ελληνική μουσική
    527 online   ·  210.840 μέλη

    Τελικός - 4ος Διαγωνισμός Τραγουδιού MusicHeaven

    ariskeyman
    16.06.2015, 02:13

    Καλησπέρα κι απο μένα με ενα μεγάλο ευχαριστώ μέσα απο την καρδιά μου για την στήριξη και την προτίμηση σας στο τραγούδι μου (Το παραμύθι του ονείρου). Εξαρχής δεν περίμενα αυτην την αγάπη και την μεγάλη αγκαλιά απο τόσους άγνωστους ανθρώπους και πιστέψτε με την ένιωσα.

    Θελω να δώσω τα θερμα μου συγχαρητήρια σε όλους τους δημιουργούς αυτών των 331 τραγουδιών, πάνω απο όλα για την αγάπη και την ψυχή που έβαλαν. Είναι παιδιά μας και όλοι μας τα αγαπάμε.

    Ευχαριστώ το ΜΗ που μου έδωσε την δυνατότητα να παρουσιάσω το τραγούδι μου σε όλους εσάς και να με γνωρίσετε μέσα απο αυτό. Νιώθω τυχερός πραγματικά γιατι γνώρισα αξιόλογους ανθρώπους και καλλιτέχνες.

    Ένα παράπονο μόνο θα εκφράσω και αυτό ξέρω οτι θα πάει εκεί που πρέπει. Αυτοι που θέλουν να λέγονται καλλιτέχνες θα πρέπει να μάθουν εκφράσεις όπως: ευγενής άμμιλα, συναδελφικότητα και διαγωνισμός με ίδιους όρους! Αυτό το τελευταίο δεν αναφέρεται στους admins του ΜΗ προς αποφυγή παρεξηγήσεων. Θεωρώ άδικο όχι για τα κομμάτια του τελικού αλλά για όλα τα κομμάτια, κάποιοι δημιουργοί να μην σέβονται τους όρους και τους κανόνες στους οποίους διαγωνίζονται. Έχω αναφέρει εκεί που πρέπει συγκεκριμένο περιστατικό που αν αποδειχθεί θα βγω δημόσια και θα το αναφέρω.

    Τέλος να δώσω τα συγχαρητηρια μου στα 2 πρώτα κομμάτια του τελικού Ριζικό και Μοιρολόγι και τις καλύτερες ευχές μου. Να ειστε όλοι καλά και να δημιουργείτε.

    [ τροποποιήθηκε από τον/την ariskeyman, 16-06-2015 16:56 ]


    MusicHeaven.gr
    16.06.2015, 02:26
    Ευχαριστούμε όλους τους δημιουργούς για την εμπιστοσύνη και φέτος. Υπάρχουν κάποιες ενστάσεις που ενδέχεται να αλλάξουν ελαφρώς την τελική κατάταξη. Περισσότερα αύριο, ενώ τις επόμενες μέρες θα γνωρίσουμε ακόμη περισσότερο τα 20 πρωτα τραγούδια και τους συντελεστές τους μέσα από ξεχωριστά αφιερώματα.
    delta66
    16.06.2015, 04:28

    Παρα τα συνηθη και αναμενομενα ευτραπελα ενος .... διαγωνισμου, τα τραγουδια ως προς την ουσια, ηταν ολα υψηλου επιπεδου.

    Χαρακτηριστικη αποδειξη αυτου για μενα ηταν να δω τρια τραγουδια που εδωσα τη 2η υψηλοτερη βαθμολογια μου, να ερχονται πρωτο, δεκατοεβδομο και τελευταιο.

    Μου κανε επισης μεγαλη εντυπωση οταν ειδα τα ονοματα των συνθετων με τα αποτελεσματα, οτι το τραγουδι που με κερδισε φετος (με μια κιθαρα τα ονειρα του), ετυχε να ειναι του ιδιου συνθετη με το τραγουδι  που με κερδισε και περσυ (σε αυτον τον πλανητη).

