ελληνική μουσική
    594 online   ·  210.848 μέλη

    Επιστολή MusicHeaven προς Atlantis FM με αφορμή συνέντευξη του Κασιδιάρη

    dkotsak
    19.10.2013, 00:56

    Παράθεση:

    Το μέλος mary_omikron στις 19.10.2013, 00:44 έγραψε...

    @ dkotsar 

    Παρακαλώ άφησε έξω από την αντιπαράθεση των απόψεών σου με τον Noizreduction το Musicheaven και την "συνεργασία" του με τον Atlantis.

    Γνωρίζεις τι είδους ήταν και σε τι επίπεδο? 

    Ως τότε προτρέπω να απαντας σε οτι σου καταλογίζεται προσωπικά εφόσον έχεις αντίλογο -και μαλιστα ισχυρό- και μην στρέφεις σε άλλες ατραπούς την συζήτηση.

     


    -----------------

    Η ανάγκη να έχεις πάντα δίκιο, σφραγίδα ενός χυδαίου πνεύματος.. (Αlbert Camus)

    [ τροποποιήθηκε από τον/την mary_omikron, 19-10-2013 00:51 ]



    Γνωρίζω γιατί εγώ ήμουν αυτός που σας πρότεινε, εγώ εισηγήθηκα στην Κέλυ να έρθει σε επαφή, και είμαι ο υπεύθυνος της μουσικής και των συναυλιών του σταθμού. Τότε μάλιστα που πρωτοξεκινούσε η Κ¨ελυ, αν θυμάμαι καλά είχα και τη γενική διεύθυνση (για λίγο καιρό). Οπότε ΝΑΙ ξέρω...

    P.S. Εγω δεν σας θίγω... Το παλληκάρι σς θίγει έμμεσα. Εγω σας τιμώ και σας σέβομαι... Και κατανοώ απόλυτα τη στάση σας. Με το παλληκάρι που σας προσβάλλει εμμέσως τί σκοπεύετε να κάνετε;


    dkotsak
    19.10.2013, 00:57

    Παράθεση:

    Το μέλος mary_omikron στις 19.10.2013, 00:44 έγραψε...

    @ dkotsar 

    Παρακαλώ άφησε έξω από την αντιπαράθεση των απόψεών σου με τον Noizreduction το Musicheaven και την "συνεργασία" του με τον Atlantis.

    Γνωρίζεις τι είδους ήταν και σε τι επίπεδο? 

    Ως τότε προτρέπω να απαντας σε οτι σου καταλογίζεται προσωπικά εφόσον έχεις αντίλογο -και μαλιστα ισχυρό- και μην στρέφεις σε άλλες ατραπούς την συζήτηση.

     


    -----------------

    Η ανάγκη να έχεις πάντα δίκιο, σφραγίδα ενός χυδαίου πνεύματος.. (Αlbert Camus)

    [ τροποποιήθηκε από τον/την mary_omikron, 19-10-2013 00:51 ]



    Οπως και να έχει σεβομαι αυτό ποτ λέτε και σταματώ εδώ.


    inkve
    19.10.2013, 01:21

    περιμενω με αγωνια ΕΠΑΡΚΗΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ απο mary_omikron και noizreduction....

    επαρκης και επι του θεματος......


    freak
    19.10.2013, 01:40

    Παράθεση:

    Το μέλος dkotsak στις 19.10.2013, 00:52 έγραψε...

    ...ο Ατλαντίς ήταν το μόνο fm...κλπ...κλπ...που στήριξε το φεστιβάλ Αμεσης Δημοκρατίας και και και...

    Χμμμ...εισαι σιγουρος μετα βεβαιοτητας για το συγκεκριμενο?


    dkotsak
    19.10.2013, 01:47

    Παράθεση:

    Το μέλος freak στις 19.10.2013, 01:40 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος dkotsak στις 19.10.2013, 00:52 έγραψε...

    ...ο Ατλαντίς ήταν το μόνο fm...κλπ...κλπ...που στήριξε το φεστιβάλ Αμεσης Δημοκρατίας και και και...

    Χμμμ...εισαι σιγουρος μετα βεβαιοτητας για το συγκεκριμενο?



    Εψαξα για άλλα fm αλλά δεν βρήκα τίποτα... Για το airplay είμαι 100% σίγουρος... Αν καπου αδίκησα άλλο fm χαρά μου να με διορθώσεις. Δεν είμαι ο Πάπας... Smile


    freak
    19.10.2013, 02:10

    Θα μπορουσα να γραψω πολλα επι του θεματος για διαφορες αποπειρες στο παρελθον οπως και θα μπορουσα να σου πω οτι προσωπικα εχω διαβασει μπολικες προκυρηξεις μα δεν εχει σημασια που και πως.

