ελληνική μουσική
    748 online   ·  210.833 μέλη

    πιο ειναι το πιο κουφο ανεκδοτο που εχετε ακουσει;

    alterhoh
    24.10.2005, 02:52
    Σε μια αίθουσα του Λυκείου το μάθημα της ανατομίας (υποθέστε ότι υπάρχει...) μπαίνει ο Διευθυντής και βλέπει ένα μαθητή ολόγυμνο πάνω στην έδρα. Έξαλλος ο Δευθυντής ζητά εξηγήσεις από τον καθηγητή και αυτός δικιολογείται ότι το μάθημα αφορούσε το αντρικό ανθρώπινο σώμα. Ο Διευθυντής προειδοποίησε μή ξαναγίνει και αποχώρησε.
    Το σκηνικό επαναλήφθηκε και στο επόμενο μάθημα μόνο που όταν ο Διευθυντής μπήκε στο μάθημα αντίκρυσε ένα κορίτσι πάω στην έδρα ολόγυμνο. Ξανά έβαλε τις φωνές αλλά κόπασε κάπως όταν ο καθηγητής εξήγησε πως το μάθημα ήταν για το γυναικείο σώμα.
    Τη τρίτη φορά μπαίνει ο Διευθυντής στο μάθημα και βλέπει τους μαθητές να ερωτοτροπούν μεταξύ τους σε ζευγάρια. Μέσα στο πανικό του βλέπει και ένα αγόρι να αυτοικανοποιείται ξέχωρα απ' τους άλλους. Λέει στον καθηγητή πως κατάλαβε ότι το μάθημα ήταν για την σεξουαλική επαφή αλλά ζητά εξηγήσεις για το... μοναχικό αγόρι.
    Και ο καθηγητής: "Μου είπε (ο μαθητής) πως δεν έχει διαβάσει και εγώ του απάντησα "Γράψε ό, τι ξέρεις""....







    ageras
    24.10.2005, 13:04
    ήταν δύο φίδια (φιλαράκια) και πήγαιναν μια βολτίτσα,ώσπου μια στιγμή το ένα από τα δύο σταματάει και ρωτάει το άλλο:
    --ρε συ,να σε ρωτήσω κάτι;
    --τι έπαθες ρε;
    --Ξέρεις αν είμαστε δηλητηριώδες φίδια;
    --Δεν ξέρω,αλλά....γιατί ρωτάς;
    --να..τίποτα μωρε...δάγκασα την γλώσσα μου!!!!!!!!!!!
    lianameladaki
    13.11.2005, 21:51
    πως λεγεται ο μεθυσμενος αγιος βασιλης???????

    βασιλοπιτα....!
    antonLOrd
    13.11.2005, 22:00
    Είναι ένας κουφός και μια ξανθιά...

    Λέει ο ΚΟΥΦΟΣ - Πόσο κάνει 1+1..?

    μετά η ΞΑΝΘΙΑ - ..4...!

    και τέλος ο ΚΟΥΦΟΣ -Να τη φας και να 'ναι κρύα....

    pmichalis
    13.11.2005, 23:13
    Ο Γιώργος αγόρασε μια βέσπα και πήγαινε με αυτή στην Ομόνοια . Σε κάποιο σημείο της διαδρομής συναντά τον φίλο του τον Κωστα
    - Ρε συ Γιώργο καλορίζικη η βέσπα προς τα που πας λέει ο Κώστας
    - Ομόνοια εσύ απαντά ο Γιώργος
    - και εγώ λέει ο Κώστας και ανεβαίνει στήν βέσπα
    Στην διαδρομή ρωτά ο Γιώργος
    - Ρε μπας και κρυώνεις εκεί πίσω???
    - Ναι λέει ο κώστας
    Σταματάει λοιπόν ο Γιώργος και του λέει του Κώστα να βάλει το σακάκι του ανάποδα(τα κουμπιά στην πλάτη) για να μην κρυώνει και ξαναξεκινάνε
    -Κρυώνεις τώρα ρωτάει ο Γιώργος
    -.........
    -Ρε κρυώνεις?????
    Καμμία απάντηση. Κοιτάει πίσω και δεν βλέπει τον Κώστα. Αμάνννννν έπεσε μόνολογεί και κάνει μέταβολή και βλέπει σε κάποιο σημείο τον Κώστα ξάπλα στην μέση του δρόμου και πολύ κόσμο γύρω του.
    - Ρε παιδιά άκρη ρε παιδιά .... ο φίλος μου φωνάζει έντρομος
    -Φίλος σου είναι ???? λέει ένας απο το πλήθος
    -Ναι γιατί????
    - Κοίτα φίλε αυτός ήταν απο πίσω σε μια βέσπα και έπεσε . Ετρεξα κοντά του και ήταν μιά χαρά μίλαγε... όλα καλά. Μετά που του γύρισα το κεφάλι στα ίσα δεν ξαναμίλησε ......




