ελληνική μουσική
438 online   ·  207.707 μέλη

Ψηφοφορία 4ου Διαγωνισμού Τραγουδιού

jorge
Musantiquus , Administrator
Chat
17.05.2015, 17:28
Μου αρέσει πόσο καλοπροαίρετοι είστε μερικοί. Όπως έχω ξαναματαγράψει, πολλοί έχετε ψηφίσει μέσω FB, ενώ παράλληλα είστε συνδεδεμένοι μέσω MusicHeaven. Σε αυτή την περίπτωση το σύστημα εμφανίζει τους πόντους που έχετε δώσει από το MusicHeaven (αν έχετε ψηφίσει μέσω αυτού). Αν αποσυνδεθείτε από το ΜΗ και ταυτόχρονα είστε συνδεδεμένοι μέσω FB (με τον λογαριασμό που ψηφίσατε), τότε θα δείτε κανονικά τις βαθμολογίες. Επίσης κάποιοι έχετε ΠΟΛΛΟΥΣ λογαριασμούς στο Facebook. Εχετε ψηφίσει με έναν, μπαίνετε με άλλον και λογικό είναι να μην βλέπετε τι έχετε ψηφίσει.

Οι βαθμολογίες είναι το μόνο που δεν χάνεται εδώ μέσα, άρα αν τυχόν δεν βλέπετε τους πόντους που έχετε δώσει, δοκιμάστε να είστε συνδεδεμένοι ΜΟΝΟ με τον λογαριασμό από τον οποιο ψηφίσατε. Είτε ΜΗ, είτε FB.
essendream
Συγχορδία Μινόρε
Chat
17.05.2015, 18:01
Είμαι μόνιμα συνδεδεμένη στην σελίδα μου στο FB και τώρα αποσυνδέθηκα για λίγο εδώ για να δω αν πράγματι υπάρχουν οι βαθμολογίες μου στη στήλη που λέει Δώσατε και δεν φαινεται πουθενά πόσα αστέρια έχω δώσει!!! Λοιπον ότι και αν μου πείτε είναι άκυρο!!! Δεν ψήφισα μονοκουκι γιατί άλλωστε δεν έχω κανένα εδώ μέσα για να ψηφίσω μόνο ένα τραγούδι....Δεν ξέρω τι παίζεται και τι χειροκίνητες αλλαγές κάνετε αλλά αν δεν φαίνονται οι βαθμοί μου αυτό δείχνει μονο οτι ακυρώθηκαν!!! Και που μπήκα χωρίς να είμαι συνδεδεμένη στο ΜΗ το αποδείκνύει περίτρανα ότι ακυρώθηκαν!!!
mary_omikron
Βετεράνος , Forum Moderator
Chat
17.05.2015, 18:17

[απεσύρθη]

[ τροποποιήθηκε από τον/την mary_omikron, 17-05-2015 19:22 ]

επισυναπτώμενα:   mark-zuckerberg.jpg   
jorge
Musantiquus , Administrator
Chat
17.05.2015, 18:30
essendream για πες μας με ποιό λογαριασμό Facebook έχεις ψηφίσει. Αυτός που βλέπω δεν έχει δικαίωμα ψήφου, καθώς δεν έχει γίνει verified μέσω κινητού.
MusicHeaven.gr
Μουσικοπαραδεισένιος
Chat
17.05.2015, 18:46

Essendream σε τσακώσαμε

Έχεις ψηφίσει από λογαριασμό FB που ανήκει στον χρήστη Ν.Κ. Επομένως, άσε τις κατηγορίες (που καταλαβαίνω από που καθοδηγούνται) και κάνε login με αυτό τον λογαριασμό για να δεις τι έχεις ψηφίσει.

Αν ξαναγράψεις στο ίδιο πνεύμα με το τελευταίο σου post, χωρίς να απαντάς στη βοήθεια που προσπαθούμε να σου παρέχουμε, θα θεωρήσουμε πως μοναδικός σου σκοπός είναι να συκοφαντείς το MH και θα αναγκαστούμε να κάνουμε ban το λογαριασμό σου.

