ελληνική μουσική
    429 online   ·  210.814 μέλη

    Η Αρετούλα τραγουδάει Πάολα

    jorge
    28.08.2013, 11:43

    Η Αρετή Κετιμέ σε επιτυχίες Πάολας - Βέρτη.

    Δικό σας!


    mixalis-kleanthis
    28.08.2013, 11:52
    Έτσι ... να γυρνάμε στην τέχνη σιγά σιγά .. Νομίζω πως ότι και να πάθουμε ...είναι λίγο..Άννα - Γούλα
    tolaruba
    28.08.2013, 11:56
    Εμένα γιατί δεν μου κάνει εντύπωση; Ανεξάρτητα από το συμβάν όλο αυτό που είχε στηθεί γύρω της μου φαινόταν πάντα πολύ fake.
    Hastaroth
    28.08.2013, 12:05

    Θα τρίζουν τα κόκκαλα τού Αριστείδη Μόσχου.....


    marita-q
    28.08.2013, 13:31
    πάνω από όλα ποιότητα!!
    DemetresOpc
    28.08.2013, 16:28
    Δεν κόβουμε λιγο τα στερεότυπα λέω γω;; Αλλά τι λέω;; πως θα κανιβαλιζουμε ύστερα σε ότι θαυμάζουμε/ζηλεύουμε;; (Προσωπικά αγαπώ Αρετή, ότι κι αν τραγουδήσει..)
    KRISTHESS
    28.08.2013, 16:35

    ίσως να μην εκφράζω τους περισσότερους..όμως τουλάχιστον το τραγούδι "ΦΤΑΙΣ" του Η.Φιλίππου και του Κ.Παπαδόπουλου το θεωρώ ένα πολύ καλό κομμάτι έστω κι αν δε θεωρείται έντεχνο..αν η Αρετή το έκανε μόνο μια φορά για παράδειγμα ως καλεσμένη εκεί που τραγούδισε επειδή γούσταρε μόνο και μόνο καλώς έπραξε..το κουτοπόνηρο θα ήταν να της άρεσε το κομμάτι και να καταπνίγει τα συναισθήματά της δηλώνοντας υπεράνω.. όπως και νά χει θεωρώ πως υπάρχουν πολύ χειρότερα κομμάτια που βαφτίστηκαν έντεχνα.. το "ΦΤΑΙΣ" εμένα μου αρέσει ..κι ας μην είμαι "σκυλού"{#emotions_dlg.tt2}επίσης αγαπώ την Κετιμέ γιατί είναι από τις λίγες νέες που έχουν ασχοληθεί με το παραδοσιακό τραγούδι ηθελημένα μελετώντας το και αυτό δεν μπορώ να το παραγράψω αλλά και πάλι εκφράζω μια προσωπική γνώμηSmile


    -----------------

    με μπουνάτσες και μποφόρια..

    [ τροποποιήθηκε από τον/την KRISTHESS, 28-08-2013 16:41 ]


    sven
    28.08.2013, 16:58


    Το μέλος DemetresOpc στις 28.08.2013, 16:28 έγραψε...

    Δεν κόβουμε λιγο τα στερεότυπα λέω γω;; Αλλά τι λέω;; πως θα κανιβαλιζουμε ύστερα σε ότι θαυμάζουμε/ζηλεύουμε;; (Προσωπικά αγαπώ Αρετή, ότι κι αν τραγουδήσει..)

    Παράθεση:


    Τζιμάκο,

    τους πάω πολύ τους άντρες που δίνουν τα ρέστα τους και "θυσιάζουν" τα πάντα για τη γυναίκα που γουστάρουν...

    Αυτό δείχνει πάθος, ωραία "τρέλα" και...αυτοκαταστροφικές τάσεις...!!!

    Πάνε, μωρέ, και μακάρι να σου βγει και σε καλό!!!

    Πάντως, όποτε θελήσεις κάποια βοήθεια σε περίπτωση "εκτάκτου ανάγκης", το φιλαράκι σου εδώ είναι...:)))

     


    DemetresOpc
    28.08.2013, 17:46

    Sven αγοοοορι μου!!!

    Πως με καταλαβαίνεις ωρες ωρες!!

