ελληνική μουσική
    768 online   ·  210.849 μέλη

    πιο ειναι το πιο κουφο ανεκδοτο που εχετε ακουσει;

    Senious
    26.01.2006, 20:30
    Ηταν ενας σε ενα μπαρ. Μπηκε ενας ποντιος και....
    ε εγιναν 2!!
    pastella
    26.01.2006, 20:37
    Παρτε κι ενα επικαιρο:

    Ηταν μια κοτα, σηκωσε το ενα ποδι, σηκωσε και το αλλο, αλλά δεν έπεσε! Γιατί???
    .
    .
    .
    .
    .
    .
    .
    Καθόταν σε σκαμπό...
    Senious
    26.01.2006, 20:43
    Καθοταν μια ξανθια σε μια βομβα.... Ερχεται μια φιλη της και τη ρωταει :

    - Γεια σου Αννα! Να κατσω και γω στη βομβα?
    - Sorry ρε συ αλλα ειναι ατομικη!!
    Dj_kerveros
    28.01.2006, 19:30
    Ήταν σε ένα αυτοκίνητο ένας μηχανολόγος, ένας ηλεκτρολόγος μηχανικός και ένας μηχανικός Η/Υ (ceid-ας)! Ξαφνικά το αυτοκίνητο χαλάει. Λέει ο μηχανολόγος: 'Παιδιά το πρόβλημα είναι καθαρά μηχανολογικό, ειδικότητα μου!'
    Πάει να το φτιάξει, τίποτα όμως, το αμάξι συνέχιζε να μην παίρνει μπροστά.
    Λέει τότε ο ηλεκτρολόγος: 'Δεν το συζητώ, το πρόβλημα είναι ηλεκτρολογικό, θα το φτιάξω εγώ!'
    Πάει λοιπόν να το φτιάξει, τίποτα όμως και αυτός!

    Λέει τελικά ο μηχανικός Η/Υ!:
    'Ρε παιδιά, μήπως να βγαίναμε και να ξαναμπαίναμε!!!'

    katerina
    29.01.2006, 03:16
    Quote:

    Το μέλος Hastaroth στις 15-10-2005 στις 23:48 έγραψε:

    Ιδού κι'ένα κουφό που διάβασα κάπου και ουδέποτε μέχρι τώρα έχω καταλάβει τί εννοεί:

    "Δυό υποβρύχια αναδύονται ταυτόχρονα και οι κυβερνήτες τους βγαίνουν στους πυργίσκους.
    -Εεεεεε φωνάζει ο ένας,πόσα;
    -Πέντε,απαντάει ο άλλος
    -Πέντε τί;ρωτάει ο πρώτος
    -Πόσα τί;ρωτάει ο δεύτερος"

    Οποιος κατάλαβε κάτι,άς μού ειπή κι'εμένα....





    Βασικά δεν το ξέρεις καλά. Αυτό είναι το σλόγκαν μας στη σχολή! Έτσι ξεκινάει:

    Είναι δυο υποβρύχια και πηγαίνουν στη μέση της ερήμου. Και κάποια στιγμή συγκρούονται. Βγαίνουν οι κυβερνήτες από μέσα κλπ κλπ.
    Το συγκεκριμένο ανεκδοτάκι κινείται στα πλαίσια του απόλυτου σουρεαλισμού όπως και το επόμενο

    Είναι δυο τανκς και παίζουν τάβλι πάνω σε ένα δέντρο και λέει το ένα:
    Μην κλέβεις ρε! απαντάει
    Το άλλο: δεν κλέβω καθαρά παίζω!
    Εκείνη τη στιγμή περνάει από κάτω και ένα τρίτο και του φωνάζουν οι άλλοι δύο να ανέβει για να πει τη γνώμη του. Και αυτό απαντάει νευριασμένο:
    Δε με παρατάτε. πάω για ξύρισμα!!!


    Είμαι από αυτούς, που οι γονείς σου τότε, σου λεγαν να μην τους κάνεις παρέα.


    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : katerina στις 29-01-2006 23:10 ]
    12plus
    29.01.2006, 11:07
    Βοηθήστε με ρε παιδιά, τι εννοεί ο ποιητής?