    Συγχαρητηρια σε ολους οσους συμμετειχαν αξιοπρεπως στο διαγωνισμο κι ας βγηκαν ειτε πρωτοι ειτε τελευταιοι. Οπως ειπα, το ιδιο καλοι ηταν για μενα ως προς την ουσια που ηταν το τραγουδι τους.

    Ελπιζω του χρονου σε ακομα πιο υψηλο επιπεδο, λιγοτερη γκρινια και spam για ψηφοθηρια και ακομα καλυτερη προετοιμασια αν γινεται για την αποφυγη τους, απο τον διοργανωτη του διαγωνισμου.


    sillia
    16.06.2015, 08:11

    Παράθεση:

    Το μέλος mattessi στις 13.06.2015, 14:52 έγραψε...

    Σας ευχαριστώ πολύ για τη δυνατότητα και την ευκαιρία να λάβει μέρος το τραγούδι μου στον 4ο Διαγωνισμού Τραγουδιού που διοργανώνει το site . Για μένα από την αρχική φάση του διαγωνισμού μέχρι τώρα είναι μια πολύ όμορφη εμπειρία και μοιάζει σαν ταξίδι όλο αυτό. Μου δόθηκε η δυνατότητα να γνωρίσω εξαιρετικές δουλειές συναδέλφων και να νιώθω και γω ότι υπάρχει ελπίδα στην ελληνική μουσική πραγματικότητα και ότι η έμπνευση δεν είναι ένα στοιχείο που χει χαθεί. Εύχομαι καλή επιτυχία στους συνυποψηφίους μου και σε εσάς που φτιάχνετε όμορφες καταστάσεις και προσπαθείτε για το καλύτερο μέσα από αντίξοες συνθήκες. Να στε όλοι καλά και να χετε ένα υπέροχο καλοκαίρι Smile



    Συγχαρητήρια για την διακριτική σας παρουσία σε αυτόν τον διαγωνισμο αλλά και για την συμμετοχή σας με ενα  τόσο όμορφο τραγούδι ...... !

    Οι θέσεις λίγη σημασία έχουν τώρα πια !

    Θέλω η ανάσα σου νάναι για μένα το φως{#emotions_dlg.walkman}

    θέλω η καρδια σου να είναι για μένα οδηγός

    Αλεγκρία  θέλω την λέξη αυτή μαζί σου να ζω{#emotions_dlg.walkman}

    Ευχαριστούμε !


    sillia
    16.06.2015, 08:29

    Παράθεση:

    Το μέλος ariskeyman στις 16.06.2015, 02:13 έγραψε...

    Καλησπέρα κι απο μένα με ενα μεγάλο ευχαριστώ μέσα απο την καρδιά μου για την στήριξη και την προτίμηση σας στο τραγούδι μου (Το παραμύθι του ονείρου). Εξαρχής δεν περίμενα αυτην την αγάπη και την μεγάλη αγκαλιά απο τόσους άγνωστους ανθρώπους και πιστέψτε με την ένιωσα.


    Συγχαρητήρια Άρη ...

    Σ' ευχαριστούμε για το "Παραμύθι του Ονείρου" που μας χάρισες !Ήταν απο τα λίγα τραγούδια που έκαναν την διαφορά σε αυτόν τον διαγωνισμό {#emotions_dlg.walkman}

    Είμαι σίγουρη έκανε ρεκορ ακροάσεων ..... βλεπε Γκολφίνα {#emotions_dlg.biggrin}

     


    Chrysanna
    16.06.2015, 09:39

    (Δεν έχω πιει καφέ ακόμα)

