ελληνική μουσική
    739 online   ·  210.833 μέλη

    Ψηφοφορία 4ου Διαγωνισμού Τραγουδιού

    geo321
    20.03.2015, 20:55

    KRIS νομιζω οτι με παρεξηγησες σε οσα ειπα η δεν καταλαβες τι ειπα.

    Ειναι σαν να δουλευεις καπου και ειναι κοντα στο τελος του χρονου,στην δουλεια σου σε λιγες μερες θα βγει ο καλυτερος υπαλληλος του χρονου.

    Βγαινει λοιπον ο προισταμενος σου και λεει.................αυτη την στιγμη βλεπω οτι ο πρωτος υπαλληλος ειναι η kris με αυτους τους βαθμους!!!!

    στην συνεχεια λεει ίσως τελικά.. να έπρεπε οι βαθμοι του ταδε να μετράνε 100% ή 90% και 10% του ταδε.

    συνεχιζει ο προισταμενος και λεει..................έχω την αίσθηση..ότι δε θα ο καλυτερος υπαλληλος  έτσι..αλλά αυτος/οι

    που έχουν τις καλύτερες δημόσιες σχέσεις..αντιλαμβάνομαι ότι είναι καλό απο την μια για την εταιρεια όμως δημιουργούνται κατε με.. εύλογα ερωτήματα...

    Οταν λοιπον ολα αυτα θα τα ελεγε ο προισταμενος σου οχι ομως τετα-τετ σαν αναφορα στο αφεντικο σου στην συγκεκριμενη περιπτωση εδω στο γιωργο,αλλα ολα αυτα τα ελεγε μπροστα σε ολη την ετεαιρεια και τους υπαλληλους

    εσυ δεν θα αισθανο0σουνα ασχημα?ακομα και αν συνεχιζε και ελεγε ελα βρε kris εσυ εισαι η καλυτερη η μοναδικη,ελα βρε μην στεναχωριεσαι σαν παραδειγμα σε εφερα μπροστα σε ολους και ειπα οτι ειπα.

    Αυτο βγαινει στο ποστ σου!οσο για τα αλλα που ειπα ειναι πως θα το παρει ο καθε ενας και μεχρι που θελει να το παει.


    KRISTHESS
    20.03.2015, 22:10

    Eπαναλαμβάνω λοιπόν για να εξηγούμαστε και να μην παρεξηγούμαστε. Το συγκεκριμένο τραγούδι ΈΤΥΧΕ και ήταν πρώτο. Το έφερα ως παράδειγμα διότι η βαθμολογία του στο FACEBOOK όντως καθόριζε ΚΑΘΟΡΙΣΤΙΚΑ τη θέση του.Στη Θέση του θα μπορούσε να είναι το ΟΠΟΙΟΔΗΠΟΤΕ και θα το χρησιμοποιούσα και πάλι ως επιχείρημα για να υποστηρίξω τη θέση μου ότι το FACEBOOK με μία βαρύτητα της τάξεως του 30% και του μεγέθους των φίλων και μιας θέσης του στυλ "ΣΤΗΡΙΞΤΕ ΜΕ" θα μπορούσε να οδηγήσει πολλούς να στηρίξουν κάποιον, χωρίς καν να ακούσουν το συγκεκριμένο κομμάτι ή ακόμα χειρότερα να στηρίξουν μόνο αυτό χωρίς, να μπουν στο κόπο να ακούσουν κανένα μα κανένα άλλο. Αυτό φυσικά είναι απολύτως ΝΟΜΙΜΟ. Όχι όμως και ηθικό όσον αφορά την ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΙΚΟΤΗΤΑ.

