ελληνική μουσική
    492 online   ·  210.830 μέλη

    Νέες ρυθμίσεις παραγωγών Radio MusicHeaven

    Helen-K
    02.02.2014, 20:36
    Δεν κινδυνεύουμε..... Οι μόνοι τρόποι να μας πετάξει είναι: α. Κακή σύνδεση δική μας ή β. Βλάβη ή αναβάθμιση του σέρβερ (που ευχόμαστε να συμβαίνει όσο πιο αραιά γίνεται)
    PetrosTser
    02.02.2014, 20:37

    Σε ευχαριστώ πολύ Ελένη μου {#emotions_dlg.inlove}


    Deos
    03.02.2014, 12:28

    Φαντάζομαι Πέτρο ότι αναφέρεσαι στο chat και όχι στο server για το αν θα σε πετάξει ή όχι, σωστά?


    kerveros2013
    03.02.2014, 15:01

    Παράθεση:

    Το μέλος Deos στις 03.02.2014, 12:28 έγραψε...

    Φαντάζομαι Πέτρο ότι αναφέρεσαι στο chat και όχι στο server για το αν θα σε πετάξει ή όχι, σωστά?



    Σωστη η Επισημανση του Γιαννη! Η απαντηση της Ελενης αφορα το Ραδιο σαν εκπομπες! Το τσατ δεν εχει να κανει με το Σερβερ του Ραδιου αλλα με αλλη προσθηκη στην σελιδα του ΜΗ! Καλο θα ηταν να λυθει και αυτο με καποιο τροπο σε ενα BUG που εχει! Οταν σε πεταξει μετα φαινεσαι συνδεμενος και δεν μπορεις να ξαναμπεις στο τσατ! Θα μπορουσε στο προφιλ του καθε χρηστη να υπηρχε ενα KICK BUTTON να πεταει απο το τσατ το ατομο που εχει κολησει μεσα και δεν μπορει να ξανασυνδεθει! (Φυσικα ο καθε χρηστης θα μπορει να κανει KICK μονο στον εαυτο του και οχι σε αλλον χρηστη)


    -----------------

    Κέρβερος

    []

    [ τροποποιήθηκε από τον/την kerveros2013, 03-02-2014 15:14 ]


    PetrosTser
    03.02.2014, 16:39

    Παράθεση:

    Το μέλος Deos στις 03.02.2014, 12:28 έγραψε...

    Φαντάζομαι Πέτρο ότι αναφέρεσαι στο chat και όχι στο server για το αν θα σε πετάξει ή όχι, σωστά?



    Στον server αναφέρομαι, και συγκεκριμένα στην Οδηγία υπ' αριθμόν 9 ("Κάντε συχνό refresh σε μια σελίδα του musicheaven (προσέξτε να μην έχετε ανοίξει κατάλαθος το radio και ακουστεί κατά την διάρκεια της μετάδοσης) για να μην σας δείχνει “άγνωστο παραγωγό”. Η σελίδα που κάνετε refresh να μην είναι η ίδια με αυτή του chat, γιατί θα σας πετάξει έξω από αυτό"). Η Ελένη μου έλυσε την απορία, ευχαριστώ Smile


    Helen-K
    03.02.2014, 17:06

    Πέτρο μου αυτό ίσχυε για τα προηγούμενα δεδομένα, που εμφάνιζε τον παραγωγό που ήταν στον αέρα όταν συνδεόταν με τον σέρβερ.

    Αυτό επαψε να ισχυει οταν αλλάξαμε σέρβερ (ήταν άλλωστε ένα από τα "προβλήματα" της μετάβασης).

    Αυτή η λειτουργία γίνεται πια από τα τα κουμπάκια σύνδεσης και αποσύνδεσης που δεν αφορούν τον σέρβερ αλλά είναι ανεξάρτητα. :) :) :)

    [ τροποποιήθηκε από τον/την Helen-K, 03-02-2014 17:09 ]


    PetrosTser
    03.02.2014, 17:13

    Ελένη μου σε ευχαριστώ. Το κατάλαβα. Smile Η απάντησή μου αναφερόταν στο post του Γιάννη...

    ... ας σταματήσουμε να σπαμάρουμε το καημένο το topic {#emotions_dlg.tt2}


    jorge
    04.05.2014, 22:08

    Με τη βοήθεια και την προτροπή της Αλκυόνης μας, ανανεώθηκαν οι Συχνές Ερωτήσεις για τους ραδιοφωνικους παραγωγους. Συγκεκριμενα μπηκε ο σωστος server και μπηκαν οι σωστες οδηγίες για το password στο SAM.


    alkyoni
    04.05.2014, 22:22

    {#emotions_dlg.blush}
    Σ' ευχαριστουμε jorge!!!!{#emotions_dlg.beer}