    Συγχαρητήρια σε όλους τους συντελεστές των τραγουδιών που βρέθηκαν στις 3 πρώτες θέσεις αλλά και σε όλους τους δημιουργούς που στάθηκαν με ΑΞΙΟΠΡΕΠΕΙΑ (άχτι τα είχα αυτά τα κεφαλαία) απέναντι στον διαγωνισμό, στην δημιουργία τους, στην Τέχνη που υπηρετούν αλλά και στην κοινότητα του Music Heaven. Είναι ευλογία να βλέπεις πως υπάρχουν τόσοι άνθρωποι με ταλέντο, αισθητική, σεβασμό κι αξιοπρέπεια σε μία κοινωνία που έχει γεμίσει με ανεπάρκεια και τουλάχιστον παρήγορο το ότι επέλεξαν τον διαγωνισμό αντί ενός εύκολου talent show ή μίας γρήγορης καριέρας!

    (Ήρθε ο καφές μου)

    Συγχαρητήρια σε όλους αλλά και στον Χόρχε με την Ιώβεια υπομονή του. 

    [ τροποποιήθηκε από τον/την Chrysanna, 16-06-2015 10:11 ]


    DiMark
    16.06.2015, 11:34

    Τώρα που ολοκληρώθηκε ο διαγωνισμός, θα ήθελα κι εγώ να πω τα δικά μου "ευχαριστώ". Θέλω να ευχαριστήσω θερμά το Γιώργο και το MusicHeaven, που φιλοξένησαν σε αυτόν τον πολύ όμορφο διαγωνισμό, το τραγούδι μας "ΟΥΡΑΝΕ ΜΗΝ ΞΗΜΕΡΩΝΕΙΣ" και του έδωσαν τη δυνατότητα να ακουστεί σε τόσο κόσμο. 

    Επίσης θέλω να πω ένα μεγάλο "ευχαριστώ" σε όλους αυτούς που μας τίμησαν με την ψήφο τους, αλλά και σε αυτούς που απλά άκουσαν το τραγούδι μας, γιατί κι αυτό μόνο, έχει μεγάλη αξία.

    Τέλος, τα θερμά μου συγχαρητήρια στους 3 νικητές, αλλά και πολλά μπράβο στους συντελεστές όλως των τραγουδιών, είτε μπήκαν στην 20άδα, είτε πέρασαν στον τελικό, είτε διαγωνίστηκαν στους ομίλους. Να είστε όλοι καλα!!!

    Δημήτρης Μάρκος

    [ τροποποιήθηκε από τον/την DiMark, 16-06-2015 11:55 ]

    [ τροποποιήθηκε από τον/την DiMark, 16-06-2015 12:36 ]


    THANOS35
    16.06.2015, 11:56

    Αφού πρώτα δώσω πολλά συγχαρητήρια στους Νικητές καθώς και σε όλα τα παιδιά που συμμετείχαν στον τελικό και όχι μόνο, θα ήθελα να ευχαριστήσω μέσα από την καρδιά μου το Musicheaven , τόσο για την όμορφη διοργάνωση όσο και για την ευκαιρία που έδωσε για μία ακόμα φορά σε μας τους “άγνωστους” δημιουργούς να βγάλουμε τη δουλειά μας λίγο παραέξω.. Βλέπετε ευκαιρίες πολλές τη σήμερον ημέρα για τους μουσικούς δεν υπάρχουν..

    Με μεγάλη λοιπόν χαρά όταν έμαθα για το διαγωνισμό αποφάσισα να στείλω τη δημιουργία μου..με στόχο , όχι απαραιτήτως να τα πάει καλά(αυτό για μένα ποτέ δεν είναι το ζητούμενο, σας διαβεβαιώ), αλλά για να κάνω πιο πολύ ένα πείραμα..να δω αν όντως αρέσει το κομμάτι μου και αν γίνεται αποδεκτό από το ευρύ κοινό. Αυτός ήταν και ο λόγος που αποφάσισα να μην κάνω ούτε μία κοινοποίηση στο Facebook και να μη δημοσιοποιήσω τη συμμετοχή μου.Αυτό θεώρησα πως ήταν το σωστό..Και με χαροποιεί 2 φορές που τελικώς πήρα βαθμούς από facebook το πιθανότερο από σπόντα! Έτσι λοιπόν τελευταία στιγμή και με μία σχετικά πρόχειρη ηχογράφηση(ευελπιστώ να το ηχογραφήσουμε πιο σωστά μελλοντικά), αποφάσισα να στείλω το “Παράπονο της Αγάπης” με το Γιώργο Δεδούση, έναν πραγματικά καταπληκτικό μουσικό, τον οποίο είχα γνωρίσει στον προηγούμενο διαγωνισμό, στον οποίο και συμμετείχε με το τραγούδι “Χυδαιολογία”.