    Όμως βρε συ, δεν μπορω να το φανταστω ερωτικά αυτό το κοριτσι, πιο πολύ με σκέφτομαι να την θαυμάζω από μακριά..


    meryl82
    28.08.2013, 18:27

    [ τροποποιήθηκε από τον/την meryl82, 13-09-2013 13:33 ]


    Hastaroth
    28.08.2013, 18:47

    Κι'άν κανένας δημοσιογράφος τήν ρωτήση τί φταίει γιά την σημερινή χαμηλή ποιότητα τής Ελληνικής μουσικήγς,τί θ'απαντήση;Οτι φταίνε "αυτά τα σκυλάδικα;"


    KRISTHESS
    28.08.2013, 20:43

    εσεις κύριε Hastaroth μου δεν έχει τύχει ποτέ να γουστάρετε ούτε ένα σκυλάδικο?? και αυτό το "σκυλάδικο" ...να είναι όντως καλό αντικειμενικά???ερώτηση με όλη μου την αγάπη..Smileαν όχι..τότε ειλικρινά σας βγάζω το καπέλο...εγώ δεν μπορώ να το ορκιστώ παρόλο που η αγάπη μου είναι το έντεχνο και παραδοσιακό...κι η Αρετή δεν προήλθε από άλλον πλανήτη...νεαρούλα είναι ..μπορεί στη συγκεκριμένη περίπτωση να την κάλεσαν στη σκηνή και να έκανε κέφι (αν κρινω απο αυτά που φοραει δεν πρέπει να ήταν κάτι επίσημο)... και σιγά μη ρωτήσουν την Αρετή εδώ που τα λέμε..είχαν μια φαγούρα οι δημοσιογράφοι...{#emotions_dlg.rolleyes} Η Αρετή άλλωστε από πολύ μικρή έχει δώσει τα διαπιστευτήριά της στη μουσική και πάντα με τις καλύτερες κριτικές.Τη στιγμή που άλλα παιδάκια έκαναν ΤΙΣ παλαβομάρες...αυτή έδινε ρέστα. Δε θα την κρεμάσω προσωπικά επειδή μπορεί να έκανε κέφι με ένα "σκυλάδικο"..η Γλυκερία ας πούμε(που επίσης εκτιμώ αφάνταστα)...δεν έχει τύχει ποτέ να πει σκυλάδικο στη ζωή της {#emotions_dlg.whistling}...μην πω για άλλους...γιατί είναι μεγάλη η κουβέντα...

    [ τροποποιήθηκε από τον/την KRISTHESS, 28-08-2013 20:55 ]


    costaspanag
    28.08.2013, 22:31

    Ένας τραγουδιστής δεν κρίνεται από τα τραγούδια που τυχόν θα κληθεί να τραγουδήσει, αλλά από τη φωνή του και την ερμηνεία του.


    KRISTHESS
    29.08.2013, 00:32
    έτσι είναι ..γι'αυτό και δε χρειάζεται βιασύνη να βγάλουμε κακία ή να καταδικάσουμε τον άλλον..εκτός αν το βλέπουμε τελείως χιουμοριστικά και ως αξιοπερίεργο
    pastella
    29.08.2013, 00:41


    jorge
    29.08.2013, 00:53

    Παράθεση:

    Το μέλος costaspanag στις 28.08.2013, 22:31 έγραψε...

    Ένας τραγουδιστής δεν κρίνεται από τα τραγούδια που τυχόν θα κληθεί να τραγουδήσει, αλλά από τη φωνή του και την ερμηνεία του.

    Ένας τραγουδιστής ναι.

    Ένας καλλιτέχνης όμως που θέλει να μείνει στον κόσμο ως συνεπής και αληθινός, κρίνεται και από τα τραγούδια που θα πει.

    Η Αρετούλα το έχασε το παιχνίδι της συνέπειας και της αλήθειας. Ίσως γίνει βέβαια μεγάλη τραγουδίστρια, ξερω γω...


    KRISTHESS
    29.08.2013, 01:15
    με μία εμφάνιση σαν κι αυτή?? όλο αυτό το συμπέρασμα??διαφωνώ jorge...
    ixthis
    29.08.2013, 04:10

    Νομίζω οτι οι επιλογές μας , μας χαρακτηρίζουν ,όπως επίσης και ο τρόπος διασκέδασης .


    mixalis-kleanthis
    29.08.2013, 04:21

    Όλοι μας κρινόμαστε Κυρίως για τις επιλογές μας και την αισθητική μας .

    Οι καλλιτέχνες ένα παραπάνω !

    Δεν είμαστε,αυτό που λέμε...

    Είμαστε αυτό που κάνουμε !!!


    tallos
    29.08.2013, 09:32
    τελικα οι εντεχνοι βλεπω να ξεμενουν απο ειδωλα,ο ενας το γυρναει στο σκυλαδικο,ο αλλος τα πινει με εφοπλιστες,αστα να πανε.