ελληνική μουσική
    488 online   ·  210.840 μέλη

    7o Live MusicHeaven - Εντυπώσεις, φωτογραφιες, video!

    jorge
    10.12.2013, 12:55

    Ανοίγω αυτό το topic για διάφορες απορίες / ιδέες / εντυπώσεις (αργότερα) σχετικά με το Live του MusicHeaven στις 22 Δεκεμβρίου, στο Mike's Irish Bar.

    Ολες οι λεπτομέρειες υπάρχουν εδώ.

    [ τροποποιήθηκε από τον/την jorge, 23-12-2013 12:25 ]


    jorge
    20.12.2013, 19:47

    Σε 48 ώρες ξεκινάει το Live του MusicHeaven!
    Την Κυριακή, στις 19.00, στο Mike's Irish Bar (http://www.mikesirishbar.com)

    12 σχήματα, πολλά γνωστά τραγούδια, από 50 μουσικούς! Και μια έκτακτη εμφάνιση - έκπληξη.

    Ακολουθεί η σειρά που θα εμφανιστούν τα σχήματα:

    Γιώργος Παπαδόπουλος
    Mingrelia
    Πόπη Ηλιοπούλου
    Καλαμαράς Δημήτρης
    Δημήτρης Καρράς
    Δημήτρης Μπέγιογλου
    Νίκος Φιλιμέγκας
    SwingΕΣ
    Αθηνά Χιώτη
    Γιώργος Γελαράκης
    Βασίλης Μπαμπανιάρης
    Μιχάλης Κλεάνθης

    Σας περιμένουμε!


    jorge
    21.12.2013, 15:30
    Είσοδος: 5 ευρώ (ΠΕΡΙΛΑΜΒΑΝΕΤΑΙ μπύρα ή κρασί)
    jorge
    21.12.2013, 15:33
    Να αναφέρω πως θα υπάρχει βιντεοσκόπηση της βραδιάς και από φίλο/συνεργάτη του MusicHeaven που προσφέρθηκε δωρεάν να καλύψει την εκδήλωσή μας. Το βίντεο θα δοθεί στα γκρουπ, χωρίς κάποιο κόστος.


    ilio
    21.12.2013, 20:51

    Ωραία Γιώργο Smile Τα λέμε αύριο εκεί Smile


    jorge
    22.12.2013, 13:09

    Να και ο χάρτης, για να μην ψάχνετε.

    Καλό Live, τα λέμε εκεί στις 19.00.


    alkyoni
    22.12.2013, 23:37

    Καλη διασκεδαση και καλη επιτυχια!{#emotions_dlg.beer}

    Ειμαι "εκει" με την σκεψη μου...{#emotions_dlg.inlove}{#emotions_dlg.rolleyes}


    Chrysanna
    23.12.2013, 02:18

    Ήταν πολύ όμορφα...

    Τα υπόλοιπα, όταν (και αν) ξυπνήσω ποτέ απ' το κώμα {#emotions_dlg.wacko}


    jorge
    23.12.2013, 12:27

    Ευχαριστούμε όσους ήρθατε, φαντάζομαι πως για να μείνατε μέχρι το τέλος, περάσατε καλά :)





    επισυναπτόμενα: gen.jpg 
    PetrosTser
    23.12.2013, 14:30

    Αληθινά υπέροχη βραδιά! Smile Όλοι οι καλλιτέχνες ήταν πραγματικά καλοί - και είναι κρίμα που δεν έχουν λάβει την ευρύτερη αναγνώριση που τους αναλογεί (αλλά νομίζω όλοι ξέρουμε πως το τίμημα της ποιότητας και της αυθεντικότητας είναι συχνά η - μερική ή ολική - αφάνεια...). Πολλά μπράβο σε όλους - και βέβαια στο MusicHeaven για την διοργάνωση! {#emotions_dlg.thumbup}

    Χάρηκα πολύ που γνωρίστηκα επιτέλους και από κοντά με πολλά μέλη της κοινότητας! Να είστε όλοι καλά!! {#emotions_dlg.inlove}

    (κάτι άκουσα για επόμενο λάιβ την άνοιξη; {#emotions_dlg.whistling} {#emotions_dlg.rolleyes} )

    {#emotions_dlg.clap}


    ixthis
    23.12.2013, 15:04
    Υπέροχη βραδυά ,αγαπημένοι φίλοι,γέλιο πολύ,(χρυσάννα θα σε σκοτώσω)και φιλιά πολλά στην όμορφη ροκ οικογένεια παραγωγών που γνώρισα χτες . Η βραδυά ήταν εξαιρετική και βέβαια και το αρχηγόπουλο οπως πάντα...Νάστε καλα.Καλές γιορτές σ ολους.
    ilio
    23.12.2013, 16:41

    Τα περάσαμε όμορφα ... όμορφα .. όμορφα ... στο Mike's Irish bar παιδιά!!!{#emotions_dlg.biggrin}

    Καταρχήν ωραίος χώρος,πολύ ζεστός και ό,τι πρέπει για τέτοια "οικογενειακά" live!

