ελληνική μουσική
    626 online   ·  210.830 μέλη

    4ος Διαγωνισμός Τραγουδιού - Υποβολή συμμετοχών

    mpjxprt
    26.02.2015, 16:44

    ... εχμ ... {#emotions_dlg.blush}

    Τι θα λέγατε για μια παρατασούλα μέχρι τη Δευτέρα ;   {#emotions_dlg.rolleyes}

    Έ Καλοί μου Διαχειριστες ; 

    /Πέτροc Cool


    -----------------

    ... ο έξυπνος ζητάει συγνώμη. ο πονηρός βρίσκει δικαιολογία, ο ηλίθιος επιμένει ...

    [ τροποποιήθηκε από τον/την mpjxprt, 26-02-2015 16:45 ]


    katydonald22
    26.02.2015, 16:56
    πως στελνουμε τα τραγουδια? τα ανεβαζουμε πρωτα youtube και μετα στελνουμε το λινκ η υπαρχει κι αλλος τροπος? και κατι ακομα: πρεπει να ειναι ελληνικα η μπορουμε και αγγλικα?
    jorge
    26.02.2015, 17:04
    Τα τραγούδια τα στέλνετε σε MP3. Το γράφει η φόρμα συμμετοχής. Διαβάστε αν θέλετε και τους όρους του διαγωνισμού για να ενημερωθείτε περί στίχων και άλλων λεπτομερειών πριν στείλετε τη συμμετοχή σας.
    lector
    27.02.2015, 13:35
    Καλησπερα σας, θα ηθελα να ρωτησω το εξης. Στους ορους γραφει ότι οι συμμετοχες δηλώνονται εως και 28/2/15. Αρα συμπεραίνω ότι μπορω να στειλω τη συμμετοχη μου μεχρικαι αυριο 28 στις 24.00, σωστα; Ευχαριστω πολύ.
    jorge
    28.02.2015, 18:41

    ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ

    Η υποβολή των τραγουδιών στο Διαγωνισμό, παρατείνεται μέχρι 7 Μαρτίου 2015.


    PEROGLOU
    28.02.2015, 21:19
    Καλό ταξίδι να έχουμε με τα κομμάτια που θα ακούσουμε!
    angelmus2008
    28.02.2015, 22:49
    Γεια χαρα σε ολους και καλη επιτυχια στους συμμετεχοντες. Θελω να ζητησω μια τεραστια χαρη απο τους συντονιστες και τον διαχειριστη του διαγωνισμου. Εκανα ενα λαθος και εστειλα πανω στην βιασυνη μου το κομματι με το παλιο mastering το οποιο χανει πολυ στο τελικο αποτελεσμα. Θα μπορουσα να ειχα μια δευτερη ευκαιρια να το ξαναστειλω/..ειναι ακριβως το ιδιο...ακριβως μονο με δiαφορετικο mastering. Ευχαριστω εκ των προτερων και συγγνωμη για την αναστατωση. Δημητρης Αυγερινος
    mary_omikron
    06.03.2015, 21:48

    Μία μέρα πριν την λήξη της προθεσμίας υποβολής συμμετοχών είμαστε στις 312 !!!!

    Στον 3ο Διαγωνισμό οι συμμετοχές ήταν 318 !!! 

    Εξι (6) συμμετοχές διαφορά... και εσείς τι προβλέπετε? μείον? συν? ή ισοπαλία Χ ? {#emotions_dlg.clap}



    sillia
    06.03.2015, 22:07

    {#emotions_dlg.rolleyes}

    Μειον 2 {#emotions_dlg.tt2}


    mary_omikron
    06.03.2015, 23:51

    Εχουμε ακόμη 24 ώρες από τώρα.....  εγώ λέω ισοπαλία {#emotions_dlg.rolleyes}


    -----------------

    Η ανάγκη να έχεις πάντα δίκιο, σφραγίδα ενός χυδαίου πνεύματος.. (Αlbert Camus)

    [ τροποποιήθηκε από τον/την mary_omikron, 06-03-2015 23:51 ]


    SakisKouroupos
    07.03.2015, 08:29
    Συν +.....
    sillia
    07.03.2015, 09:20

    Νταξξξξ έχασα{#emotions_dlg.blink}

    Το δώρο στον Σάκη Cool

    Καλημέρες ζεστές !