    Με τους αγανακτισμενους πχ ημουν στο συνταγμα και εκανα δυο εκπομπες σε απευθειας μεταδοση απο εκει, η μια μαλιστα ηταν συνεντευξη με τον Πουλικακο.

    Αυτα τα γραφω οχι για να αποδειξω κατι, ειμαι πολυ μικρος και ασημαντος. Απλα τα αναφερω ως παραδειγμα για να σου δωσω να καταλαβεις πως δεν χρειαζεται να φωναζουμε καποια πραγματα που προσωπικα τα θεωρουμε αυτονοητα, αν και το συγκεκριμενο που εγραψες, δεν ειναι.

    Θα αναφερω μόνο ενα παραδειγμα. 98 ειχε τυχει να ακουσεις ποτέ στα fm? Αυτο μόνο.

    Και αν εχεις ακουσει, οχι δεν ειχα σχεση. Ο καθενας απο μας κανει οτι κανει απο την μερια του.

    .

    Παράθεση:

    Το μέλος dkotsak στις 19.10.2013, 00:52 έγραψε...

    ...εμείς είμαστε ένοχοι, γιατί τόσα χρόνια σιωπούσαμε και συνεργαζόμασταν με τον... "φασίστα"...

    Σε παραπεμπω στο πρωτο post μου εδω μεσα.

    Εμμεσως πλην σαφως, εδω θα συμφωνησω μαζι σου στο συγκεκριμενο αντεπιχειρημα που αναφερεις κι ας φανταζει κυνικο.

    [ τροποποιήθηκε από τον/την freak, 19-10-2013 02:55 ]


    trelakias
    19.10.2013, 02:17

    @dkotsak

    Σύμφωνα με τα βιογραφικά στοιχεία και τις εμπειρίες που μας ανέφερες πιστεύω ότι γνωρίζεις πολύ καλά για τη δηθενιά, το γκομενιλίκι, την αυτοπροβολή και την ποζεριά που κυριαρχεί τα τελευταία χρόνια στους κύκλους αυτούς. Η μαύρη κουκούλα, η κατάληψη και η μολότοφ δεν κάνουν κανέναν αναρχικό.  Επειδή πιστεύω είσαι πολιτικοποημένο άτομο λοιπόν, δεν μπορώ να καταλάβω το λόγο που μας μιλάς για τις δράσεις σου στον αριστερό χώρο ή που παραθέτεις τα "αποκλειστικά" του atlantis σαν να ναι καμια διαφήμιση ή που στρέφεις το λόγο σου κατά του Musicheaven, κατά ενός μέλους που σε αμφισβήτησε ή όποιου άλλουεκτός από τον ίδιο τον Atlantisόπου βρίσκεσαι, κατέχεται από ακροδεξιούς και κάλεσε εν αγνοία σου τον Κασιδιάρη.  

    Πιστεύεις έχεις να χωρίσεις περισσότερα με τον noizreduction ή με το Musicheaven από ότι με τους εργοδότες σου?

    Η δική σου θέση πέρα από την υπεράσπιση της αντιφασιστικής σου ιδεολογίας, πάνω στο θέμα, ποιά είναι?  Διάβασα τους λόγους για τους οποίους στηρίζεις τον Atlantis αλλά δεν τον κατηγόρησες ποτέ για κάτι.  Γνωρίζεις τη σαπίλα αλλά δεν σε ενοχλεί?  Πιστεύω ότι θα γνωρίζεις και για άλλα μετερίζια που μεταδίδουν εκπομπές, ίσως εκτός FM αλλά χωρίς τον Κασιδιάρη προσκεκλημένο... 

    ΥΓ:  Δεν υπερασπίζομαι κανέναν από όσους αναφέρω, ούτε σε κατηγορώ για κάτι.  Απλά έχω μπερδευτεί.


    dkotsak
    19.10.2013, 03:55

    Παράθεση:

    Το μέλος trelakias στις 19.10.2013, 02:17 έγραψε...

