ελληνική μουσική
    305 online   ·  210.844 μέλη

    Είναι το MusicHeaven ναρκωτικό;;;

    aggelosnegas
    12.09.2005, 16:10
    Quote:

    Το μέλος Hastaroth στις 16-06-2005 στις 22:37 έγραψε:

    Τώρα που ανοίγει ο καιρός καί βγάζει η γή χορτάρι,
    μιάν εκδρομή νά κάνουμε
    (δέν βρήκα κάτι νά κάνη ομοιοκαταληξία καί το αφήνω έτσι...)









    .....κοντα στο κατασταρι!

    Δεν ειναι κοντα(ζακυνθος) αλλα κανει ομοιοκαταληξεια!!!
    KIT_KAT
    12.09.2005, 16:19
    Quote:

    Το μέλος jorge στις 12-09-2005 στις 15:20 έγραψε:


    Βρε σεις γιατί με στενοχωρείτε; Νέα παιδιά και να κάθεστε μπροστά από την οθόνη τόσες ώρες;

    Βγείτε έξω, κάντε παρεούλες, κάντε εκδρομούλες, διαβάστε κανένα βιβλίο, διαβάστε κανά μάθημα... Καλό και το MusicHeaven, αλλά με μέτρο. "Έξω" είναι η ζωή, πως να το κάνουμε...







    Respect!! Δε θα μπορούσα να συμφωνώ περισσότερο!!

    Και συμπληρώνω: Πηγαίνετε και κανένα σινεμά, καλό και το e-mule αλλά κάποια πράγματα δε θα αλλάξουν ποτέ...
    Hastaroth
    12.09.2005, 23:30
    Quote:

    Το μέλος aggelosnegas στις 12-09-2005 στις 16:10 έγραψε:

    Quote:

    Το μέλος Hastaroth στις 16-06-2005 στις 22:37 έγραψε:
    [i]
    Τώρα που ανοίγει ο καιρός καί βγάζει η γή χορτάρι,
    μιάν εκδρομή νά κάνουμε
    (δέν βρήκα κάτι νά κάνη ομοιοκαταληξία καί το αφήνω έτσι...)










    .....κοντα στο κατασταρι!

    Δεν ειναι κοντα(ζακυνθος) αλλα κανει ομοιοκαταληξεια!!!

    [/I]



    Ναί αλλά τώρα πλέον εμπήκεν ο Σεπτέμβριος κι'αρχίσανε οι δουλειές.Γιά τού χρόνου το καλοκαίρι όμως μιά εκδρομή τού ΜΗ στο Καταστάριον Ζακύνθου είναι καλή ιδέα!

    Voltage
    13.09.2005, 00:19
    Κρύψτε λόγια, γιατί θα σας στείλουν για...απεξάρτηση !
    eua
    15.10.2005, 16:58
    " Περνάτε ατέλειωτες ώρες μπροστά στον η/υ, στέλνοντας e-mail ή σερφάροντας στο διαδυκτιο? Αυτός ο εθισμός μπορει να μειώσει το IQ σας περίπου 10 μονάδες, εστω και προσωρινά, όπως υποστηρίζει μια νέα μελέτη που έγινε στη Βρετανία"
    Έτσι λέει σε ένα αρθρακι στο περιοδικό Prenention του Νοεμβρίου...
    Καιγω που νομιζα οτι η ξανθιά φίλη μου mirrors μου μετέδωσε λίγο από το ξανθο της κεφαλης της...
    Τελικα ο Χορχε φταιει το λέει και η νέα μελέτη

    Hastaroth
    15.10.2005, 23:40
    Δηλαδή εγώ που κάνω αναζητήσεις επιστημονικών άρθρων και εργασιών γιά τη δουλειά μου,αντί να μορφωθώ περισσότερο κινδυνεύω να αποβλακωθώ τελείως;

