ελληνική μουσική
    853 online   ·  210.833 μέλη

    Τι τρεχει με τις βαθμολογιες των τραγουδιών;

    ntarlas18
    11.04.2015, 02:37

    Παράθεση:

    Το μέλος thripas στις 10.04.2015, 14:37 έγραψε...

    Αγαπητη KRISTHESS τα συγχαρητηρια μου που κατατροπωσες την "ατακτη αγια". Φαινεται οτι ενοχλουσε πολλους που επι 6 μερες ηταν σταθερα στην πρωτη 4αδα. Σε ενημερωνω λοιπον οτι εγω ειμαι ο συνθετης του τραγουδιου και φυσικα και ενημερωσα τους φιλους μου οτι συμμετεχω στον συγκεκριμενο διαγωνισμο και οποιος ηθελε ας με ψηφιζε. Δεν "παρακαλαμε" και δεν εχουμε αναγκη κανεναν κι εγω κι ο τραγουδιστης και η στιχουργος. Απλα αγαπαμε αυτο που κανουμε και θελουμε να το διαδωσουμε οσο μπορουμε, να φτασει σε οσα περισσοτερα αυτια γινεται.. Μας κινει την περιεργεια ομως το γεγονος πως τα 4 απ τα 5 τραγουδια της 5αδας δεν επηρεαστηκαν απο κανεναν αλγοριθμο και μονο η ατακτη αγια ειχε "κακοβουλες ψηφους". Και ποιος ειναι αυτος που θα κρινει τη βουληση του κοσμου ως κακη? κι αφου την κρινει γιατι διεξαγει ψηφοφορια? Εμεις λοιπον οντως εχουμε πολλους φιλους στο facebook, αλλα δεν εχουμε τα κολλητιλικια του Musicheaven που απαιτουνται.. Θα μας βολευε αλλωστε το 90%, μη σας φοβιζει το 10% απ τα "παρακαλια".. Συγγνωμη, αλλα θελαμε να παιξουμε επι ισοις οροις... Και κατι τελευταιο: δε μπορεις να προσβαλεις τη δουλεια και το μερακι καποιων ανθρωπων, οποιο κι αν ειναι το αποτελεσμα καλο η κακο, αρεστο σε σενα η οχι. Απ την 1η μερα ειχες καποιο προβλημα με το συγκεκριμενο κομματι... Αυτα!

    Πες τα χρυσόστομε !!!!! όχι τιποτα άλλο απλά ειχα άρχισει να νομίζω μονο εγώ όλα αυτά !!


    panas17
    11.04.2015, 09:36

    Αληθεια τι εισαστε κυριοι εκει στο musichaeven

    Mηπως ειστε μασωνικη στοα ? Μηπως ειστε κανενα παρακλαδι των ελευσινιων μυστηριων που

    ξεμεινε ως τις μερες μας ?

    Τι σοι διαγωνισμος ειναι αυτος ? Που θα πρεπει να συμετεχουν μονο οι μυημενοι ?

    Γιατι τα τραγουδια που εχουν να πουν κατι πιανουνε πατο, και μενουν στον αφρο

    τα χιλιοειπωμενα ?

    Γιατι ξεκινησατε αυτον τον διαγωνισμο με καποιους ορους και προυποθεσεις

    και στην πορεια τους αλλαξατε τοσες φορες ?

    Κυριοι του musicheaven . Ο διαγωνισμος σας ΑΠΕΤΥΧΕ.

    Γιαυτο λοιπον . Σταματηστετον ΤΩΡΑ . Και ξεκινηστε τον παλι με ορους και προυποθεσεις

    που δεν θα αλλαζουν κατα το δοκουν.

    Η προχωρατε οπως εχει κι αφηστε εμας τους ΑΜΥΗΤΟΥΣ στην απ"εξω


    mary_omikron
    11.04.2015, 10:03

    Παράθεση:

    Το μέλος panas17 στις 11.04.2015, 09:36 έγραψε...

    Αληθεια τι εισαστε κυριοι εκει στο musichaeven

    Mηπως ειστε μασωνικη στοα ? Μηπως ειστε κανενα παρακλαδι των ελευσινιων μυστηριων που

    ξεμεινε ως τις μερες μας ?

    Τι σοι διαγωνισμος ειναι αυτος ? Που θα πρεπει να συμετεχουν μονο οι μυημενοι ?