Επομένως ψυχραιμία, σεβασμός, γνώση του πως δουλεύει η ψηφοφορία και διάλογος για να μπορούμε να συνυπάρξουμε αρμονικά.

laremi
Περαστική Νότα
Chat
17.05.2015, 20:24

έλεος δηλαδή !!! στέλνετε μηνύματα να ψηφίζουμε το τραγούδι σας !!! έτσι είναι για σας οι διαγωνισμοί??? λυπάμαι αλλά με αναγκάζεις να ποστάρω εδώ το μήνυμα σου για να καταλάβουν και άλλοι τι παίζει με το "διαγωνισμό" !!! και ναι, εσύ είσαι στην πεντάδα και το τραγούδι μου είναι λίγο πιο κάτω γιατί θεωρώ πως αν αξίζει και αρέσει θα ανέβει αν όχι όχι !!! είναι η πρώτη φορά που στέλνω τραγούδι και η τελευταία !!! αυτό είναι το μήνυμα παιδιά, το αφήνω στην κρίση σας!!! TO ΤΡΑΓΟΥΔΙ ΑΝΑΣΑ ΚΑΙ ΠΝΟΗ ΜΕ ΤΗ ΔΙΚΗ ΣΑΣ ΣΤΗΡΙΞΗ ΒΡΙΣΚΕΤΑΙ ΣΤΗ ΠΡΩΤΗ ΘΕΣΗ ΚΑΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟ ΚΡΑΤΗΣΟΥΜΕ ΕΚΕΙ.ΤΡΟΠΟΣ ΨΗΦΟΦΟΡΙΑΣΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΑΠΛΗ Η ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΓΙΑ ΟΣΟΥΣ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΨΗΦΙΣΕΙ1. ΜΠΕΙΤΕ ΣΤΗ ΣΕΛΙΔΑ ΤΗΣ MUSIC HEAVEN ΑΠΟ ΤΟ FB η ΣΤΟ www.musicheaven.gr ΕKEI ΠΟΥ ΑΝΑΦΕΡΕΤΕ 4ος ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΤΡΑΓΟΥΔΙΟΥ ΠΑΤΗΣΤΕ ΠΑΝΩ.2. ΜΕΤΑ ΠΑΝΩ ΔΕΞΙΑ ΘΑ ΓΡΑΦΕΙ FB ΣΥΝΔΕΣΗ ΚΑΙ ΠΑΤΗΣΤΕ ΠΑΝΩ3. ΘΑ ΑΝΟΙΞΕΙ ΜΙΑ ΚΑΡΤΕΛΑ ΠΟΥ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΒΑΛΕΤΕ ΤΟ EMAIL KAI TON KΩΔΙΚΟ ΣΑΣ ΠΟΥ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΤΕ ΣΤΟ FB4. ΑΚΟΛΟΥΘΩΣ ΘΑ ΕΠΙΛΕΞΕΤΕ ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΤΡΑΓΟΥΔΙΑ ΒΑΖΟΝΤΑΣ 1 Η 2 ΑΣΤΕΡΑΚΙΑ ΥΠΟΧΕΩΤΙΚΑ ΚΑΙ ΣΤΟ ΑΝΑΣΑ ΚΑΙ ΠΝΟΗ ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΑΣ ΛΕΜΕΣΙΑΝΟ ΤΡΑΓΟΥΔΙ ΘΑ ΔΩΣΕΤΕ 5 ΑΣΤΕΡΑΚΙΑ5. ΓΙΑ ΝΑ ΤΕΛΕΙΩΣΕΙ Η ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΠΡΕΠΕΙ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΤΗΣ ΚΑΡΤΕΛΑΣ ΠΟΥ ΕΜΦΑΝΙΖΟΝΤΑΙ ΤΑ ΤΡΑΓΟΥΔΙΑ ΝΑ ΠΑΤΗΣΕΤΕ ΤΟ ΚΟΚΚΙΚΟ ΟΡΘΟΓΩΝΙΟ ΚΟΥΤΑΚΙ ΚΑΙ ΑΜΕΣΩς Η ΨΗΦΟς ΣΑΣ ΕΧΕΙ ΓΙΝΕΙ ΑΠΟΔΕΚΤΗ.