    Εύγε σε όποιον το πρότεινε και στον Χόρχε που το έκλεισε!{#emotions_dlg.thumbup}

    Χάρηκα πάρα πολύ που γνώρισα νέα και παλαιότερα μέλη του site (που δεν είχα ως τώρα την ευκαιρία να γνωρίσω από κοντά) καθώς επίσης να ξανασυναντήσω ανθρώπους που είχα πολύυυυυ καιρό να δω Smile

    Προσωπικά το φχαριστήθηκα αυτό το live - ήταν και το πρώτο που κατάφερα επιτέλους να παραστώ - πέρασα πολύ όμορφα με τους φίλους μου,με τα μουζικχεβενόπαιδα που ήταν εκεί και με όσους καλλιτέχνες και μουσικούς μπόρεσα να γνωρίσω από κοντά!!!

    Πολλά συγχαρητήρια σε όλους καλλιτέχνες της βραδιάς που μας χάρισαν όμορφες μουσικές και τραγούδια και μας έκαναν να περάσουμε τόσο ξεχωριστά και όμορφα!!!Ωραίες φωνές,ωραία παιξίματα,ωραία τραγούδια!!!Πραγματικά τους απολαύσαμε!!!Να συνεχίσουν να δημιουργούν και καλή επιτυχία σε ό,τι κάνουν!!!{#emotions_dlg.thumbup}

    Επίσης,μπράβο στον Χόρχε για τον αγώνα που έδωσε για μία ακόμα φορά όσον αφορά την διοργάνωση του live και την διεξαγωγή του!Πάντοτε οι δυσκολίες σε μία διοργάνωση είναι πολλές αλλά τελικά όλα πήγαν μια χαρά ( έτσι Γιώργο; {#emotions_dlg.biggrin}Δεν παίζει άγχος,που λέει και μια φίλη!).

    Πολλά συγχαρητήρια στην Χρυσάννα που συνπαρουσίασε μαζί με τον Χόρχε την βραδιά και ήταν εξαιρετική!!!{#emotions_dlg.thumbup}

    Άντε και εις άλλα τέτοια όμορφα!!! {#emotions_dlg.beer}

    Στοπ εδώ ... Τα υπόλοιπα μόλις εκπομπιάσω με το καλό!!!{#emotions_dlg.biggrin}


    Υ.γ Χθες ήμουν λίγο ζουζούνι (πήγαινα πέρα - δώθε) στην προσπάθεια μου να γνωρίσω από κοντά ανθρώπους που επικοινωνώ μέσα από εδώ αλλά να είμαι  και με την παρέα μου και ίσως  έτσι να μην κατάφερα να γνωριστούμε καλύτερα.Αλλά έχει ο θεός έτσι; {#emotions_dlg.biggrin}


    -----------------

    "Δεν τα βλέπεις όλα από εκεί που τα κοιτάς"

    [ τροποποιήθηκε από τον/την ilio, 23-12-2013 16:43 ]


    SakisKouroupos
    23.12.2013, 17:07
    Ενα ακόμη επιτυχημένο live.Το 7ο live του Musicheaven.Συγχαρητήρια στον διοργανωτή και στα συγκροτήματα που έλαβαν μέρος, τους εύχομαι καλή συνέχεια και κάθε επιτυχία... Εντυπωσιακή και δυναμική η παρουσία του Βασίλη Μπαμπανιάρη με το τραγούδι του "Σ αυτό τον πλανήτη....", όπως και το αισθησιακό δίδυμο Μιχάλης Κλεάνθης-Ερωφίλη...,χωρίς να υστερούν και οι υπόλοιποι.Πολλές γνωριμίες με καινούρια μέλη που μας τίμησαν αλλά και αισθητή η απουσία πολλών παλαιών μελών του ΜΗ. Εύχομαι αγάπη σε όλους και αλληλεγγύη, μόνο έτσι θα προχωρήσουμε δυναμικά μπροστά !!!
    aviectus
    23.12.2013, 18:57

    Περασα πολυ ωραια χθες, αν και επρεπε να φυγω σχετικα νωρις.{#emotions_dlg.blush} Ο χωρος ηταν πολυ ομορφος ( ισως τον επισκευθω και παλι καποια στιγμη ).
    Ο κοσμος ζεστος. Γνωρισα αρκετους που εως τωρα μονο ηλεκτρονικηα γνωριζα και ακουσαμε ομορφμα σχηματα και μουσικες.


    Ελπιζω να μπορεσω να βρεθω και στο 8ο και σε ολα τα επομενα Live του musicHeaven!

    Well Done Χορχε για ολα!!



    athenachioti
    23.12.2013, 21:25

    Ήταν στ΄αλήθεια μια υπέροχη βραδιά χτες! Νομίζω πως δικαιωματικά αξίζουν πολλά συγχαρητήρια στο MusicHeaven και ειδικά στον Jorge που χωρίς αυτόν η χτεσινή βραδιά θα ήταν απλά ένα όνειρο! Τον ευχαριστούμε επίσης για την άψογη διοργάνωση και την άπειρη κατανόηση σε δικές μας καθυστερήσεις ή παρανοήσεις.  

