ελληνική μουσική
387 online   ·  208.859 μέλη

Μαρία Άρνη | Θέλω να σε δω

apostoliapapakarmezi
Περαστική Νότα
Chat
23.03.2022, 02:01

μαρια.jpg

ακούστε το τραγούδι εδώ

ΜΟΥΣΙΚΗ - ΣΤΙΧΟΙ : ΜΑΡΙΑ ΆΡΝΗ

ΣΚΗΝΟΘΕΣΙΑ : ΛΑΜΠΡΟΣ ΚΟΥΤΣΟΥΡΕΣ

Τη λένε Μαρία Άρνη, τραγουδά από τότε που θυμάται τον εαυτό της, και δυο χρόνια μετά την κυκλοφορία του πρώτου της τραγουδιού «Πάμε γι’ άλλα τώρα» επανέρχεται δυναμικά, αυτή τη φορά με ένα τραγούδι σε μουσική και στίχους δικούς της. «Θέλω να σε δω», ο τίτλος…και από την πρώτη φορά που θα το ακούσετε θα σας ταξιδέψει στα λαϊκά μονοπάτια που χάραξαν μεγάλες φωνές του παρελθόντος. Το video clip σε σκηνοθεσία Λάμπρου Κουτσουρέ, γυρισμένο στη Θεσσαλονίκη, προσθέτει ένα ακόμη στοιχείο που θα σας κάνει να κάνετε το «Θέλω να σε δω» τη νέα επιτυχία που θα συνοδεύει τις μέρες και τις νύχτες σας!

Μουσική/Στίχοι: Μαρία Άρνη Eνορχήστρωση , Προγραμματισμό, Keyboards : Κώστας Γκίτσης, Mix & Mastering by Metric Sound Studio Κιθάρες : Γιάννης Περδικάρης Μπάσο : Νίκος Βελίκης Τύμπανα : Σωτήρης Ασαρτζής H ηχογράφηση εγινε στο Metric Sound Studio Σκηνοθεσία : Λάμπρος Κουτσουρές Edited by PK Poulios Kortsinidis music video Starring : Γιάννης Μιχελής

στιχοι

Μια τραγωδία στα μάτια σου γραμμένη

Ποιος θα το πίστευε πως θα επιμένει

Κλείσε τα μάτια σου τώρα και κοιμήσου

Και ονειρέψου πως θα μαι εκεί μαζί σου..

Θέλω να σε δω θυμήσου ..

Να σαι εσύ στη γη και εγώ μαζί σου

Θέλω να σαι δω και ας είναι ..

μόνο ένα λεπτό μου γίνε

Θέλεις να με δεις το ξέρω ..

μακρυά σου υποφέρω

Θέλεις να με δεις για σένα ..

πριν να γίνω ένα ψέμα

Ποτέ δεν μου πες εκείνο το αντίο

Ποιος θα το πίστευε χώρια εμείς οι δυο Σ

ταματά πια να πονάς μην κλαις για μένα

Άλλωστε όλα εδώ είναι ένα ψέμα..

Maria Arni Official sosial media:

▶ Facebook: Μαρία Άρνη

▶ Instagram: maria_arni_official

▶You Tube : Maria Arni Official

▶email : arnimaria19@gmail.com

[ τροποποιήθηκε από τον/την apostoliapapakarmezi, 23-03-2022 02:03 ]

irene167
Περαστική Νότα
Chat
05.04.2022, 07:32
Thank you for producing such a fascinating essay on this subject. This has sparked a lot of thought in me, and I'm looking forward to reading more. getting over it

Αυτά τα διάβασες;