    Red-Rose
    14.11.2005, 04:58
    ηταν τοσο κουφο...
























    που δεν το ακουσα!!!!!


    Konnie
    16.11.2005, 17:10
    Θα σας κουράσω με το παρακάτω αλλα.......έτσι ειναι τα κουφά ανέκδοτα!

    Λοιπόν ήταν ένας τύπος απο επαρχεία,που αρχισε σε καποια φάση να βλέπει στο όνειρο του οχταρια.Παντου οχτάρια! Οχτω,οχτω και δως του οχτω.Αφου ειδε το ιδιο ονειρο για 8 μέρες, ειπε:
    -Ε,δεν μπορεί!Το όνειρο είναι σημαδιακό!Θα παω στην Αθήνα να παιξω 8αρια στον ιπποδρομο!
    Παει λοιπον στο σιδηροδρομικο σταθμο να κλεισει εισητηριο. Αλλα ολα τα δρομολογια ηταν φουλ!Παρακαλαει την υπαλληλο να ψαξει να του βρει θεση,κι εκεινη του λεει:
    -Ειστε τυχερος!Μολις αδειασε η θέση 8,στο όγδοο βαγονι,στο δρομολογιο των 8 και 8 το πρωι,μεθαύριο στις 8/8!
    Ο τυπος τα ειχε χασει με τις συμπτωσεις!Πηρε πραγματι το τραινο, κι εφτασε στην Αθηνα μετα απο 8 ωρες. Παει στο ξενοδοχειο (8 χιλιομετρα μακριά απο τον σταθμό), και ζηταει το κλειδι απο τη ρεσεψιονίστ. Εκεινη του δίνει το κλειδι με το νούμερο 8! Κοιμαται και βλέπει το βράδυ το ιδιο όνειρο με τα οχταρια να πετανε δεξια κι αριστερα Ξυπναει την άλλη μερα στις 8, βγαινει στο δρόμο,και σηκωνει το χερι του να παρει ενα ταξί. Σταματαει ενα μετα απο 8 δευτερόλεπτα. Κοιταει ο τυπος την πινακιδα, και τι αριθμο βλεπει: 8888!!!!
    -Πωπω,απιστευτο!λεει ο τυπος. Φιλε πηγαινέ με έτσι όπως είσαι στον ιππόδρομο!!!
    8 λεπτα αργότερα, ηταν εκει. Μια και δυο, πηγαινει και πονταρει 88.888.888 στο αλογο με τον αριθμο 8.
    Καθεται στην κερκίδα.....περιμενει...ο αγωνας ξεκιναει.......
    Και τι βγαινει το αλογο του?ΟΓΔΟΟ!!!!!

    djthc
    30.11.2005, 06:20
    Αγαπημένε μου γιε Γιωρίκα,
    Σου γράφω λίγες γραμμές, για να δεις ότι ζω. Συγχώρεσε με που δακτυλογραφώ την επιστολή, αλλά, όπως ξέρεις, δεν ξέρω ούτε να διαβάζω ούτε να γράφω. Επίσης δακτυλογραφώ αργά, γιατί κι εσύ διαβάζεις αργά. Δεν θα βρεις το σπίτι, όταν επιστρέψεις, γιατί μετακομίσαμε. Δεν ξέρω να σου πω την νέα μας διεύθυνση, γιατί οι προηγούμενοι ένοικοι πήραν μαζί τους το οδόσημο και τον αριθμό, ώστε να μην αλλάξουν τη διεύθυνσή τους. Ο πατέρας σου έχει μια νέα μοναχική δουλειά και από κάτω του βρίσκονται 500 άτομα. Κόβει το γκαζόν στο νεκροταφείο. Την προηγούμενη βδομάδα έβρεξε μόνο 2 φορές. Την πρώτη έβρεχε για 3 μέρες και την δεύτερη έβρεχε για 4 μέρες. Θυμάσαι τον φίλο σου τον Κωστίκα; Ε, πάει πέθανε. Πέθανε ο πατέρας του και ζήτησε να θαφτεί στην θάλασσα. Ο Κωστίκας πνίγηκε ενώ έσκαβε τον τάφο του. Στο ψυγείο έβαλα ένα άδειο κουτί γάλα για να πίνεις τον καφέ σου μέτριο χωρίς γάλα, όπως σου αρέσει.

