ελληνική μουσική
    506 online   ·  210.830 μέλη

    Οδηγίες για προσθήκη τραγουδιών στις ζώνες του Radio MusicHeaven

    alkyoni
    02.02.2015, 16:47

    Σποτακι ακουστηκε τελικα στις 16:12 , αφου προηγηθηκε μια μικρη διακοπη στο σερβερ και ενα ακομα   λιγο αργοτερα , στις 16:24.

    Μπορει να ρυθμιστει αραγε να τα ακουμε στις ωρες ακριβως και στα ημιωρα ? ;)

    Oσο για τα ονοματα των αρχειων mp3, ναι δεν επιρρεαζει την επιλογη τους , αλλα επιρρεαζει την εμφανιση τους στον server και στους players το πως ειναι γραμμενα και με ποιους χαρακτηρες....
    Aλλα εμφανιζονται κανονικα με ελληνικους χαρακτηρες , καποια αλλα καθολου , και καποια με "ακαταλαβιστικους χαρακτηρες" (π.χ.  ΜΕΛΙΝΑ ΚΑΝΑ  , οπως ειχα αναφερει σε προηγουμενο ποστ πιο πανω).

    Νομιζω οτι ειναι ενα θεματακι και το πως  θα εμφανιζονται  οι  τιτλοι , ειτε μεσα στις ζωνες που ανεβαζουμε , ειτε στον player και στο σερβερ,  οταν τα ακουμε και τα βλεπουμε.

    υ.γ. τωρα το ειδα κι επεστρεψα να συμπληρωσω, οτι εδω μεσα το μετεφρασε σε "ΜΕΛΙΝΑ ΚΑΝΑ" αυτο που εγραψα  πιο πανω με "ακαταλαβιστικους  χαρακτηρες".....{#emotions_dlg.helpsmilie}


    -----------------

    ♫♪ΑΛΚΥΟΝΙΔΕΣ ΝΟΤΕΣ♫♪ Τετάρτη βράδυ 00:00-01:00, Κυριακή βράδυ 21:00-22:00 ~ Τune in!--> Radio MusicHeaven ή ακρόαση μέσω winamp

    [ τροποποιήθηκε από τον/την alkyoni, 02-02-2015 17:07 ]


    JohnDok
    02.02.2015, 17:02

    Γιά εμάς που έχουμε αναλάβει ζώνες υπάρχει συγκεκριμένος αριθμός κομματιών που θα ανεβάσουμε γιά να καλυφθεί η ζώνη ή ανεβάζουμε απεριόριστα?Jorge πολύ ωραίες οι αλλαγές στην σελίδα του Radio,ανανεώθηκε η σελίδα.


    jorge
    02.02.2015, 17:23
    Ανεβάζουμε ΠΟΛΛΑ τραγούδια, τα οποία όμως θα πρέπει να είναι όλα ένα κι ένα. Καλά, ποιοτικά κομμάτια, διαχρονικά και μελωδικά :)
    PetrosTser
    02.02.2015, 17:54

    Καλησπέρα σε όλους και ζητώ συγγνώμη που χάθηκα τις τελευταίες μέρες, είμαι εν μέσω εξεταστικής και υπήρχε πολύς φόρτος εργασίας. Αρχίζω να ανεβάζω κομμάτια από αύριο που θα έχω περισσότερο χρόνο!

    Να ρωτήσω κάτι; Στην κατηγορία Ξένα-επιλεγμένα από την τελευταία τριετία, βάζουμε κομμάτια που ανήκουν σε όλα τα είδη των υπολοίπων κατηγοριών; Και τα κομμάτια αυτά θα υπάρχουν και στην οικεία κατηγορία, ή μόνο στην κατηγορία των καινούριων;

    Επίσης πολλά μπράβο Χόρχε για την αισθητική ανανέωση του πλαισίου του ραδιοφώνου στην αρχική καθώς και της σελίδας του ραδιοφώνου, όπως είπε και ο Γιάννης!

    {#emotions_dlg.beer}


    Chrysanna
    03.02.2015, 16:45

    Παράθεση:

    Το μέλος PetrosTser στις 02.02.2015, 17:54 έγραψε...

    Να ρωτήσω κάτι; Στην κατηγορία Ξένα-επιλεγμένα από την τελευταία τριετία, βάζουμε κομμάτια που ανήκουν σε όλα τα είδη των υπολοίπων κατηγοριών; Και τα κομμάτια αυτά θα υπάρχουν και στην οικεία κατηγορία, ή μόνο στην κατηγορία των καινούριων;


    Λογικά θα υπάρχουν μόνο στην κατηγορία των καινούργιων, για ν' αποφευχθεί η επανάληψη.

    Εγώ πάντως έτσι το κάνω κι αφού το κάνω εγώ, προφανώς θα είναι το σωστό.

    Φαντάζομαι να σε κάλυψε η επιχειρηματολογία μου Cool


    -----------------

    Shattered Glimpses...