    Υπ'αυτή την έννοια θα μπορούσε να λειτουργήσει ΣΕ ΒΑΡΟΣ ΤΗΣ ΜΟΥΣΙΚΗΣ και σε βάρος άλλων κομματιών που μπορεί να είναι και καλύτερα. Αυτό δε σημαίνει ότι το συγκεκριμένο κομμάτι δεν έχει την αξία του, ούτε φυσικά υποβαθμίζεται ή σπιλώνεται η φήμη ενός καλλιτέχνη. ΔΕΝ γνωρίζω ποιος βρίσκεται πίσω από τη δημιουργία του και ΣΕ ΑΥΤΗ ΤΗ ΦΑΣΗ δεν με ενδιαφέρει κι όλας να γνωρίζω. Όταν αποκαλυφτούν τα στοιχεία του με μεγάλη ευχαρίστηση θα δώσω τα συγχαρητήριά μου ή θα κάνω και τις παρατηρήσεις μου αν θέλεις επί προσωπικού. Αυτό.. περί μηνύσεων ή δεν ξέρω εγώ τι άλλο περισσότερο προσέβαλε εμένα που θεωρώ ότι έχω κάθε δικαίωμα στο πλαίσιο της Δημοκρατίας να λέω την άποψή μου, από την άποψή σου περί σπίλωσης της φήμης από πλευράς μου σε έναν άνθρωπο που ούτε κατά διάνοια γνωρίζω.

    Θα σε καλούσα λοιπόν να απολαύσεις τη μουσική όπως προσφέρεται απλόχερα σ'αυτόν το διαγωνισμό ..και να μείνεις εκεί. Τίποτα περισσότερο τίποτα λιγότερο. Καλή επιτυχία, αν συμμετέχεις στο διαγωνισμό με το οποιοδήποτε κομμάτι. Εγώ δεν συμμετέχω και είμαι ακροάτρια και ναι έχω και θα έχω άποψη.Καλό δε, είναι να χρησιμοποιήσεις το διαγωνισμό, για να έχεις μία αντικειμενική άποψη για το κατά πόσο αρέσει ή δεν αρέσει το κομμάτι σου, προκειμένου Εσύ να γίνεις καλύτερος ..και όχι προς άγραν ψήφων για παράδειγμα μέσω facebook που πιθανόν να σου δημιουργήσει μία απατηλή εικόνα για την αξία του. Δεν θα έχει καμία αξία, πίστεψέ με,αν αυτό τερματίσει πρώτο, αλλά δε θα το έχει ακούσει κανείς ή θα το έχουν ακούσει ελάχιστοι στο μέλλον. Εμένα αυτό δε θα με κάλυπτε σε κανένα επίπεδο.Ποτέ δεν χώνεψα τα πιθανά "γλυψίματα" και επί τούτου τοποθετήθηκα.Είναι λοιπόν επιλογή σου να καθορίσεις την πορεία σου.


    geo321
    21.03.2015, 03:56

    Αχ βρε καλη μου κρις ειμαστε ανθρωποι και ολοι μας κανουμε λαθη,αλλοτε μικρα-μικρα οπως εδω και αλλοτε μεγαλα!!το θεμα ειναι ομως να αισθανομαστε ομορφα και καλα,ετσι λοιπον εαν αθελα μου σε προσεβαλα και σε εκανα να νιωσεις ασχημα σου ζηταω ειλικρινα συγνωμη.


    Δεν ειχα και ουτε εχω αυτο το σκοπο, αντιθετα με το πρωτο μου ποστ που δεν καταλαβες ηθελα να σε βαλω να σκεφτεις εαν αυτο στο εκανε καποιος εσενα αν θα αισθανοσουνα ομορφα.

    Κοιτα τι γραφεις στο πρωτο σου ποστ και ποσο διαφορετικο ειναι το τελευταιο σου!!!λες  την αποψη σου με ομορφα λογια που ξεκαθαριζουν το πως σκεφτηκες και το πως επραξες.

    Αν με ρωτησεις αν μπορουμε να εχουμε αντιθετη αποψη με τον οποιονδηποτε, θα σου ελεγα πως ναι και φυσικα μπορουμε,αυτο δειχνει και υγεια μαλιστα.

    Το θεμα ειναι οτι πολλες φορες το συναισθημα μας καταβαλει,οποιο κι αν ειναι αυτο και μεσα σε αυτο αλλαζουν πολλα.

    Μια λεξη η μια προταση μπορει να δωσει αλλο νοημα,αλλη λεξη ειναι το βλεπω και αλλη το παραδειγμα,πολλες φορες νομιζουμε οτι καποιος καταλαβε τι ειπα και το πως το ειπα,ομως αυτο συμβενει σπανια στο νετ.