    To τραγούδι μου του το εμπιστεύτηκα με όλη μου την ψυχή, καθώς από την “χυδαιολογία" ακόμα είχα νιώσει πως έχει κάτι σημαντκό να δώσει. . Bλέπετε αυτό που κανείς μπορεί να κερδίσει από τέτοιους διαγωνισμούς είναι συνεργασίες με αξιολογότατους ανθρώπους, που υπό διαφορετικές συνθήκες δε θα τους γνώριζε ποτέ!!!

    Όσον αφορά το "παράπονο της Αγάπης".. το εμπνεύστηκα μετά από το παράπονο ενός καλού μου φίλου.. Βλέπετε υπάρχουν κάποιοι άνθρωποι που ζουν πραγματικά σε έναν δικό τους κόσμο, μακριά από την Αγάπη , για τους δικούς τους λόγους..Και ζουν μακριά από την Αγάπη , γιατί απλούστατα δεν είχαν ποτέ την ευκαιρία να τη γνωρίσουν..Ναι υπάρχουν και αυτοί οι άνθρωποι που έχουν μάθει να ζουν με τη μοναξιά τους..και παρόλο που θέλουν να αγαπηθούν, ποτέ δεν τους δόθηκε η ευκαιρία.. ίσως λόγω εμφάνισης, χρημάτων κτλ.. Είναι πραγματικά πολύ δύσκολο να μπεις στην ψυχολογία κάποιου και να μεταδώσεις τα μέγιστα αυτό που αισθάνεται.. ελπίζω λοιπόν να κατάφερα να σας μεταδώσω μία άλλη άποψη για την Αγάπη.. Την αγωνία που νιώθουν κάποιοι άνθρωποι που φτάνουν στο σημείο ακόμη και να τη μισούν..σαν να είναι η ίδια ένα υπαρκτό πρόσωπο..γιατί τους ίδιους,δεν τους επισκέφτηκε ποτέ...

    Ευχαριστώ λοιπόν όσους ψήφισαν το “Παράπονο της Αγάπης” και το κατέταξαν στην τιμητική για μένα.. 8η θέση.. Δεν έχω λόγια να περιγράψω αυτά που αισθάνομαι.. Καθώς μετά τα “Χρόνια Αθωότητας” και την 5η θέση του προηγούμενου διαγωνισμού, πήγε ανέλπιστα καλά αυτή μου η συμμετοχή.. Αυτό μου δίνει θάρρος να συνεχίσω να γράφω και να προσπαθώ να κάνω ακόμα καλύτερα πράγματα! Σας ευχαριστώ όλους από καρδιάς! Καλή επιτυχία από δω και πέρα και σε όλα τα παιδιά που συμμετείχαν με πολύ όμορφα τραγούδια!..στον τελικό μου άρεσαν τόσα πολλά τραγούδια που δεν ξέρω ποιό να πρωτοαναφέρω! Φοβάμαι πως αν αναφέρω κάποιο μπορεί να αδικήσω κάποιο άλλο! Γι'αυτό θα μου επιτρέψετε να δώσω ΓΕΝΙΚΟΤΕΡΑ συγχαρητήρια σε όλους ανεξαιρέτως τους δημιουργούς!!!!! Ένα μπράβο δεν φτάνει..

