ελληνική μουσική
    888 online   ·  210.833 μέλη

    Αγορά κλαρινέτου - Βοηθεια

    Vayianna
    06.12.2013, 15:43

    Καλησπέρα !

    Εχω ξεκινήσει μαθήματα κλαρινέτου σε ωδείο και θέλω να αγοράσω ενα δικό μου κλαρινέτο ,διότι έπαιζα 12 χρόνια σε φιλαρμονική (μπάντα) και καθώς καταλαβαίνετε το όργανο δεν είναι δικό μου.

    Οποιος γνωρίζει θα ήθελα να με ενημερώσει για τιμές κλπ διοτι εγω δε ξερω...

    ευχαριστω !


    Greg88
    13.01.2014, 16:56
    Ψάχνεις ακόμα ή βρήκες τελικά?
    CONDUCTOR
    03.03.2014, 12:51

    Για μουσικός 12 χρόνων καλό θα είναι το κλαρινέττο που θα διαλέξεις να διαθέτει το κλειδί D#/Eb στην αριστερή πλευρά. Θα χρειαστεί σπάνια αλλά όταν θα έρθει η ώρα της ανάγκης θα σε σώσει...

    Επίσης μη καταφύγεις σε πλαστικό, αντιθέτως φρόντισε να είναι έββενος το ξύλο του. Υπάρχει στο εξωτερικό (ευρώπη) ένα δοκιμασμένο κατάστημα απόλυτα αξιόπιστο και συμφέρον ως προς τισ τιμές. Δε θα παραθέσω link διότι δε γνωρίζω αν οι κανόνες της κοινότητας το επιτρέπουν. Για περισσότερες λεπτομέρειες σε οποιαδήποτε άλλη απορία είμαι στη διάθεση σου.
     


    menelaossss
    28.07.2014, 01:05

    καλησπερα θα ηθελα την βοηθεια σας θελω να παρω ενα κλαρινο για δημοτικη μουσικη και εννοειτε ειμαι αρχαριος τι μου προτεινετε παρακαλω πολυ ενδιαφερομαι για καινουργιο να πω το πολυ μεχρι 200 ευρω και κατω αλλα να μην ειναι και μιασ χρησης που λεει ο λογος.και αν μπορει καποιος να μου γραψει καμια σελιδα οπου υπαρχει κατι τετοιο που με ενδιαφερει σας ευχαριστω πολυ και θα χαρω εαν μου απαντησετε να εισται παντα καλα {#emotions_dlg.happycrazy}

    [ τροποποιήθηκε από τον/την menelaossss, 28-07-2014 23:04 ]