ελληνική μουσική
    816 online   ·  210.833 μέλη

    Την εχω ερωτευτει τι να κανω?

    labrost9
    13.09.2013, 13:10

    ειμαι 17 χρονων και στο σχολειο μου ερθε ενα καινουργιο κοριτσι.εχω κολησει μαζι της (αμα δεν την δω τουλαχιστων μια φορα δεν αντεχω).καποιες φορες την κοιταω και βλεπω οτι και αυτη μου ριχνει καποιεσ κλεφτες ματιες.μαλλον τα εχει με καποιον αλλο αλλα δεν ειμαι και σιγουρος.τι να κανω πως να κινηθω?

    Υ.Γ ειμαι ενα χρονο μεγαλυτερος της

    απαντηστε μου σας παρακαλω!!! καιγομαι

    [ τροποποιήθηκε από τον/την labrost9, 13-09-2013 14:45 ]


    crosroads
    13.09.2013, 19:53


    trelakias
    13.09.2013, 20:20

    Ακόμα δεν πήρατε βιβλία καλά καλά, πότε πρόλαβες...?  

    Για ρίξε μια ματιά εδώ και θα πάρεις πολλές ιδέες... Δοκίμασε να γράψεις και κανένα άσμα σαν του Άγγελου και θα βοηθήσουμε αν χρειαστεί.  

    Καλή τύχη 


    tallos
    13.09.2013, 21:51
    εισε και ατυχος,αρχιζουν οι απεργιες των καθηγητων
    despinakontogianni
    14.09.2013, 05:47
    Μήπως να καθίσεις να διαβάσεις, γιατί μετά θα χτυπάς το κεφάλι σου στον τοίχο;..Δύσκολη χρονιά.
    sven
    14.09.2013, 11:00

    Ό,τι και αν αποφασίσεις να κάνεις, φρόντισε να υπάρχει κάτι από εσένα σε αυτό και να σε αντιπροσωπεύει ως άτομο. Μόνο έτσι θα μπορείς να είσαι αρκετά βέβαιος πως αυτό που έχει φέρει την όποια κοπέλα κοντά σου είσαι ΕΣΥ και όχι αυτό που υποδύεσαι, κάτι που ούτως ή άλλως σύντομα αποκαλύπτεται όσο καλά και αν παίζουμε το ρόλο μας...


    freddieKrueger
    14.09.2013, 12:35

    Παράθεση:

    Το μέλος despinakontogianni στις 14.09.2013, 05:47 έγραψε...

    Μήπως να καθίσεις να διαβάσεις, γιατί μετά θα χτυπάς το κεφάλι σου στον τοίχο;..Δύσκολη χρονιά.

    Η χειρότερη συμβουλή μακράν...

    Μπορεί το παιδί να δίνει πανελλήνιες,αλλά και η εκπλήρωση του εφηβικού του έρωτα είναι πολύ σημαντική για την ψυχική του ισορροπία.Δεν είναι απόλυτα ''στο χέρι'' μας να επιλέξουμε και να πούμε ''τωρα που μπήκα στη σχολή,ας ασχοληθώ και με έρωτες''.Δεν είναι όλοι οι έρωτες ίδιοι.Κι αν αυτή η κοπελιά που έχασε για να διαβάσει ήταν το άλλο του μισό??Ο πιο γνήσιος,όμορφος,ρομαντικός,αγνός,γεμάτος έρωτας της ζωής του?Που μετά από πολλά χρόνια θα θυμούνται το πως γνωρίστηκαν και θα γελάνε?

    Μετά το τραίνο της ζωής σε απομακρύνει πολύ.Μετά οι άνθρωποι αλλάζουν όσο μεγαλώνουν και γίνονται καθαρά και μόνο λογικοί.Αρχίζουν να συγκεκριμενοποιούν τα θέλω τους.Να ζητούν με λογικό τρόπο ένα ήρεμο λιμάνι,κι όχι θαλασσοδαρμένα ακρωτήρια με θέα στο πέλαγος...Μετά δεν θα γίνεται να ζήσει αυτό που λέμε ''αγνός και ειλικρινής έρωτας''.Μετά θα είναι ο επιτυχημένος τεχνοκράτης με καλή δουλειά που πίσω απ τιο κουστούμι του θα ιδρώνει και θα νοιώθει ασφυκτικά.Και που οι περισσότεροι δεν θα μπορούν να δουν πίσω από αυτό το κουστούμι,το ευαίσθητο ρομαντικό αλητήριο έφηβο που τώρα πια δεν υπάρχει...