    @dkotsak

    Σύμφωνα με τα βιογραφικά στοιχεία και τις εμπειρίες που μας ανέφερες πιστεύω ότι γνωρίζεις πολύ καλά για τη δηθενιά, το γκομενιλίκι, την αυτοπροβολή και την ποζεριά που κυριαρχεί τα τελευταία χρόνια στους κύκλους αυτούς. Η μαύρη κουκούλα, η κατάληψη και η μολότοφ δεν κάνουν κανέναν αναρχικό.  Επειδή πιστεύω είσαι πολιτικοποημένο άτομο λοιπόν, δεν μπορώ να καταλάβω το λόγο που μας μιλάς για τις δράσεις σου στον αριστερό χώρο ή που παραθέτεις τα "αποκλειστικά" του atlantis σαν να ναι καμια διαφήμιση ή που στρέφεις το λόγο σου κατά του Musicheaven, κατά ενός μέλους που σε αμφισβήτησε ή όποιου άλλουεκτός από τον ίδιο τον Atlantisόπου βρίσκεσαι, κατέχεται από ακροδεξιούς και κάλεσε εν αγνοία σου τον Κασιδιάρη.  

    Πιστεύεις έχεις να χωρίσεις περισσότερα με τον noizreduction ή με το Musicheaven από ότι με τους εργοδότες σου?

    Η δική σου θέση πέρα από την υπεράσπιση της αντιφασιστικής σου ιδεολογίας, πάνω στο θέμα, ποιά είναι?  Διάβασα τους λόγους για τους οποίους στηρίζεις τον Atlantis αλλά δεν τον κατηγόρησες ποτέ για κάτι.  Γνωρίζεις τη σαπίλα αλλά δεν σε ενοχλεί?  Πιστεύω ότι θα γνωρίζεις και για άλλα μετερίζια που μεταδίδουν εκπομπές, ίσως εκτός FM αλλά χωρίς τον Κασιδιάρη προσκεκλημένο... 

    ΥΓ:  Δεν υπερασπίζομαι κανέναν από όσους αναφέρω, ούτε σε κατηγορώ για κάτι.  Απλά έχω μπερδευτεί.



    Σεβομαι ΑΠΕΙΡΑ το musicheaven, και το τιμώ. 1000 μπράβο στα παιδιά εδώ και στην προσπάθειά τους.

    Δεν σεβομαι τη λογική "εσεις ξέρατε εμείς δεν ξέραμε" και ταυτόχρονα το "όλοι ξερουν εδώ και χρόνια".

    Δεν σέβομαι τα ψέμματα και τις λάσπες.

    Δεν βιοπορίζομαι από τον Ατλαντίς. Δεν είμαι έμμισθος. Είμαι εθελοντής όπως όλοι.

    Σέβομαι το ελεύθερο μικρόφωνο που μου δίνει, ακόμα και όταν εκφράζω εκ διαμέτρου αντίθετες απόψεις με την ιδιοκτησία. Οφείλω να αναγνωρίσω ότι ποτέ δεν μου έχει γίνει επέμβαση στο μικρόφωνο. Ξέρω καλά τις επεμβάσεις που γίνονται ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ στα... "δημοκρατικά" μέσα.

    Ο λόγος που προσφέρουμε όλοι μας εκεί μέσα είναι ένας: Η μουσική και οι μουσικοί. Παιδιά με άπειρο ταλέντο, που στερούνται τα πάντα και φτύνουν το γάλα της μάνας τους κάθε μέρα, κάθε μέρα, κάθε μέρα... Που έχουν στερηθεί τα πάντα και όχι μόνο δεν βγάζουν χρήματα από αυτά που δεν έχουν, αλλά δουλεύουν για να ΠΛΗΡΩΝΟΥΝ. Και το μόνο που εισπράττουν από τα περισσότερα... "δημοκρατικά" ραδιόφωνα είναι αδικία-αδικία-αδικία. Τους αξίζει να έχουν μία μουσικά τίμια, ηθική μακριά από κλίκες γωνιά στα FM.


    dkotsak
    19.10.2013, 03:56

    Παράθεση:

    Το μέλος trelakias στις 19.10.2013, 02:17 έγραψε...

    @dkotsak

    Σύμφωνα με τα βιογραφικά στοιχεία και τις εμπειρίες που μας ανέφερες πιστεύω ότι γνωρίζεις πολύ καλά για τη δηθενιά, το γκομενιλίκι, την αυτοπροβολή και την ποζεριά που κυριαρχεί τα τελευταία χρόνια στους κύκλους αυτούς. Η μαύρη κουκούλα, η κατάληψη και η μολότοφ δεν κάνουν κανέναν αναρχικό.  Επειδή πιστεύω είσαι πολιτικοποημένο άτομο λοιπόν, δεν μπορώ να καταλάβω το λόγο που μας μιλάς για τις δράσεις σου στον αριστερό χώρο ή που παραθέτεις τα "αποκλειστικά" του atlantis σαν να ναι καμια διαφήμιση ή που στρέφεις το λόγο σου κατά του Musicheaven, κατά ενός μέλους που σε αμφισβήτησε ή όποιου άλλουεκτός από τον ίδιο τον Atlantisόπου βρίσκεσαι, κατέχεται από ακροδεξιούς και κάλεσε εν αγνοία σου τον Κασιδιάρη.  