     {#emotions_dlg.clap}


    eliasmavroskoufis
    16.06.2015, 12:10

    Ένα μεγάλο ευχαριστώ σε όσους άκουσαν και ψήφισαν το τραγούδι μου. 

    Κι ένα επισης τεράστιο ευχαριστώ στη Νίνα Καραμανώλη που έκανε τη σκέψη μου πραγματικότητα και επαιξε αυτο το πανεμορφο πιανο.

    Η αξία και η ομορφιά αυτού του διαγωνισμού είναι αδιαμφισβήτητη και όπως έχω ξανα πει είναι ενα φωτεινό σημείο στις μέρες μας.

    Δημόσιες σχέσεις,δόλος,ψηφοθηρικά μηνύματα κι ό,τι άλλο διαβάζω είναι ενταγμένα στη φύση του διαγωνισμού και στην διακριτική ή αδιάκριτη ευχέρεια του καθένα να τα χρησιμοποιήσει.είτε λίγο είτε πολύ είτε καθόλου. Να αναφέρω για την ιστορία πως και στον περσινό διαγωνισμό-τελικό έτυχε να είμαι παρόν σε τηλεφωνική επικοινωνία ψηφοθηρίας. Κατά τ'άλλα τους καταλαβαίνω όλους.

    Συγχαρητήρια σε όλους τους συνδιαγωνιζόμενους, στους νικητές και στην διοργάνωση.

    Αν θα θελα να αναφέρω κάτι απ'τη μεριά μου είναι ότι έχω την ιδιαιτερότητα να αντιδράω όταν διαβάζω και βλέπω συμπεριφορές τραβηγμένες απ'τα μαλλιά ειδικά όταν είναι άδικες. 

    Εύχομαι σε όλους μας καλή τύχη κι ελπίζω να τα πούμε κι από κοντά στο λαιβ. Αγαπημένοι φίλοι θα ναι εκεί αλλά θα 'ναι και μια καλή ευκαιρία να γνωριστούμε επιτέλους. 

    [ τροποποιήθηκε από τον/την eliasmavroskoufis, 16-06-2015 13:25 ]


    Promhtheas
    16.06.2015, 12:33

    Σας ευχαριστουμε ολους που μας ακουσατε!Ελπιζουμε να διασκεδασατε το διαγωνισμο οσο και εμεις!

    Καλο καλοκαιρι απο τους Chroma!


    NasiaRiz
    16.06.2015, 13:05

    Γεια σας κι από μένα..
    Είμαι η Νάσια Ριζαργιώτη, ερμηνεύτρια του τραγουδιού "Ριζικό". Εκ μέρους και των υπόλοιπων συντελεστών, ευχαριστώ πολύ τους ανθρώπους του musicheaven που δούλεψαν για το διαγωνισμό και έδωσαν την ευκαιρία να ακουστεί η δουλειά μας. Θα ήθελα να αναφέρω όλους τους συντελεστές του τραγουδιού, οι οποίοι έβαλαν ο καθένας τη σφραγίδα του στο αποτέλεσμα:

    Μουσική: Χρυσοβαλάντης Σωτηρίου
    Στίχοι: Νικόλας Δότσιος
    Ερμηνεία: Νάσια Ριζαργιώτη
    Φωνητικά: Κώστας Στάθης, Αλέξανδρος Μπελλές
    Παραγωγή-Ενορχήστρωση: Χρυσοβαλάντης Σωτηρίου
    Ηχοληψία-Mείξη-Mastering: Νίκος Παπαδόπουλος
    Στούντιο: Soundflakes Studios

    Έπαιξαν οι μουσικοί:
    Λύρα: Λευτέρης Ανδριώτης
    Λαούτα-Ούτι-Σάζι: Γιώργος Παππάς
    Κιθάρες-Σιτάρ: Νίκος Παπαδόπουλος
    Μπάσο ακουστικό: Γιάννης Πλαγιαννάκος
    Μπεντίρ-μικρά κρουστά: Γιώργος Γκαραβούνης

    [ τροποποιήθηκε από τον/την jorge, 16-06-2015 13:50 ]


    jorge
    16.06.2015, 14:19

    Διαβάστε εδώ: Ανακοίνωση Τελικών Αποτελεσμάτων & απολογισμός

    Συγχαρητήρια σε όσους κράτησαν ψηλά το καλλιτεχνικό επίπεδο, τόσο σε επίπεδο μουσικό, όσο και σε επίπεδο ηθικό.