    Σε ενα παραδειγμα που μου συνεβει προσφατα καθομουνα στο πεζοδρομιο και περιμενα μια φιλη μου,ξαφνικα ακουω ενα αυτοκινητο να ερχεται με μεγαλη ταχυτητα,εγω ημουνα πλατη

    ξαφνικα ακουω ενα αποτομο φρεναρισμα,σταματαει το αυτοκινητο και κατεβενει ενας τυπος και μου λεει........τι εγινε φιλαρακο τρεχει τιποτα?εγω τα χασα!!αν ειχα αφησει το συναισθημα μου να του πει...........ρε φιλε σου μιλησα σε πειραξα εισαι τρελος το εσκασες απο κανα τρελαδικο?

    Μπορει κρις μου να μην ειχα προλαβει καν να πω τοσα,μπορει να ειχε βγαλει ενα μαχαιρι και να με εχει χτυπησει,εγω τι θα ειχα κερδισει?εσυ αν ησουνα η φιλη που περιμενα και με εβλεπες κατω θα σε ενοιαζε να βρεις το αντικειμενικο δικιο?πιστευω πως οχι,ετσι και γω προσπαθησα να διαχειριστω το συναισθημα μου και απαντησα......οχι φιλε μου ολα ησυχα και ετσι εφυγε.

    Εμενα δεν με ενοχλει αν εχω αντιθετη αποψη με σενα η με καποιον αλλο,θελω ομως να εχουμε μια συνεννοηση μια γεφυρα και παρα οσα μας χωριζουν να κανουμε και καπου καπου μια αγκαλια!!!!

    Δεν εχω τιποτα ουτε με εσενα ουτε με κανεναν αλλο, ουτε εδω μεσα ουτε εκει εξω και αν αθελα μου μαζι με σενα προσβαλα και καποιον αλλο ζηταω και παλι συγνωμη!

    Δεν εχω πραγματικα να χωρισο τιποτα και με κανενα και θελω να ειμαστε οσο γινεται διαδυκτιακα φιλαρακια με σενα και με οποιον αλλο θελει,δεν μου αρεσει να σε ρωταω τι κανεις και να μου λες αντε ρε β....κα που θα ασχοληθω με σενα.

    Ας τελειωσει εδω ολο αυτο και ας απολαυσουμε το υπολοιπο του διαγωνισμου με κεφι,χαρα και αγαπη!!!




    Soreitis
    21.03.2015, 10:06
    Πραγματικά απορώ αν ακούει κανείς τα τραγούδια πριν ψηφίσει... και αν ψηφίζει με μόνο κριτήριο τα κολλητιλίκια ...τς τς τς. Γιατί βλέπω τραγούδια που ενώ τις πρώτες μέρες ήταν πολύ ψηλά στη βαθμολογία, όπως τους άξιζε, τώρα βρίσκονται στα τάρταρα! Πέφτει σύρμα...
    jorge
    23.03.2015, 15:13

    Σε 8 ώρες περίπου ολοκληρώνεται η βαθμολόγηση του 1ου group και ξεκινάει απευθείας η βαθμολόγηση στο 2ο.

    Όσοι δεν έχετε ψηφίσει, θα πρέπει να έχετε πατήσει το κουμπί ψήφου μέχρι τις 23.59!


