ελληνική μουσική
    630 online   ·  210.848 μέλη

    Τι αποκομίσατε μέχρι στιγμής απο το MusicHeaven.gr;

    Frida
    23.09.2005, 15:04
    Το λατρευω το Music Heaven!!! απο τοτε που το πετυχα -εντελως τυχαια- εχω κολλησει ακομη περισσοτερο με το ιντερνετ!
    μ αρεσει να χαζευω εδωμεσα, μ αρεσει που μπορω να διαβαζω τις αποψεις αλλων μελων για μουσικα- και οχι μονο θεματα- γενκα ειναι τελειο!!
    το παραπονο μου ειναι οτι θα θελα να γνωριζα οσο περισσοτερα μελη γινεται, γι αυτο μου την σπαει που ειμαι εδω κατω απομονωμενη!!
    gate
    23.09.2005, 15:30
    Quote:

    Το μέλος Frida στις 23-09-2005 στις 15:04 έγραψε:

    το παραπονο μου ειναι οτι θα θελα να γνωριζα οσο περισσοτερα μελη γινεται, γι αυτο μου την σπαει που ειμαι εδω κατω απομονωμενη!!





    Δεν πειράζει Frida! Εδώ είμαστε μια παρέα και όσοι έχουμε γνωριστεί από κοντά και όσοι μιλάμε απλώς μέσω υπολογιστή


    Frida
    23.09.2005, 16:10
    Σ ευχαριστω gate μου! οντως το music heaven ειναι μια ζεστη παρεουλα!!! αλλα οταν θα ανεβω Αθηνα, θελω να γνωρισω κοσμο!! υπομονη μεχρι τοτε...

    AT
    04.12.2005, 21:55
    Μιας και τείθεται θέμα συζήτησης, επικείμενων αλλαγών…. Και μιλώντας στα πλαίσια συνεχούς καλυτέρευσης (κάτι στο οποίο πιστεύω…) Έχω κάποια παράπονα-συστάσεις-προτάσεις… που εμένα τουλάχιστον, με ενοχλούν στα όρια της «αλληλεπίδρασης» forum-επισκέπτες… το βλέπω καθαρά ως θέμα αλληλοσεβασμού και τίποτα παραπάνω…

    1) Θα ήθελα να προτείνω, όπως και παλαιότερα, να υπάρχει ένας κατάλογος τύπου excel, έστω ανά δημιουργό, ώστε να φαίνεται ποια κείμενα έχουν εγκριθεί και ποια είναι ακόμη σε αναμονή….

    2) Να υπάρχει ενημέρωση, τουλάχιστον στο προφίλ ενός μέλους που έχει διαγραφεί, πως δεν υφίσταται πλέον, ώστε να μη στέλνουμε «στον αέρα» τα Π.Μ. …. Και να ενημερωνόμαστε μετά από ημέρες στα προσωπικά μας μέιλ, για το γεγονός…


    3) Θα εκτιμούσα βαθύτατα, εφόσον υπάρχει «χώρος» που ονομάζεται «Προσωπικό Μήνυμα» …. Να παραμένει επί της ουσίας «Προσωπικός» και να μην γίνεται ανάγνωσή του, ούτε από τον διαχειριστή… ειδάλλως, δεν βλέπω, τον λόγο να ονομάζεται, έτσι….

    4) Κάτι στα cookies μου, δεν μου «κολλάει»…. Όπως και στο firefox, όταν τολμώ να το ανοίξω…. Θα το εκτιμούσα βαθύτατα, αν δεν χακευόταν τα πι-σί μας…


    5) Σ’ έναν χώρο, που «υποθάλπεται» ο λόγος ευελπιστώ βαθιά, να υποθάλπεται και ο διάλογος…

    6) Και… τέλος…. Ας μου επιτρέψει ο διαχειριστής της εν «λόγο» σελίδας, να επισημάνω για ακόμη μία φορά… με όλη την καλή διάθεση… το να «ορίζει» κάποιος έναν τόπο ως κατοικήσιμο, αυτό δεν σημαίνει απαραιτήτως πως θα κατοικηθεί… Για να συμβεί κάτι τέτοιο, ναι μεν είναι απαραίτητο να είναι θελκτικός… προσωπικά πιστεύω πως δεν πρέπει να είναι αυτό που λέμε «κυριαρχικός» …. Μας δίνεις «χώρο» για να «αναπνεύσει» ο λόγος (ξανά-τονίζω, ελπίζω κι ο διάλογος… εκτώς κι αν αυτός δεν αφορά το συγκεκριμένο σάιτ…) αλλά αυτό σημαίνει πως κι εμείς πρέπει να θέλουμε «να μιλήσουμε» ….κοινώς, προσωπικά το βλέπω ως «ανταλλαγή», με τον σεβασμό που της αρμόζει… ισότιμα, εκατέρωθεν…. Αν κάνω κάτι λάθος, σ’ όσα προαναφέρω… θα ήθελα με «ειλικρίνεια» να με διορθώσετε….

