ελληνική μουσική
    532 online   ·  210.830 μέλη

    Κουΐζ:εντοπίστε το νόμιμα παρκαρισμένο ι.χ.Δώρο συλλεκτική κλήση Δημ.Αστυνομίας

    optiras
    15.11.2013, 18:40

    Στα πλαίσια του ιστορικού ρεπορτάζ με τίτλο έργα και ημέρες (μάλλον ημέρες χωρίς έργα) της δημοτικής αστυνομίας σας δινουμε την ευκαιρία να αποκτήσετε μια συλλεκτική κλήση της δημοτικής αστυνομίας.

    Έτσι βάζουμε ένα κουϊζ για δυνατούς λύτες

    Το μοντελάκι κλήσης είναι αποτέλεσμα της καμπάνιας "γράψου μόνος σου" μια και η δημοτική αστυνομία δεν έγραφε...Γιατι αν έγραφε, η μπ....κατάσταση αυτή που θα απολαύσετε στα πιο κάτω ενσταντανέ δεν θα υπήρχε...

    Ιστορίες καθημερινής θεσσαλονικιώτικης τρέλας

    Βρείτε το νόμιμα παρκαρισμένο αυτοκίνητο(σιγά μη σας βάζαμε το εύκολο να βρείτε τα παράνομα παρκαρισμένα-αυτά τα αφήναμε τότε για την δημοτική αστυνομία):

    Για να μη μπερδεύεστε και περάσετε κάποια παρανόμως παρκαρισμένα αυτοκίνητα σαν κυκλοφορούντα:

    Η κατάσταση γίνεται όλο και πιο ενδιαφέρουσα...

    Δεν θα περάσει η δημοτική αστυνομία; Θα δει ρε παιδί μου, και θα αναλάβει δράση!'Εχω εμπιστοσύνη στις ελληνικές αρχές...

    Η ώρα περνά, ο καφές με τον γνωστό μου φοιτητή που με φώναξε τελειώνει...Βρε δίπλα είναι η τροχαία(Δωδεκανήσου)...Πιο πέρα είναι η Δημοτική αστυνομία(στην Μοναστηρίου ,προέκταση της Εγνατίας στην οποία λαμβάνει χώρα η ιστορία μας)...Ρε όλοι να αποφεύγουν αυτό τον δρόμο;

    Ξάφνου, ο από μηχανής-αυτοκινήτου μάλλον- θεός:

    Η δημοτική αστυνομία!

    Τι;Πέρασε...Δεν σταμάτησε;Δεν θα είδε...Τι δεν είδε;Στην επόμενη φωτογραφία:

    Μετά έχουν άδικο οι πεζοί πάνθηρες να τα βάζουν με τους εποχούμενους... γάιδαρους;

    Αφιερωμένο στην συνφορουμίτισά μου και συμπολίτισα μου KrisThess...Με συγκίνησε ο τρόπος με τον οποίο συμμερίζεται τις στεναχώριες του αδερφού της!

    KrisThess, "χαμογέλα ρε! Τι σου ζητάνε; "

    [ τροποποιήθηκε από τον/την optiras, 15-11-2013 19:00 ]


    jorge
    15.11.2013, 19:35
    Οχι και δευτερο θεμα για τη Δημοτικη Αστυνομία.