    Φιλαράκο τι θα έκανα εγώ.Θα πήγαινα με ωραιο τρόπο να της πιάσω κουβέντα.Και θα της έκανα δώρο ένα τριαντάφυλλο μαζί με μια κάρτα στην οποία θα της έλεγα αυτά που νοιώθω όπως μου έβγαιναν.Ή χωρίς να ξέρει ποιός είμαι θα της το άφηνα στην τσάντα δίνοντας περιγραφή για το που θα βρεί το επόμενο τριαντάφυλλο...και εκεί άλλο σημειωματάκι που θα της έδινα στοιχεία για το επόμενο...ώσπου στο προτελευαταίο λουλούδι θα της έγραφα να ρθει σε κάποιος όμορφο μέρος να με συναντήσει για να της δώσω το τελευταιο τριαντάφυλλο αυτοπροσώπως...και να μάθει ποιός είμαι...

    Κάνε όπως νοιώθεις στην τελική...αλλά ΚΑΝΕ κάτι...και γρήγορα...

    Good luck man!!{#emotions_dlg.rockon}


    Link

    src="https://www.youtube.com/embed/1x_9JnCGXFY?wmode=transparent" width="640" height="360" frameborder="0" allowfullscreen="">


    -----------------

    M.M.Λ.Π

     

    [ τροποποιήθηκε από τον/την freddieKrueger, 14-09-2013 12:41 ]


    inkve
    14.09.2013, 13:19

    σεμνα φλερτ και διακριτικοτητες...χαχαχαχα...που τα εχετε δει αυτα ρε παιδια??

    βρε συ freddiekrueger....τι τριανταφυλλα και πουλιες...στο 2013 ειμαστε..οχι σε ταινια με τον αλεκο αλεξανδρακη...συνελθετε...!!!!αυτα τα κανεις αν ηδη υπαρχει αμοιβαιο αισθημα...!!!οχι ετσι στο ξεκαρφωτο...πιο πολυ θα την κανει να ντραπει παρα να κολακευτει..!!!

    λοιπον φιλε καψουρη δωσε προσοχη....

    αν γουσταρουν και οι 2 ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ διακριτικοτητες...!!!

    μονο αν γουσταρει ο ενας απο τους 2 ισχυει η διακριτικοτητα και αυτο γιατι πρεπει να βρεις τον τροπο να πλησιασεις τον αλλο/η με τετοιο τροπο ωστε και να καταλαβει το μηνυμα αλλα και να μη σε θεωρησει φιλο/η...

    φυσικα το μηνυμα το πιανει πριν ακομα εσυ το στειλεις οποτε μην κουραστεις πολυ σε αυτο το θεατρακι καθοτι η παρασταση σχεδον παντα τελειωνει με το να τρως χυλοπιτα για εναν πολυ απλο λογο....επειδη δε σε γουσταρει,.,,και αυτο συμβαινει για πολλους λογους και ενας απο αυτους ειναι η διακριτικοτητα και η "ευγενεια"που δειχνεις...συν οτι απλα κοζαρει καποιο καλυτερο γκομενο απο εσενα..!!!

    πλησιασε την λοιπον...να εισαι ο εαυτος σου...κινησου γρηγορα και μην το πολυκουραζεις καθως σαν καινουρια που ειναι απλα δεν ειναι τοσο ανετη με τους υπολοιπους/ες,,,,οταν ομως θα παρει τον αερα της ειναι σιγουρο πως δεν θα εισαι ο μονος που λοξοκοιταει(και οχι μονο)

    αυτα....

    απο εκει και στο εξης η συμβουλη μου ειναι μια...ακου λιγο zztop και θα ξεχασεις τις λοξες ματιες και τους μυξοπαρθενισμους..!!!{#emotions_dlg.biggrin}


    freddieKrueger
    14.09.2013, 14:26

    Οι συμβουλές που σνομπάρεις Inkve είναι για ανθρώπους που έχουν 2 προσόντα:

    1)Τη διάθεση να ρισκάρουν για να κερδίσουν αυτό που γουστάρουν

    2)Αληθινά και μεγάλα α****** να πράξουν ''έτσι στο ξεκάρφωτο'' με όμορφο τρόπο

    Θέλει ευγένεια και θράσσος.Όχι θρασύδειλες προσεγγίσεις όπως περιγράφεις.Γιατί να οικοδομήσεις ολόκληρη στρατηγική από το φόβο της χυλόπιτας?Γράφεις:

    μονο αν γουσταρει ο ενας απο τους 2 ισχυει η διακριτικοτητα και αυτο γιατι πρεπει να βρεις τον τροπο να πλησιασεις τον αλλο/η με τετοιο τροπο ωστε και να καταλαβει το μηνυμα αλλα και να μη σε θεωρησει φιλο/η

    φυσικα το μηνυμα το πιανει πριν ακομα εσυ το στειλεις οποτε μην κουραστεις πολυ σε αυτο το θεατρακι καθοτι η παρασταση σχεδον παντα τελειωνει με το να τρως χυλοπιτα για εναν πολυ απλο λογο....επειδη δε σε γουσταρει,.,,και αυτο συμβαινει για πολλους λογους και ενας απο αυτους ειναι η διακριτικοτητα και η "ευγενεια"που δειχνεις...συν οτι απλα κοζαρει καποιο καλυτερο γκομενο απο εσενα..!!!