    Με εκτίμηση…
    (εφ’ όσον μου το επιτρέπετε…)

    jorge
    04.12.2005, 23:40
    Γειά σου Άννα.

    1) Δυστυχώς προς το παρόν δεν υπάρχει χρόνος για να φτιαχτεί τέτοιο σύστημα.

    2) Τα μέλη πλέον δεν διαγράφονται, απλά γίνονται ban. Αν πείσουν οτι το ban έγινε λανθασμένα ή ζητήσουν συγνώμη, τότε επανέρχονται στο site. Αυτό έχει γίνει πολλές φορές ως τώρα.

    3) Τα Προσωπικά Μηνύματα δεν διαβάζονται από κανέναν,εκτός από κάποιους χάκερς παλαιότερα. Έχει γίνει μεγάλη προσπάθεια για την ασφάλεια των δεδομένων και πλέον τα ΠΜ δε διαβάζονται από κανέναν. Τώρα αν νομίζεις πως ο διαχειριστής κάθεται και διαβάζει ΠΜ, κάτσε και σκέψου "Μήπως κάρφωσα εγώ τον Voltage με το ΠΜ που έστειλα στον Jorge;".

    4) Από πότε τα cookies χακεύουν PCs; Διάβασε σε παρακαλώ (και ιδιαίτερα τα έντονα γράμματα):

    ------------------------------------------------------------------------
    Cookies are small text files on your computer into which a Web site can store tiny bits of information. There are only two types of information that can be stored in cookies:
    • information you provide to the site, via a form, or
    • information the site creates on its own

    "recognize" you and present appropriate information to you about your account, such as items in your shopping cart, without requiring you to "login" to each and every Web page you visit.

    Cookies can not be used to infect your computer with a virus or worm, nor to otherwise "hack" into your computer to obtain information about you.
    ------------------------------------------------------------------------

    Mε το να λες λοιπόν οτι τα cookies του MusicHeaven χακεύουν τα PCs των μελών, μας δείχνεις πως οι προθέσεις σου είναι κακόβουλες. Σαν του φίλου σου που έχει γίνει ban και προσπαθεί να βάλει κι εσένα στο παιχνίδι...


    5) Αυτό είναι ελπίδα όλων μας, αλλά και πραγματικότητα. Το site άλλωστε είναι γεμάτο με χώρο που ο καθένας μπορεί να γράψει την άποψή του σχεδόν για τα πάντα. Forum, δημοσιεύσεις, post-it, Chat, σχόλια αγγελιών, σχόλια στις παρτιτούρες, σχόλια στις Music Pages, σχόλια στα links, σχόλια στα Downloads... Αν βρεις άλλο site που να δίνει τόση ελευθερία σε όσους κινούμαστε εδώ μέσα, πες μου να πάρω και άλλες ιδέες.

    6) Νομίζω οτι για αυτό απαντάω στο 5. Όπου αλλού μπορούν να μπουν τμήματα "διαλόγου" θα μπουν. Δεκτές ασφαλώς και οι όποιες προτάσεις.
    thank
    05.12.2005, 01:01
    1. Παρτιτούρες, απλά κείμενα για μουσική, εξαιρετικές προσεγγίσεις για τέχνη, κοινωνία κ.α. Πολύ μα πολύ όμορφες δημιουργίες γραπτού λόγου απο τα μέλη. Ιστορία μουσικής, ρευμάτων κλπ που δεν τα βρίσκεις εύκολα. (πολλά από τα παραπάνω τα χάζευα .. και έλεγα "κοιτα να δεις τι βρηκα ο άτιμος"). Απίθανες ατάκες. Εξαιρετικά προγράμματα στο ραδιόφωνο. Και άλλα.

    2. Αίσθηση πως υπάρχουν πολλοί κοινοί κώδικες με πολλούς. Και απίστευτα λίγοι με άλλους.