    Ευχαριστούμε για την υπομονή και την καλή σας πίστη σε αυτό που διοργανώσαμε. Ελπίζω και εύχομαι, η συνολική εικόνα να έχει τελικά πρόσημο θετικό.

    Από τη δική μου μεριά, θα χαίρομαι κάθε φορά που ακούω ή διαβάζω πως κάποιος από τους διαγωνισμούς του MusicHeaven ήταν αφορμή να εξελιχθούν και να βελτιωθούν κάποιοι καλλιτέχνες, να συναντήσουν δημιουργούς που τους επηρέασαν, να τους ακούσει κάποια δισκογραφική εταιρία ή να υποστηρίξουν καλύτερα την εικόνα και τη μουσική τους. 

    Θα είμαστε εδώ και στο μέλλον, παρά τον δυνατό αέρα που κάνει που και που.


    vasilispoul
    16.06.2015, 15:40

    Πολλά συγχαρητήρια και από μένα σε όλους τους συμμετέχοντες-νικητές , γιατί όλοι του τελικού είναι νικητές  κι ένα μπράβο παραπάνω στην τριάδα των πρώτων που ξεχώρισε σε αυτή τη μαραθώνια διαδικασία 6 μηνών.

    Ένα επίσης μπράβο και στη διοργάνωση στους ακούραστους εργάτες του διαγωνισμού με την υπομονή της αντιμετώπισης όλων των ερωτήσεων και αμφιβολιών. Αν μη τι άλλο σε μια τόσο δύσκολη εποχή το να κάνεις διαγωνισμούς με τόσο υψηλό επίπεδο τραγουδιών ειναι μια επιτυχία από μόνη της και αυτό το επίπεδο πιστευω τελικά επιστρέφεται και τους επιβραβεύει.

    Καλή συνέχεια σε όλους και δίνουμε ραντεβού για την επόμενη διοργάνωση!

    [ τροποποιήθηκε από τον/την vasilispoul, 16-06-2015 15:41 ]


    KRISTHESS
    16.06.2015, 17:17

    Mπράβο στους καλλιτέχνες του τελικού και συγχαρητήρια στα  3 πρώτα κομμάτιαSmile. Ήταν αυτά που πίστευα από την αρχή ότι έπρεπε να στελεχώσουν, βάσει ποιότητας και πληρότητας, την πρώτη τριάδα.Παρ'ολίγον η "ευγενής άμμιλα" να αλλοιώσει το αποτέλεσμα ..  {#emotions_dlg.whistling} αλλά δόξα τω θεώ όλα έβησαν καλώς στο τέλος!Βεβαίως πολλά πολλά κομμάτια ελλείψει ίσως ενός βίντεο βρε αδερφέ..(κάτι τέλος πάντων)έμειναν αρκετά πίσω.. Ακόμα προσπαθώ να φανταστώ τον "μυστήριο" υπέροχο τύπο που μπορεί να κρύβεται πίσω από την.. "αλλεγκρία.."Μπράβο ωστόσο και στους μουσικούς που διατήρησαν, χωρίς παρεμβάσεις ή παράπονα, μυστική την ταυτότητά τους.Αυτούς τους αποκαλώ Καλλιτέχνες με Κ κεφαλαίο.

