ελληνική μουσική
    673 online   ·  210.846 μέλη

    Επιστολή MusicHeaven προς Atlantis FM με αφορμή συνέντευξη του Κασιδιάρη

    sven
    16.10.2013, 17:51
    !!!!!!!!!!!!!!!!!! Αυτό πραγματικά ΔΕΝ τόξερα!!! Θα ζητήσω αποζημίωση σπό τους συναδέλφους στο νοσοκομείο για ηθική βλάβη:)))!!! Και αναρωτιόμουν, αλήθεια, γιατί βλέπω τέτοιες διαφημίσεις μόνο από τον υπολογιστή του νοσοκομείου!!!
    Thunder
    16.10.2013, 17:51

    Μπραβο στο Musicheaven και σε σενα..

    Επιτελους (αν και αργα)η ιδια η κοινωνια(εμεις δλδ)πρεπει να απομονωσουμε

    αυτους τους "ανθρωπους".....

    60 χρονια απο το τελος του β'παγκοσμιου πολεμου ειναι λιγα..

    στις σελιδες της ιστοριας,οι μνημες ειναι ακομα νοπες απο  τα χιλιαδες θυματα στην ελλαδα(ποσα μαλλον στην ευρωπη)απο τους ομοιδεατες τους γερμανους,αλλα και απο τους ιδιους εδω στην ελλαδα δεν ειναι και λιγα τα θυματα τους..

    Δολοφονιες,μαχαιρωματα,ξυλο,εκφοβισμοι και οτι ποιο αρρωστο μπορει να σκεφτει ενα ανθρωπινο μυαλο

    και ολα αυτα ποτε 1 προς 1 οι "ανδρες"..παντα οι εγληματικη αυτη συμμορια με 10 προς 1.....30 προς 5....

    και τωρα μας λενε οτι διωκονται για τις ιδεες τους...λες και ο ναζισμος δεν εχει σχεση με τις δολοφονιες και τα μαχαιρωματα ..δεν εχει ξαναγινει(πεσαμε απο τα συνεφα)!!!!!

    Μπραβο στο Jorge και σε καθε ανθρωπο που απομονωνει αυτα τα αποβρασματα που δηλητιριαζουν τα μυαλα των ανθρωπων!!

    Ευχριστω για την υπομονη σαςSmile..


    pastella
    16.10.2013, 19:10

    Συγχαρητήρια Γιώργο για την άμεση αντίδραση. Ένα μικρό ουσιαστικό βήμα προς τη σωστή κατεύθυνση. Θα συμφωνήσω με τους προλαλήσαντες, ότι πρέπει να τους απομονώνουμε και δεν πρέπει να φοβόμαστε να πούμε ΟΧΙ.

    Οι ναζί είναι ναζί και τίποτε διαφορετικό. 

    Παράθεση:

    Το μέλος sven στις 16.10.2013, 17:16 έγραψε...

    Μαίρη,

    με ανακουφίζει αυτό που γράφεις περί διαφημίσεων και Google, γιατί η κριτική μου ήταν καλοπροαίρετη και από έγνοια για ένα ιστότοπο που έχω εκτιμήσει και αφιερώσει πολύ χρόνο για να βάλω κι εγώ το λιθαράκι μου στο να βελτιώνεται όσο γίνεται...

    Απορώ, πάντως, που δεν υπάρχει δυνατότητα (αν πράγματι δεν υπάρχει) να αρνηθεί ένας ιστότοπος την ανάρτηση τέτοιων ασχημιών...

    Απορώ, επίσης, που ΚΑΝΕΙΣ άλλος, και κυρίως ΚΑΜΙΑ άλλη, δεν ενοχλήθηκε απο τις "διαφημίσεις" αυτές. Υποθέτω πως ήμουν ο μόνος που αγνοούσε την "πολιτική" και την πρακτική της Google...


    Να σε ενημερώσω ότι έχω θίξει και εγώ το θέμα για τις κακές διαφημίσεις (όπως και άλλοι) και έχω βοηθήσει το jorge για να προσπαθήσει να τις απομονώσει. Δυστυχώς είναι θέμα google και δεν μπορεί ο jorge κάθε μέρα να κυνηγάει τα πολλά sites που τρυπώνουν με αυτά τα χαζά banners (Δες εδω στο Post #1322)


    antwnispatra
    16.10.2013, 20:14

    Πολλά μπράβο Χόρχε,χωρίς πολλά λόγια.

    Και ντροπή σε όποιους "σκέφτηκαν" να παρουσιάσουν ένα απόβρασμα.


    Orfeus
    16.10.2013, 20:43

    Felicidades Jorge...