    Πιστεύεις έχεις να χωρίσεις περισσότερα με τον noizreduction ή με το Musicheaven από ότι με τους εργοδότες σου?

    Η δική σου θέση πέρα από την υπεράσπιση της αντιφασιστικής σου ιδεολογίας, πάνω στο θέμα, ποιά είναι?  Διάβασα τους λόγους για τους οποίους στηρίζεις τον Atlantis αλλά δεν τον κατηγόρησες ποτέ για κάτι.  Γνωρίζεις τη σαπίλα αλλά δεν σε ενοχλεί?  Πιστεύω ότι θα γνωρίζεις και για άλλα μετερίζια που μεταδίδουν εκπομπές, ίσως εκτός FM αλλά χωρίς τον Κασιδιάρη προσκεκλημένο... 

    ΥΓ:  Δεν υπερασπίζομαι κανέναν από όσους αναφέρω, ούτε σε κατηγορώ για κάτι.  Απλά έχω μπερδευτεί.



    Α! Και το "γκομενιλήκι" το έχω ξεπεράσει προ πολλού... Στην ηλικία μου; Σιγά και τη φάτσα δηλαδή...


    dkotsak
    19.10.2013, 04:40

    Παράθεση:

    Το μέλος freak στις 19.10.2013, 02:10 έγραψε...

    Θα μπορουσα να γραψω πολλα επι του θεματος για διαφορες αποπειρες στο παρελθον οπως και θα μπορουσα να σου πω οτι προσωπικα εχω διαβασει μπολικες προκυρηξεις μα δεν εχει σημασια που και πως.

    Με τους αγανακτισμενους πχ ημουν στο συνταγμα και εκανα δυο εκπομπες σε απευθειας μεταδοση απο εκει, η μια μαλιστα ηταν συνεντευξη με τον Πουλικακο.

    Αυτα τα γραφω οχι για να αποδειξω κατι, ειμαι πολυ μικρος και ασημαντος. Απλα τα αναφερω ως παραδειγμα για να σου δωσω να καταλαβεις πως δεν χρειαζεται να φωναζουμε καποια πραγματα που προσωπικα τα θεωρουμε αυτονοητα, αν και το συγκεκριμενο που εγραψες, δεν ειναι.

    Θα αναφερω μόνο ενα παραδειγμα. 98 ειχε τυχει να ακουσεις ποτέ στα fm? Αυτο μόνο.

    Και αν εχεις ακουσει, οχι δεν ειχα σχεση. Ο καθενας απο μας κανει οτι κανει απο την μερια του.

    .

    Παράθεση:

    Το μέλος dkotsak στις 19.10.2013, 00:52 έγραψε...

    ...εμείς είμαστε ένοχοι, γιατί τόσα χρόνια σιωπούσαμε και συνεργαζόμασταν με τον... "φασίστα"...

    Σε παραπεμπω στο πρωτο post μου εδω μεσα.

    Εμμεσως πλην σαφως, εδω θα συμφωνησω μαζι σου στο συγκεκριμενο αντεπιχειρημα που αναφερεις κι ας φανταζει κυνικο.

    [ τροποποιήθηκε από τον/την freak, 19-10-2013 02:55 ]



    Kαι ναι έχω ακουσει 98. Είναι σημαντικό που τα παιδιά αυτά αγωνίζονται...

    Και θα σου πω κάτι που θα σε αφήσει κάγκελο. Η ιδιοκτησία του σταθμού ήθελε και θέλει ακόμα να τους δώσει ζώνη...

    Δεν ξέρω αν τα παιδιά εκπέμπουν και πάλι, μακάρι να εκπέμπουν...


    dkotsak
    19.10.2013, 04:46

    Παράθεση:

    Το μέλος trelakias στις 19.10.2013, 02:17 έγραψε...

    @dkotsak

    Σύμφωνα με τα βιογραφικά στοιχεία και τις εμπειρίες που μας ανέφερες πιστεύω ότι γνωρίζεις πολύ καλά για τη δηθενιά, το γκομενιλίκι, την αυτοπροβολή και την ποζεριά που κυριαρχεί τα τελευταία χρόνια στους κύκλους αυτούς. Η μαύρη κουκούλα, η κατάληψη και η μολότοφ δεν κάνουν κανέναν αναρχικό.  Επειδή πιστεύω είσαι πολιτικοποημένο άτομο λοιπόν, δεν μπορώ να καταλάβω το λόγο που μας μιλάς για τις δράσεις σου στον αριστερό χώρο ή που παραθέτεις τα "αποκλειστικά" του atlantis σαν να ναι καμια διαφήμιση ή που στρέφεις το λόγο σου κατά του Musicheaven, κατά ενός μέλους που σε αμφισβήτησε ή όποιου άλλουεκτός από τον ίδιο τον Atlantisόπου βρίσκεσαι, κατέχεται από ακροδεξιούς και κάλεσε εν αγνοία σου τον Κασιδιάρη.  