    Πολλά συγχαρητήρια στο Χόρχε για την Υπομονή και το κουράγιο να αντιμετωπίζει καταστάσεις μη αντιμετωπίσημες.Φαντάζομαι κατανάλωσε πολλές ασπιρίνες μέχρι το τέλος του διαγωνισμού. Εύχομαι καλή πορεία στα όμορφα τραγούδια που έβγαλε αυτός ο διαγωνισμός για ακόμα μία φορά και παραβλέπω συμπεριφορές για το καλό της μουσικής.

    Τις μπηχτές μου ωστόσο, εύχομαι να τις λάβουν αυτοί που πρέπει και να χαλαρώσουν λιγάκι την επόμενη φορά. Δε νομίζω το έπαθλο και την επόμενη φορά να είναι.. αυτοκίνητο. Smile


    onia
    16.06.2015, 17:57

    Κι αφού ο διαγωνισμός έλαβε πλέον τέλος, θα ήθελα να ευχαριστήσω και εγώ με τη σειρά μου όλους όσους στήριξαν τις ''Φυλακισμένες Ελπίδες''. Αν και δεν κατάφερα να περάσω στην 20αδα, το μουσικό ταξίδι και η όλη εμπειρία άξιζε και με το παραπάνω. Το κομμάτι ερασιτεχνικό ναι μεν και χωρίς ιδιαίτερη επεξεργασία ήχου, καταφερε να πάει ανέλπιδα καλά χάρη σ'ολους εσας. Να συγχαρώ όλες τις συμμετοχές για τα υπεροχα ακούσματα που μας χάρισαν και να ευχηθώ μέσα από την καρδιά μου καλή συνέχεια και καλά ταξίδια στα μουσικά μονοπάτια τους. Τέλος να ευχαριστήσω και για τα όμορφα σχόλια σας..Μου δίνουν δύναμη να συνεχίσω να κάνω αυτό που αγαπάω και έναυσμα να ''ελευθερώσω τις ελπίδες μου''. Και εις άλλα με υγεία! {#emotions_dlg.biggrin}


    tago
    16.06.2015, 18:30
    Δεν ήμουν διαγωνιζόμενος ωστόσο συμμετείχε το τραγούδι jimmy’s Blues του οποίου έχω γράψει τους στίχους καταλαμβάνοντας την ενδέκατη θέση. Με αφορμή αυτό, θέλω να δώσω συγχαρητήρια στους νικητές και να ευχαριστήσω όσους βοήθησαν με τη ψήφο τους το τραγούδι.
    KRISTHESS
    16.06.2015, 18:41
    άρα ήσουν και εσύ διαγωνιζόμενος εν μέρει! ο Διαγωνισμός είναι διαγωνισμός Δημιουργίας πάνω απ'όλα..γι'αυτό προσωπικά τον χαίρομαι!
    tago
    16.06.2015, 18:46
    Εν μέρει έχεις δίκιο :P
    vasilispoul
    16.06.2015, 19:00

    Παράθεση:

    Το μέλος tago στις 16.06.2015, 18:30 έγραψε...

    Δεν ήμουν διαγωνιζόμενος ωστόσο συμμετείχε το τραγούδι jimmy’s Blues του οποίου έχω γράψει τους στίχους καταλαμβάνοντας την ενδέκατη θέση. Με αφορμή αυτό, θέλω να δώσω συγχαρητήρια στους νικητές και να ευχαριστήσω όσους βοήθησαν με τη ψήφο τους το τραγούδι.

    Μα φυσικά αφού εισαι στιχουργός εχεις ισοδύναμη αξία με τον συνθέτη, και όχι εν μέρει αλλά εξ ολοκλήρου σαν δημιουργός, όπως λέει και η Κρις με την οποία όπως πάντα συμφωνώ! :) Συγχαρητήρια και για το jimmy’s Blues ήταν από τα κομμάτια που πήραν την ψήφο μου!

    [ τροποποιήθηκε από τον/την vasilispoul, 16-06-2015 19:01 ]


    tago
    16.06.2015, 19:09
    Σε ευχαριστώ πολύ Βασίλη