ελληνική μουσική
    625 online   ·  210.846 μέλη

    Το ΜusicΗeaven στο περιοδικό ΔΙΦΩΝΟ !

    fotiana
    21.09.2005, 17:35
    Το Δίφωνο (τεύχος Οκτωβρίου) έχει τετρασέλιδη αναφορά στο Musicheaven!
    Περιγράφει την κοινότητα μας, πως δημιουργήθηκε (από τον jorge!) και την χαρακτηρίζει σαν την μεγαλύτερη μουσική κοινότητα του ελληνικού internet!
    Δημοσιεύει τον ηλεκτρονικό διάλογό μας για την συναυλία του στο Κατράκειο!



    Σε αυτό το τεύχος έχει αφιέρωμα στην συναυλία, φωτογραφίες και δηλώσεις των καλλιτεχνών και ένα cd με 12 Live τραγούδια καλλιτεχνών που συμμετείχαν στην συναυλία (όχι αυτής της συναυλίας).

    ( παιδιά συγνώμη αν το έχετε αναφέρει ήδη, δε το είδα γιαυτό το έγραψα.
    )



    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : jorge στις 22-09-2005 10:10 ]
    AlienP
    21.09.2005, 17:39

    nefos
    21.09.2005, 18:10

    @ Ainte kai sto . . . . 3fwno! 4fwno! 5fwno, klp , klp.
    12plus
    21.09.2005, 19:49
    Το καλό είναι πως κ εγώ το έμαθα πρώτα παίρνοντας το περιοδικό, κ κάποια στιγμή βλέπω MusicHeaven λέω κάτσε, κάπου το ξέρω αυτό!! Μετά είδα κ τα nicks διάφορων γνωστών μελών κ τέλος τον ... 12plus!!!
    Παρεπιπτώντος,το cd θα μπορούσε να περιέχει πολύ ομορφότερα κομμάτια...
    fotiana
    21.09.2005, 20:03
    Quote:

    Το μέλος 12plus στις 21-09-2005 στις 19:49 έγραψε:
    Παρεπιπτώντος,το cd θα μπορούσε να περιέχει πολύ ομορφότερα κομμάτια...

    [/I]



    Συμφωνώ απόλυτα!
    Orfeus
    21.09.2005, 20:06
    Το τεύχος αυτό, θεωρείται πλέον.....συλλεκτικό!!!!


    ViPeR
    21.09.2005, 20:24
    ¶ντε να μας δούμε και στο βιβλίο Γκίνες
    SteliosG
    21.09.2005, 20:25
    Μ Π Ρ Α Β Ο ! ! !
    gate
    21.09.2005, 21:03
    Υπέροχο νέο!!!
    Σηκώνει συνάντηση με άφθονες ... Τι λες Orfeus ;

    Μ Π Ρ Α Β Ο σε όλους μας!
    Ευχαριστούμε για μια ακόμη φορά τον Jorge που μας έδωσε την ευκαιρία να δημιουργήσουμε αυτήν την κοινότητα, που, όπως όλα δείχνουν, έχει αρκετή πέραση... και
    Ευχαριστούμε πολύ και το περιοδικό ΔΙΦΩΝΟ, για το αφιέρωμα!!
    Τρέχω να το προμηθευτώ και να το φυλάξω για πάντα στο αρχείο κι αυτό πρέπει να κάνουμε όλοι μας, έτσι για να θυμόμαστε και αργότερα, όταν τα χρόνια περάσουν, ότι η αγνή και ανόθευτη αγάπη για τη μουσική, μακριά από σκοπιμότητες, δολιότητες και ανταγωνισμούς πάντα κινεί το ενδιαφέρον, πάντα αγαπιέται και πάντα επιβραβεύεται!!
    Ευχαριστούμε ΔΙΦΩΝΟ!
    Voltage
    21.09.2005, 21:38
    Quote:

    Το μέλος gate στις 21-09-2005 στις 21:03 έγραψε:
    [I]
    Υπέροχο νέο!!!
    Σηκώνει συνάντηση με άφθονες ... Τι λες Orfeus ;



    Ναι, ναι..! Να σας γνωρίσουμε, ορισμένους, κι εμείς οι "φρέσκοι" !
    Orfeus
    21.09.2005, 22:11
    Quote:

    Το μέλος gate στις 21-09-2005 στις 21:03 έγραψε:

    Υπέροχο νέο!!!
    Σηκώνει συνάντηση με άφθονες ... Τι λες Orfeus ;






    Μπορώ να πω ....όχι;
    Ναι θα πω!!!!