    3. Άλλη οπτική για το νετ. Συνδυασμός γνώσης, ανταλλαγής ιδεών, επικοινωνίας με ανθρώπους κ.α. Μάλλον ειναι εφικτή μια ελέυθερη κοινότητα στο νετ, με όρια και σεβασμό σε όσους κινούνται μέσα σε αυτήν. Βεβαια στο πλαίσιο του δυνατού, με αντιφάσεις, προβλήματα κλπ (δεν έχω δει μέχρι τώρα, αλλά οκ ... ισως υπάρχουν. Αλλα σημασία έχει το "συνολικό". Και ειναι όμορφο, ενδιαφέρον, καλό. Σκέψεις για το πως θα εξελιχθούν τέτοιες κοινότητες, αν μπορούν να κρατήσουν τη σημερινή τους μορφή, ή θα τις αλλοιτριώσει η ανάπτυξή τους, ναι μου έχουν μπει. Οχι μόνο για το MH. ... γιά όλες τις κοινότητες, τους οργανσμούς μέσα στους οποίους ζούμε. Ομως, επειδή έχω την αίσθηση πως και οι άνθρωποι που "κινουν" το MH δεν θα το αφήσουν έτσι .. στο ντούκου, προβληματίζονται΄και γι αυτό, έ .. δεν το πολυφοβάμαι.

    4. Σκέψεις πως, ίσως, ο γραπτός λόγος - όχι μονο οι απόψεις από μόνες τους, αλλα και ο τρόπος που διατυπώνονται - δίνουν σε σημαντικό βαθμό μία αίσθηση του άλλου. Προφανώς άλλο νετ, αλλο η πραγματικότητα και καμμια φορά δεν πρέπει να μπερδεύονται. Αλλά, ναι δίνει ένα στίγμα. (απόψεις = όχι μόνο φιλοσοφικά κείμενα εννοείται. Περιλαμβάνονται λέξεις, ατάκες, αναφορές σε links .. τα πάντα).

    5. Μικρή προς το παρόν, αλλα σταθερή εμπιστοσύνη. Πέρα απο το όλο κλίμα, δεν μπορεί άνθρωποι που ειναι μεν στο νετ, - διαχειριστές ή δεν ξέρω κι εγώ τι άλλο - αλλα ειναι επώνυμοι, τους ξέρουμε, βλέπουμε τις "φάτσες τους" να κάνουν παγαποντιές η οτιδήποτε άλλο. Και για να έχει μιά τέτοια ανάπτυξη αυτό το site .. ε κάτι σημαίνει. Βεβαια ειναι θέμα υποκειμενικής αξιολόγησης. Σύμφωνοι.

    Με άλλα λόγια ... μια χαρα ειναι .:)
    AT
    05.12.2005, 02:58
    Jorge, ίσως είναι καθαρά θέμα αντίληψης... αλλά δεν βρίσκω καθόλου "ευγενική" ούτε καν "ουσιαστική" την όποια "απαίτηση" συγγνώμης.... πιο πολύ "εξουσιαστική" τη βρίσκω... και εξηγούμαι: εξουσιαστική υπό την έννοια, "συμφώνησε μαζί μου -ακόμη κι αν διαφωνείς- ειδάλλως μένεις εκτός" ..... ?!?! απλώς απορώ με το "ουσιαστικό ώφελος" μιας τέτοιας συγγνώμης....


    Το γεγονός που απαιτείς την όποια συγγνώμη.... επειδή "έτυχε" να το "βρω μπροστά μου" χαζεύοντας τα κείμενα.... προσωπικά, το βρίσκω τουλάχιστον "αστείο" και ανόητο και από τους δυό σας.... ίσως σε βαραίνει λίγο πιο πολύ, αυτή σου η εμμονή για την 'συγγνωμη' στα δικά μου μάτια, τουλάχιστον... δεν έχω δει (επιτρέψτε μου κύριοι ) πιο "ηλίθιο" λόγο για να είναι τσακωμένοι δυο άνθρωποι....


    όταν έστειλα ΠΜ στο συγκεκριμένο μέλος, δεν έλαβα κανένα "ban", αλλά αντιθέτως έλαβα ένα "το μήνυμά σας εστάλει" ...?!?!?! Την "αποβολή" του εν λόγο μέλους την έμαθα, τυχαίως από άλλη σελίδα... (και θα ήμουν ικανή, εκτός απ' το να στέλνω μηνύματα -σαν βλάκας- στον αέρα... να παρεξηγηθώ κι από πάνω που δεν μου απαντάει...?!?! ....Μεγάλη "τρύπα", που νομίζω απαιτεί μπάλωμα.... εξ' ου και το "φάτσα-φόρα" στο προηγούμενο...)