    Το κλίμα ήταν υπέροχο χτες! Τι να πω; Είχα πολύ καιρό να δω τόση πολλή θετική διάθεση, τόσο πολύ κόσμο να περνάει καλά, να πειράζει ο ένας τον άλλον, να τραγουδάνε όλοι μαζί...

    Τι να πω ακόμη για την αγάπη που μας δείξατε και τα καλά σας λόγια; Σας ευχαριστούμε πολύ για την υποστήριξή σας!!!    


    mixalis-kleanthis
    23.12.2013, 22:03

    Ευχαριστούμε τον Γιώργο το ΜΗ και όλους όσοι συνέβαλαν στην πραγμάτωση αυτού τουlive!!!

    Ήταν μια γιορτή στο σπίτι μας !

    Με όμορφες στιγμές , απρόοπτα , βαβούρα , συγκίνηση και παρατράγουδα !

    (Αυτές οι δυο Φιλιππινέζες που κακαρίζανε όταν παίζαμε το "Λέω Λόγια" μας χαλάσανε το βίντεο)

    Εμείς πάντως νιώσαμε Πολύ- Πολύ Όμορφα και τραγουδήσαμε με την ψυχή μας !!!














    επισυναπτόμενα: SANY0007.JPG vlcsnap-2013-12-23-17h58m41s96.jpg oi filippinezesboy.jpg vlcsnap-2013-12-23-18h01m37s174.jpg 
    freddieKrueger
    23.12.2013, 22:15

    Τα λόγια είναι περιττά για να περιγράψουν το πόσο όμορφο Live ήταν αυτό το 7o της Musicheaven...

    Με υπέροχη μουσική,καλή παρέα και γευστικότατη βαρελίσια μπυρίτσα τι άλλο να ζητήσει κανείς?

    {#emotions_dlg.beer}


    Chrysanna
    23.12.2013, 22:56

    Δεν έχω βγει απ' το κώμα ακόμα... διαλείμματα για καφέ κάνω σήμερα, όλη μέρα! Με κούρασε η χθεσινή μου υπερπροσπάθεια να είμαι συνεπής {#emotions_dlg.blush}

    Όπως είπα ήδη, η βραδιά ήταν πολύ όμορφη...

    Θέλω να ευχαριστήσω :

    1) Τον Jorge που μου έδωσε την ευκαιρία ν' ανακαλύψω ένα νέο επαγγελματικό δρόμο, ίσως και από κοινού. Θα είμαι σίγουρη όταν δω αν γράφω και στην κάμερα. Αν προσθέτει όπως λένε, ίσως έχουμε πρόβλημα.

    2) Τον PetrosTser που με βοήθησε να ξεπεράσω το αρχικό τρακ. Την στιγμή που είχα ταχυπαλμία, με προσέγγισε, μου είπε ότι είναι 18 χρονών, έπαθα κρίση ηλικίας και ξέχασα το άγχος! Και ερωτώ : Πόσοι το ξέρατε και γιατί του επιτρέψατε να μπει στην σελίδα;

    3) Την ilio  που ήταν πολύ γλυκιά, συνεχώς κοντά μας και που όλο προσπαθούσα να την φέρω μπροστά γιατί της έκλεινα το οπτικό πεδίο. Με κρατούσε συνεχώς σ' εγρήγορση.

    4) Την Ixthis απλά για να της υπενθυμίσω τα 30,00€ που μου χρωστάει.

    5) Τον Kerveros2013 γιατί έφερε την Helen-K

    6) Τον Orfeus που δεν τρόμαξε και επέδειξε παροιμιώδη ψυχραιμία όταν μία άγνωστη τρελή του την έπεσε ψάχνοντας τον Χόρχε.

    7) Τον Travelogue που ήταν εξαιρετικό ακουμπιστήρι για το κουρασμένο μου κορμί.

    Ειλικρινά δεν ξέρω τι σκεφτόταν ο Jorge όταν μου είπε να κάνουμε το χθεσινό, ούτε τι σκεφτόμουν εγώ όταν του είπα ναι αλλά χαίρομαι πολύ που έγιναν και τα δύο. Κάποια στιγμή μπορεί να μας αποκαλυφθεί η αλήθεια {#emotions_dlg.rolleyes}

    Εις το επανειδείν {#emotions_dlg.thumbup}


    sillia
    24.12.2013, 10:49

    Χαιρόμαστε οι απόντες και απούσες για την χαρά σας !Και του χρόνου με υγεία και πάντα αγαπημένοι !


    delta66
    24.12.2013, 15:01

    Και του χρονου, παιδια. (μηπως μπορεσω καπαια φορα και δεν εργαζομαι και ερθω {#emotions_dlg.whistling})

    Παντα τετοια.