    [ τροποποιήθηκε από τον/την Chrysanna, 03-02-2015 16:51 ]


    jorge
    03.02.2015, 17:00
    Πέτρο ας βάζουμε τα πάντα εκτός από Metal, γιατί θα ακούγονται περίεργα οι μεταβάσεις από/σε άλλα τραγούδια. Μπορούμε να τα βάζουμε και στις δικές τους κατηγορίες, ναι, αρκεί να είναι ΤΡΑΓΟΥΔΑΡΕΣ! :)
    PetrosTser
    03.02.2015, 18:02

    Χρυσάννα χχαχαχαχα {#emotions_dlg.biggrin}

    Έγινε Γιώργο!!

    {#emotions_dlg.beer}


    alkyoni
    08.02.2015, 16:52

    Καλησπερες σε ολους! :)

    Kαποιες βοηθητικες παρατηρησεις μετα απο αρκετες ωρες ακροασης/παρατηρησης :

    - Oσο ακουσα τις προηγουμενες μερες (εχθες και σημερα κυριως) , δεν ακουστηκαν σποτακια μεταξυ των αλλαγων των ζωνων.

    - Σε αρκετα ελληνικα τραγουδια και σε καποια ξενα (λιγοτερο) ,  παρουσιαζεται το προβλημα οτι δεν εμφανιζονται σωστα οι τιτλοι στο winamp  ή στον  server (σα να ειναι αορατα δηλαδη).
    Απ' οτι εχω παρατηρησει και υποθετω,  κατι εχει να κανει  με την γραμματοσειρα   που εχει χρησιμοποιηθει στο γραψιμο των αρχειων (λατινικα ή ελληνικα) αλλα και μεσα στις πληροφοριες του αρχειου (τιτλος- καλλιτεχνης).
    Αλλα εμφανιζονται κανονικα, αλλα καθολου, κι αλλα με ακαταλαβηστικους χαρακτηρες (στα ελληνικα κομματια εντοπιζεται αυτο συνηθως) . 

    Ηθελα να ρωτησω, αν μπορω να τα διορθωσω,  οσα εχω εντοπισει,    εκτως κι αν θελει να ασχοληθει ο καθενας με τα δικα του ( που δε νομιζω να ασχοληθει, γι' αυτο προσφερομαι και το γραφω εδω.) :)


    - Mπορω να ανεβασω στην ενοτητα τραγουδιων μελων του musicheaven , καποια τραγουδια απο παλιοτερα live του MH που ειχαν ανεβει παλιοτερα μεσα στο site ? :)

    - Ηθελα επισης να προτεινω,  αν ειναι ευκολο, καποιος να προσθετε  και το "The Loner" του Garry Moore , μιας και υπηρχε σαν σημα στο κλεισιμο των εκπομπων του ραδιοφωνου λιγο παλιοτερα .
    1ον) Eιναι αγαπημενο κομματι πολλων πιστευω  και 2ον) οποτε το ακουω αλλου, μου θυμιζει το ραδιοφωνο μας {#emotions_dlg.inlove}, νομιζω δε πρεπει να λειπει απο τα Rock τραγουδια μας :) {#emotions_dlg.rockon}

    Φιλικα παντα, καλη συνεχεια σε ολους! {#emotions_dlg.beer}


    jorge
    08.02.2015, 23:25
    Αλκυόνη έχουμε δημιουργήσει ένα group στο FB προκειμένου η ομάδα του ραδιοφώνου (της οποίας είσαι μέλος) να οργανώνεται. Κάνε μου friend request στο FB και θα σε προσθέσω.
    alkyoni
    09.02.2015, 02:13

    Ωω!!! Oκ, εγινε! {#emotions_dlg.yes} Eυχαριστω πολυ!!!! :) {#emotions_dlg.beer}


    jorge
    09.02.2015, 17:01
    Παρακαλώ να βγουν από τη ζώνη Ξένα - Καλύτερα τελευταίας τριετίας όλα αυτά τα hard που έχουν μπει. Πλέον θα έχει μόνο Pop-Rock, μπαλαντοροκ και μελωδικά πράγματα. Thank you.
    kostas65
    09.02.2015, 21:10

    Γιώργο έβγαλα όλα τα κομμάτια που είχα βάλει στη ζώνη "Καλύτερα ξένα τραγούδια τελευταίας τριετίας", γιατί απ'ότι φαίνεται δεν ταιριάζουν με αυτό που θέλεις. Δυστυχώς δεν μπορώ να βοηθήσω περισσότερο σε αυτή τη ζώνη, γι' αυτό ας εξαιρεθώ ώστε να μπει κάποιος άλλος που έχει ακούσματα και αισθητήριο πιο κοντά στο ζητούμενο και φυσικά έχει τραγούδια να ανεβάσει.

    Συγνώμη για την όποια αναστάτωση προκάλεσα με τις επιλογές μου.{#emotions_dlg.oops}