    Οι προθέσεις μου είναι πάντα καλές και στη χειρότερη, διευκρινιστηκές.... πριν γίνουν κακές... (σπανίως φθάνω σε τέτοια επίπεδα!!!! ) γεγονός που δηλώνει τουλάχιστον καλή πρόθεση και διαλακτικότητα.... ή τουλάχιστον... έτσι νομίζω.... (απέχουμε τόσο πολύ, σε θέματα επικοινωνίας??? Δεν μπορεί....)


    Γράφω πάντα με "ένταση" (εκτός από τις στιγμές που είμαι πτώμα από την κούραση...)


    Κανένας "φίλος" δεν με βάζει σε "παιχνίδια"..... δυστυχώς για πολλούς, λειτουργώ με δική μου βούληση.... Και ιδίως οι φίλοι, "τα ακούνε" "πρώτο χερι" από εμένα την ίδια...


    Το... "Σ." δεν το έγραψα εγώ στο φόρουμ! Δεν θυμάμαι αν αναπαρήγαγα, κανένα όνομα ή γράμμα σχετικό.... όταν έστειλα ΠΜ, ζητώντας σου, στη ουσία να παραβλέψεις μια ανόητη (κατ' εμέ) κόντρα, ιδίως όταν κατ' αυτό τον τρόπο δεν "θίγεται" ο εγωισμός κανενός... Θυμάμαι λάθος??? Αν δεν έχεις σβήσει το εν λόγο ΠΜ, θα χαιρόμουν να μου το έκανες μια προώθηση... Να δω κι εγώ, μιας και όσα στέλνουμε, δεν αποθηκεύονται!!! (Μη σχολιάσω, ότι δεν ήταν καθόλου ευγενικό από μέρους σου να μη μου απαντήσεις ποτέ σ' εκείνο.... Και πως το παραπάνω σχόλιο έχει μάλλον πρόθεση καρφώματος....)

    (βαθιές ανάσες, ξε-τσαντίζομαι, και συνεχίζω... Χαίρομαι που το έκανες, γιατί αν έχουν έτσι τα πράγματα, ωφείλω συγγνώμη... )


    Μπορώ να δεχθώ πως προσπαθείς να "λειτουργήσεις" ένα σάιτ, με τον καλύτερο δυνατό τρόπο που μπορείς, καθώς επίσης και να κρατας ένα "αξιοπρεπές" επίπεδο... αλλά προς Θεού... ουδέποτέ ο στρατός αποδείχθηκε η καλύτερη "παιδαγωγική" μέθοδος, ούτε τα ραπίσματα....άρα?!?!?! ...Και σίγουρα, δε μιλώ για το άλλο άκρο του χαϊδολογήματος....


    Τί προτείνω?? Προτείνω να βρεις κάποιον άλλον τρόπο να μας "ηρεμείς" και να "μας βάζεις σε τάξη", καθότι δεν είμαστε θηρία που πρέπει να δαμάσεις... (αν και αυτά, ακόμη, με αγάπη, φροντίδα και προδέρμ... λειτουργούν πολύ πιο φιλικά... ) και πως πρέπει να βρείς μ' άλλο τρόπο ισορροπίες.... (Αυτός εμένα με κάνει να νιώθω 7-χρονών σχολιαρούδι... ε, και για την ηλικία μου... μου κάνει μια στάξη προσβλητικό... όσο να 'ναι... )
    Τις μπύρες, προσωπικά τις βρήκα υπέροχη ιδέα (κι ας ελοχεύει ο κίνδυνος του αλκοολισμού...) αλλά δε νομίζω πως αρκούν.... Η διαλακτικότητα όπως και ο σεβασμός είναι κάτι που διδάσκεται δια του παραδειγματισμού, ιδίως όταν μιλάμε για μεγάλα παιδιά... Οι έχοντες ευθυξία.... τουλάχιστον "ντρέπονται" όταν αισθάνονται πως έχουν αδικήσει...

    αυτά....

    Εις αναμονή...



    Στο άδειο μου πακέτο, απόψε μπήκες...


    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : AT στις 05-12-2005 03:14 ]
    vasilis23
    19.12.2005, 13:40
    τα λογια ειναι περιττα....

