ελληνική μουσική
    482 online   ·  210.823 μέλη
    loukas76gr
    22.07.2017, 15:59

    Η αλήθεια είναι ότι τις τελευταίες ελάχιστες φορές που έχω μπει στο site είναι για να αναφέρω κάτι δυσάρεστο.

    Δυστυχώς το ίδιο και τώρα... αφού πριν από λίγες μέρες έφυγε από κοντά μας ο Γιώργος Μάστορης (μέλος Gmast), ο οποίος διετέλεσε και ραδιοφωνικός παραγωγός του ραδιοφώνου του MusicHeaven, με την εκπομπή 'Επιλεκτικά και Έντεχνα'.

    Τεχνίτης στο επάγγελμα και στιχουργός στο χόμπυ, που μας χάρισε όμορφες μουσικές στιγμές.

    Προσωπικά θα μου λείψουν οι στιγμές που μου κράτησε παρέα με τις μουσικές του στο ραδιόφωνο και από τις συνομιλίες μας στο δωμάτιο επικοινωνίας.

    Καλό ταξίδι Γιώργη, κάπου από εκεί πάνω, να μας κοιτάς... όπως έλεγες, με καφέ και τσιγάρο!

    loukas76gr

    Προσωπική σελίδα youtube του Γιώργη Μάστορη: https://www.youtube.com/user/gmastoris

    Από τον 3ο διαγωνισμό του MusicHeaven (24η θέση):

    "Θέλω να σε δω"
    Έντεχνο

    ερμηνεία/μουσική: Άγγελος Ζορζοβίλης

    στίχοι: Γιώργος Μάστορης

    [ τροποποιήθηκε από τον/την loukas76gr, 22-07-2017 16:04 ]


    mary_omikron
    23.07.2017, 00:09

    {#emotions_dlg.sad} ..................

    [ τροποποιήθηκε από τον/την mary_omikron, 23-07-2017 00:10 ]


    Orfeus
    23.07.2017, 00:47

    Καλό δρόμο Γιώργο... 

    [ τροποποιήθηκε από τον/την Orfeus, 23-07-2017 08:04 ]


    alkyoni
    23.07.2017, 01:22

    Τι να πω.. το διαβαζω σχεδον δυο ωρες τωρα και προσπαθω να το συνειδητοποιησω τι διαβαζω....απιστευτο και κριμα τοσο νεο παιδι!! {#emotions_dlg.crying}

    Τον ειχα ακουσει πριν λιγο καιρο σε ενα αλλο ραδιοφωνο που ηταν αλλα δεν ειχαμε επικοινωνια...

    Το τραγουδι του "θελω να σε δω" , ηταν απο τα αγαπημενα μου (δεν θυμαμαι αν προλαβα να του το πω{#emotions_dlg.sad}...) ,και συνηθιζε να το βαζει στο κλεισιμο των εκπομπων του...

    Μας χαρησε την παρεα και το χρονο του στο ραδιοφωνο μας (Δευτερες και Παρασκευες αν θυμαμαι σωστα) , για ενα περιπου χρονο... ως τον Ιανουαριο του 2016.

    Οι σελιδες του στο fb :
    https://www.facebook.com/epilektikaentexna
    https://www.facebook.com/Gmast73

    Τα συλλυπητηρια μου στους συγγενεις και στους φιλους του

    R.I.P. Gmast {#emotions_dlg.crying} , σ'ευχαριστουμε για τα τραγουδια σου και την παρεα που μας χαρησες στο ραδιοφωνο μας, θα σε θυμομαστε...

    Κι ενα απο τα αγαπημενα του απ'οσο θυμαμαι , και το ειχε δανειστει σαν ατακα οπως ανεφερε και ο Λουκας πιο πανω,  αφιερωμενο στην μνημη του...

    .
    (υ.γ. Λουκα σ' ευχαριστουμε για την ενημερωση αν και δυσαρεστο το θεμα...)

    [ τροποποιήθηκε από τον/την alkyoni, 23-07-2017 01:39 ]


    jorge
    24.07.2017, 00:32
    Κρίμα... Δύναμη στους οικείους του...
    SakisKouroupos
    24.07.2017, 17:17
    Ελπίζω εκεί να εκπληρωθούν όλα σου τα όνειρα, όσα δεν ολοκληρώθηκαν εδώ.Τα συλλυπητηρια μου στους συγγενεις και στους φιλους σου.
    sillia
    02.08.2017, 07:47

    Το να επιστρέφεις και να είναι το πρώτο νέο που μαθαίνεις στον μικρό μας εδώ μουσικό παράδεισο είναι τραγικό !Λυπάμαι πολύ!Κρίμα τόσο νέο παληκάρι! Ξέρει κάποιος τι συνέβει ....πως ο δικός μας Γιώργος έφυγε τόσο νωρίς?