    Πιστεύεις έχεις να χωρίσεις περισσότερα με τον noizreduction ή με το Musicheaven από ότι με τους εργοδότες σου?

    Η δική σου θέση πέρα από την υπεράσπιση της αντιφασιστικής σου ιδεολογίας, πάνω στο θέμα, ποιά είναι?  Διάβασα τους λόγους για τους οποίους στηρίζεις τον Atlantis αλλά δεν τον κατηγόρησες ποτέ για κάτι.  Γνωρίζεις τη σαπίλα αλλά δεν σε ενοχλεί?  Πιστεύω ότι θα γνωρίζεις και για άλλα μετερίζια που μεταδίδουν εκπομπές, ίσως εκτός FM αλλά χωρίς τον Κασιδιάρη προσκεκλημένο... 

    ΥΓ:  Δεν υπερασπίζομαι κανέναν από όσους αναφέρω, ούτε σε κατηγορώ για κάτι.  Απλά έχω μπερδευτεί.



    Α! Και για την κριτική περί της πρόσκλησης, πίστεψε με ήμουν ΠΟΛΥ ΣΚΛΗΡΟΣ On air. Για 4 ώρες... Και δεν ξέρω άλλο αφεντικό που θα το δεχόταν αυτό... Και το status Μου στο fb ηταν εξίσου σκληρο...

    Δεν μασησα τα λόγια μου...


    freak
    19.10.2013, 11:30

    Παράθεση:

    Το μέλος dkotsak στις 19.10.2013, 04:40 έγραψε...

    Kαι ναι έχω ακουσει 98. Η ιδιοκτησία του σταθμού ήθελε και θέλει ακόμα να τους δώσει ζώνη...

    Ε τοτε καιρος ειναι να συνειδητοποιησεις με τι ειδους χαμαιλεοντα εχεις να κανεις...


    [ τροποποιήθηκε από τον/την freak, 19-10-2013 12:17 ]


    επισυναπτόμενα: ..jpg 
    dimsavidis
    19.10.2013, 13:32
    ....ΧΑ ΧΑ...FREAK ...ΤΡΙΠΟΝΤΟ... φιλε dkotsak αφου εισαι στον σταθμο αμισθι και δεν μπαινει θεμα επιβιωσης παραιτησου φιλαρακι να βρεις την υγεια σου...φιλικα στο λεω γιατι "τον αραπη και αν τον πλενεις...οσο θελεις βροντα..."
    tallos
    19.10.2013, 19:41
    εγω τωρα ακουω έναν σταθμο ΑΤΛΑΝΤΙΣ παιζει χεβι μεταλ και μπηκα εκει από το μιουζικ χεβεν
    Hastaroth
    19.10.2013, 21:26

    Απορία:

    Γίνεται τόσος λόγος εδώ γιά το ποιά θα έπρεπε να είναι η αντίδραση τών παραγωγών ακόμη και στην "διαφαινόμενη" ιδεολογική τοποθέτηση τής διοίκησης/ιδιοκτησίας τού σταθμού,πρίν και από την δολοφονία τού Φύσσα.

    Ο ίδιος ο Φύσσας,που ήταν παραγωγός στον σταθμό αυτόν,δέν ήξερε τον ιδεολογικό προσανατολισμό τού/τών ιδιοκτητών του;Η,έστω,δέν είχε αντιληφθεί κάποιες ενδείξεις;.Πώς και δέν είχε παραιτηθεί από τον σταθμό;


    -----------------

    Ma ha ba kodem,ha beitsa o ha tapuah?

    [ τροποποιήθηκε από τον/την Hastaroth, 19-10-2013 21:36 ]

    [ τροποποιήθηκε από τον/την Hastaroth, 19-10-2013 21:37 ]


    freak
    19.10.2013, 22:33

    Ηταν οντως παραγωγος Hastaroth? Η απλα ειχε παει σε κανα δυο εκπομπες της hip hop ζωνης?

    Η ισως να ειχε συνεργαστει σε καποιο live που χορηγος ηταν ο εν λογω σταθμος...

    Ωστοσο εχουν σημασια αυτα?