    επισυναπτόμενα: e;.jpg 
    nightwalker
    03.02.2006, 16:19
    I don't have any idea!!!
    zw
    09.02.2006, 19:24
    Ακουστε!Παει ο Μπετοβεν και ο Μοτσαρτ σε ενα πειρατικο πλοιο.Ερχεται ενας πειρατης και τους λεει αν θελεται να περασετε,πρεπει να απαντησετε σε μια ερωτηση αλλιως θα σας κοψω τα κεφαλια!Ρωταει τον Μπετοβεν και δεν ηξερε.Ρωταει και τον Μοτσαρτ και ουτε αυτος δεν ηξερε οποτε τους εκοψε τα κεφαλια!!!
    Συμπερασμα......................................................


    Η ΠΕΙΡΑΤΙΑ ΣΚΟΤΩΝΕΙ ΤΗΝ ΜΟΥΣΙΚΗ
    lefty23
    09.02.2006, 21:53
    Γιατι ο Καισαρας φορουσε σανδαλια;;;

    ..........................................γιατι ηταν Ιουλιος!!!
    Kateriniw
    04.03.2006, 20:57
    Ένα ηλικιωμένο ζευγάρι απολαμβάνει τον καφέ του στην αυλή αναπολώντας...
    Κάποια στιγμή λέει ο άντρας στη γυναίκα:
    -Βρε αγάπη μου, όλα καλά, ήσουν πάντια άξια σύντροφος. Καλή, γλυκειά, χρυσοχέρα... Ένα παράπονο έχω μόνο από εσένα. Τόσα χρόνια παντρεμένοι, ένα γιο δε μου έκανες...
    Και γυρίζει η γυναικα και του κάνει:
    - Yo!



    creativeburst
    04.03.2006, 21:15
    Ήταν 2 πατεράδες και κάναν διαγωνισμό ποιος έχει τον πιο χαζό γιό. Λέει ο πρώτος στον γιό του.
    -Παιδί μου πάρε ένα ευρώ και πήγαινε να αγοράσεις ένα πιάνο
    -Καλά λέει το παιδί.

    Πάει ο άλλος ο πατέρας και λέει στο δικό τοϋ.
    -Πήγαινε παιδί μου στο καφενείο να δείς αν είμαι εκεί.
    -Εντάξει πατέρα.

    Συναντιούνται οι δυο γιοί στον δρόμο και λέει ο πρώτος.
    -Ρε συ ο πατέρας μου είναι πολύ χαζός.Με έστειλε να αγοράσω ένα πιάνο με ένα ευρώ. Και απαντάει ο άλλος
    -Εμένα είναι πιο χαζός.Με έστειλε στο καφενείο να δώ αν είναι εκεί.Δεν έκανε να πάρει ένα τηλέφωνο να μάθει μόνος του.
    uNick
    05.03.2006, 00:49
    Κάποιοι Καουμπόηδες είναι στο μπαρ και συζητάνε για γυναίκες, σεξ και αγαπημένες στάσεις...

    Ο πρώτος λέει:

    - Εμένα η αγαπημένη μου στάση είναι το Ροντέο, έτσι είναι που τη βρίσκω πραγματικά!

    Όλοι οι άλλοι τον ρωτάνε γεμάτοι περιέργεια:

    - Για πες μας, για πες μας!

    - Λοιπόν να σας εξηγήσω τους λέει αυτός, είναι απλό:
    Καβαλάς την γυναίκα σου κανονικά.
    Αρχίζεις τα διάφορα όπως συνήθως.
    Δεν βιάζεσαι, της κάνεις ό,τι της αρέσει.
    Όταν δεις ότι έχει ανάψει και την έχει βρει, κρατιέσαι γερά.
    Σκύβεις και τις ψιθυρίζεις στο αυτί: "Και η αδερφή σου λατρεύει αυτήν την στάση!!"
    E... μετά προσπαθείς να κρατηθείς πάνω της για οχτώ δευτερόλεπτα!!!

    mauro_provato
    05.03.2006, 01:45
    Πάει ένας και λέει σε εναν άλλο:

    Ρε φίλε μήπως έχεις δύο σκατά να μου χαλάσεις μια κουράδα??

