ελληνική μουσική
    629 online   ·  210.826 μέλη

    Εντυπώσεις - 8o Live MusicHeaven!

    alkyoni
    28.01.2016, 20:14

    Καλησπερα musicheavenakia!!!Smile

    Ειμαι στην ευχαριστη θεση , επιτελους , να μοιραστω μαζι σας τις εντυπωσεις μου μαζι με λιγα βιντεακια και φωτογραφιες απο την ομορφη γιορτη της μουσικης , το 8ο Live του ΜusicHeaven που εγινε την περασμενη Κυριακη 24/1/2016 στην Μεθοδια (πρωην Αυλαια). {#emotions_dlg.thumbup}
    Ενα χωρο που  εχει ζωντανες τις μνημες απο προηγουμενα live και ειναι αρκετα οικειος και ζεστος για οσους εχουμε βρεθει εκει εστω και μια φορα στο παρελθον... {#emotions_dlg.inlove}
    Ευχαριστω τους τωρινους υπευθυνους για την φιλικη τους διαθεση και εξυπηρετηση οταν την χρειαστηκα.{#emotions_dlg.beer}

    Ηταν πολυ στο φλου το αν θα παω, αλλα  τελικα τα καταφερα και ειμαι πολυ χαρουμενη γι'αυτο!{#emotions_dlg.clap}
    Δυστυχως υπηρχαν πολλες και αισθητες απουσιες και απο μελη και απο μουσικους που ισως θα μπορουσαν να συμμετεχουν , (αυτο ηταν το μονο αρνητικο νομιζω,  ή τελος παντων αυτο με στεναχωρησε καπως εκεινη την βραδια...){#emotions_dlg.rolleyes}
    Με "αποζημιωσαν" ομως, οι πολυ ομορφες μουσικες και οι ζωντανες εκτελεσεις των τραγουδιων του διαγωνισμου,  αλλα και διασκευων  που επαιξαν τα 13 σχηματα και καλλιτεχνες στην σκηνη της Μεθοδιας  {#emotions_dlg.rockon}, καθως και οσοι γνωρισα για 1η φορα , ειτε ξανασυναντησα μετα απο αρκετα χρονια !!{#emotions_dlg.yes}

    Παρακατω  παραθετω το λινκ με τα βιντεακια που προλαβα να βγαλω.
    https://www.youtube.com/playlist?list=PLt12mgU9bUX10ehQkOYDWBHiFydlxGNop
    Ελπιζω να υπαρχουν και  απο αλλους  περισσοτερα και σε καλυτερη ποιοτητα απο τα δικα μου.
    Θα ακολουθησει και αλλο ποστ με λιγες  φωτογραφιες αργοτερα... so stay tunned and enjoy the music !!{#emotions_dlg.walkman}{#emotions_dlg.beer}

    .

    (*Επετειακο ποστ με μια μερα καθυστεριση! {#emotions_dlg.blush})

    [ τροποποιήθηκε από τον/την alkyoni, 28-01-2016 20:34 ]


    jorge
    28.01.2016, 22:11


    SakisKouroupos
    29.01.2016, 20:09
    Ένα Live για να έχει πλήρη επιτυχία εξαρτάται από δύο παράγοντες. Ο ένας είναι η ποιοτική μουσική και ο δεύτερος η προσέλευση κόσμου. Θα αναφερθώ στο δεύτερο. Σε σύγκριση με προηγούμενα πάντα Live του Music Heaven, θεωρώ ότι ανεξάρτητα αν αυτός που σε καλεί είναι καινούριος δημιουργός ή αναγνωρισμένος, αν είναι μεμονωμένος ή μέλος και σε καλεί ο σύλλογός του, οφείλεις να τον τιμήσεις δια της παρουσίας σου. Είναι νομίζω ντροπή μετά από τόσα χρόνια να έρχονται μέλη από Θεσσαλονίκη και πιο μακριά, και να μη παρευρίσκονται μέλη που είναι σχεδόν δίπλα και γνωρίζονται από χρόνια. Εύχομαι στην επόμενη συνάντηση να ανταποκριθούν περισσότεροι, για να τιμήσουν το έργο τόσο των δημιουργών – εκτελεστών, όσο και των διοργανωτών καθώς και να γίνει πιο προσβάσιμη η γνωριμία παλαιών και νέων μελών.
    SakisKouroupos
    30.01.2016, 17:40
    !!!
    Evmorfia-Theiopoulou
    30.01.2016, 18:50

    Μου αρέσει να βλέπω τα πράγματα θετικά...όντως δεν ήρθαν κάποια μέλη μας αλλά από την άλλη κάναμε νέες γνωριμίες και είδαμε ο ένας τον άλλον. Αυτό πρέπει να κρατήσουμε πιστεύω.{#emotions_dlg.yes} {#emotions_dlg.yes}


    "Κάποιοι γκρινιάζουν επειδή τα τριαντάφυλλα έχουν αγκάθια. Εγώ είμαι ευγνώμων που τα αγκάθια έχουν τριαντάφυλλα." {#emotions_dlg.inlove}


    SakisKouroupos
    30.01.2016, 18:56
    Και εγώ είμαι ευγνώμων επειδή γνώρισα ένα ξεχωριστό τριαντάφυλλο !!!
    sillia
    31.01.2016, 11:58

    Προς SakisKouroupos

    Η λέξη "ντροπή"  να διαγραφεί .... μας αρκεί και η συγνώμη σας!

