θα προτιμούσα δωρεάν iντερνετ για όλους και όχι λεφτά για δημόσια τηλεόραση.

    ΥΠ.ΠΟ. Cool


    -----------------

    ..one good thing about music, when it hits you feel no pain..

                   ...so hit me with MUSIC....                 -Bob Marley-

    [ τροποποιήθηκε από τον/την HP, 11-06-2013 20:05 ]

    [ τροποποιήθηκε από τον/την HP, 12-06-2013 00:11 ]


    pastella
    11.06.2013, 20:07

    Παράθεση:

    Το μέλος loukas76gr στις 11.06.2013, 19:57 έγραψε...


    Υ.Γ. Ελπίζω να μη δούμε το πτηνό του ΜΗ (Βάγγος) τώρα που έφυγε από την αρχική ιστοσελίδα στη θέση ενός άλλου πτηνού που έβγαινε παλιότερα για χρόνια από τους κρατικούς καθεστωτικούς τηλεοπτικούς πομπούς... {#emotions_dlg.blink}


    Λουκά δεν είσαι ο μόνος που έκανε τέτοιες σκέψεις σήμερα.

    Και ένα πολύ εύστοχο άρθρο από τα παραπολιτικά επί του θέματος


    KRISTHESS
    11.06.2013, 20:12

    ρε μπας και το κάνουν για να ρίξουν στάχτη στα μάτια της ΤΡΟΪΚΑ μετά το ναυάγιο της ιδιωτικοποίησης της ΔΕΠΑ-ΔΕΣΦΑ?? λέω εγώ τώρα..πολύ μεγάλη χρονική σύμπτωση..

    [ τροποποιήθηκε από τον/την KRISTHESS, 11-06-2013 20:25 ]


    antwnispatra
    11.06.2013, 20:24

    Παράθεση:

    Το μέλος jorge στις 11.06.2013, 18:54 έγραψε...

    Αλβέρτο, αν στην εταιρία ΣΟΥ ένας διευθυντής δεν κάνει καλά τη δουλειά του, θα κλείσεις την εταιρία ή θα τον στείλεις στον αγύριστο;

    Μήπως προσπαθούν να...κλείσουν τη Βουλή;Λέω μήπως...


    KRISTHESS
    11.06.2013, 20:29

    μωρε μακάρι νά κλειναν τη Βουλή..Ερώτηση..το κανάλι της Βουλής ανήκει στην ΕΡΤ?? αυτό είναι το μόνο άχρηστο που θα έπρεπε να κλείσει πρώτο και ΜΟΝΟ αυτό

    [ τροποποιήθηκε από τον/την KRISTHESS, 11-06-2013 20:30 ]


    KRISTHESS
    11.06.2013, 20:32
    χαχαχα..μόλις άκουσα από τους Δημοσιογράφους και την άποψη που διατύπωσα...αποπροσανατολισμός για το ναυάγιο του φυσικού αερίου!!!
    antwnispatra
    11.06.2013, 20:33
    Εννοώ να την "κλείσουν".Δηλαδή,εκλογές.
    KRISTHESS
    11.06.2013, 20:34
    Αντώνη μας μπερδευεις :P αλλά είδες οι ενδόμυχες σκέψεις τι κάνουν!
    hp
    11.06.2013, 20:34

    Μα δεν είναι υποχρεωτική η τηλοψία.

    Κάνετε λες και ανακοίνωσαν οτι αποσύρουν τα παλιά ρόπαλα με τα οποία σας σπάγαν τα κεφάλια και θα φέρουν άλλα τα οποία εκτός απο αποχαύνωση σου αφήνουν και λεκέ στα ρούχα. Μαλώστε για το χρώμα της αλυσίδας, το θέαμα προκαλεί αμηχανία και γέλιο.

    Εγώ μέσα απο το ίντερνετ έχω εξελιχθεί, έχουν ανοίξει οι ορίζοντες μου, έχω γνωρίσει κόσμο, έχω βρεθεί στην άλλη άκρη της γης, μαθαίνω συνεχώς  και ξέρω πως δεν αξιοποιώ ούτε το 1 εκατοστό απο αυτό λόγω του οτι είναι σχετικά κανούριο και δεν είμαι πολύ εξοικειωμένος. Αντίθετα οι λίγοι άνθρωποι που συναναστρέφομαι που έχουν τηλεόραση είναι πανομοιότυποι σε όλα τους στάσιμοι και πολύ πίσω. Περίμενε εσύ απο την Ερτ να σου δείξει το κόσμο του 2013 το 2018.


    -----------------

    ..one good thing about music, when it hits you feel no pain..

                   ...so hit me with MUSIC....                 -Bob Marley-

    [ τροποποιήθηκε από τον/την HP, 11-06-2013 22:23 ]


    KRISTHESS
    11.06.2013, 20:36
    ανιμίστα μου ένα δίκιο το έχεις τι να λέμε τώρα