    MuSiC HeAvEn MuSiC HeAvEn MuSiC HeAvEn MuSiC HeAvEn MuSiC HeAvEn
    MuSiC HeAvEn MuSiC HeAvEn MuSiC HeAvEn MuSiC HeAvEn MuSiC HeAvEn
    MuSiC HeAvEn MuSiC HeAvEn MuSiC HeAvEn MuSiC HeAvEn MuSiC HeAvEn

    foe ever !!!
    addiakogiannis
    20.12.2005, 12:16
    Προσωπικά δεν είμαι κολητός κανενός "κυρίου", και δεν ξερω καν για ποιον κύριο μιλάς, και αφού λοιπον το θέμα είναι "Τι αποκομίσατε μέχρι στιγμής απο το MusicHeaven.gr;" θα σου απαντήσω αμέσως, αρκετά καλή ορθάνωση στο e-Περιοδικό αλλά αρκετά κακή διαχείρηση,

    Αποκόμισα τρόπους για το πως να φέρομαι φασιστικά στους χρήστες μου
    Αποκόμισα τρόπους για να προσβάλω τους χρήστες μου
    Αποκόμισα τρόπους για να κόβω τους χρήστες μου χωρις να το ξέρει κανένας
    Αποκόμισα τρόπους για το πως θα πουλαω μαγκια έχοντας μια ψευτικη δύναμη στα χέρια μου
    Αποκόμισα τρόπους για κατηγορώ χωρίς αποδείξεις (γιατι όλοι μαγικα είμαστε κολλιτοί και είμαστε παλιοι χρήστες αλλα μπήκες ποτε στο κόπο να κάνεις κανένα scan για να δεις αν απλα είμαστε φρικαρισμένοι ΝΕΟΙ χρήστες με τα σκηνικά αυτά)

    Αποκόμισα Νομικά τερτίπια για κανονισμόυς που πάντα τους διαβάζεις και είναι ως σαν να έχουμε τις 10 εντολες, οι κανόνες ειναι για να αλλάζουν και να βελτιώνονται.

    Γενικά, μάλλον θα ρίχνω που και που ματια στο περιοδικό γιατι απ' οτι βλέπω το forum έχει την τάση "Συμφωνω με οσα λετε αρκει να λετε την άποψή μου".

    Ααα, και 2 συμβουλες καλοπροέρετες,

    Αν έχω καλο πακετο internet security δε θα μπορεσεις ποτε εσυ να δεις ποτε μπαινω εδω αρα δε μπορεις να ξερεις ποσο παλιος ειμαι, θελω και αφησα cookies να μπουν.

    Και όσο για τη φράση που είπες στο συνομηλιτή vardaris, να ξέρεις ότι εδώ έχεις ενα "μαγαζάκι". Το "μαγαζάκι" για να δουλέψει θέλει καλούς και ευχαριστιμένους "πελατες". Αν φύγουν το μαγαζάκι κλείνει, βασική αρχή managment κράτα το προφίλ σου ψηλά και του πελάτη σου ψηλώτερα...



    jorge
    20.12.2005, 13:21
    Το αν είσαι κολλητός ή όχι, και εσύ και οι 3-4 άλλοι που γραφτήκατε χθες, φαίνεται πολύ καλά, τόσο στο φόρουμ, όσο και στα ΠΜ που μου στέλνετε.

    Αυτή η ιστορία από τη δική μου μεριά τελειώνει, γιατί δεν μπορώ να κάνω πλακίτσα, όπως κάνετε εσείς. Έχω ν' ασχοληθώ με σημαντικότερα πράγματα από το να απαντάω στις 4 διαφορετικές μάσκες του ίδιου ατόμου, που εκτός των άλλων έχει δημιουργήσει προβλήματα και σε άλλο πασίγνωστο site. Πες με όπως θες, δε με ενδιαφέρει...
    AlienP
    24.12.2005, 13:18
    Εεεε... Χμμ... Ναι!
    Ζεστές καρδιές και κυρίως ένα φεγγάρι Αυγουστιάτικο να με φωτίζει διαρκώς!!!

    gate
    24.12.2005, 13:28
    Ελπίζοντας ότι τα παραπάνω μηνύματα θα μεταφερθούν σε καινούριο τόπικ, ώστε να υπάρχει μια κάποια ενότητα τέλος πάντων σε αυτά που διαβάζουμε, επιστρέφω στο αρχικό θέμα, για να γράψω τι αποκόμισα εγώ απ' το MusicHeaven.

