ελληνική μουσική
    696 online   ·  210.830 μέλη

    Συνδεση του home cinema ώστε να ακούω τον ήχο της τηλεορασης

    Vasilis420
    23.04.2021, 19:33

    Καλησπέρα στην ομάδα θα ήθελα λίγο τα φωτα σας σε ένα θέματακι που έχω και τι μπορώ να κάνω. Καταρχήν να τα πάρω τα πράγματα από τν αρχη είχα ένα home cinema crown και είχε τν ενισχυτή στο κουτί του sub και έτσι πήρα ένα καλώδιο σκαρτ με διακόπτη in out και έβγαζε rca τα οποία τα πηγα σε ένα ντιμερ και από το ντιμερ στο sub και έτσι κατάφερα να κάνω αυτο που ήθελα. Τώρα πιο είναι το θέμα έχω πάλι εν αντιστοιχο home cinema Panasonic sb-wa330 το οποίο έχει τν ενισχιτη και αυτό πάνω στο sub αλλά περα από τις υποδοχές τν ηχειων δν έχει για rca και δν μπορώ να κάνω το ίδιο που έκανα στο crown οπότε αν κάποιος ξέρει κτ ας μου δώσει τα φώτα του (τν μονάδα του dvd δν τν εχω) προσπάθησα να ανεβάσω μια φώτο δν τα κατάφερα αν βάλετε το μοντέλο θα το δείτε όσοι το δείτε λοιπόν εκεί που γράφει Α το χω αυτο το καλωδιο το οποίο ήταν το μόνο μέσω σύνδεσης με το dvd οπότε σκέφτηκα μήπως γίνεται κτ μ αυτό με κάνα ανταπτορα που να βγάζει rca και γίνει η δουλειά αν και λίγο που το ψαξα νομίζω πως δν γινεται