    Πολλή ηττοπάθεια ρε φίλε γιατί έτσι??

    Το αν σε γουστάρει η όχι το μαθαίνεις ούτως ή άλλως στο τέλος...αν δε σε γουστάρει δεν πρόκειται να γοητευτεί από δήθεν θρασύδειλα καγκουριλίκια...άλλωστε είναι ΠΟΛΥ ΕΥΚΟΛΟ να τα πουλήσεις μόνο και μόνο για να μαμήσεις.Το αν κοζάρει καποιο καλυτερο γκομενο απο σενα,αυτος ειναι ενας απο τους ορους του παιχνιδιου που πρεπει να αποδεχτεις πριν καν ασχοληθεις.Αλλοιώς κάτσε κλεισμένος στο καβούκι σου απ το φόβο μην πληγωθεί ο εγωισμός σου ή μπες στο τρυπάκι να αποδεχτείς την ήττα σου κάνοντας άτσαλες και ατσούμπαλες προσεγγίσεις.Όσο για το άλλο το...φιλικό είναι δικός σου χρέος να το ξεκαθαρίσεις απ την αρχή.

    Ξεκάθαρα λόγια και πράξεις φίλε Inkve...τι το καλύτερο??

    Παρεπιτπόντως ξέρεις πόσα ευγενικά και διακριτικά παιδιά ξέρω που πηδάνε τις γυναίκες δήθεν ''πολλά βαρέων μαγκάκων'' του γλυκού νερου???Wink

     


    -----------------

    M.M.Λ.Π

     

    [ τροποποιήθηκε από τον/την freddieKrueger, 14-09-2013 14:29 ]

    [ τροποποιήθηκε από τον/την trelakias, 14-09-2013 15:54 ]


    IronGirl
    14.09.2013, 14:56

    Δεν ξέρω τι πρέπει να κάνεις, αλλά ξέρω τι να μην κάνεις..μην μείνεις στις ματιές Wink


    IronGirl
    14.09.2013, 15:22

    Παράθεση:

    Το μέλος LlamaWithHat στις 14.09.2013, 15:16 έγραψε...

    Eεεεε τσαπρρρρ, τι α*****α και γ*****α και πηδήματα του λέτε του παιδιού ρε, καψούρης είναι ο άνθρωπος...! :p

    Λοιπόν ούτε καγκουριλίκια ούτε τριαντάφυλλα θέλει... Θάρος θέλει και ειληκρίνεια... 

    Πίστεψέ με ο έρωτας είναι ο χειρότερος σύμβουλος για να κάνεις σχέση με κάποιον/α... Ξέρω στα μάτια σου είναι κάτι παραπάνω από άνθρωπος αυτή τη στιγμή αλλά πραγματικά δεν είναι τίποτα διαφορετικό από εσένα και με αυτό τον τρόπο πρέπει να της φερθείς... Εκτός και αν είναι καμία ψωνάρα και θέλει να τις φέρεσαι σαν σταρ, αυτό είναι άλλο... 

    Anyway, απομάκρυνέ την από το περιβάλλον του σχολείου όπου θα είστε και οι 2 πιο χαλαροί και μίλα της, μάθε γι αυτήν και αν δείς ότι υπάρχει χημεία, go for it... Simple as that... 



    Το "εεεε τσαπρρρ" με πέθανε χαχαχχαχαχαχα


    -----------------
    Be the masterpiece of your life...

    [ τροποποιήθηκε από τον/την trelakias, 14-09-2013 15:57 ]


    inkve
    14.09.2013, 18:22

    εγινε freddiekrueger......μονο που εγραψα και μια παραγραφο που συμβουλεψα να πραξει γρηγορα αλλιως το εχασε το παιχνιδι καθως και το να ειναι ο εαυτος του...

    οπως επισης το αν σε γουσταρει καποια η οχι το καταλαβαινουμε ολοι μας πριν ακομα το ακουσουν τα αυτια μας...απλα ισως ο φιλος ειναι ακομα μικρος ωστε να το συνειδητοποιησει....εσυ μηπως θες επισημη ανακοινωση ωστε να καταλαβεις τι ακριβως γινεται σε τετοιες περιπτωσεις..??δεν νομιζω....