    Όταν το πρωτοεπισκέφθηκα ήταν στα πρώτα βήματά του, ως MusicHeaven (Είναι γνωστό ότι παλαιότερα λειτουργούσε με άλλο όνομα, αλλά δεν το είχα προλάβει τότε...). Μη γνωρίζοντας πολλά από internet - για την ακρίβεια μη γνωρίζοντας καθόλου..., αλλά αυτοσχεδιάζοντας - δεν μπορούσα να κρίνω κατά πόσο είναι προτιμότερο από άλλα sites του είδους του, αφού - κατά καθαρή τύχη - ήταν το πρώτο μουσικό site που επισκέφθηκα, μετά από παραπομπή του google, σε κάτι που έψαχνα.

    Δεν ξέρω τι ακριβώς με έκανε να σταθώ και να το περιεργαστώ. Πολλά μηνύματα στο φόρουμ δεν είχε, για να μου τραβήξουν την προσοχή, πολλά θέματα ή στήλες επίσης δεν είχε. Είχε σίγουρα παρτιτούρες, αλλά δεν ήταν και το ζητούμενό μου...Τελικά ίσως να με τράβηξε ο τίτλος που μου άρεσε υπερβολικά! music heaven...!

    Δεν είχα γράψει ξανά σε φόρουμ, δεν είχα γραφεί ξανά ως μέλος σε σελίδα..., είχα αρκετό άγχος μέχρι να δω ότι κατάφερα να σκαλίσω πέντε λέξεις και να τις στείλω και είχα αρκετό άγχος επίσης μέχρι να τις δω δημοσιευμένες... Σα σχολιαρόπαιδο, τα πρώτα μου μηνύματα ήταν δειλές απαντήσεις και δειλές ερωτήσεις "τύπου λευκώματος", έτσι για μια διερεύνηση του χώρου..., να δω ποιοι απαντούν, πώς απαντούν, τι λένε, πώς αντιδρούν σε αυτά που σκέφτομαι εγώ...
    Το "μήνυμα" το πήρα ήδη από τα πρώτα μηνύματα... και δε χρειάζεται να πω ποιό είνα ακριβώς, καθώς η πλειοψηφία το έχετε ζήσει κι εσείς.

    Κατά ένα περίεργο τρόπο, το musicheaven, ελκύει ανθρώπους που - στην πλειοψηφία τους στη κυριολεξία - μπορούν να ακούν και να δίνουν σημασία σε όσα γράφονται, να ενισχύουν τις προσπάθειες νέων δημιουργών, είτε σε στίχους, είτε σε κείμενα, είτε σε τραγούδια, να κάνουν παρέα και χαβαλέ, χωρίς να καταντούν πανηγύρι και τσίρκο, να διατυπώνουν απόψεις ουσίας, να συνδιαλέγονται με τον καλύτερο δυνατό τρόπο, χωρίς να λείπουν ασφαλώς τα "διαδικτυακά καυγαδάκια" ή ακόμα κι οι χοντράδες, οι μπιχτές, τα ξεσπάσματα, οι παρεξηγήσεις και όλα τα "καλά" που έτσι κι αλλιώς δεν μπορούν να λείψουν από τις κάθε είδους σχέσεις των ανθρώπων.....

    Το musicheaven έγινε αφορμή να δημιουργηθούν καλές φιλίες (όπως η δική μου και του jorge...Πραγματικά, στο μουσικό μας παράδεισο, οφείλω τη χαρά - ...με όλη τη σημασία της λέξης και με πολλούς λόγους που στέκονται πίσω της - που τον γνώρισα) αλλά και έρωτες (ονόματα δε λέμε... )

    Σήμερα, ο απολογισμός του musicheaven, ως προς το περιεχόμενό του είναι παραπάνω από θετικός. Η μουσική παντός είδους, λίγο ως πολύ, μπορεί και εκπροσωπείται και ακούγεται και αναλύεται και συζητείται ..σε αυτόν το χώρο. Το περιοδικό κάνει σταθερά βήματα προς το καλύτερο, οι νέοι καλλιτέχνες μας εμπιστεύονται για να παρουσιάσουν το βιογραφικό και τη δουλειά τους, οι καταξιωμένοι καλλιτέχνες στηρίζουν, με τις συνεντεύξεις τους, ό,τι προσπαθούμε και φτιάχνουμε, τα θέματα του φόρουμ τα εμπλουτίζουμε καθημερινά με απορίες, σκέψεις και ζητήματα πρωτότυπα και ενδιαφέροντα, στο μεγαλύτερο μέρος τους, καταφέραμε να κάνουμε τις δικές μας συναυλίες, τα live μας, να περνάμε καλά όταν βρισκόμαστε και να το επιδιώκουμε συχνά...

