ελληνική μουσική
    470 online   ·  210.845 μέλη

    Mike FreeZe στην αγκαλιά σου ft. Μαρία Ζερβού ΝΕΟ ΚΟΜΜΑΤΙ

    MikeFreeZe
    01.10.2014, 00:24
    JULIOS
    01.10.2014, 01:18

    Νομιζω πως η περιγραφη του video τα λεει ολα οσο αφορα το υφος αλλα κ τους συντελεστες του track.

    "Ένα ολοκαίνουριο κομμάτι σε ρυθμούς reggeaton
    απο τον Mike FreeZe που κατάγετε απο
    το Ηράκλειο της όμορφης Κρήτης,
    σε συνεργασία με τον γνωστό μουσικό παραγωγό
    Dj Ls oNe ο οποίος κατάγετε απο τον Πειραιά και
    έχει βάλει την πινελιά του στίς περισσότερες
    HipHop επιτύχιες της χώρας μας και φέρει τον τίτλο 
    σαν ένας απο τούς καλύτερους Beatmakers
    ετοίμασαν αυτό το όμορφο ερωτικό κομμάτι 
    στο οποίο στα φωνητικά συμμετέχει η Μαρία Ζερβού."

    Και δεν το λεω αυτο για καλο.Γιατι παρολο που δεν ακουω μουσικες τυπου Hip-Hop κτλ με Pop στοιχεια,θα μπορουσε να μου αρεσει.Ομως ειναι το κλασσικο,χιλιοπαιγμενο ελληνικο λαικοποπ με στοιχεια Hip-Hop κτλ.

    Δεν εχω απαιτηση να ακουσω απο τετοιου ειδους υψηλου επιπεδου αρμονια κ μελωδιες,ομως θα μπορουσα να ακουσω καλο στιχο κ καλη,απλη μουσικη.

    Δυστυχως το συγκεκριμενο δεν καταφερνει να ξεφυγει,κατα την γνωμη μου,απο την λογικη των μετριων κομματιων που ακουγονται σε συνοικιακα ή μεγαλυτερα "club" με dj τυπου "παιζουμε λαικα-σκυλαδικα κ βαζουμε κ κατι με λιγο πιο in-δυτικο ηχο".Βεβαια μπορει να ειναι αυτος ο στοχος εξαρχης.Δλδ να πουλησει σε συγκεκριμενο κοινο,χωρους κ τροπους "διασκεδασης".Αν ναι εχει ελπιδες κατα την γνωμη μου να κανει καριερα,χωρις ομως να εχει καποια πρωτοτυπια ή καινοτομια απο αλλα παρομοια αλλα μονο στην λογικη οτι κ τα υπολοιπα του ειδους δεν ειναι καλυτερα απο αυτο το track.

    Για να κλεισω,το ειδος αυτο ποτε δεν μου αρεσε κ το συγκεκριμενο track δεν μου αλλαξε αυτην την γνωμη-αποψη.Στο μυαλο μου το εχω συνδεσει με "φτηνη μουσικη κ διασκεδαση" η οποια ομως εχει κ λογο υπαρξης κ χωρο.Η "σκυλαδικη" λογικη ειναι κατι που δεν μου ταιριαζει καθολου ενω αν ηταν να επιλεξω μια τετοια μουσικη,σιγουρα θα διαλεγα "κλασσικοτερες" κ περισσοτερο "παραδοσιακες" μουσικες (βαρυ μπουζουκι πιστας κτλ)

    Οπως κ να εχει ευχομαι τα καλυτερα στα παιδια μιας κ κανουν κατι που αγαπανε,αν κ ειναι εξω απο τα νερα μου κ τον τροπο που αντιλαμβανομαι εγω την μουσικη ως μεσο τεχνης,εκφρασης κ ψυχαγωγιας.


    -----------------

    “you have to play a long time to be able to play like yourself.” 

    Miles Davis

    [ τροποποιήθηκε από τον/την JULIOS, 01-10-2014 01:20 ]