ελληνική μουσική
    405 online   ·  210.817 μέλη

    Ντραμς στην Κέρκυρα

    Johnthedrummer
    15.05.2020, 16:12

    Θέλω να σπουδάσω ντραμς στην Κέρκυρα και θέλω να ρωτήσω πρώτον αν αξίζει και δεύτερον η μελέτη γίνεται στο σπίτι;δλδ μπορείς να παίζεις τέσσερις ώρες εκεί η υπάρχει κάποιος χώρος που χρησιμοποιείται για μελέτη;


    freddom
    15.05.2020, 17:16
    Φαντάζομαι εννοείς το τμήμα μουσικών σπουδων του Ιονίου πανεπιστημίου. Για την σωστότερη ενημέρωσή σου καλύτερα να επικοινωνήσεις με τη γραμματεία και να δεις τον οδηγο σπουδών. Το site με τα τηλέφωνα κι άλλες πληροφορίες είναι αυτό https://music.ionio.gr/ Όσο για το αν αξίζει αυτό θα το αποφασίσεις εσύ, αφού ελέγξεις τι προσφέρεται από το τμημα και αν καλυπτεσαι σε αυτά που θέλεις. Συνήθως στα social media υπάρχουν ομάδες φοιτητών ή αποφοίτων των τμημάτων, οπότε αν διαθετεις σχετικό λογαριασμό μπορείς πιθανόν να πάρεις γνώμες και από εκεί. Πάνω από όλα, όμως, ενημερώσου ακριβώς για τα προσφερομενα αντικειμενα ώστε να έχεις εικόνα του τι θα συναντήσεις στις σπουδές σου εκεί.
    Johnthedrummer
    18.05.2020, 09:19
    Πάνω κάτω έχω ψαχτει αλλά αυτό που με προβληματίζει αρκετα αυτή τη στιγμή είναι πως γίνεται η μελέτη εκει