    Η αγαπημένη σου μητέρα
    ΥΓ: Θα σου έστελνα και μερικά χρήματα, αλλά ήδη έκλεισα τον φάκελο.


    doritsa78
    30.11.2005, 11:12
    Quote:

    Το μέλος ageras στις 24-10-2005 στις 13:04 έγραψε:

    ήταν δύο φίδια (φιλαράκια) και πήγαιναν μια βολτίτσα,ώσπου μια στιγμή το ένα από τα δύο σταματάει και ρωτάει το άλλο:
    --ρε συ,να σε ρωτήσω κάτι;
    --τι έπαθες ρε;
    --Ξέρεις αν είμαστε δηλητηριώδες φίδια;
    --Δεν ξέρω,αλλά....γιατί ρωτάς;
    --να..τίποτα μωρε...δάγκασα την γλώσσα μου!!!!!!!!!!!



    Μανωλη........ πολυ καλο!
    ariel4217
    02.12.2005, 13:57
    Quote:

    Το μέλος pclos στις 21-10-2005 στις 11:40 έγραψε:

    αειτουματς, ετσι ακουγεται αλλα μπορει να σημαινει.

    αετοματης, α οι ντοματες, αει το ματς!

    επισης ακουγεται αλτρουιτι αλλα τι μπορει να σημαινει?




    Επισης μπορει να σημαινει και I , too much!!!!!!!!!!!!!!!
    ariel4217
    02.12.2005, 14:04
    Ενας ασπρος σκυλος μπαινει στη Μαυρη Θαλασσα.Πως θα βγει???















    ΒΡΕΓΜΕΝΟΣ!!!!!!!!!!!!!!!!
    Bruce_Dicki13
    03.12.2005, 19:37
    Χωρις να θελω να προσβαλλω την λαρισα το πιο κουφο ανεκδοτο το ακουσα απο λαρισαιο....
    οχι ακουστε να μου πειτε....
    " ημουν εγω κι εσυ...και τι είπαμε????"
    " που μου΄σαι????"
    Το ακουσα περσυ και ακομα προσπαθω να καταλαβω το νοημα!!!!
    pmichalis
    04.12.2005, 23:11
    Πάει μια γυναίκα να γεννήσει. Καθώς είναι ξαπλωμένη στο κρεβάτι, της λένε συνεχώς οι γιατροί:
    - Σπρώξε, σπρώξε... Εκείνη σπρώχνει δυνατά, πετάγεται το μωρό και σκάει στον τοίχο με δύναμη και πεθαίνει. Την άλλη μέρα πάει μια άλλη γυναίκα να γεννήσει και παθαίνουν οι γιατροί τα ίδια με την προηγούμενη γυναίκα. Μια, δυο, τρεις...συνεχώς πέθαιναν τα μωρά.
    - Δεν πάει άλλο...λέει ένας γιατρός, κάτι πρέπει να κάνουμε.
    - Το βρήκα...λέει ένας άλλος γιατρός. Θα καλέσουμε τον Νικοπολίτη (τερματοφύλακας της Εθνικής), θα τον βάλουμε στον τοίχο και θα πιάνει τα μωρά...Την επόμενη μέρα πάει μια γυναίκα να γεννήσει. Ο Νικοπολίτης έτοιμος στον τοίχο περιμένει.
    - Σπρώξε, σπρώξε...της φωνάζουν οι γιατροί. Εκείνη σπρώχνει δυνατά, πετάγεται το μωρό και με μια εκπληκτική "βουτιά" ο Νικοπολίτης πιάνει το μωρό, σηκώνεται και λέει:
    - Όλοι μέσα...............
    και κάνει βολέ!


    picachu8
    05.12.2005, 01:39
    Πως κανεις μια γατα κεμπαπ;;;

    Την πιάνεις απο την ουρα και αρχιζεις....