    Γιατι τα τραγουδια που εχουν να πουν κατι πιανουνε πατο, και μενουν στον αφρο

    τα χιλιοειπωμενα ?

    Γιατι ξεκινησατε αυτον τον διαγωνισμο με καποιους ορους και προυποθεσεις

    και στην πορεια τους αλλαξατε τοσες φορες ?

    Κυριοι του musicheaven . Ο διαγωνισμος σας ΑΠΕΤΥΧΕ.

    Γιαυτο λοιπον . Σταματηστετον ΤΩΡΑ . Και ξεκινηστε τον παλι με ορους και προυποθεσεις

    που δεν θα αλλαζουν κατα το δοκουν.

    Η προχωρατε οπως εχει κι αφηστε εμας τους ΑΜΥΗΤΟΥΣ στην απ"εξω

    Τι ανόητη τοποθέτηση για μασώνους και στοές είναι αυτή? Ποιός είπε οτι πρέπει να συμμετέχουν μόνο μυημένοι?Πού βλέπεις μυημένους και αμύητους? Μέλη ψηφίζουν κατά την κρίση τους κι αυτά τα τραγούδια που προφανώς εσύ θεωρείς ωραία τυχαίνει να μην αρέσουν στην πληθώρα των ψηφοφόρων και να δίνουν βαθμούς σε άλλα που τους αρέσουν. Οι ψηφοφόροι διαμορφώνουν το αποτέλεσμα, τόσο δύσκολο είναι να γίνει κατανοητό?

    Κανένας όρος και καμμιά προϋπόθεση δεν άλλαξε στην πορεία... ο τρόπος υπολογισμού των βαθμών άλλαξε -αναγκαστικά- όταν διαπιστώθηκαν φαινόμενα κατευθυνόμενων ψήφων.

    Το αν πέτυχε ή απέτυχε ο διαγωνισμός θα το δείξει το αποτέλεσμα που θα προέλθει απο τους πολλούς, και όχι η προσωπική σου εκτίμηση.

    Αποτυχημένη είναι η δική σου προσπάθεια να τραβήξεις την προσοχή λέγοντας κάτι δήθεν βαρύγδουπο.

    ....και να είσαι εγκρατής και προσεκτικός όταν αποδίδεις τέτοιους χαρακτηρισμούς σε ολόκληρες ομάδες μελών.

    ΥΓ. Διάβασε κανένα βιβλίο της προκοπής και άσε τον Λιακόπουλο...κάνει κακό επηρεάζοντας την λογική και την ευθυκρισία.


    -----------------

    Η ανάγκη να έχεις πάντα δίκιο, σφραγίδα ενός χυδαίου πνεύματος.. (Αlbert Camus)

    [ τροποποιήθηκε από τον/την mary_omikron, 11-04-2015 10:11 ]


    kwstasagas
    11.04.2015, 11:22

    άμα υπήρχε σύστημα στον διαγωνισμό "να παίρνεις πίσω τους βαθμούς που έχεις δώσει σε ένα τραγούδι" ... μετά από όλα αυτά που διάβασα παραπάνω, θα έπαιρνα πίσω τα 3 αστεράκια/6 βαθμούς που έδωσα στην "Άτακτη Αγία" .... Θέλω να αγκαλιάσω τα τραγούδια σας ... και μετά τον διαγωνισμό, αφού θα έχω ανακαλύψει τα τραγούδια σας, θέλω να έρθω στις μουσικές σκηνές, στα μπαράκια κλπ που τραγουδάτε και παίζετε ζωντανά τα τραγούδια σας, για να σας δω επί σκηνής, για να έρθω μετά να σας συστηθώ και να σας πω μια "καλησπέρα" και για να σας ευχηθώ "καλή συνέχεια και καλή δύναμη" .... Γιατί με τη συμπεριφορά σας με αποτρέπετε απ' το να τα πράξω όλα τούτα ??? Γιατί βρε παιδιά ????

    [ τροποποιήθηκε από τον/την kwstasagas, 11-04-2015 11:23 ]


    KRISTHESS
    11.04.2015, 12:23

    Παράθεση:

    Το μέλος panas17 στις 11.04.2015, 09:36 έγραψε...
    Γιατι τα τραγουδια που εχουν να πουν κατι πιανουνε πατο, και μενουν στον αφρο

    τα χιλιοειπωμενα ?

