ελληνική μουσική
    624 online   ·  210.830 μέλη

    Χρησιμοποιεί κανείς DC++?Βοήθειαααα!!!

    Ai8erobamwn
    10.08.2005, 01:48
    Το θέμα έχει ως εξής: Έχω ξαναχρησιμοποιήσει Ρ2Ρ προγράμματα, καταλαβαίνω πάνω-κάτω τις ρυθμίσεις που πρέπει να κάνω, αλλά μετά δεν έχω ιδέα από που να αρχίσω.Να πατήσω Quick connect;Μου ζητάει διεύθυνση και δεν έχω ιδέα περί τίνος πρόκειται....Να πατήσω view public hubs;Δεν εμφανίζεται τίποτα....Ύστερα από αυτά για search ούτε λόγος!Βοήθεια χριστιανοί κοντεύω να φλιπάρω!Όσοι DC++λόγοι προσέλθετε...
    W4TT4N4B3
    10.08.2005, 05:12
    Το ειχα χρησιμοποιησει το DC++ αλλα το απεγκατεστησα. Στα αριστερα θα σου βγαλει μια λιστα με ολους τους hub και θα βλεπεις αν εχουν διαθεσιμη θεση. Αυτο που κανεις πρωτα απο ολα ειναι να κανεις connect και να εχεις καποιο λογαριασμο με nick αν θυμαμαι καλα. Αφου κανεις connect νομιζω μετα επιλεγεις να δεις τους hubs και επιλεγεις καποιον και πατας search και βρισκεις αυτο που θες.
    Kruder
    12.10.2005, 22:18
    Quote:

    Το μέλος Ai8erobamwn στις 10-08-2005 στις 01:48 έγραψε:

    Το θέμα έχει ως εξής: Έχω ξαναχρησιμοποιήσει Ρ2Ρ προγράμματα, καταλαβαίνω πάνω-κάτω τις ρυθμίσεις που πρέπει να κάνω, αλλά μετά δεν έχω ιδέα από που να αρχίσω.Να πατήσω Quick connect;Μου ζητάει διεύθυνση και δεν έχω ιδέα περί τίνος πρόκειται....Να πατήσω view public hubs;Δεν εμφανίζεται τίποτα....Ύστερα από αυτά για search ούτε λόγος!Βοήθεια χριστιανοί κοντεύω να φλιπάρω!Όσοι DC++λόγοι προσέλθετε...




    αν λες ότι έχεις χρησιμοποιήσει προγράμματα p2p το dc++ θα έπρεπε να σου φένεται παιχνιδάκι.αρχικά θα πρέπει να πας στις ρυθμίσεις και να βάλεις τα απαραίτητα στοιχεία που σου ζητάει.μην ξεχάσεις να είσαι passive γιατί στο active χρειάζονται κάποιες περετέρω ρυθμίσεις που είναι αρκετά πολύπλοκες για το στάδιο που είσαι!η ιδεολογία στο dc είναι να κάνεις share δηλαδή όχι μόνο να "κατεβάζεις" αλλά και να "ανεβάζεις" οπότε εκεί που σου ζητάει τι θα κάνεις share πρέπει να ορίσεις έναν υποφάκελο τουλάχιστον 5GB.απο εκεί και πέρα θα μπεις στα hubs (περίμενε λίγο αν λες ότι δεν σου εμφανίζει τίποτα ή κλείστα και ξανα ανοιξέ τα) και θα συνδεθείς σε κάποια από αυτά ανάλογα με το τι θες να κατεβάσεις.με λίγο ψάξημο θα το καταλάβεις...ελπίζω να σε βοήθησα.αν έχεις και αλλες απορίες εδώ είμαι.
    synesis
    23.05.2006, 15:44
    Quote:

    Το μέλος Ai8erobamwn στις 10-08-2005 στις 01:48 έγραψε:

    Το θέμα έχει ως εξής: Έχω ξαναχρησιμοποιήσει Ρ2Ρ προγράμματα, καταλαβαίνω πάνω-κάτω τις ρυθμίσεις που πρέπει να κάνω, αλλά μετά δεν έχω ιδέα από που να αρχίσω.Να πατήσω Quick connect;Μου ζητάει διεύθυνση και δεν έχω ιδέα περί τίνος πρόκειται....Να πατήσω view public hubs;Δεν εμφανίζεται τίποτα....Ύστερα από αυτά για search ούτε λόγος!Βοήθεια χριστιανοί κοντεύω να φλιπάρω!Όσοι DC++λόγοι προσέλθετε...




    Φιλε Ai8erobamwn χρησιμοπιο το DC++, πρωτα πρεπει να κανεις καποιες αλλαγες στισ ρυθμησεις του . Να δωσεις ενα δικο σου nick το email σου και το ειδος συνδεσεις που εχεις.Ακολουθος στο connection settings αν δεν ειναι LAN η συνδεση σου το IP ADRESS σου . Μετα απο αυτο εκει που σου γραφει Sharing πρεπει να "αναιβασεις" ορισμενουσ φακελους που θα ηθελες να μιραστεις με τους υπολιπους χριστες του DC++ και κατω στους αριθμους βαλε 4 με 2 απο πανω προς τα κατω, ειναι το ποιο συνηθησμενο. οταν τα κανεις ολα αυτα πατα Publik hubs και εκει θα σου βγαλει αρκετα καναλια με hubc . Αν θελεις ελληνικα καναλια πλικτρολογα στο Filter την λεξη greek και θα σου δωσει μονο τα ελληνικα.
    Α να ξερεισ ακομα οτι καποια καναλια εχουν οριο των file ποθ εκανες sharing και ζητουν απο ενα αριθμο και πανω για να σε αφισουν να χρισημοποιησεις το καναλι.
    Ελπιζο να βοηθησα....

    georgianoua
    23.05.2006, 15:47
    Είχα και εγώ το DC++ αλλά ήταν λίγο εκνευριστικό να μη ξερω τελικά τι κατεβαίνει και τι όχι και διάφορα άλλα.....

    Γιατί δε δοκιμάζεις και το limewire? Είναι κάτι σαν kazza αλλά πολύ πιο αξιόπιστο και χωρίς ιούς