    Το ό,τι κάποιοι δεν μπόρεσαν να παρευρεθούν στην συνάντηση δεν ακυρώνει την αγάπη την συμπαράσταση την προσφορά που έχουν στο MusicHeaven  !

    Μήπως σας πέρασε απο την σκέψη το ό,τι υπάρχουν άνθρωποι που αντιμετωπίζουν προβλήματα , άνθρωποι ανήμποροι να ανταπεξέλθουν στα απαραίτητα της ζωής άνθρωποι που την παλεύουν και δίνουν προτεραιότητα σε άλλα πολύ πιο σημαντικά πράγματα χωρις διάθεση να μειώσω το live !

    Αν δεν διορθώσετε άμεσσα η ντροπή ΔΙΚΗ σας ...


    υγ... Άλλαξα σ'ένα σημείο την "κατάθεσή" μου γιατί ένοιωσα πως κάπου αδικούσα με την λέξη "πιο σημαντικα".....την όλη προσπάθεια των παιδιών !

    Αλλά υποστηρίζω πάντα πως για κάποιους ήταν εξαιρετικά δύσκολο να είναι εκει..


    [ τροποποιήθηκε από τον/την sillia, 31-01-2016 18:51 ]


    SakisKouroupos
    31.01.2016, 12:06
    Νομίζω δεν ανέφερα ονομαστικά, φυσικά και μπορεί να συμβαίνουν αυτά, και γω είχα πυρετό αλλά έκανα τα αδύνατα δυνατά να τιμήσω την εκδήλωση. Αναφέρομαι πάντα σ αυτούς που δεν τιμούν κατ εξακολούθηση μία εκδήλωση.
    KRISTHESS
    31.01.2016, 14:39

    Ήθελα τόσο να είμαι στο live  του ΜΗ.. Δυστυχώς απροσδόκητοι(πλην ευχάριστοι ωστόσο) παράγοντες- (διανύω τους πρώτους μήνες της 2ης εγκυμοσύνης μου) δεν μου το επέτρεψαν. Η Σίλλια έχει δίκιο. Κανείς δεν μπορεί να ξέρει τα προβλήματα του άλλου είτε αυτός είναι κοντά είτε μακριά. Απο τα λίγα βιντεάκια που είδα ωστόσο,θέλω να δώσω θερμά συγχαρητήρια και στους διοργανωτές και στους καλλιτέχνες που πήραν μέρος!! Εύχομαι και στους 2 μόνο τα καλύτερα!!


    sillia
    31.01.2016, 18:25

    Απολαμβάνουμε τις φωτο και βιντεάκια που ανεβάζετε για μας που απουσιάζαμε!

    Χαίρομαι που όλα πήγαν καλά και περάσατε όμορφα!

    Προσωπικά μέσα απο την δουλειά της αλκυονίδας ένοιωσα πως ήμουν κοντά σας!

    Συγχαρητήρια σε όλους όσους συμμετείχαν καλλιτέχνες και μη στους διοργανωτές και σε όσους δούλεψαν για να γίνει η βραδυά όμορφη και εξαιρετική!

    Μπράβο παιδιά !

    Υγ Μ΄έναν πόνο KRISTHESS Smile


    [ τροποποιήθηκε από τον/την sillia, 31-01-2016 18:27 ]


    mary_omikron
    01.02.2016, 08:19

    Παράθεση:

    Το μέλος sillia στις 31.01.2016, 11:58 έγραψε...

    Προς SakisKouroupos

    Το ό,τι κάποιοι δεν μπόρεσαν να παρευρεθούν στην συνάντηση δεν ακυρώνει την αγάπη την συμπαράσταση την προσφορά που έχουν στο MusicHeaven  !

    Μήπως σας πέρασε απο την σκέψη το ό,τι υπάρχουν άνθρωποι που αντιμετωπίζουν προβλήματα , άνθρωποι ανήμποροι να ανταπεξέλθουν στα απαραίτητα της ζωής άνθρωποι που την παλεύουν και δίνουν προτεραιότητα σε άλλα πολύ πιο σημαντικά πράγματα χωρις διάθεση να μειώσω το live !

    +1


    THANOS35
    06.02.2016, 20:05

    Να ευχαριστήσω και γω με τη σειρά μου το Μusicheaven  όπως και τον  George για την όμορφη διοργάνωση και την προβολή μας ! Δεν μπόρεσα ούτε εγώ να κατέβω δυστυχώς από τη Θεσσαλονίκη, αυτό όμως δε σημαίνει πως η ψυχή μου δεν ήταν εκεί!Ένα μεγάλο ευχαριστώ και πάλι! Με εκτίμηση που "ανεχθήκατε" και το δικό μας τραγούδι , ήτοι το Παράπονο της Αγάπης,

    Θάνος Χασιώτης


    delta66
    06.02.2016, 21:21

    Με ξεχναμε και οτι υπαρχουν ανθρωποι που εργαζοταν την ιδια ωρα που γινοταν το live.

    Καθοτι και πολλοι καλλιτεχνες μελη στο φορουμ.