    Καλή επιτυχία σε όλους και όλες που συμμετέχουν στον 4ο Διαγωνισμό μας !

    Η γιορτή τώρα αρχίζει Smile

    Καλή Ακρόαση  {#emotions_dlg.walkman}


    -----------------

    Αν θεωρήσω τον εαυτό μου μαγνήτη... με ανησυχεί το ΤΙ ελκύω!!!!

    [ τροποποιήθηκε από τον/την sillia, 07-03-2015 09:21 ]


    RedMusician
    07.03.2015, 09:35
    Σήμερα ξεκινάει ο διαγωνισμός...τι κάνουμε λοιπόν? Θα μας ενημερώσει κάποιος με μια ανακοίνωση η με κάποιο e-mail?
    mary_omikron
    07.03.2015, 10:24

    RedMusician

    Σήμερα 7/3 στις 12:00 την νύχτα λήγει η προθεσμία υποβολής συμμετοχών.. Μετά θα χωριστουν σε γκρουπ, θα ανακοινωθεί η έναρξη και θα ανοίξει το πρώτο γκρουπ για ακρόαση και ψηφοφορία. Συνήθως η ταξινόμηση παίρνει κανα δυό μέρες (αν θυμάμαι καλά) Smile


    -----------------

    Η ανάγκη να έχεις πάντα δίκιο, σφραγίδα ενός χυδαίου πνεύματος.. (Αlbert Camus)

    [ τροποποιήθηκε από τον/την mary_omikron, 07-03-2015 10:26 ]


    mary_omikron
    07.03.2015, 10:43

    Παράθεση:

    Το μέλος sillia στις 07.03.2015, 09:20 έγραψε...

    Νταξξξξ έχασα{#emotions_dlg.blink} Το δώρο στον Σάκη Cool

    Σιλλάκι στάσου καλέ, εγώ δεν έχασα ακόμη... μπορεί οι συμμετοχές να είναι 318 και να τον κερδίσω τον Σάκη στην πρόβλεψη, αν και οι πιθανότητες είναι υπέρ του {#emotions_dlg.biggrin} εγώ παίζω αυτή την στιγμή με 1 και ο Σάκης με το άπειρο του συν+

    Πάντως θα χαρώ πολύ να κερδίσει ο Σάκης και τα τραγουδια να ειναι περισσότερα απο 318, θα έχουμε ωραίο ενδιαφέρον, θα ακούσουμε καινούργιες δημιουργίες  και θα γνωρίσουμε νέους και παλιούς καλλιτέχνες!!!!

    Πολύ χαίρομαι που και σ΄αυτόν τον διαγωνισμό τα τραγούδια είναι πολλά,  και ανυπομονώ ν΄ανοίξουν τα γκρουπ και ν΄αρχίσει η γιορτή !!!!!

    Καλή επιτυχία σε ολους τους διαγωνιζόμενους!!!


    SakisKouroupos
    07.03.2015, 12:41
    Με σκοπό την καθιέρωση του διαγωνισμού αυτού, του Music Heaven σαν θεσμό, και με απώτερο σκοπό την ενίσχυση συμμετοχών και ποιοτικής μουσικής, εύχομαι στους διοργανωτές και στους συμμετέχοντες. Καλή επιτυχία!!!
    alpatman
    07.03.2015, 14:36

    η λογικη λεει οτι θα ειναι περισσοτερα ( λογω του συνδρομου της τελευταιας στιγμης ) 

    εντυπωσιακο νουμερο θεωρω αν σκεφτει κανεις οτι σε καθε τραγουδι εμπλεκονται λογικα παραπανω του ενος ατομου , τοτε ενα πολυ λογικο νουμερο θα ηταν 1000 ατομα εμπλεκομενα .Δεν ειναι και λιγα . 