    Respetar!!! 


    dimitris1965
    16.10.2013, 22:22
    Μπράβο Γιώργο.........
    jorge
    16.10.2013, 23:35

    Παράθεση:

    Το μέλος despinakontogianni στις 16.10.2013, 17:28 έγραψε...

    Δεν έχει βγει ανάλογη ανακοίνωση ή απάντηση για τη συνέντευξη που τελικά δεν έγινε;

    Βγήκε: "Κατόπιν απαιτησεις των ακροατών του Ατλαντίς η εκπομπή με τον Ηλια Κασιδιάρη ακυρώνεται ."

    https://www.facebook.com/atlantisfm?fref=ts

    Εσεις στειλατε μήνυμα στο info@atlantisfm.gr ή στην παραπάνω σελίδα τους;

    Η απάντηση πρέπει να είναι μαζική και απόλυτη.


    noizreduction
    17.10.2013, 00:01

    Ε, αμα ηταν "απαιτησεις ακροατων", καταλαβαινει κανεις και που απευθυνεται ορθογραφικα το κειμενο...


    pastella
    17.10.2013, 00:02

    Παράθεση:

    Το μέλος jorge στις 16.10.2013, 23:35 έγραψε...

    Εσεις στειλατε μήνυμα στο info@atlantisfm.gr ή στην παραπάνω σελίδα τους;

    Η απάντηση πρέπει να είναι μαζική και απόλυτη.


    Όχι αλλά έγινε και αυτό.


    jorge
    17.10.2013, 00:18

    Και μέσα σ' όλα αυτά, κάποιοι πρέπει ντε και καλά να βρουν πιασάρικο τίτλο:

    «Στα μαχαίρια» ATLANTIS και MusicΗeaven για τα μάτια του Ηλία

    http://www.neolaia.gr/2013/10/16/sta-maxairia-atlantis-kai-musicheaven/#ixzz2hvDbcJir


    PetrosTser
    17.10.2013, 00:20

    Χαχαχαχα, σοβαρά τώρα; Αρχικά νόμιζα ότι το 'γραψες για πλάκα! {#emotions_dlg.happycrazy}


    starg
    17.10.2013, 00:25

    Συγχαρητήρια στο σάιτ για τα αντανακλαστικά του... Ακόμη θλιβερότερο το γεγονός πως τα δυό φασιστολούμπεν το παίζουν και λαίκοί μουσικοί...

    [ τροποποιήθηκε από τον/την starg, 18-10-2013 21:12 ]


    pastella
    17.10.2013, 00:27

    Παράθεση:

    Το μέλος jorge στις 17.10.2013, 00:18 έγραψε...

    Και μέσα σ' όλα αυτά, κάποιοι πρέπει ντε και καλά να βρουν πιασάρικο τίτλο:

    «Στα μαχαίρια» ATLANTIS και MusicΗeaven για τα μάτια του Ηλία

    http://www.neolaia.gr/2013/10/16/sta-maxairia-atlantis-kai-musicheaven/#ixzz2hvDbcJir