    Ποιά είναι τα τραγούδια που έχουνε να πούνε κάτι και ποια αυτά που δεν λένε τίποτα?Smile Να είσαι καλά βρέ.. μ'έκανες και γέλασα πρωί πρωί.. ειδικά με το χιλιοειπωμένα. Ξέρεις.. δε συμμετέχει καμία Βανδή και κανένας Ρέμος εδώ. Νομίζω δηλαδή.{#emotions_dlg.tt2} Αυτά τα τραγούδια που έχουνε να πούνε κάτι δε,όπως επισημαίνεις, αλλά  παρακαλούνε για ψήφους με υποδείξεις μέσω facebook του στυλ "ψηφίστε μας με 5αστερο", μάλλον φοβούνται ότι το "πρωτότυπο" και μοναδικό μήνυμα που μεταφέρουν ..τα φιλαράκια τους εκεί δεν έχουν τόσο μυαλό για να το εκτιμήσουν από μόνα τους..και χρειάζονται ένα σπρώξιμο.

    Αμ το άλλο??Τι όμορφο να θεωρείς τον εαυτό σου το λιγότερο... "Πλάτωνα" και όλους τους άλλους τσομπάνηδες ολκής..αλλά να παρακαλάς και  τα "προβατάκια" (που μάλλον δεν έχουν μυαλό ίσο με το δικό σου για να καταλάβουν το αριστούργημά σου) ντε και καλά να σε στηρίξουν γιατί εσύ έχεις γράψει(σύμφωνα πάντα με τη δική σου αντικειμενική {#emotions_dlg.rolleyes}γνώμη) το απόλυτο άκουσμα.

    Τελικά το "καλάμι" πάει παντού.
    -----------------

    Θεσσαλονίκη - Γιάννενα με δυο παπούτσια πάνινα..

    [ τροποποιήθηκε από τον/την KRISTHESS, 11-04-2015 12:28 ]


    mary_omikron
    11.04.2015, 13:16

    Κατανοώ την δυσάρεστη αίσθηση που δημιουργείται από τις ακραίες φαντασιώσεις και τις αντιδράσεις ορισμένων δημιουργών, αλλά ωστόσο διαφωνώ με την διάθεση απόσυρσης ψήφων (αν υπήρχε η δυνατότητα, εννοείται).

    Πιστεύω οτι είναι σωστό ένα τραγούδι να κρίνεται ανεξάρτητα απ΄όλα αυτά που βλέπουμε και διαβάζουμε, και κακώς οι δημιουργοί αποκαλύπτονται εισπράττοντας την δυσαρέσκεια των μελών εξ αιτίας των γραφομένων τους.

    Προσωπικά από μένα, χαλάλι τα 3 αστεράκια που έδωσα, δεν μετανοιώνω.... (ναι αγαπητέ από την Στοά της Θεσσαλονίκης πήρες 6 βαθμούς Wink )


    jorge
    11.04.2015, 13:38

    Δε φταίνε τα παιδιά που εκλιπαρουν για ψήφους, αλλά τα τηλεοπτικά προϊόντα που τους έμαθαν πως ο καλύτερος προκύπτει από τα περισσότερα SMS.Και ούτε καν με τον περιορισμό του μια ψήφος ανά τηλεφωνικό νούμερο. Έτσι μεγάλωσαν, αυτή την πραγματικότητα τους πλασάρουν, με σκοπό το κέρδος, τα διάφορα reality και μουσικά τηλεπαιχνίδια. Σας κατανοώ Αγγελική και λοιποί φίλοι, αλλά εδώ επικρατούν άλλες αρχές. Με αγάπη και ευχές για Καλή Ανάσταση.

    [ τροποποιήθηκε από τον/την jorge, 11-04-2015 13:38 ]


    ntarlas18
    11.04.2015, 13:45

    Παράθεση:

    Το μέλος jorge στις 11.04.2015, 13:38 έγραψε...

    Δε φταίνε τα παιδιά που εκλιπαρουν για ψήφους, αλλά τα τηλεοπτικά προϊόντα που τους έμαθαν πως ο καλύτερος προκύπτει από τα περισσότερα SMS.Και ούτε καν με τον περιορισμό του μια ψήφος ανά τηλεφωνικό νούμερο. Έτσι μεγάλωσαν, αυτή την πραγματικότητα τους πλασάρουν, με σκοπό το κέρδος, τα διάφορα reality και μουσικά τηλεπαιχνίδια. Σας κατανοώ Αγγελική και λοιποί φίλοι, αλλά εδώ επικρατούν άλλες αρχές. Με αγάπη και ευχές για Καλή Ανάσταση.

