ελληνική μουσική
    630 online   ·  210.848 μέλη

    Απίστευτη επιστολή προς τον υπουργό!!!

    12plus
    09.09.2005, 13:56
    ''ΚΥΡΙΕ ΥΠΟΥΡΓΕ ΑΜΥΝΑΣ,
    Επιτρέψτε μου να σας εκθέσω το πρόβλημά μου και να σας ζητήσω να τακτοποιήσετε το θέμα μου.Περιμένω να μου έρθει το χαρτί για να παρουσιαστώ.Είμαι 24 χρονών και έχω παντρευτεί μια χήρα 44 χρονών,που έχει μια κόρη 25 χρονών,την οποία παντρεύτηκε ο πατέρας μου.Επομένως,ο πατέρας μου,αφού παντρεύτηκε την κόρη μου,είναι γαμπρός μου.Επιπλέον,η κόρη μου,αφού είναι σύζυγος του πατέρα μου,έγινε και μητριά μου.Η γυναίκα μου κι εγώ αποκτήσαμε τον περασμένο Ιανουάριο ένα γιο.Κατά συνέπεια,εκείνος είναι αδερφός της συζύγου του πατέρα μου,δηλαδή κουνιάδος του.Είναι όμως και θείος μου,αφού είναι αδερφός της μητριάς μου.¶ρα ο γιος μου είναι θείος μου.Η σύζυγος του πατέρα μου απέκτησε τα Χριστούγεννα ένα γιο,ο οποίος είναι ταυτόχρονα αδερφός μου,αφού είναι γιος του πατέρα μου,και εγγονός μου,αφού είναι γιος της κόρης της γυναίκας μου.Συνεπώς,εγώ είμαι αδερφός του εγγονού μου και,επειδή ο σύζυγος της μητέρας κάποιου είναι πατέρας του,αυτό έχει ως αποτέλεσμα να είμαι πατέρας της κόρης της γυναίκας μου και αδερφός του γιου της.Επομένως,είμαι παππούς μου.Δεδομένου αυτού,σας παρακαλώ να με απαλλάξετε,αφού ο νόμος απαγορεύει πατέρας,γιος και εγγονός να υπηρετούν ταυτόχρονα στο στρατό.''


    Τι να πει μετά ο υπουργός, αφοπλίστηκε...
    KIT_KAT
    09.09.2005, 14:19
    Quote:

    Το μέλος 12plus στις 09-09-2005 στις 13:56 έγραψε:

    αφού ο νόμος απαγορεύει πατέρας,γιος και εγγονός να υπηρετούν ταυτόχρονα στο στρατό




    Σίγουρα υπάρχει τέτοιος νόμος;
    terezoulini
    09.09.2005, 14:25
    Αυτή η επιστολή είναι πραγματική?Πολύ κουφή μου φαίνεται..
    aggelosnegas
    09.09.2005, 14:55
    Που το διαβασες!το εχει παρει το ματι μου στην τοπικη εφημεριδα του γερακα!!!!
    12plus
    09.09.2005, 15:25
    Μου το στείλανε με mail με την επιγραφή ότι πρόκειται για πέρα για πέρα αληθινή επιστολή...
    Kostas_Osbourne
    09.09.2005, 15:31
    Συμβαίνουν και αυτά?Νομίζω οτί υπάρχει τέτοιος νόμος και αν όντως αυτό έχει συμβεί ο τύπος την γλίτωσε με ένα "μικρό" ψέμμα κατά την γνώμη μου!
    vouliakis
    09.09.2005, 15:48
    Παιδιά, τόχουμε ξαναδιαβάσει εδώ στο Music Heaven αυτό το "γράμμα"...


    Aiolos_m
    09.09.2005, 17:12
    Ψητ... σε πήραμε χαμπάρι....

    "Πατέρας- γιος γυρεύανε ν' αποκατασταθούνε
    στο internet ψάχνανε γυναίκα για να βρούνε
    μα η μοίρα αποφάσισε ο ντάντυ και τ' αγόρι
    να σμίξουν και να παντρευτούν με μάνα και με κόρη..."

    Έτσι Ντε!
    12plus
    09.09.2005, 18:45
    Quote:

    Το μέλος vouliakis στις 09-09-2005 στις 15:48 έγραψε:

    Παιδιά, τόχουμε ξαναδιαβάσει εδώ στο Music Heaven αυτό το "γράμμα"...







    Sorry...
    TomTraubert
    10.09.2005, 00:25
    Παιδιά, το εν λόγω "γράμμα" είναι μία πολύ πολύ παλιά ιστορία...
    Και για του λόγου το αληθές, σας παραπέμπω στο κλασικό country τραγούδι των Dwight Latham και Moe Jaffe από τη χρονιά του 1947, με τίτλο "I'm my own grandpa", που είναι και η ιστορία του "γράμματος" μελοποιημένη... Το τραγούδι έχουν ερμηνεύσει κατά καιρούς διάφοροι καλλιτέχνες της country, από τους Lonzo & Homer μέχρι τον Willie Nelson. Λέγεται ότι την πατρότητα της ιδέας στην οποία βασίζεται το τραγούδι την είχε ο "πατέρας" του Τομ Σώγιερ, Μάρκ Τουαίην, σε μία από τις πολλές ανεκδοτολογικές του απόπειρες, αν και δεν υπάρχουν βάσιμες αποδείξεις γι' αυτό.
    Είναι φοβερό πως ορισμένα, πετυχημένα ομολογουμένως αστεία, αναπαράγονται πετυχημένα και συνεχώς μέσα στο χρόνο...
    W4TT4N4B3
    10.09.2005, 02:06
    ωραια ιστορια αλλα αυτο ειναι αδυνατο να συμβει στην Ελλάδα, και οπως ειπωθηκε προκειται για μια ιστορια που αναπαραγεται time from time.
    ageloudaki
    10.09.2005, 18:28
    Ωραία ιστορία
    που όταν την διαβάσεις ξεραινέσαι στα γέλια!!!!

    marakiasteraki
    18.10.2008, 17:07

    {#emotions_dlg.crying}


    kamelia8
    19.11.2008, 18:18

    Παράθεση:

    Το μέλος KIT_KAT στις 09-09-2005 στις 14:19 έγραψε...

    Quote:

    Το μέλος 12plus στις 09-09-2005 στις 13:56 έγραψε:

    αφού ο νόμος απαγορεύει πατέρας,γιος και εγγονός να υπηρετούν ταυτόχρονα στο στρατό




    Σίγουρα υπάρχει τέτοιος νόμος;

     

    Από όλη την επιστολή μόνο αυτό σε παραξένεψε; {#emotions_dlg.biggrin}


    paperino
    22.11.2008, 10:36

    Στο τέλος το έχασα , υπάρχει νόμος που να απαγορεύει πατέρας και γιός να πηγαίνουντον ίδιο καιρό στρεατό (χωρίς τον παππού;) {#emotions_dlg.blush}