    mary
    21.09.2005, 22:25
    Oντως πολύ ωραιο νέο παιδιά!!!
    Μπράβο σε όλους μας!
    Οσο για τις κριμα για μας που δεν ειμαστε αθηνα και δεν μπορουμε να έρθουμε!!!
    nicolpet
    21.09.2005, 22:31
    Το έχω πάρει ήδη το περιοδικό! Έχει πραγματικά ένα τετρασέλιδο για το Music Heaven, όλο αντιγραφή όσων είπανε τα παιδιά για τη συναυλία του ΔΙΦΩΝΟΥ. Μιλάμε μεγάλο καρφί!!
    Πάντως, έχω να παρατηρήσω κάτι. Διάβαζα τα σχόλια των καλλιτεχνών σχετικά με τη συναυλία, μέσα στο περιοδικό και έπεσε το μάτι μου και στα λόγια αυτής της μικρής, της Αρετής Κετιμέ. Καλά, καταλαβαίνει αυτά που λέει, ήθελα να ΄ξερα!
    Τίτλος: "Τους θαύμαζα σχεδόν όλους" (ωραία, καταλάβαμε! Κάποιους δεν τους θαύμαζες) και αφού λέει πάλι, για χιλιοστή φορά για το πόσο μικρή ηλικία έχει (αυτό είναι αλήθεια βέβαια γιατί με τον τρόπο που συμπεριφέρεται και μιλά ούτε η τετράχρονη ανηψιά μου δεν το κάνει) τελειώνει: "Ήταν τιμή μου (εννοεί που συμμετείχε) και μακάρι να το πιστεύουν αυτό και όλοι όσοι συμμετείχαν"
    Έλεος βρε παιδιά, πια, φτάνει! Το έχετε όλα τα media καταστρέψει αυτό το παιδί. Είναι λόγια αυτά! Όλοι είχαν να πουν δυο καλά και όμορφα λόγια και η Αρετή βρήκε ευκαιρία να πετάξει μπιχτές! Έλεος!
    Έχουμε ακούσει κατά καιρούς απ' το στόμα της διάφορα περίεργα, όπως "δεν έχω φίλες, για να μη με ζηλεύουν", "έχω πολλούς δασκάλους, αλλά όσα τραγουδώ και παίζω, μόνη μου τα έμαθα" κ.ο.κ., την έχουμε δει να χαϊδεύεται όσο δεν παίρνει άλλο και να παίρνει αυτό γλυκανάλατο αγγελικό της υφάκι. Ήθελα να 'ξερα δεν καταλαβαίνουν ότι το έχουν καταστρέψει πια αυτό το παιδί. Έτσι ήταν όταν πρωτοβγήκε; Τότε ήταν ένα κανονικό, γλυκό και αγνό στη σκέψη παιδί. Δεν το βλέπουν ότι το έχουν κάνει να φέρεται σα "βεντέτα". Δεν είμαστε πια και τόσο ηλίθιοι οι τηλεθεατές, δε μας ξεγελούν οι υποκριτικές μετριοφροσύνες!
    Αυτή είναι η παράδοσή μας; Αν είναι αυτή, αν έτσι πάνε να καταντήσουν τους γνήσιους, αυθεντικούς και πραγματικά (και όχι ψεύτικα) σεμνούς καλλιτέχνες της, όπως είναι ο Παναγιώτης Λάλεζας απ' τους νεότερους (τον οποίον σημειωτέον είχε το θράσος αυτό το μικρό παιδί να τον υποτιμήσει) τότε είμαστε για κλάμματα!

    Για να επανέλθω πάντως στο θέμα: ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ MUSIC HEAVEN!! Όσο περισσότερο ψάχνω στα άρθρα και στις συζητήσεις, τόσο περισσότερο ανακαλύπτω τα διαμάντια που κρύβεις!


    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : nicolpet στις 21-09-2005 22:33 ]
    Astron
    21.09.2005, 23:15
    Πολύ όμορφα τα νέα! Και εις ανώτερα!!
    Kotsiraki
    22.09.2005, 00:15
    Yπέροχα τα νέα!! Μπράβο μας! Αύριο κι όλας θα τρέξω να πάρω το τεύχος! Όπως πολύ σωστά είπε και η gate, όλοι μας θα πρέπει να έχουμε το συλλεκτικό -πλεον- αυτό τεύχος!


    eneni
    22.09.2005, 00:24
    και ξαφνικά το Δίφωνο αυτού του μήνα θα πουλήσει καποιες χιλιάδες πάνω απ τα συνηθισμένα του!!
    πάμε να το πάρουμε όλοι! χιχι!
    12plus
    22.09.2005, 00:46
    Προς βλάβη του γενικού ενθουσιασμού περί του τεύχους, να σας ενημερώσω πως τα κομμάτια που περιέχονται στο cd δεν ηχογραφήθηκαν στην πρόσφατη συναυλία του Διφώνου αλλά είναι μία συλλογή από διάφορα άλλα αποσπάσματα συναυλιών... Εξ ου και το μια ''ονειρική'' συναυλία...
    Orfeus
    22.09.2005, 01:06
    No problem 12+


    tetraktis
    22.09.2005, 01:10
    Εύγε μουσικέ μας Παράδεισε.
    Εύγε στο Jorge και σε όλους εκείνους που κρατούν το επίπεδο ψηλά.
    Και εις ανώτερα.


    jorge
    22.09.2005, 01:12
    Είναι κάποιες μέρες που ξεκινούν σαν όλες τις άλλες, όμως δε θες να τελειώσουν ποτέ...

    Τέτοια μέρα ήταν η μέρα της συναυλίας στο Κατράκειο, τέτοια και η σημερινή.

    Ευχαριστούμε το Δίφωνο για τη μεγάλη τιμή, ένα περιοδικό που τολμά και ζει με τις δυσκολίες της εποχής. Και όχι μόνο ξεπερνάει αυτές τις δυσκολίες, αλλά δημιουργεί και προσδοκίες.

    Θέλουμε κι άλλα τέτοια Δίφωνο ! Και να ξέρεις πως εμείς θα είμαστε πάντα εδώ να υποστηρίζουμε τέτοιες πρωτοβουλίες. Γιατί περνάμε καλά