atreu73
Συγχορδία Μινόρε
Chat
17.05.2015, 20:49
Ώπα. Τι γίνεται ρε παιδιά; Εμένα γιατί δεν μου στείλατε μήνυμα να σας ψηφίσω; Δεν έχω ψηφίσει ακόμα έτσι. Να τα λέμε αυτά. Λοιπόν, περιμένω μήνυμα πρόντο. Ο πρώτος παίρνει 5 αστέρια.
mary_omikron
Chat
17.05.2015, 21:41

@ Laremi

δεν φταίει το ΜΗ (ώστε να μην ξαναστείλεις τραγούδι) ούτε επικροτεί παρόμοιες ψηφοθηρίες, δεν μπορεί όμως και να εμποδίσει τα προσωπικά μηνύματα που ο καθένας γράφει ο,τι θέλει. Είναι στην νοοτροπία του κάθε καλλιτέχνη να ποντάρει οπαδικά ή αξιοκρατικά. Τα μέλη του ΜΗ που ψηφίζουν συνήθως δεν λαμβάνουν υπ΄όψιν μηνύματα ψηφοθηρίας και πολλές φορές το αποτέλεσμα τέτοιων κινήσεων είναι ανασταλτικό.

Οσον αφορά τις κατευθυνόμενες ψήφους απο το fb λειτουργεί αλγόριθμος με εξαιρετικό αποτέλεσμα, προκειμένου να αντιμετωπιστούν.

[ τροποποιήθηκε από τον/την mary_omikron, 17-05-2015 21:48 ]

laremi
Περαστική Νότα
Chat
17.05.2015, 22:37

έχεις δίκιο mary!  πες μου σε παρακαλώ, εγώ γιατί δεν μπορώ να με ψηφίσω?

BADEDAS
Περαστική Νότα
Chat
17.05.2015, 22:41

Ευχαριστώ  πολύ το ΜΗ και τον jorge για τη έγκαιρη επίλυση του προβλήματος που είχα με την ψηφοφορία. Τελικά ψήφισα και συνεχίζω τις ακροάσεις.

mary_omikron
Chat
17.05.2015, 22:50

Παράθεση:

Το μέλος laremi στις 17.05.2015, 22:37 έγραψε...

έχεις δίκιο mary!  πες μου σε παρακαλώ, εγώ γιατί δεν μπορώ να με ψηφίσω?

Σύμφωνα με τους όρους του διαγωνισμού:  Όσα μέλη συμμετείχαν με τραγούδι στο Διαγωνισμό, έχουν δικαίωμα ψήφου ανεξαρτήτως της ημερομηνίας που γράφτηκαν. Δεν μπορούν όμως να ψηφίσουν το δικό τους τραγούδι.

laremi
Περαστική Νότα
Chat
17.05.2015, 22:54

σ' ευχαριστώ πολύ!  καλή συνέχεια σε όλους εύχομαι!

KRISTHESS
Φθασμένος
Chat
24.05.2015, 12:24

Tο "ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΛΑΤΡΕΥΩ" στο 8ο γκρουπ ..κόβεται μετά τα πρώτα δευτερόλεπτα..μόνο σε μένα συμβαίνει αυτο?

[ τροποποιήθηκε από τον/την KRISTHESS, 24-05-2015 12:58 ]

KRISTHESS
Φθασμένος
Chat
24.05.2015, 12:28
ακυρο-διορθωθηκε το πρόβλημα
KRISTHESS
Φθασμένος
Chat
31.05.2015, 22:31
To "ΜΙΑ ΠΤΩΣΗ" ακόμα δεν αφαιρέθηκε??
MusicHeaven.gr
Μουσικοπαραδεισένιος
Chat
02.06.2015, 19:32

Λίγες ώρες έμειναν για να τελειώσει και το 8ο group. Ψηφίζουμε μέχρι τις 23:59.