    LENAKAF
    23.03.2015, 15:18
    Συμμετέχω στο διαγωνισμό, προσπαθούν κάποιοι να με ψηφίσουν μέσω facebook και τους βγάζει μήνυμα ότι δεν μπορούν γιατί είναι μέλη της MH, ενώ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ!!!!! Τι συμβαίνει???
    jorge
    23.03.2015, 15:21
    Σας έχουμε απαντήσει μέσω email.
    kwstasagas
    23.03.2015, 17:36
    Και για μια ακόμη φορά - όπως συνέβη και στους προηγούμενους διαγωνισμούς - τα αγαπημένα μου τραγουδια του 1ου Ομίλου θα μείνουν "εκτός τελικού" !!! Ο "Πεντελικός" με τις πολύ όμορφες και ευρηματικές ιδέες του [μουσικώς, στιχουργικώς και ερμηνευτικώς] ... Το γλυκύτατο και γεμάτο αισιοδοξία "Αρχίζει η μέρα" ... Το "Φύγε πια", που παρά τις όποιες ατέλειές του, φανερώνει ότι οι συντελεστές του έχουν και ταλέντο και δυνατότητες ... Και φυσικά το πολύ αγαπημένο "Έχουμε γιορτήηηη" που, από τότε που έγραψα τα ενθουσιώδη σχόλιά μου [στην αρχή της ψηφοφορίας και με τις πρώτες ακροάσεις] το έβλεπα ... όλο και πιο πολύ να απομακρύνεται απ' την πεντάδα !!! Όμως ... η θέση, την οποία θα λάβουν τα εν λόγω τραγούδια, ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΑΜΙΑ ΣΗΜΑΣΙΑ ΓΙΑ ΜΕΝΑ !!! Με μεγάλη μου χαρά θα περιμένω να αποκαλυφθούν τα ονόματα των συντελεστών για να μάθω "ποιοι κρύβονται πίσω απ' αυτά τα - πάντα κατά την ταπεινή και υποκειμενική μου άποψη - όμορφα τραγούδια" !!! Ένα άλλο τραγούδι, που αγάπησα απ' τον 1ο όμιλο, το βλέπω ... με μεγάλη άνεση στον τελικό !! Το "Αναστάσιμο" !!! Και στον τελικό θα το φιλοδωρήσω "γενναιόδωρα" με τα αστεράκια μου, όπως έκανα στα "προκριματικά' !!! ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΣΥΜΜΕΤΕΧΟΝΤΕΣ ΤΟΥ 1ΟΥ ΟΜΙΛΟΥ !!! Κι όσοι τυχόν είδατε το τραγούδι σας χαμηλά στη βαθμολογία ... ΜΗΝ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΕΣΤΕ !! Μόνο το γεγονός ότι βγάλατε το τραγούδι σας απ' το συρτάρι κι είχατε το θάρρος να μας το παρουσιάσετε στο διαγωνισμό, ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΜΟΝΟ ΤΟΥ ΚΑΙ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΚΑΙ ΝΙΚΗ !!! Αν πραγματικά αγαπάτε τη διαδικασία του "τραγουδο-σκαρώματος" και "τραγουδο-φτιαξίματος", να μην σταματήσετε να γράφετε καινούρια τραγούδια !!! Διότι με αυτήν την ενασχόλησή σας ... κάνετε τη ζωή μας καλύτερη !!!
    jorge
    24.03.2015, 00:18

    Και επίσημα τα 5 τραγούδια που προκρίθηκαν στον Τελικό από το 1ο group.

    1. Αναστάσιμο (754    
    2. Νιώθεις μόνη σου (743)   
    3. Ρωτάω (604)   
    4. Σε όνειρα παλιά (600)    
    5. Αθάνατο Νερό (591)

    Στην 6η και 7η θέση βρέθηκαν τα παρακάτω τραγούδια, τα οποία φαινομενικά ισοβάθμισαν με το Αθάνατο Νερό, όμως μια ελάχιστη διαφορά στα δεκαδικά ψηφία, δεν τα στέλνει στον Τελικό:

    6. Δε θα Ξαναχορέψω (590.9)
    7. Της Κρίσης (590.5)

    Η διαφορά του 5ου με το 6ο, αυτό το 0.1 είναι ασύλληπτα μικρό. Είναι μόλις 1 πόντος από κάποιον ψηφοφόρο του Facebook.


    yiannakis
    24.03.2015, 00:19

    Να κάνω μια ερώτηση; Στο πρωτο γκρουπ, ειδα οτι η 5η θεση κριθηκε σε τριπλη ισοβαθμια. Δεν θα ηταν πιο δικαιο αν περνουσαν και τα 3 αυτα τραγουδια στον τελικο; Να περνουσαν απ'αυτο το γκρουπ δηλαδη 7 και οχι 5 τραγουδια. Επισης, με ποιο κριτηριο εγινε η καταταξη; (Υποθετω με τα περισσοτερα 5αστερα...;;)


    jorge
    24.03.2015, 00:21
    Γραφαμε ταυτόχρονα, απαντώ παραπάνω.
    Post αρνητικής αξιολόγησης
    kwstasagas
    24.03.2015, 02:42

    Από τον πίνακα των τελικών αποτελεσμάτων του 1ου ομίλου αντιγράφω αυτά που μας αποκαλύπτονται μόλις πατήσουμε τις γραμμούλες όσον αφορά στα τραγούδια που ισοβάθμισαν :

    Αθάνατο νερό 591 : Πόντοι Music Heaven 604, πόντοι facebook 474

    Δεν θα ξαναχορέψω 591 : Πόντοι Music Heaven 514, πόντοι facebook 1283

    Της κρίσης 591 : Πόντοι Music Heaven 628, πόντοι facebook 253 !!!!