    .

    Παράθεση:

    Το μέλος dimsavidis στις 19.10.2013, 13:32 έγραψε...

    ....ΧΑ ΧΑ...FREAK ...ΤΡΙΠΟΝΤΟ... φιλε dkotsak αφου εισαι στον σταθμο αμισθι και δεν μπαινει θεμα επιβιωσης παραιτησου φιλαρακι να βρεις την υγεια σου...φιλικα στο λεω γιατι "τον αραπη και αν τον πλενεις...οσο θελεις βροντα..."


    Εχεις thumps up κι απο μενα σε αυτο που προτρεπεις τον φιλο. Ωστοσο το τριποντο δεν μετραει για μενα. Ξερεις τι μετραει? Να παρουν χαμπαρι καποιοι ακροατες τι επαιζε πισω απο το παραβαν, και δεν αναφερομαι στα γκομενιλικια του ραδιοφωνου και των παραγωγων. Δεν ηθικολογω.

    Στην πολιτικη αναφερομαστε εξαρχης. Το τονιζω για να μην υπαρξουν αλλου ειδους παρεξηγησεις...

    Αλλα ας υποθεσουμε πως δεν ειχαν γινει ολα αυτα και η πολιτικη ηταν εξω απο το παιχνιδι (που αυτο δεν ισχυει μα ας κανουμε μια ουτοπικη υποθεση εργασιας).

    Εστω κι ετσι, οι αγνες προθεσεις αγαπητε φιλε dkotsak ειναι εκτιμητεες, μα οταν δουλευεις εντελως δωρεαν για καποιον που τα κονομα απο την αμισθι εργασια σου δεν ειναι εκμεταλευση?

    Εκτος αν υπηρχε bonus. Σε αυτη την περιπτωση παω πασο (μα και παλι...)

    [ τροποποιήθηκε από τον/την freak, 20-10-2013 01:03 ]


    Konstantinosoa
    20.10.2013, 02:24

    Θεωρώ λίγο επιπόλαιο ( sic ) ένα απόσπασμα τριών σειρών απο ένα άρθρο του Χάνδακα και ακόμα πιο επιπόλαιο 4 likes χωρίς να υπάρχει γνώση και δημοσίευση του όλου άρθρου. Και αν είναι έτσι ο Χάνδακας "το MH γιατί συνεργάζονταν μαζί τους;"... θα μπορούσε κάποιος να ρωτήσει εύλογα στο όλο προαναφερόμενο πνεύμα. Όχι πάντως εγώ. Δεν θεωρώ ντε και καλά δημοκράτη κάθε έναν που παραιτήθηκε, ούτε ντε και καλά φασίστα κάθε έναν που δεν παραιτήθηκε. Και δημοσιογραφικά είναι αντιδεοντολογικό εντελώς το να καταγγέλεις κάποιον και να μην του δίνεις βήμα απάντησης. Όσο για το τί θα αποδειχθεί η ιστορία του Φύσσα, αν ήταν προσωπική ενέργεια του Ρουπακιά, αν τον έβαλαν άλλοι, τι και πως, καλύτερα ας είμαστε πιο επιφυλακτικοί. Δίκη θα έχουμε. Και ελπίζω, κάτι για το οποίο δεν είμαι καθόλου βέβαιος, πως δεν θα έχουμε μια απλή καταδίκη σε ισόβια για τον Ρουπακιά και όλα μέλι - γάλα. Στην MARFIN για την οποία ο αντιφασιστικός οίστρος γίνεται γαργάρα, όλα μέλι - γάλα, με την καταδίκη υπαλλήλων και αναλώσιμων στελεχών της εταιρίας. 4 άνθρωποι κάηκαν ζωντανοί αλλά ο "μολοτοβόλος" άγνωστος. Μόλις πριν λίγες ημέρες ο Άκης έφαγε 20 χρόνια δηλαδή κάπου 2-3 πρακτικά και έξω....Συμπτωματικά οι κύριοι υποστηρικτές του προ ετών στην Βουλή ήταν ο Βενιζέλος και ο Λοβέρδος... Εξάλλου σε λίγες μέρες έρχονται δημοτικές και η Ν.Δ. πρέπει ή να συμμαχήσει με το ΠΑΣΟΚ σε κοινούς υποψηφίους !!!!!!!!!! ή να ζητήσει στο παρασκήνιο το 9% με 10% (τωρινό ποσοστό με αναγωγή των τελευταίων δημοσκοπήσεων) που αυτήν την ώρα ψηφίζει μη κοροϊδευόμαστε μεταξύ μας, δαγκωτό Χρυσή Αυγή. Στο ενδιάμεσο θα έχει λογικά αποφυλακισθεί και ο Μιχαλολιάκος στα πλαίσια ή όχι νόμων ή συμφωνίας (για να παραφράσω τον Λοβέρδο) και εμείς ακόμα θα βρίσκουμε τον εαυτό μας στο "Μπήκαν στην πόλη οι οχτροί".