    Όλ' αυτά είναι στοιχεία που τα βλέπουμε όλοι μας, ανεξαίρετα !

    Δε μ' αρέσουν τα συμπεράσματα του τύπου: "είμαστε η καλύτερη κοινότητα...", "είμαστε το καλύτερο μουσικό site..." και δε μ' ενδιαφέρει να ψάξω να δω αν είναι έτσι...Σημασία έχει ότι ο χώρος αυτός μας έδωσε την ευκαιρία να επικοινωνήσουμε ως άνθρωποι με μια αμεσότητα σπάνια για τα δεδομένα του net, να έχουμε ένα ακόμη ενδιαφέρον καθημερινό και μια ενασχόληση απαραίτητη σαν τον καφέ και το τσιγάρο μας (όσοι...καπνίζουν βεβαίως βεβαίως...), σε βαθμό τέτοιο, ώστε μια μέρα μόνο μακριά του να αρκεί για να μας λείπει...

    Τώρα, είναι γνωστό επίσης ότι όπου υπάρχουν "τραγούδια", υπάρχουν και "παρατράγουδα" ή επίσης ότι "τη μηλιά που έχει μήλα πετροβολάς...κι όχι εκείνη που δεν έχει"... Είναι απόλυτα φυσιολογικό και τουλάχιστον εγώ ως τέτοιο το αντιμετωπίζω...και πραγματικά, τίποτε παραπάνω!

    Ο Jorge, ως διαχειριστής του μουσικού παραδείσου, είναι λογικό να παίρνει επάνω του, πέραν από τα "μπράβο" και τις "κατακρίσεις", για τα όποια παράπονα... Όλα τα χρόνια που βρίσκομαι εδώ, τον θαύμασα για τον τρόπο που αντιμετώπισε και τα δύο και εξακολουθώ να κάνω το ίδιο, γνωρίζοντας καλά πόσο ακριβοδίκαιος είναι σε όσα κάνει και πόσο μεράκι έχει αναλώσει σε αυτό εδώ το δωματιάκι ...

    Καλή μας συνέχεια...

    "Από τι υποφέρω εγώ, όταν υποφέρω από τη μοίρα της μουσικής; Από το ότι η μουσική έχασε τον χαρακτήρα της που μεταμορφώνει τον κόσμο, που λέει ΝΑΙ κι έγινε μουσική παρακμής κι όχι πια ο αυλός του Διονύσου..." (Νίτσε)


    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : gate στις 24-12-2005 13:30 ]
    pastella
    24.12.2005, 14:28
    Θα συμφωνήσω με τη Νεκταρία...

    Κι επειδη κι εγω ευελπιστω να μεταφερθει η συζητηση της προηγουμενης σελιδας αλλου, θα πω τι εχω αποκομήσει...

    Διαδικτυακους φιλους καθε ηλικίας, ανθρωπους που μπορει να μην εχω δει απο κοντα αλλα ξέρω ποιοι είναι, μιας και ειναι απο τις λίγες σελίδες που βλέπω τα στοιχεία των μελών να δημοσιεύονται χωρίς φόβο.

    Πραγματικούς φίλους.Ανθρώπους με τους οποίους θα βγω για ένα ποτο, θα μιλήσω για πολλά, θα εμπιστευθώ και θα με εμπιστευθουν για προσωπικά ζητήματα, θα κανουμε μαζι εκπομπή!

    Γνωσεις..Πόσα έμαθα απο άρθρα ανθρώπων εδώ μέσα, από συζητήσεις με μέλη, από όλο το υλικό, πράγματα που δεν είχα ιδέα πριν γίνω μέλος!

    Την ευκαιρία να δείξω τον εαυτό μου μέσα από συζητήσεις, να κανω ραδιοφωνική εκπομπή, έστω κι αν έχω 1 ακροατή

    Και φυσικά το άσχημο θέαμα όταν βλέπω διάφορους να θέλουν να βγάλουν σκάρτο από διάφορες απόψεις και κυρίως ως προς την ποιότητα των ανθρώπων που είναι το ΜΗ και δεν ξερω εγώ τι άλλο, το οποίο είναι και δικό μου δημιούργημα, όπως και των υπολοίπων 19.000 περίπου μελών.Αν όχι το ασφαλέστερο, από το ασφαλέστερα site που έχω επισκεφθεί...