    Κι όμως .... παρόλο που τα μηνύματα του διαγωνισμού είναι σαφή, ήτοι "τα πάντα - ή έστω τα περισσότερα - θα καθορισθούν από τις ψήφους του fb" .... εντούτοις εξακολουθω, και μάλιστα ακόμη πιο πεισματικά, να έχω σκοπό να μην κάνω ούτε την παραμικρή μνεία ή αναφορά στο προφίλ μου στο fb για το τραγούδι που έστειλα στο διαγωνισμό !!! Όταν με το καλό αποκλεισθεί, τότε και μόνο τότε θα μιλήσω γι' αυτό, τόσο στο fb, όσο και στο music heaven ....  


    Silverstrike
    24.03.2015, 09:27

    Το λογικό κύριε διαχειριστά που σέβεστε κατα τ'άλλα τα μέλη της σελίδας που σας στηρίζουν τόσα χρόνια, θα ήταν σε περίπτωση ισοβαθμίας να μετρήσουν παραπάνω οι ψήφοι απο το musicheaven κι όχι οι αμφιβόλου προελεύσεως ψήφοι απο το facebook και τα δεκαδικά ψηφία..

    Το κομμάτι μας άξιζε να περάσει στο τελικό και ρίξαμε του κόσμου τη δουλειά για να το ολοκληρώσουμε, για μας και για όποιον έχει αυτιά έχει περάσει έτσι κι αλλιώς.

    Στη περίπτωση των όσων έβαλαν λυτούς και δεμένους για ''να πάρουν τη θέση'' τους στη πεντάδα, αφιερώνω ένα στιχο απο το κομμάτι.. '' πως θ'αλλάξουμε το μέλλον αν πρώτα δεν αλλάξουμε μυαλά ''..

    Καλή συνέχεια στη προεκλογική περίοδο για κάποιους, και στη μουσική γιορτή για μας!

    Σβήστε το κι αυτό.{#emotions_dlg.thumbup}


    -----------------

    Χ για τη παρέα Ψ για μουσική

    [ τροποποιήθηκε από τον/την Silverstrike, 24-03-2015 09:35 ]


    KRISTHESS
    24.03.2015, 10:50
    ίσως σ'αυτό να έχει δίκιο ο Silverstrike.. σε περίπτωση ισοβαθμίας αν έμπαινε αυτός ο όρος από την αρχή ...ίσως να ήταν καλύτερα.. τώρα είναι λίγο αργά αφού αποκαλύφθηκαν τα στοιχεία και δύσκολο αυτό να αλλάξει.. πολύ ωραίο το κομμάτι σας πάντως Βαγγέλη!
    jorge
    24.03.2015, 12:27

    Παράθεση:

    Το μέλος Silverstrike στις 24.03.2015, 09:27 έγραψε...

    Το λογικό κύριε διαχειριστά που σέβεστε κατα τ'άλλα τα μέλη της σελίδας που σας στηρίζουν τόσα χρόνια, θα ήταν σε περίπτωση ισοβαθμίας να μετρήσουν παραπάνω οι ψήφοι απο το musicheaven κι όχι οι αμφιβόλου προελεύσεως ψήφοι απο το facebook και τα δεκαδικά ψηφία..

    Μα δεν υπήρξε ισοβαθμία. Το τραγούδι που πέρασε είχε οριακά καλύτερη βαθμολογία.


    Silverstrike
    24.03.2015, 13:26

    Ευχαριστούμε KRISSTHESS αλλά πραγματικά δε το λέω για να μας δωθούν τα εύσημα για το τραγούδι. Είναι η δεύτερη φορά που στέλνω κομμάτι και με απογοητεύει η διοργάνωση έτσι όπως γίνεται, πάντα να αφήνει ερωτηματικά και παραθυράκια. Σα να ναι ένα πανυγήρι για λίγους που οι παλιοί πάνε να καπελώσουν τους νέους, όπως γίνεται ανέκαθεν δηλαδή στη χώρα μας. Απλά είναι η τελευταία φορά που συμμετέχουμε γιατί η ψυχραιμία μας εξαντλήθηκε. Κι εδώ μαγαζί είναι κι αποσκοπεί στο κέρδος, και λογικό. Αλλά όχι στις πλάτες μας. 


    sillia
    24.03.2015, 13:43

    Παράθεση:

    Το μέλος Silverstrike στις 24.03.2015, 13:26 έγραψε...