    RedMusician
    07.03.2015, 15:07

    @ mary_omikron αυτό σημαίνει ότι όλα τα grup δεν θα ανοίγουν ταυτόχρονα? Και με ποιο κριτήριο κάποιο τραγούδι θα είναι στα πρώτα grup που θα ανοίξουν ή στα τελευταία? Συμμετέχω για πρώτη φορά στον διαγωνισμό γι' αυτό έχω τόσες απορίες!! {#emotions_dlg.helpsmilie}

    [ τροποποιήθηκε από τον/την RedMusician, 07-03-2015 15:08 ]


    mary_omikron
    07.03.2015, 15:44

    @ redmusician

    όλες οι απαντήσεις βρίσκονται στη σελίδα διαγωνισμού, αλλα για διευκόλυνση σου βάζω κι εδώ Smile ρίξε μια ματιά

    ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΑΞΙΟΛΟΓΗΣΗΣ & ΨΗΦΟΦΟΡΙΑΣ

    1. Η διαδικασία ψηφοφορίας θα διεξαχθεί ηλεκτρονικά μέσω των σελίδων του MusicHeaven. 

    2. Μετά τη λήξη των συμμετοχών, τα υποψήφια τραγούδια θα χωριστούν σε ομάδες. Κάθε ομάδα θα περιέχει τον ίδιο αριθμό τραγουδιών.

    3. Κάθε ομάδα τραγουδιών θα εκτίθεται στην κρίση του κοινού, για συγκεκριμένο χρονικό διάστημα, ίδιο για κάθε ομάδα. Κάθε ομάδα τραγουδιών δεν θα έχει περισσότερα από 30 τραγούδια, ώστε να είναι πιο εύκολη η επιλογή.

    4. Κάθε μέλος θα μπορεί να ψηφίσει όσα τραγούδια θέλει από κάθε ομάδα, δίνοντας πόντους-αστέρια (1, 4, 6, 8, 12) σε αυτά.

    5. Από κάθε ομάδα, τα τραγούδια με την υψηλότερη βαθμολογία, θα περάσουν στην τελική φάση. Ο ακριβής αριθμός των τραγουδιών από κάθε ομάδα που θα περάσουν στην τελική φάση θα εξαρτηθεί από το πλήθος των συμμετοχών.

    6. Τα τραγούδια που θα περάσουν στην τελική φάση θα κριθούν εκ νέου, μέσω νέας ψηφοφορίας. Η τελική αυτή ψηφοφορία θα αναδείξει τους νικητές.

    7. Στον διαγωνισμό δεν θα υπάρχει επιτροπή καλλιτεχνών


    8. Οι ψηφοφόροι δεν θα βλέπουν στοιχεία του τραγουδιού ή των καλλιτεχνών, ώστε να δώσουν προσοχή μόνο στο ίδιο το τραγούδι.



    kwstasagas
    07.03.2015, 18:56

    Οσα τραγούδια κι αν μαζευτούνε ... εγώ θα τα ακούσω όλα μα όλα... Κι όποια μού αρέσουνε πιο πολύ, θα τα ακούσω περισσότερες από μία φορά !!

    Και ... πράξατε πολύ καλά που παρατείνατε την προθεσμία υποβολής των υποψηφιοτήτων για μια ακόμη εβδομάδα!! Για να μπορέσουν να στείλουν κι άλλοι τα τραγούδια τους που δεν τα κατάφεραν μέχρι τις 28/2 !! Εγώ έτσι το βλέπω: όσο πιο πολλά τραγούδια θα ακούσω, τόσο πιο "κερδισμένος" θα είμαι .....