Μετά υπάρχει μια μέρα χωρίς ψηφοφορία για να προετοιμαστούμε και να κάνουμε τις τελευταίες δοκιμές στο σύστημα ψηφοφορίας και Πέμπτη ξεκινάει ο Τελικός. 

mary_omikron
Chat
03.06.2015, 00:20

Ενας ακόμη υπέροχος διαγωνισμός τραγουδιού του Μusicheaven, ο 4ος κατά σειρά, ολοκληρώθηκε ως προς την προκριματική διαδικασία.

Σαράντα υπέροχα τραγούδια -πέντε που προκρίθηκαν από το κάθε γκρουπ- τίθενται από την Πέμπτη στην τελική διαδικασία ψηφοφορίας για να αναδειχθεί το καλλίτερο.

Δεδομένου οτι τα τραγούδια είναι πραγματικά υπέροχα η διαδικασία επιλογής και βαθμολογίας θα είναι δύσκολη, γι αυτό απαιτείται -από πλευράς ψηφοφόρων- προσεκτική ακρόαση όλων των τραγουδιών χωρίς βιασύνη για να μην αδικηθεί κανένα, και απο πλευράς συμμετεχόντων καλλιτεχνών πιστή προσήλωση στο ευ αγωνίζεσθαι για να έχουμε έναν αξιοκρατικό διαγωνισμό όπως -θέλω να πιστεύω- αυτό επιζητούμε όλοι.

Καλή σας επιτυχία διαγωνιζόμενοι {#emotions_dlg.biggrin}

pianist999
Περαστική Νότα
Chat
03.06.2015, 00:44
υπεροχα τραγουδια...πραγματικά υπεροχα και τα απολαυσαμε ολα ομως αγαπητη mary_omikron τι εγινε με τους ψηφους τους τελικους στο τελευταιο 8ο γκρουπ? μεχρι και το τελευταιο λεπτο (εχω φωτογραφήσει μεσω κινητου τα αποτελεσματα) ήταν διαφορετική η βαθμολογια απο τους τελικους βαθμους και εξηγουμαι... ΜΟΙΡΟΛΟΓΙ ΗΤΑΝ 399 ΚΑΤΕΛΗΞΕ 388 ΦΟΝΙΚΟ ΗΤΑΝ 353 ΠΑΡΕΜΕΙΝΕ 353 ΠΑΡΕ ΜΕ ΜΑΚΡΙΑ ΗΤΑΝ 327 ΠΑΡΕΜΕΙΝΕ 327 ΜΑΣΤΙΧΑ.. ΗΤΑΝ 306 ΠΑΡΕΜΕΙΝΕ 306 ΦΥΛΑΚΙΣΜ.ΕΛΠΙΔΕΣ ΗΤΑΝ ΚΑΤΕΛΗΞΕ 295 ΓΚΡΙΖΟ ΤΟΠΙΙΟ ΗΤΑΝ 273 ΚΑΤΕΛΗΞΕ 272 ΤΑΞΙΔΙ..ΗΤΑΝ 272 ΚΑΤΕΛΗΞΕ ΠΕΘΥΜΗΣΑ ΗΤΑΝ 266 ΠΑΡΕΜΕΙΝΕ 266 ΖΩΗ ΗΤΑΝ 262 ΚΑΤΕΛΗΞΕ 261 ΤΑΞΙ ΔΙΠΛΗ ΤΑΡΙΦΑ ΗΤΑΝ 256 ΠΑΡΕΜΕΙΝΕ 256 και έτσι η τελική τους κατάταξη αλλαξε .. θα μπορουσατε να μας εξηγήσετε πως εγινε αυτό? ευχαριστώ εκ των προτέρων
medolover
Περαστική Νότα
Chat
03.06.2015, 00:49
symfono me ton pianist999!!! ekei pou parakolothousame ta apotelemata ta telika xafnika afta allazoyn. Yparxei kapoia exigisi gia afto??
medolover
Περαστική Νότα
Chat
03.06.2015, 00:53
pos kai den perastikan oi telikoi vathmoi se olous tous diagonizomenous?? entaxei fandazomai gia tous 5 protous den allaxan kai polla ...alla gia tous ypoloipous ti egine kai allaxan ???

Αυτά τα διάβασες;