    Ελπίζω η "μελέτη" αυτή νά μήν πληρώθηκε από χρήματα τών Βρετανών φορολογουμένων....
    eua
    15.10.2005, 23:47
    Άβυσσος η ψυχή του Άγγλου ερευνητή...
    Hastaroth
    15.10.2005, 23:49
    Αυτός όπως φαίνεται παρα-σερφάρει στο Ιντερνετ....
    cg111s
    10.01.2006, 12:16
    Όταν έγινα μέλος στο Μ/Η μπορώ να πω ότι δεν ήταν μία σελίδα η οποία με εντυπωσίασε όμως μετά από κάποιο καιρό μπορώ να πω ότι κατάλαβα τι είναι πραγαματικά το ΜΗ ήταν ένα μέρος όπου κανένας δεν βγαίνει χωρίς να έχει πάρει κάτι αυτό μπορει να είναι ο,τι μπορεί να φανταστεί κανείς
    γνώσεις,φιλία ακόμα και μία... ναι θα το πώ...μία καινούργια "αγάπη".
    Έχω γνωρίσει πολλούς θαμώνες του μουσικού καφενείου
    οι οποίοι αν και με περνάνε ηλικιακά μου φέρωντε σαν να είμαι ίσος με αυτούς.
    Τους ευχαριστώ πολύ.
    Το Μ.Η είναι ένα δυνατό ναρκωτικό που δεν μπορώ να το κόψω.
    Σας ευχαριστώ που διαβάσατε τις σκέψεις μου ...
    doritsa78
    10.01.2006, 20:33
    Πως να ξεκολησουμε;Ειναι ναρκωτικο.Πρεσερφαρω στο Μ.Η.
    Ατιμη κοινωνια.
    Other_side
    11.01.2006, 02:45
    Είναι το Μύσικ Χέβεν ναρκωτικό; Με ρωτάς. Κερδίζω χρόνο για να σου απαντήσω. Και ξανά. Είναι το Μύσικ Χέβεν ναρκωτικό;

    Αν επιτρέπεις ένα παραληλισμό με τον έρωτα. Είναι λοιπόν όπως την πρώτη φορά που ερωτεύεσαι. Δεν το ξέρεις βέβαια πόσο βαθιά θα πέσεις με τα μούτρα σε αυτό το κόσμο που σιγά σιγά χτίζεται γύρω σου χωρίς να το καταλάβεις καλά καλά, γίνεται μια εξάρτηση σου, το ναρκωτικό σου; Αναλόγως την δράση. Του ναρκωτικού. Ο έρωτας ναρκώνει; Δεν θυμάμαι να είναι κάτι που χαλαρώνει αντίθετα είναι κάτι που δίνει αφάνταστη ενέργεια...σχεδόν καταστροφική...πυρινική.

    Και μετά. Δεν ξέρω. Στα παραμύθια τελειώνει καλά. Ζούνε αυτοί καλά και χάνονται χέρι χέρι σε κάποιο δειλινό, δίπλα σε μια υπέροχη λίμνη, σ'ένα γαλήνιο τοπίο. Ναρκωμένοι θαρρώ. Κι εμείς καλύτερα.

    Ε αυτή είναι η πρώτη φορά. Σαν τη πρώτη φορά που τρως κόλλημα μ'ένα σάιτ στο δίκτυο. Επιτρέπεις τα ελληνο-αγγλικά; Όλα επιτρέπονται εδώ. Και να παίζει ένα απίθανο τζάζ κομμάτι στο στερεοφωνικό του μαγαζιού. Βραδυνή βάρδια. Γιατί τον αγαπώ.

    Μπαίνεις συχνά. Ξυπνάς, ανοίγεις τον υπολογιστή πριν ρίξεις τις πρώτες σταγονίτσες τα όνειρα σου να διώξεις. Έκανα εφιάλτη. Και βράζεις το νερό, μια κουταλιά του καφέ, μια της ζάχαρης καθώς φορτίζει ο υπολογιστής σου. Μυνήματα. Μήπως και ήρθε ένα νέο μύνημα. Μήπως και διάβασε κάποιος το χθεσινό σου κείμενο. Και η συζήτηση που έκανες καθώς έσκαγε το πρώτο φως της χθεσινής μέρας. Όνειρο ήταν κι αυτό;

    Είναι το πρώτο σου κόλλημα. Μετά απο κάποιο καιρό κάτι γίνεται - όχι σαν τα παραμύθια - απογοητεύεσαι. Και θυμώνεις. Σβήνεις το προφίλ σου. Μα τί κάνω εδώ ρωτάς τον εαυτό σου νευρικά. Σηκώνει του όμους, δεν απαντά. Ορκίζεσαι πως το επόμενο πρωινό δεν θ'ανοίξεις τον υπολογιστή σου. Ούτε στη δουλειά να. Θα περιοριστείς στις σελίδες της δουλειάς σου. Αριθμοί. Θα πατάς πάνω στους αριθμούς. Θα ανέβει η παραγωγηκότητα σου. Η σχέση με το αφεντικό σου. Θα κατέβει η σχέση με τον εαυτό σου. Και θα το ξεπεράσεις. Το πρώτο σου κόλλημα. Τον πρώτο σου έρωτα.

