ελληνική μουσική
256 online   ·  207.558 μέλη

Ποια είναι η γνώμη σας για τους στίχους του filler;

MollyJanet
Περαστική Νότα
Chat
12.05.2021, 21:59

Γεια σε όλους! Έτσι, παράξενος τρόπος να το προσεγγίσω αυτό, αλλά δουλεύω σε μια σειρά άρθρων στο ιστολόγιό μου όπου ρίχνω μια ματιά σε κάθε λέξη με δύο γράμματα που επιτρέπεται στο Scrabble, βρείτε κάποιο ψήγμα που μου φαίνεται ενδιαφέρον και μετά αναφέρω. Μερικές φορές γίνω τυχερός και μαθαίνω για περίεργες λέξεις όπως «ba» ή «od». Αλλά μερικές φορές πρέπει να σκάψω μια λέξη όπως "oh" και να καταλάβω τι είναι ενδιαφέρον για μια προσχολική λεξιλόγιο 101 λέξη. Έκανα λίγη σκέψη και σκόνταψα στο γεγονός ότι το "ω" χρησιμοποιείται συνήθως ως λυρικό πλήρωμα επιλογής, είτε χαστούκι μπροστά από μια πρόταση, είτε απλά ... ξέρετε ... χρησιμοποιείται ως πρακτικά ολόκληρη η χορωδία, όπως στο NKOTB's The Right Stuff. Και αυτό με έκανε να σκεφτώ γιατί το κάνουμε αυτό. Ξέρετε, εκτός από το σύνολο "σκοπεύω να βάλω πραγματικές λέξεις εδώ αργότερα" απάντηση. Γιατί εμείς, ως καταναλωτές μουσικής, πιστεύουμε ότι η πλημμύρα ενός τραγουδιού με γέμισμα είναι μια λογική επιλογή; Και τι πιστεύουν οι συγγραφείς τραγουδιών για να βάλουν το filler στα δικά τους τραγούδια; Είναι μια διασκεδαστική επιλογή; Ένα απαραίτητο κακό; Τεμπέλης ή εμπνευσμένος; Προσπαθείτε να χτυπήσετε το γεμιστικό, ή σας αρέσει αυτό; Οποιεσδήποτε απόψεις σχετικά με το θέμα είναι ευπρόσδεκτες. Θα ήθελα πολύ να ακούσω τι περνάει από το μυαλό σας είτε κάθεστε για να γράψετε, είτε απλώς αρχίζετε να φλερτάρετε με τον δικό σας ρυθμό.

MollyJanet
Περαστική Νότα
Chat
13.05.2021, 13:00
Γεια σε όλους! Έτσι, παράξενος τρόπος να το προσεγγίσω αυτό, αλλά δουλεύω σε μια σειρά άρθρων στο ιστολόγιό μου όπου ρίχνω μια ματιά σε κάθε λέξη με δύο γράμματα που επιτρέπεται στο Scrabble, βρείτε κάποιο ψήγμα που μου φαίνεται ενδιαφέρον και μετά αναφέρω. Μερικές φορές γίνω τυχερός και μαθαίνω για περίεργες λέξεις όπως «ba» ή «od». Αλλά μερικές φορές πρέπει να σκάψω μια λέξη όπως "oh" και να καταλάβω τι είναι ενδιαφέρον για μια προσχολική λεξιλόγιο 101 λέξη. Έκανα λίγη σκέψη και σκόνταψα στο γεγονός ότι το "ω" χρησιμοποιείται συνήθως ως λυρικό πλήρωμα επιλογής, είτε χαστούκι μπροστά από μια πρόταση, είτε απλά ... ξέρετε ... χρησιμοποιείται ως πρακτικά ολόκληρη η χορωδία, όπως στο NKOTB's The Right Stuff. Και αυτό με έκανε να σκεφτώ γιατί το κάνουμε αυτό. Ξέρετε, εκτός από το σύνολο "σκοπεύω να βάλω πραγματικές λέξεις εδώ αργότερα" απάντηση. Γιατί εμείς, ως καταναλωτές μουσικής, πιστεύουμε ότι η πλημμύρα ενός τραγουδιού με γέμισμα είναι μια λογική επιλογή; Και τι πιστεύουν οι συγγραφείς τραγουδιών για να βάλουν το filler στα δικά τους τραγούδια; Είναι μια διασκεδαστική επιλογή; Ένα απαραίτητο κακό; Τεμπέλης ή εμπνευσμένος; Προσπαθείτε να χτυπήσετε το γεμιστικό, ή σας αρέσει αυτό; Οποιεσδήποτε απόψεις σχετικά με το θέμα είναι ευπρόσδεκτ https://routerlogin.uno/ ες. Θα ήθελα πολύ να ακούσω τι περνάει από το μυαλό σας είτε κάθεστε για να γράψετε, είτε απλώς αρχίζετε να φλερτάρετε με τον δικό σας ρυθμό. issue got solved!!

Αυτά τα διάβασες;