ελληνική μουσική
    647 online   ·  210.831 μέλη

    Δεν μπορώ να γράψω στο μπλόκ από το κινητό!!!! ΣΟΣ

    renabill
    21.04.2014, 12:19

    Αγαπητή παρέα του ΜΗ το τελευταίο διάστημα αντιμετωπίζω ένα πολύ συγκεκριμένο πρόβλημα. Δεν μπορώ να γράψω στο μπλόκ μου από το κινητό τηλέφωνο. Συνδέεται κανονικά και φορτώνει τη σελίδα του μπλόκ. Αλλά όταν πάω στην διαχείριση, μπορώ στο πλαίσιο τίτλου που είναι με μαύρη γραμμή να εισάγω τίτλο σαν τίτλο κειμένου.Όμως το πλαίσιο κειμένου είναι ανοιχτό γκρί και δεν μπορώ να πληκτρολογήσω το οτιδήποτε όπως και τις επιλογές μορφοποίησης κειμένου που τις βγάζει λίγο σε άσχετο σημείο. Δεν ξέρω αν είναι επειδή το κινητό μου αρχίζει να τα φτύνει ή αν είναι κάποιο πρόβλημα της διαχείρισης της ιστοσελίδας.Βασικά μόνο σε αυτή τη σελίδα έχω θέμα. Μπορούμε να το κοιτάξουμε?


    Post αρνητικής αξιολόγησης
    jorge
    22.04.2014, 11:11

    Το site δεν είναι ακόμα πλήρως συμβατό με τα smartphones Ρένα :)

    Μια λύση, εφόσον σε βολεύει το κινητό, είναι να το γράφεις το κείμενο σε ένα σημειωματάριο στο κινητό και να το στέλνεις μετά στο PC και να το ανεβάζεις από εκεί.


    renabill
    27.04.2014, 00:51

    Είναι λίγο περίεργο, γιατί ποστάρω στο φόρουμ άνετα από το κινητό!!! και είναι και λίγο αρχαίο τηλέφωνο θα έλεγα. Δεν είναι τόσο smart! Γι αυτό ρωτάω μήπως στην σελίδα των μπλόκ υπάρχει πρόβλημα καθώς γράφω τίτλο ή σχόλια σε άλλα μπλόκ αλλά κείμενο δεν μπορώ. Όχι λόγω περιορισμού λέξεων αλλά γιατί δεν το βγάζει δυνατό να πατηθεί το πλαίσιο κειμένου

    [ τροποποιήθηκε από τον/την renabill, 27-04-2014 00:52 ]


    renabill
    27.04.2014, 00:52
    ΑΑΑ! Επίσης να σημειωθεί ότι στο παρελθόν έχω γράψει 2 ποστ με το συγκεκριμένο κινητό στο μπλόκ μου.
    optiras
    09.05.2014, 19:53

    Renabil τι λειτουργικό έχει το κινητό σου;Δευτερευόντως: ποιο είναι;


    renabill
    13.05.2014, 20:09
    Δεν ξέρω τι λειτουργικό. LG GT 505 είναι. Δεν είναι Windows ούτε android. Παρ'όλα αυτά έχει google maps facebook και wifi συνδεση. Με τον όπερα φυλλομετρητή κάνω πολλά πράγματα.
    optiras
    15.05.2014, 08:53

    Δοκίμασε να συνδεθείς με κάποιον εναλλακτικό browser εάν υπάρχει ήδη εγκατεστημένος (opera, firefox κτλ).Εάν δεν υπάρχει μπορείς να τον εγκαταστήσεις (προσοχή:έλεγξε πριν πόση μνήμη ελεύθερη έχεις και από που θα τον κατεβάσεις:δες την ιστοσελίδα της εταιρείας).

    Δοκίμασε να κάνεις ενημέρωση την java.Προσοχή όμως, πριν κάνεις οτιδήποτε, διάβασε τις οδηγίες της συσκευής προσεχτικά και πάρε καλού -κακού κανένα back up(επαφές/φωτογραφίες/μηνύματα)....