    Μέχρι που μια μερά πατώντας αριθμούς ξαφνικά και κατά τύχη διαβάζεις: Μύσικ Χέβεν (στ'αγγλικά όμως). Και παθαίνεις ένα δεύτερο κόλλημα. Μικρότερο.

    Απο το πρώτο. Χαλαρό. Λες ποιός ξέρει μπορεί να πιάσω κουεντούλα με τον Δεληβοριά. Δεν είναι Δα και ο Θεός. Υπάρχει άραγε; Ο Θεός. Το κάνεις τόπικ.

    Και πάει λέγοντας. Αρνήσαι βέβαια κάθετα πως είσαι εξαρτημένος. Εγώ;

    Συνιθισμένος.


    SWEETHOPE
    24.04.2006, 17:58
    Mακάρι οι εξαρτήσεις μου στη ζωή να είναι αυτό το κόλημα επαφής και επικοινωνίας.Το εύχομαι ολόψυχα στον αθεράπευτο εαυτό μου που αρνιέται κάθε είδους θεραπείας.
    Εξω αλλά και μέσα είναι η ζωή.Πώς λέμε ΄΄μέσα-έξω΄΄;Χαιρετώ ομοιόπαθα μέλη φιλικά και αλληλοεξαρτημένα.
    atrixospi8ikos
    05.06.2006, 23:21
    Το μέλος jorge στις 12-09-2005 στις 15:56 έγραψε...
    Παράθεση:

    Αχ, να το και το 13χρονο... Τελείωσε, θα βάλω κόκκινο Χ πάνω δεξιά


    atrixospi8ikos
    05.06.2006, 23:22
    Egw den antexw an den mpo 2-4 fores tin imera gia 2 wres.....
    tolaruba
    08.07.2006, 19:49
    και εγω το ιδιο κανω με το γιωργο..
    μπαινω το πρωι καμια ωρα το μεσημερι κανα τριωρο και μετα παλι το απογευμα μεχρι τις 12 περιπου!
    Feggarenia261
    08.07.2006, 21:06
    Και εγώ θα μπω για κανα 2ωρο! Μ'αρέσει, πως να το κάνουμε!!!!
    ageras
    09.07.2006, 06:52
    Το μέλος jorge στις 12-09-2005 στις 15:20 έγραψε...
    Παράθεση:

    Βρε σεις γιατί με στενοχωρείτε; Νέα παιδιά και να κάθεστε μπροστά από την οθόνη τόσες ώρες;

    Βγείτε έξω, κάντε παρεούλες, κάντε εκδρομούλες, διαβάστε κανένα βιβλίο, διαβάστε κανά μάθημα... Καλό και το MusicHeaven, αλλά με μέτρο. "Έξω" είναι η ζωή, πως να το κάνουμε...





    Θα συμφωνήσω με τα λόγια του Jorge.Μην κολλάτε τόσο πολύ σε μια οθόνη.Χάνετε πολλά ωραία πράγματα που μπορεί να σας χαρίσει η νιότη σας.Αν δεν βγείτε τώρα να βολτάρετε να κάνετε "αλητείες" (με την καλή έννοια που λέει και ο Ψινάκης) πότε θα τα κάνετε????

    uNick
    09.07.2006, 20:50
    Το μέλος ageras στις 09-07-2006 στις 06:52 έγραψε...
    Παράθεση:

    ...Αν δεν βγείτε τώρα να βολτάρετε να κάνετε "αλητείες" (με την καλή έννοια που λέει και ο Ψινάκης) πότε θα τα κάνετε????

    ...όποτε κανονίζεται κάποια συνάντηση μελών του mh... πχ στο 5/4, στο Blue Note, ή έστω σε κάποια παραλία της Λούτσας...!

    Πάντως συμφωνώ πως το mh είναι εξάρτηση...
    justin
    21.07.2006, 02:34
    yes!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    movflower
    21.07.2006, 04:14
    mpa, siga mhn einai narkwtiko.
    siga th selida.

    fysika, mpainw kathimerina, diavazw pyretwdws sxedon ola ta arthra, xanampainw ystera apo ligo gia na diavasw sta forums kapoies apanthseis melwn, xanagrafw, diavazw kai kati pou den gnwriza ws twra gia th mousikh.......

    kata ta xhmerwmata, prin koimhthw kanw akoma ena peripato kai ena update ths meras......

    lete na pernw thn denial phase???????

    BOH8EIAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA

    OUPS, NAI ME LENE MOVFLOWER KAI EIMAI E8ISMENH!!!!!