    Αυτά από εμένα! Φιλικά πάντα..!
    TwoIslands
    24.12.2005, 14:53
    ΤΟ μεράκι σου (ΜΗ) αγκάλιασε ΧΙΛΙΑΔΕΣ.................
    ΕΣΥ, ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΟΛΑ, ΜΑΣ "ΑΓΓΙΞΕΣ" ΩΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ!!!
    ΤΟ ΕΝΝΟΩ ΚΑΙ ΤΟ ΞΕΡΕΙΣ!

    Jorge ΦΙΛΕ μου....ΕΣΕΝΑ...... ΔΕ ΣΕ ΦΟΒΑΜΑΙ!!!!

    ΕΙΣΟΥΝ, ΕΙΣΑΙ ΚΑΙ ΘΑ ΕΙΣΑΙ ΠΡΩΤΟΣ ΣΕ ΟΤΙ ΚΙ ΑΝ ΚΑΝΕΙΣ!!!

    If everyone went by "eye for an eye," we'd all be blind!--
    be yourself and speak your mind because whoever matters doesn't mind and whoever minds, doesn't matter.


    TwoIslands
    24.12.2005, 15:07
    Επίσης.....θέλω να πω........τι ΖΟΡΙ τραβάνε "κάποιοι" με τα "ΜΠΙΣΚΟΤΑ"......
    Αν δεν τους αρέσουν.....να αλλάξουν ΜΑΓΑΖΙ!!!

    Δικοιγόροι είμαστε.....και γνωρίζουμε κάτι παραπάνω!!! (και καλά)


    Vasx
    24.12.2005, 15:31

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Vasx στις 13-09-2009 14:57 ]


    vouliakis
    24.12.2005, 19:55
    Εκτός από το γραφείο στον γνωστό ουρανοξύστη του Music Heaven, το κότερο που μου χάρισε στη γιορτή μου ο Jorge μαζί με την Rolls Royce που προόριζε για τον Orfeus (δεν την δέχθηκε γιατί ήταν γεμάτα τα τασάκια αποτσίγαρα και δεν είχε καιρό να την πάει σε συνεργείο να τα αδειάσουν), το ελικόπτερο και τα άλλα πολλά δωράκια στα οποία μας κακομαθαίνει ο admin (Jorge, το σουζάφωνο εσύ μου το έστειλες?), από το site έχω αποκομίσει και αρκετά διαμαντάκια: διαδικτυακούς φίλους, ανέμελα μέλη του Music Heaven, που όσο τους γνωρίζω, τόσο περισσότερο διαμαντάκια αποδεικνύονται.

    Καλά Χριστούγεννα, παιδάκια





    faltsoo
    24.12.2005, 20:00
    και μιας και μιλαμε για σκουπιδια , κουρελια και αλλα συναφη , μερες που ειναι, να υπενθυμησω οτι
    ΤΑ ΚΟΥΡΕΛΙΑ ΤΡΑΓΟΥΔΑΝΕ ΑΚΟΜΑ

    Επισης τιποτα δεν ειναι οπως θα θελαμε, αλλα και οτι ειναι ... ειναι τιποτα.

    Τελος αν καθε φορα που δεν δημοσιευοταν καποιο απο τα περισπουδαστα ποιηματα μου, εφευγα, ε θα ειχα φυγει ηδη τρεις φορες.Η χειροτερη δουλεια ειναι αυτη του διαχειριστη, που εκτος απο τα κοινοχρηστα μαζευει τα σκουπιδια και φροντιζει να ειναι ο χωρος μας καθαρος. Βεβαια εαν εχουμε κανενα δυσκολο βραδυ , το πρωι του χωνουμε και τα μπινελικια μας.







    TwoIslands
    24.12.2005, 22:48
    Quote:

    Το μέλος Vasx στις 24-12-2005 στις 15:31 έγραψε:

    δικοιγοροι δε νομιζω να εισαστε...ΔικΗγοροι ομως μπορει...




    σωσ-τοστ!!!
    Desmar
    25.12.2005, 11:52
    ...εμμμμ ... εκτός από τον ψιψίνο μου

    ... καλή παρεούλα ... ωραίες μουσικές συναντήσεις ... καφεδάκια ... γνώσεις ... αστεία ... ανταλλαγή απόψεων ... γνωριμία με εξαιρετικά MHvenakia ... μουσικούλα ... μια χαρά γενικά ... άντε Χρόνια μας Πολλά και Καλά (και να ζήσουμε καλύτερα από τους εχθρούς μας!!!)