    [ τροποποιήθηκε από τον/την Konstantinosoa, 20-10-2013 02:25 ]


    DrLove
    20.10.2013, 14:51

    Άλλο ένα θέμα που μονοπωλεί το ενδιαφέρον, με προσωπικές κόντρες, σεντόνια με αναλύσεις και εμπεριστατωμένες ξεπατικούρες από αποτελέσματα του Google, ενώ παντού γύρω μας υπάρχουν χιλιάδες θέματα ακόμα για συζήτηση, ανάληψη πρωτοβουλιών και δράση.

    [ τροποποιήθηκε από τον/την DrLove, 20-10-2013 14:56 ]


    dkotsak
    20.10.2013, 15:20

    Παράθεση:

    Το μέλος dimsavidis στις 19.10.2013, 13:32 έγραψε...

    ....ΧΑ ΧΑ...FREAK ...ΤΡΙΠΟΝΤΟ... φιλε dkotsak αφου εισαι στον σταθμο αμισθι και δεν μπαινει θεμα επιβιωσης παραιτησου φιλαρακι να βρεις την υγεια σου...φιλικα στο λεω γιατι "τον αραπη και αν τον πλενεις...οσο θελεις βροντα..."

    Εντελώς φιλικά... και εν τιμη δεν θέλω σε καμμία περίπτωση να τραβήξω το θέμα διότι με έχει κουράσει τραγικά και αυτή εδώ η συζήτηση είναι ένα πολύ-πολύ-πολύ μικρό κομμάτι της κατάστασηςε που πρέπει να διαχειριστώ...

    Δεν μπορώ να μπω σε λογικές του τύπου "αφού δεν τα παίρνεις γράψτα στα παλαιότερα των υποδημάτων σου και γίνε λαγός". Δηλαδή αν τα έπαιρνα κι αν ετίθετο θέμα επιβίωσης, θα έπρεπε να ανεχτώ τον... "φασίστα"; Ωραία ηθική!...

    Το γιατί είμαι εκεί που είμαι το εξήγησα. Κουράστηκα να το εξηγω 100 φορές.

    Δεν με αφορούν οι ιδεολγικές τοποθετήσεις του ενός, τη στιγμή που σε εμένα δίνει ελεύθερο μικρόφωνο και τη στιγμή που από την τσέπη του δίνει βήμα στο δικό μου μουσικό μετερίζι.

    Όσο για τα λεφτά καλέ μου φίλε, θα σου πω ότι δεν φέρνουν την ευτυχία, γιατί ποτέ δεν ήταν παιδικό όνειρο.

    Αν αισθανόμουν ποτέ φιμωμένος ή ότι εξαναγκαζόμουν να λειτουργήσω ανήθικα, θα έφευγα ακόμα κι αν ετίθετο θέμα επιβίωσης. Ξέρω από παγκάκι. Αλλοίμονο από κάτι αριστερισταράδες του pc που ψάχνουν αφορμή να καννιβαλήσουν ανθρώπους για να πουλήσουν ιδεολογία...

    Μην πας μακριά... Το post του φίλου μας εδώ που με χαρακτήρισε "υπαίτιο της ακροδεξιοφασίζουσας στροφής του Ατλαντίς" έχει ακόμα 5 like...

    Και υποπτεύομαι ότι οι άνθρωποι που ενώ τα έκαναν (ας πουμε χωρίς να ξέρουν) και τα αφήνουν εκεί να φαίνονται (τώρα που πλέον ξέρουν), δεν έχουν κανένα πρόβλημα να κοιτάζουν τη φάτσα τους στον καθρέφτη.

    Ακουσα κάτι για φασισμό;


    suspect
    20.10.2013, 16:02

    Πολλες φορες ο απολυτος καθωσπρεπισμος, μας οδηγει στην υπερτατη υποκρισια....

    = = =

    Τον Διονυση Κωτσακη τον εχω γνωρισει προσωπικα και εχω πολυ καλη γνωμη για αυτον.

