ελληνική μουσική
    1139 online   ·  210.851 μέλη

    Το φάλτσο που ... πονάει

    Orfeus
    10.09.2005, 15:30
    Όταν το μουσικό αυτί δίνει τον λόγο στο βαρύ χέρι

    Υπερβολική αγάπη για την μουσική φαίνεται πως είχε ένας 40χρονος από την Βρετανία, που, κατά την διάρκεια των διακοπών του, επιτέθηκε σε δύο Βούλγαρους, επειδή… δεν τραγουδούσαν καλά σε καραόκε! Η βραδιά κυλούσε όμορφα για τις παρέες των Βούλγαρων και του Βρετανού στο καραόκε εστιατόριο "Techhouse", σε τουριστικό θέρετρο της Μαύρης Θάλασσας.

    Οι δύο Βούλγαροι, 28 και 31 ετών, θέλησαν να δοκιμάσουν το ταλέντο τους στο τραγούδι και άρχισαν να ερμηνεύουν το γνωστό "We are the Champions" των Queen. Όμως, ο Κέβιν Τέστερ μάλλον είχε μουσικό αυτί και δεν άντεξε… Σηκώθηκε από το τραπέζι του και επιτέθηκε εναντίον των δύο φιλόδοξων τραγουδιστών, χτυπώντας τους με γροθιές και κλωτσιές.

    Στο εστιατόριο έσπευσε η αστυνομία, στην οποία ο Τέστερ εξήγησε ότι τον προκάλεσε η κάκιστη απόδοση του τραγουδιού και τα κακά αγγλικά των δύο "ταλέντων". Από την πλευρά τους, οι δύο Βούλγαροι κατέθεσαν μήνυση και αγωγή για αποζημίωση, με αποτέλεσμα ο 40χρονος να περάσει μια νύχτα στη φυλακή και να πληρώσει πρόστιμο 88,85 ευρώ, καθώς και τα έξοδα για την αποκατάσταση των ζημιών στο εστιατόριο.

    Πηγή: Pathfinder.gr
    faltsoo
    10.09.2005, 18:51
    ειχε βαρυ χερι ο ατιμος





    paramithi
    10.09.2005, 19:26
    Ήσουν ενας απο τους δυο παιδί της ζούγκλας?
    faltsoo
    10.09.2005, 19:59
    Ειμαι το φαλτσο

    που ποναει





    Astron
    10.09.2005, 20:12
    Quote:

    Το μέλος faltsoo στις 10-09-2005 στις 19:59 έγραψε:

    Ειμαι το φαλτσο

    που ποναει










    Έτσι εξηγείται λοιπόν το avatar σου!
    dimitrapan
    10.09.2005, 20:15
    Πάλι καλά που δεν έχω πάει σε Καραόκε στην Αγγλία... ΟΥΦ!!!!
    butterfly_
    11.09.2005, 01:15
    και τωρα που το λες οχι καραοκε στην αγγλια
    αλλα ουτε και στην ελλαδα....

    καλα που μας τα ειπες να τραγουδαμε μονο στην μπανιερα μας
    και με κλειστο παραθυρο.........
    ποτε δεν ξερεις μπορει να βρεθουμε στο νοσοκομειο με σπασμενη μουρι....

    ααα δεν το διακινδυνευω...
    katsaou
    11.09.2005, 02:01
    Quote:

    Το μέλος dimitrapan στις 10-09-2005 στις 20:15 έγραψε:

    Πάλι καλά που δεν έχω πάει σε Καραόκε στην Αγγλία... ΟΥΦ!!!!





    εγώ έτυχε και πήγα μία φορά.
    μιλάμε για μεγάλη πατάτα.
    θα το χαρακτήριζα σαν κάτι ξεπερασμένο, το οποίο ακόμα μου κάνει απορία πως χρησιμοποιείται σαν τρόπος προσέλκυσης πελατών σε μία pub!!!!!!

    Orfeus
    11.09.2005, 02:14
    Ήταν και ο Κέβιν Τέστερ εκεί;


    katsaou
    11.09.2005, 02:19
    Σκέψου πόσες μπύρες είχε κατεβάσει ο Τέστερ για να κάνει τσαμπουκάδες.

    και καλά τον ενόχλησε το φάλτσο!!!!

    που πας ρε καραΤέστερ?????????
    antonLOrd
    11.09.2005, 15:40
    Σε σας δεν έχει τύχει ποτέ να θέλετε να δείρετε κάποιον που τραγουδάει άσχημα...??
    Εγώ πάντως θέλω να δείρω τον Σαρμπέλ...
    Serendipity
    11.09.2005, 16:55
    Toν Σαμπρέλ? :-p Ωραιο ονομα έχει ο τύπος....Ευχαριστως θα έδινα apo 2-3 μπουνιες στους One,aν ειπάρχουν ακομα τα γλάτσονια αυτα,αλλιως στο Χριστοφόρου,καλος ειναι και αυτός...¶πο ξένους,την Lavigne,άσχετα αν ειναι κόριτσι,Την βλάχα την tarja απ τους nightwish,δεν πιανεται αυτη γιατι ανετα μπορει να με αρχισει στις γρηγορες,τους 3 doors down και γενικα ολα τα ηλιθια αμερικανακια που με 3 συγχορδιες και με ενα "this is how you remind me of what i really am" η "i m here without you babe" νομιζουν πως παίζουν Rock ενω ειναι τελειως άταλαντοί...
    Aiolos_m
    11.09.2005, 18:29
    Μεταξύ μας παιδιά κι εγώ κόντεψα να μουντάρω τον Μαχαιρίτσα όταν στη συναυλία
    του Θάνου Μικρούτσικου στο Βύρωνα εκτέλεσε κάποια κομμάτια κατά κυριολεξία,
    όπως το Ερωτικό το οποίο σημάδεψε και πάτησε τη σκανδάλη από τα τρία μέτρα...

    Somebody shoot him...

    rockaholic
    11.09.2005, 20:05
    ola ta 4eytoRock sygkrothta einai gia 3ylo... kai oi Oasis dn pane pisw! kai kati maroon5