    [ τροποποιήθηκε από τον/την jorge, 11-04-2015 13:38 ]



    καλα κρασια


    Angelika93
    11.04.2015, 13:49

    Γιατι δεν συνεβη απο την πρωτη στιγμη αυτο;Δηλαδη να υπαρχει ενα φιλτρο που να ελέγχει εξ'αρχης τις ψηφους του fb για να αποφευχθει το σκοτσέζικο ντους.Ή απλα να μην εμπαινε καν στο παιχνιδι το fb και να γινοταν η ψηφοφορια ΜΟΝΟ απο ατομα του ΜΗ.Ηταν αναμενομενο οτι θα προωθουσαμε καποιοι τα κομματια μας,οχι με τον τροπο που αναφερθηκε παραπανω του τυπου ''βαλτε μας 5 αστερια με το ζορι'',αλλα ''εαν θελετε ακουστε το κομματι μας και αν σας αρεσε ψηφιστε το''.Δεν το καναμε με σκοπο τη νικη,αλλα περισσοτερο με σκοπο τη διαδοση του τραγουδιου μας.Εγω προσωπικα περισσοτερο γι'αυτο το εκανα,απλα οταν ειδα το ''Ρωτα με'' απο 6ο να γινεται 24ο μεσα σε μια στιγμη,με κομμενες ψηφους και απο fb αλλα ΚΑΙ απο ΜΗ,επαθα ενα σοκ.Νομιζω πως τουλαχιστον οφειλετε μια συγγνωμη,η διαχειριστρια για το ''καλαμι'' που ανεφερε και γενικως για τις προσβολες της και εσεις που μας λετε οτι εκλιπαρουμε.Δεν καναμε τιποτα τετοιο,ουτε ψωνιστηκαμε.Καναμε το πιο φυσιολογικο πραγμα του κοσμου: ΔΙΑΔΩΣΑΜΕ ΣΤΟΥΣ ΦΙΛΟΥΣ ΚΑΙ ΓΝΩΣΤΟΥΣ ΜΑΣ ΤΟ ΚΟΜΜΑΤΙ ΜΑΣ,ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΨΗΦΙΣΟΥΝ AN TOYΣ ΑΡΕΣΕΙ ΚΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΑΚΟΥΣΟΥΝ,ΝΑ ΤΟ ΜΑΘΟΥΝ. Να ειστε καλα,καλη Ανασταση και καλο Πασχα. Α!Και καλη συνεχεια στο διαγωνισμο.Ευχομαι πραγματικα τα τραγουδια που θα περασουν στον τελικο να το αξιζουν και λεω επισης σε ολους:Καθε εμποδιο για καλο!!! :)

    [ τροποποιήθηκε από τον/την Angelika93, 11-04-2015 13:51 ]

    [ τροποποιήθηκε από τον/την Angelika93, 11-04-2015 13:52 ]


    KRISTHESS
    11.04.2015, 13:59

    Παράθεση:

    Το μέλος Angelika93 στις 11.04.2015, 13:49 έγραψε...
    Νομιζω πως τουλαχιστον οφειλετε μια συγγνωμη,η διαχειριστρια για το ''καλαμι'' που ανεφερε και γενικως για τις προσβολες της και εσεις που μας λετε οτι εκλιπαρουμε.

    Πρώτον επαναλαμβάνω: ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΤΡΙΑ ΑΛΛΑ ΕΝΑ ΑΠΛΟ ΜΕΛΟΣ.

    δεύτερον: πρέπει να διαχωρίσετε τις "προσβολές" από την κριτική. Προσβολές είναι αυτές που δέχομαι αυτή τη στιγμη σε προσωπικά μηνύματα. Το ποιος οφείλει να ζητήσει συγγνώμη , άστο καλύτερα.