    Ευχαριστούμε KRISSTHESS αλλά πραγματικά δε το λέω για να μας δωθούν τα εύσημα για το τραγούδι. Είναι η δεύτερη φορά που στέλνω κομμάτι και με απογοητεύει η διοργάνωση έτσι όπως γίνεται, πάντα να αφήνει ερωτηματικά και παραθυράκια. Σα να ναι ένα πανυγήρι για λίγους που οι παλιοί πάνε να καπελώσουν τους νέους, όπως γίνεται ανέκαθεν δηλαδή στη χώρα μας. Απλά είναι η τελευταία φορά που συμμετέχουμε γιατί η ψυχραιμία μας εξαντλήθηκε. Κι εδώ μαγαζί είναι κι αποσκοπεί στο κέρδος, και λογικό. Αλλά όχι στις πλάτες μας. 



    Το κέρδος βρίσκεται στην πορεία του τραγουδιού ...εκει θα το βρούμε !Προσωπικά σας εύχομαι κάθε επιτυχία που είναι σίγουρη γιατί το τραγούδι σας είναι απο αυτά που ξεχώρισαν {#emotions_dlg.walkman}και αγαπήθηκαν απο εμας τους ακροατές {#emotions_dlg.walkman}!

    Η θέση που πήρε επιβεβαιώνει και στηρίζει ό,τι έγραψα !


    jorge
    24.03.2015, 13:50

    Παράθεση:

    Το μέλος Silverstrike στις 24.03.2015, 13:26 έγραψε...

    Ευχαριστούμε KRISSTHESS αλλά πραγματικά δε το λέω για να μας δωθούν τα εύσημα για το τραγούδι. Είναι η δεύτερη φορά που στέλνω κομμάτι και με απογοητεύει η διοργάνωση έτσι όπως γίνεται, πάντα να αφήνει ερωτηματικά και παραθυράκια. Σα να ναι ένα πανυγήρι για λίγους που οι παλιοί πάνε να καπελώσουν τους νέους, όπως γίνεται ανέκαθεν δηλαδή στη χώρα μας. Απλά είναι η τελευταία φορά που συμμετέχουμε γιατί η ψυχραιμία μας εξαντλήθηκε. Κι εδώ μαγαζί είναι κι αποσκοπεί στο κέρδος, και λογικό. Αλλά όχι στις πλάτες μας.

    1. Ευχόμαστε να βρείτε κάποιον διαγωνισμό που να είναι όπως τον φαντάζεστε, χωρίς δηλαδή να μετρούν καθόλου οι προσωπικές σχέσεις και οι φιλίες. Μόλις τον εντοπίσετε, να μας στείλετε πληροφορίες όμως, να μελετήσουμε πως έχουν αποτρέψει διπλοψηφίες από πολλαπλές πλατφόρμες, πως δεν επιτρέπουν σε μη πιστοποιημένους χρήστες να ψηφίζουν και πως έχουν εξαλείψει εντελώς το φαινόμενο της "φιλίας". Επίσης, θα περιμένουμε τις προτάσεις/λύσεις για τα παραπάνω, σε σχέση με το πως υλοποιήθηκαν στον δικό μας Διαγωνισμό.

    2. Δεν υπάρχει το παραμικρό κέρδος, δυστυχώς. Υπάρχει μόνο "χασούρα", καθώς τα δώρα των νικητών είναι παρεχόμενες υπηρεσίες από εμένα τον ίδιο.


    Silverstrike
    24.03.2015, 13:52

    Σίλλια είναι όμορφο και ρομαντικό να λέμε οτι ναι η πορεία του τραγουδιού ήταν αυτή και οτι η συμμετοχή απο μόνη της μετράει κλπ. Συμφωνώ με όλα αυτά. Αλλά δε γίνεται να μη μιλάμε κιόλας όταν βλέπουμε τι γραφικά πράγματα γίνονται..Εγώ τουλάχιστον όταν τα βλέπω θα τα επισημαίνω. Ας μη χαλάω άλλο όμως το γιορτινό κλίμα, καλη συνέχεια σε όλα τα παιδιά που συμμετέχουν!