    Μένει να μας δούμε και στην Εσπρέσσο {#emotions_dlg.happycrazy}


    mary_omikron
    17.10.2013, 02:11

    Για το "Πρώτο θέμα" δεν ? {#emotions_dlg.lol}


    Konstantinosoa
    17.10.2013, 03:03
    Εγώ πάλι διαχωρίζω την θέση μου: Θεμιτή η κίνηση και δικαίωμα του Σταθμού. Μόνο που έχω κάποιες βασικές αρχές παρότι ως Έλληνας δεν μπορώ να έχω καμία σχέση με τον Μιχαλολιάκο: 1) Δεν θα ένιωθά ποτέ περήφανος με το να φιμώνω τον ιδεολογικό μου αντίπαλο. Δεν μου αρέσει ο Βολταίρος α λα καρτ. 2) Αν έβλεπα όλα τα κανάλια να παίζουν μια κοινή γραμμή, δεν θα πίστευα σχεδόν λέξη. 3) Δεν θα θεωρούσα ποτέ ως δεδομένο πως ο Ρουπακιάς είναι βαλτός επειδή με συνοπτικές διαδικασίες και χωρίς να έχει γίνει καν δίκη και χωρίς ομολογία εντολής όλοι έχουν προδικάσει... 4) Το ότι σιχαίνομαι την Χρυσή Αυγή δεν την τοποθετεί απαραίτητα χειρότερη απο τα υπόλοιπα "δημοκρατικά" και δεδομένα διαπλεκόμενα κόμματα του κατοχικού μας κοινοβουλίου, όπου πέραν των άλλων όποιος εκφράσει διαφορετική άποψη διαγράφεται. 5) Κατα συνέπεια γιατί το να φιλοξενείς έναν Χρυσαυγίτη αποτελεί αιτία πολέμου, ενώ η φιλοξενία ενός μέλους των κυβερνήσεων που μας κατέστησαν κατοχικούς ή υπηρέτησαν δεξιές ή σοσιαλιστικές δικτατορίες είναι διαφορετικό και δικαιολογεί μια συνεργασία. 6) Δεν μετατρέπω την πολιτική ιδεολογία μου σε αλήθεια και σε αυτό συμφωνώ απολύτως με την Αρβελέρ. 7) Και για να παραφράσω ένα επίσης α λα καρτ υποκριτικό σύνθημα, "όταν πιάσαν τον Μιχαλολιάκο δεν με ενδιέφερε γιατί δεν ήμουν Χρυσαυγίτης". Οι ίδιες παράνομες, με ελάχιστα στοιχεία και αντισυνταγματικές τακτικές που εφαρμόσθηκαν για τους βουλευτές της Χρυσής Αυγής θα εφαρμοσθούν και για τον υπόλοιπο λαό. Ήδη τους αγωνιστές των Σκουριών τους δικάζουν με την ίδια κατηγορία "σύσταση εγκληματικής συμμορίας". Υ.Γ.: Αν κάποιος νομίζει ότι υπερασπίζομαι υποκείμενα σαν τον Μιχαλολιάκο, τον Παπά και τον Παναγιώταρο, με τα παραπάνω, έτσι είναι αν έτσι θα νομίζει.
    Konstantinosoa
    17.10.2013, 03:38
    Τό τί είναι έχοντας ουσιαστική σχέση με την Ιστορία και η Χρυσή Αυγή όπως και ο Γερμανοτσολιαδισμός είναι παλιά ιστορία, το γνωρίζω αρκούντως καλά. Το υστερόγραφο σου πάει γάντι. Τίποτε άλλο.
    antwnispatra
    17.10.2013, 07:32

    Τα σχόλια στη σελίδα τους στο facebook είναι όλα τα λεφτά...

    κάποια από τα καλύτερα που είδα είναι τα εξής:

    Stefania *****
    Πριν ή μετά τον Κασιδιάρη παίζετε Σιδηρόπουλο ρε ξεφτίλες? Πόσα κόκαλα θα κάνετε σήμερα να τρίζουν ??
    Ινδιανος *******
    ο λαός απαιτεί άμεση επικοινωνία από φυλακές Κορυδαλλού με τον Χρήστο Παππά, για να μιλήσει για την ιστορική σημασία των μουσειακών εκθεμάτων που βρήκαν στο σπίτι του.. 
    Leia ******
    Αν οι παραγωγοί σας είχαν λίγη τσίπα πάνω τους θα ακολουθούσαν το παράδειγμά** τους. Δεν σώσατε τίποτα με το να ακυρώσετε τη συνέντευξη. Τολμάτε βρε γελοίοι να το παίζετε δημοκράτες και αντιφασίστες; Από κάτι σκατανθρώπους σαν εσάς ανθίζει ο φασισμός. Μου έχετε και φάτσα κάρτα το Αλφάδι. Κλείστε τον τον γαμημένο το σταθμό. Δεν θα σας φταίνε σε τίποτα τα πιτσιρίκια που σας ακούνε. Ζώα.

    **:Το παράδειγμα στο οποίο αναφέρεται,είναι η επιστολή που έστειλε το ΜΗ.

    Kαι,τέλος,μία από τις πολλές προτάσεις για το νέο λογότυπο του ναζοφίλ σταθμού.


    freak
    17.10.2013, 08:53

    Πιστευω πως η ανοχη εξεθρεψε το φαινομενο.

    Ωστοσο για να προχωρησω την κουβεντα, αναμενω να δω τις αντιδρασεις καποιων παραγωγων απο τον Ατλαντις, εκτος απο τον αξιοπρεπεστατο τυπα που ηδη αποχωρησε (χιπ χοπ ζωνη)

    [ τροποποιήθηκε από τον/την freak, 17-10-2013 10:49 ]


    noizreduction
    17.10.2013, 10:09

    Κι απ' ο,τι βλεπω, ενας απο τους υπαιτιους της ακροδεξιοφασιζουσας στροφης του Ατλαντις, εχει το θρασος να μας διδασκει τι εστι δημοκρατια.

    Καποιοι εχουν κοντη μνημη...


    despinakontogianni
    17.10.2013, 10:13
    Νομίζω πως το τραβάμε λίγο απ' τα μαλλιά. Δεν έγινε η συνέντευξη. "Ναζοφίλ" σταθμός...υπερβολικά καθολικός όρος, δε νομίζετε; Αν εγώ έκανα την ίδια πρόταση για συνέντευξη εδώ, θα τα ρίχνατε στο MH;