    Angelika93
    11.04.2015, 14:04
    Αγαπητη μου,νομιζω πως ειναι ανωφελο πλεον ολο αυτο που γινεται.Παραδεχομαι την ηττα μου,το κομματι μου πηγε στον πατο,με τον εναν τροπο ή τον αλλο,δεν με νοιαζει πια,ειλικρινα.Ειμαι χαρουμενη που το ακουσε τοσος κοσμος και σιγουρα καποιοι θα το συμπαθησαν αρκετα.Φανταζομαι δεν εχετε να μου προσαψετε κατι,μιας και εγω δεν εχω μπει στη διαδικασια να σας στειλω προσωπικο μηνυμα.Καλο Πασχα και καλη Ανασταση να εχετε,με υγεια και αγαπη! Το ''Ρωτα με'',ειναι το παιδι μου,μπορει να μην το εγραψα εγω και απλα να το τραγουδησα,αλλα το αγαπησα πολυ και ελπιζω οτι καποια στιγμη θα παρει την αγαπη που του αξιζει! :) Για μενα τελειωνει εδω το θεμα,οπως και να εχει η κατασταση,οποια και να ειναι η αληθεια,δεν εχει νοημα πια να το κουβεντιαζουμε,ουτε να βγαζουμε μαχαιρια.
    Chrysanna
    11.04.2015, 14:17


    sillia
    11.04.2015, 14:25

    Παράθεση:

    Το μέλος Angelika93 στις 11.04.2015, 14:04 έγραψε...

    Ειμαι χαρουμενη που το ακουσε τοσος κοσμος και σιγουρα καποιοι θα το συμπαθησαν αρκετα.

    Kορίτσι μου και αυτά που πέρασαν και θα περάσουν στον τελικό δεν θα πάρουν κάτι περισσότερο απο συμπάθεια και φίλους που τους άρεσαν και θα τα προβάλλουν σε κάθε περίπτωση ο καθένας απο την θέση που βρίσκεται!

    Σε αυτόν τον διαγωνισμό πιστεψέ με όλοι κερδισμένοι είναι κι εσεις στο δημιουργικό κομμάτι αλλά κι εμεις σαν ακροατές !

    Ας ηρεμήσουμε λοιπόν !

    Ταξίδι στις Μπαχάμες δεν έχει Smile Τουλάχιστον για αυτόν τον διαγωνισμό {#emotions_dlg.rolleyes}

    Καλή Ανάσταση σε όλους


    -----------------

    Αν θεωρήσω τον εαυτό μου μαγνήτη... με ανησυχεί το ΤΙ ελκύω!!!!

    [ τροποποιήθηκε από τον/την sillia, 11-04-2015 14:53 ]


    Angelika93
    11.04.2015, 14:31
    Καλη Ανασταση με υγεια! :)
    SakisKouroupos
    11.04.2015, 15:15

    Δεν έχει Travelplan και Μπαχάμες {#emotions_dlg.crying}?


    BandofBounty
    11.04.2015, 15:54

    Αγαπητοί συνάδελφοι της "Άτακτης Αγίας", κι εγώ σας ψήφισα (με 4*) και πάλι θα σας ψήφιζα, παρ' όλη την πίκρα που βγάλατε...

    Χαρείτε την γιορτή αυτή. Η συμμετοχή όλων μας είναι το μυστικό αυτής της "στοάς". Προσπαθήστε να γίνεται καλύτεροι μουσικοί, καλλιεργώντας την ευαισθησία σας κι όχι την δημοτητκότητά σας. Το φου-μπου είναι για να μοιράσουμε την χαρά της δημιουργίας μας...όχι εργαλείο επίτευξης ματαιόδοξων στόχων...Να ακουστούν όλα τα τραγούδια, όχι μόνο τα δικά μας. Αλλιώς, δεν χρειαζόταν ο διαγωνισμός...ένα απλό upload στο fb, έφτανε!

    Ειρήνη υμίν αδέλφια, κανείς δεν θέλει να "φάει" τα τραγούδια σας. Μέρες που 'ναι...το πολύ πολύ, κανέναν αμνό!

    Black αλλά καλό!


    thripas
    11.04.2015, 17:06
    Ειναι απιστευτο το οτι ακομα συνεχιζεται απο αρκετους μια εμμονη και μια εμπαθεια με την "ατακτη αγια", ηρεμηστε ρε παιδια 19οι ειμαστε, οκ μας νικησατε! Και φυσικα ξερουμε να χανουμε. Να ξεκαθαρισω ομως οτι δεν εχουμε καμια σχεση με τον χρηστη panas17, ουτε φυσικα ασπαζομαστε ολα αυτα περι μασονων κλπ. Αλλοιμονο... γιατι μολις δειτε κατι κακο νομιζετε οτι προερχεται απο μας??? Εκφρασαμε μια αντιρρηση ως προς τους ορους του διαγωνισμου και το θεμα απο μενα τουλαχιστον ειναι ληξαν. Δεν θελω να δεωσω συνεχεια σε οσους συνεχιζουν και σταζουν χολη, καλο πασχα να εχετε ολοι σας!
    essendream
    11.04.2015, 18:34

    Εμένα πάντως μου άρεσε η Άτακτη Αγία και λυπήθηκα που πήγε τόσο κάτω!! Άσε που έχει και  σκανταλιάρικο τίτλο!!! {#emotions_dlg.biggrin}


    berry2925
    12.04.2015, 05:53

    ο συνθετης της "άτακτης" μπορεί να θεωρεί λήξαν το θέμα εγώ όμως όχι γιατί δε γουστάρω τις αδικίες.