    και μπαπ....και μπαπ...και μπαπ...και μπαπ.....
    jorge
    05.12.2005, 01:59
    Quote:

    Το μέλος pmichalis στις 04-12-2005 στις 23:11 έγραψε:

    ...και με μια εκπληκτική "βουτιά" ο Νικοπολίτης ...





    Νικοπολίδης αδερφέ!

    kalouka
    05.12.2005, 10:50
    Ειναι ο Χριστος και ο Διαβολος και θελουν να βαλουν ενα στοιχημα να δουν
    >ποιος ειναι καλυτερος.
    >Αποφασισαν να δουν ποιος θα πληκτρολογησει πιο γρηγορα ενα κειμενο 1000
    >σελιδες και θα το σωσει.
    >Σε περιπτωση που δεν το τελειωσουν κερδιζει αυτος που εσωσε το περισσοτερο.
    >Ξεκινανε, ο διαβολος ξεσκιζεται να γραφει, 1σελ/sec ο Χριστος με το πασο
    >του,φραπεδακι κλπ...
    >Φτανει ο διαολος 950 σελ. ο Χριστος εχει γραψει 5 γραμμες.
    >Ο Διαολος δεν εχει σωσει τιποτα, ο Χριστος παει και κανει save τις 5
    >γραμμες.
    >Με το που φτανει ο Διαολος στις 999 σελ κανει ο Χριστος θαυμα και κοβεται
    >το
    >ρευμα.
    >Ξεκινανε ξανα τα pc βλεπουν οτι ο Χριστος εχει σωσει 5 γραμμες ενω ο
    >διαβολος τιποτα.
    >Νικητης ο Χριστος
    >
    >Ποιο ειναι το ηθικο διδαγμα???
    >
    >
    >JESUS SAVES!!!

    Tsipiriki
    11.12.2005, 01:18
    Ποίος μπορεί να μεταφράσει....;
    μετσμετσπλατσ.....!














    σημαίνει












    μες τη μέση της πλάτης!!
    Και αλλό ένα κορυφαίο...:τσετσαντσαλς;
    δηλαδη...τους έντυσαν τους άλλους;









    nefeli
    11.12.2005, 19:53
    ένας ανθρωπος καθότανε σε μια γωνιά..........έφυγε η γωνιά και ο ανθρωπός έμεινε μόνος του.........
    joepass
    12.12.2005, 02:12
    Ανοιξε καποιος μια επιχειρηση και ειχε οργανωσει τα εγκαινια το Σαββατο βραδυ.
    Ενας απο τους πολυ καλους φιλους του εστειλε μια καταπληκτικη ανθοδεσμη.
    Οταν ανοιξε την καρτα που την συνοδευε,διαβασε με εκπληξη την ευχη
    [Αναπαυσου εν ειρηνη]
    Σε εξαλη κατασταση ιδιοκτητης που ηταν προλιπτικος πηρε τηλεφωνο το ανθοπωλειο να παραπονεθει.
    Χιλια συγγνωμη κυριε για το λαθος ,για παριγορια ομως σκεφτειτε οτι σημερα καπου γινετε μια κηδεια και πηγε μια ανθοδεσμη με την καρτα να γραφει
    [Συγχαρητηρια παντα τετοια].........

    WildCat
    12.12.2005, 13:21
    Ένας τύπος οδηγούσε τη μηχανή του βράδυ και το ευχαριστιόταν τρέχοντας πάνω από το όριο ταχύτητας. Ξαφνικά βλέπει τα φώτα του περιπολικού να ανάβουν πίσω του αλλά σκέφτεται ότι μπορεί να του ξεφύγει. Ανεβάζει ταχύτητα, 150 ο αστυνομικός πίσω του 160,180,200 τίποτα δεν μπορεί να του ξεφύγει και σταματάει στην άκρη.
    Αστυνομικός: "Είχα μια δύσκολη μέρα και τώρα εσύ που δεν σταμάταγες... Θα μπορούσα να σε πάω μέσα αλλά μια και είμαι κουρασμένος θα σε αφήσω αν βρεις μια δικαιολογία που δεν την έχω ξανακούσει"
    Μοτοσικλετιστής: "Ξέρετε προχθές η γυναίκα μου το έσκασε με έναν αστυνομικό"
    Αστυνομικός: "Λοιπόν;"
    Μοτοσικλετιστής: "Νόμιζα ότι ήσασταν ο ίδιος και με κυνηγούσε να την επιστρέψει"
    Αστυνομικός: "Καληνύχτα σας"