    Ομως ο noiz που εξαπελυσε μια αδικη επιθεση αλλα εχει και μια λογικη απορια που δεν ειδα να απαντηθηκε:

    Στο μαγαζι του Παναγιωταρου, θα πηγαινε κανεις για δουλεια κανοντας οτι δεν βλεπει το αφεντικο του;

    Ο προφανης αντιλογος σε αυτο ειναι οταν υπαρχει η αναγκη και οταν υπαρχει μια ενασχοληση που μας καιει, ο καθενας αναλογα με την παιδεια, την προσωπικοτητα, την ιδιοσυγκρασια του και το βαθμο αναγκης που εχει, βαζει ειτε 1 γραμμαριο ειτε ενα 1 λιτρο ειτε 1 τονο νερο στο ποτηρι με το κρασι του.

    Ευκολα λες στον Δ.Κ. "ελα μωρε τωρα, σηκω φυγε απο κει ναουμ". Το κανεις εσυ αν εχεις δωσει εκει μεσα χιλιαααααααααααδες ωρες; Στη ζωη σου, ( ασε το πουλ μουρ του ιντερνετ και απαντησε ειλικρινα στον εαυτο σου ) σε ολα τα πραγματα σταθηκες αγερωχος βραχος και δεν ελιχθηκες ποτε και σε τιποτα;

    Αν απαντησεις χωρις σκεψη "ναι" τοτε προφανως με τους γονεις σου θα εισαι τσακωμενος, δεν θα εχεις δουλεψει ποτε, φιλους δεν θα εχεις και δεν θα εχεις βγει ποτε πανω απο 2 ραντεβου με γυναικα.

    MIND THE GAP

    Αν φταιει ο Κωτσακης, τοτε φταιει και ο Χορχε που ειχε τον Ατλαντις  τοσο καιρο στους συνεργατες του αφου ο ιδιοκτητης του ειναι γνωστος για τα πιστευω του. Φταιει και ο Θεοδωρακης που πριν την εκπομπη αριστουργημα για τον Φυσσα ειχε κανει εκπομπη και με τον Μιχαλολιακο. Φταιω τοτε και εγω που βλεπω Mega οταν παιζει η Εθνικη Ελλαδος στο ποδοσφαιρο.

    Φταιω παλι και εγω που φωναξα την αστυνομια τις προαλλες να προστατευσει εναν γειτονα απο τον κλεφτη και δεν θα επρεπε γιατι ως γνωστον οι μπατσοι ειναι Χρυσαυγιτες. Φταιει και ο συγχωρεμενος ο Φυσσας που πηγε και εκανε εκπομπες ειτε ως φιλοξενουμενος ειτε ως παραγωγος ( εγραφη ανωτερω αλλα δεν διευκρινιστηκε επακριβως ).

    Αν το παμε ετσι κυριες και κυριοι, να το παμε μεχρι τελους. Και τοτε ελατε ολοι μαζι να βγουμε απο το τουνελ που θα εχουμε μπει χωρις γυρισμο.

    Καταλαβαινω το ανθρωπινο κομματι που λεει οτι "αν ο ιδιοκτητης δεν με πιεζει να περασω προπαγανδα θα κανω τη δουλεια μου που ειναι μονο η μουσικη" Ιδιαιτερα δε, αν βγαινουν και συλλογες και εκπομπες με αντιΧΑ περιεχομενο που σημαινει οτι ο καθε Κωτσακης δεν αισθανεται τυψεις για αυτο που κανει.

    Εμενα παντως η αποψη μου ειναι αιρετικη:

    Ενας απο τους μυθους που γιγαντωσε τη Χρυση Αυγη και ακομα και σημερα παραμενει μπετον 3ο κομμα, ( σκεφτειτε το, σημερα ειναι 3ο κομμα.......) ειναι η περιφημη φιμωση των ΜΜΕ.

    Θα προτιμουσα να γινει η εκπομπη, να ζητησει ο Κωτσακης να ειναι παρον και οι σκεπτομενοι ακροατες του Ατλαντις να ισοπεδωναν τον Κασιδιαρη με τις ερωτησεις τους. Αυτη θα ηταν μαγκια και θα εδειχνε και το επιπεδο του σταθμου και των ακροατων

    Τρανο παραδειγμα η κοινη εμφανιση Αδωνι Γεωργιαδη και Ηλια Κασιδιαρη στην εκπομπη του Πορτοσαλτε.

    Ο μπουμπουκος, τσιριδας, γραφικος οπως θελεις πες τον, δεν θα τα χαλασουμε εκει, τον κονιορτοποιησε.

    Αν νομιζεις οτι υπερβαλλω ακουσε το και μονος σου:

    >

    Νομιζω οτι εγινε τοσος ντορος για το τιποτα.


    -----------------

    www.suspect.gr

    [ τροποποιήθηκε από τον/την suspect, 20-10-2013 16:35 ]