    δικαίωμα μου να ζητήσω ψήφους από το facebook και

    αυτό το δικαίωμα μου το έδωσαν οι οροι του διαγωνισμού...

    (9. Τα μέλη του MusicHeaven που έχουν δικαίωμα ψήφου είναι σε γενικές γραμμές πιο "πιστοποιημένα" όσον αφορά τη μοναδικότητά τους, γι' αυτό και η ψήφος τους έχει μεγαλύτερο βάρος από αυτή ενός μέλους του Facebook. Θεωρούνται δηλαδή πιο "πιστοποιημένοι" κριτές. Έτσι, οι ψήφοι μέσω MusicHeaven προσμετρώνται στην τελική βαθμολογία με βάρος 90%, ενώ του Facebook με βάρος  10%. Ο λόγος που επιτρέπουμε την ψήφο πιστοποιημένων μελών του Facebook (για πρώτη φορά) είναι πως θεωρούμε τη διάδοση ενός τραγουδιού, μέσω του μεγαλύτερου social network παγκοσμίως, πολύ σημαντική για τους καλλιτέχνες, ενώ θεωρούμε πως το όποιο πλεονέκτημα μπορεί να έχει ένας καλλιτέχνης με μεγάλο αριθμό από Facebook fans, αντισταθμίζεται από το μειωμένο ποσοστό βάρους της ψήφου τους.)

    όπως καταλαβαίνετε από τα παραπάνω η αφαίρεση των βαθμών στη μέση της ψηφοφορίας έγιναν χωρίς λόγο και σίγουρα με πονηρό σκοπό.

    η ψηφοφορία είναι ηλεκτρονική και αν γινόταν κάποιο παράπτωμα δε θα την δεχόταν το σύστημα. είτε θέλετε να το καταλάβετε είτε όχι.

    αν και σε λιγο ξημερώνει.... καληνύχτα Μ.Η.

    YΓ Ο πάνας17 δεν εχει καμια σχεση με το τραγουδι "ατακτη αγια" παρόλα αυτά όμως τον χρίσατε συντελεστή του τραγουδιού μας και πέσατε πάνω του να τον φάτε   ... πολύ φοβάμαι ότι με αυτή τη συμπεριφορά σας τον δικαιώσατε 



    Και να, τι θέλω τώρα να σας πω

    Μες στις Ινδίες, μέσα στην πόλη της Καλκούτας,

    φράξαν το δρόμο σ’ έναν άνθρωπο.

    Αλυσοδέσαν έναν άνθρωπο `κει που εβάδιζε.

    Να το λοιπόν γιατί δεν καταδέχουμαι

    να υψώσω το κεφάλι στ’ αστροφώτιστα διαστήματα.

    Θα πείτε, τ’ άστρα είναι μακριά κι η γη μας τόση δα μικρή.

    Ε, το λοιπόν, ό,τι και να είναι τ’ άστρα, εγώ τη γλώσσα μου τους βγάζω.

    Για μένα, το λοιπόν, το πιο εκπληκτικό, πιο επιβλητικό, πιο μυστηριακό και πιο μεγάλο,

    είναι ένας άνθρωπος που τον μποδίζουν να βαδίζει,

    είναι ένας άνθρωπος που τον αλυσοδένουνε.

    ]

    [ τροποποιήθηκε από τον/την berry2925, 12-04-2015 06:25 ]


    KRISTHESS
    12.04.2015, 12:21
    Χριστός Ανέστη! Να περάσεις καλά ό,τι και να κάνεις !!! Εύχομαι να ξεκαθαρίσεις λιγουλάκι τα πράγματα μέσα σου και να βλέπεις τα πράγματα λίγο πιο αντικειμενικά και όχι τόσο πορωμένα! Είναι κρίμα μέρα που είναι!