    ε θα μεγαλωσει και θα τα καταλαβει αυτα τα πραγματα...


    τα περι "μαγκακων"ειναι και απο εμενα κατακριτεα και συμφωνω...το πολλα βαρυ στυλακι του λαχαναγοριτη αηδιαζει οχι μονο γυναικες...!!!{#emotions_dlg.biggrin}


    freddieKrueger
    14.09.2013, 18:50

    Παράθεση:

    Το μέλος inkve στις 14.09.2013, 18:22 έγραψε...

    εγινε freddiekrueger......μονο που εγραψα και μια παραγραφο που συμβουλεψα να πραξει γρηγορα αλλιως το εχασε το παιχνιδι καθως και το να ειναι ο εαυτος του...

    οπως επισης το αν σε γουσταρει καποια η οχι το καταλαβαινουμε ολοι μας πριν ακομα το ακουσουν τα αυτια μας...απλα ισως ο φιλος ειναι ακομα μικρος ωστε να το συνειδητοποιησει....εσυ μηπως θες επισημη ανακοινωση ωστε να καταλαβεις τι ακριβως γινεται σε τετοιες περιπτωσεις..??δεν νομιζω....

    ε θα μεγαλωσει και θα τα καταλαβει αυτα τα πραγματα...


    τα περι "μαγκακων"ειναι και απο εμενα κατακριτεα και συμφωνω...το πολλα βαρυ στυλακι του λαχαναγοριτη αηδιαζει οχι μονο γυναικες...!!!{#emotions_dlg.biggrin}



    Μπορεί να καταλαβαίνουμε πριν ακούσουν τ αυτιά μας,αλλά αυτή η διαδικασία δεν είναι τίποτε άλλο παρά διαδικασία άμυνας φίλε μου...άμυνα στο να πληγωθούμε...

    Καλό θα ήταν να υπάρχουν ντόμπρες εξηγήσεις αμφίδρομα.

    Αλλά κι αν δεν υπάρχουν δεν πειράζει.

    Θα σου πω κάποια must και κάποια Must not που θεωρώ σαν γενική γραμμή σωστά κι εφαρμόσιμα:

    Must να κινηθείς γρήγορα,έξυπνα και ειλικρινά.

    Must να ξεκαθαρίσεις στον εαυτό σου πολύ καλά τι ζητάς απ αυτη την κοπέλα και να κάνεις το ίδιο κ σ εκείνη

    MUst να σταματήσεις τη διεκδίκηση με το που θα σου πει πως έχει αγόρι ή πως δεν ενδιαφέρεται.

    Must NOT να γίνεις φίλος της προκειμένου να την γνωρίσεις καλύτερα και σε τρίτο χρόνο να κάνεις ξανά κίνηση,ενω σε έχει ήδη απορρίψει.

    Must not να εγκαταλείψεις με τα πρώτα αρνητικά σημάδια που θα δεις,ΑΝ σ αρέσει ΠΟΛΥ.

    Δυστυχώς η ευτυχώς οι νόμοι της φύσης είναι πολύ σκληροί.Χρειάζεται αγώνα και διεκδίκηση αυτής που πιστευεις πως αξίζει.Αρκεί να εκθέτεις συναισθήματα κι όχι ανθρώπους΄(σ αυτούς περιλαμβάνεται ΚΑΙ ο εαυτός σου)...


    Kristalo
    14.09.2013, 19:21

    To ζαλίσατε το παιδι{#emotions_dlg.biggrin}! Εγω λεω να μην κανεις τιποτα ειδικα αν δεν ξερεις αν εχει σχεση. Προσπαθησε να δειχνεις το ενδιαφέρον σου εκλπεπτυσμενα και ομορφα. Εκείνη θα το καταλαβει...Αν νιωσει ελξη θα ρθει. Δυστυχως οι γυναικες ειμαστε παραξενα πλασματα. Οταν κατι μας δίνεται απλοχερα ισως και να μην το αγγίξουμε. Για να αποκτησεις αυτο που θες θέλει και λιγο σασπενς..Χαλαρωσε, ηδη αυτο που αισθανεσαι ειναι υπέροχο και αν ειναι να συμβει κατι θα ρθει αρκει να της το δείξεις και να σαι ο ευατός σου.

    Αχχχχ πολυ με κανατε να αναπολησω{#emotions_dlg.inlove}!!!!!!!!!!


    margatsif
    14.09.2013, 20:58
    Αν είναι να γίνει κάτι......θα γίνει.Φτάνει να είσαι αληθινός!!!
    CRAZYFORGUITARS
    18.08.2021, 15:22
    @iereas ούτε καν λάδι....