    uNick
    11.03.2006, 23:54
    Τί είναι πράσινο, κόκκινο, μπλε, κίτρινο, μαύρο, τυρκουάζ, λευκό, βεραμάν, ροζ, θαλασσί, πορτοκαλί και λαχανί... και τρώει χορτάρι...?
    >
    >
    >
    >
    >
    >
    >
    >
    >
    >
    >
    >
    >
    >
    >
    >
    >
    >
    >
    >
    >
    >
    >
    >
    >
    Το παρδαλό κατσίκι ! ! !
    poison_girl
    09.06.2006, 02:37
    Πως λεγεται το μελλον ενος δυτη?






    watermellon!!!!
    αχαχαχαχα (λεμε τωρα)
    Partygirl
    12.06.2006, 21:07
    Το πιο κουφό μας το είχε πει η καθηγήτριά μας στ'αγγλικα (πολύ γέλιο αυτή η γυναίκα όπως θα διαπιστώσετε )
    Δυο φίλοι πηγαίνουν σ'ένα μπαρ Παρασκευή βράδυ.Ο ένας,normal τυπάς, παραγγέλνει ουίσκι,ο άλλος,συντηρούκλα σκέτη,παραγγέλνει ένα γάλα.
    Πάνε το Σάββατο το βράδυ πάλι και παραγγέλνει ο νορμάλ ουίσκι ενώ ο άλλος τοστ.
    Συμπερασμα;Πήρε τοστ το σαββατόβραδο (πυρετός στο σαββατόβραδο)


    ΕΛΕΟΖ ΜΟΥ ΡΘΕ ΝΑ ΤΗΝ ΠΛΑΚΩΣΩ ΜΟΛΙΣ ΤΕΛΕΙΩΣΕ γιατί βιαζόμουν να φύγω κιόλας
    JaNick
    10.07.2006, 14:04
    Παιδιά θα πώ εγώ ένα αν και το τοπικ είναι παλιό....
    Η τελευταία ατάκα έχει γίνει το σλόγκαν τις παρέας...

    Είναι ενα παιδάκι 10 χρονών και πάει στο τσίρκο...Κάθεται λοιπόν στη πρώτη σειρά και περιμένει το θέαμα... Βγαίνει ο παρουσιαστής και λέει... Σήμερα έχουμε Ελέγαντες, Λιοντάρια, Ακροβάτες, Κλόουν, και η ατραξιόν της βραδιάς ο βλάκας στη πρώτη σειρά.... Το παιδάκι τα παίζει αρχίζει να κλάει και φεύγει απο το τσίρκο...
    Στα 15 του το ίδιο τσίρκο ξαναερχεται στην πόλη...Ξαναπάει το παιδί και κάθεται στη δεύτερη σειρά.... Βγαίνει και πάλι ο παρουσιαστής και λέει: Σήμερα έχουμε Ελέγαντες, Λιοντάρια, Ακροβάτες, Κλόουν, και η ατραξιόν της βραδιάς ο βλάκας στη δεύτερη σειρά.... Τα παίρνει το παιδί και λέει: Αι στο διάολο και φεύγει απο το τσίρκο....
    Το παιδί γίνεται 20 χρονών και το ίδιο τσίρκο έρχεται στην πόλη.... Όποτε το παλικάρι πρέπει να πάει... Πάει αλλα δεν κάθεται και κρίβεται πίσω απο μια κερκίδα...Ξαναβγαίνει ο παρουσιαστής και λέει: Σήμερα έχουμε Ελέγαντες, Λιοντάρια, Ακροβάτες, Κλόουν, και η ατραξιόν της βραδιάς ο βλάκας που κρίβεται.... Ο φίλος μας λοιπόν τα παίζει τελείως και σηκώνεται να φύγει... Συναντάει έξω ενα τύπο που του λέει: Πώς ανέχεσαι να σου τη λέει αυτός...??? Θα πάς να διαβάσεις θα γίνεις μεγάλος επιστήμονας και οταν θα σου την πεί ο τύπος, θα σηκωθείς και θα του την πείς εσύ....
    Όσπου μια μέρα οταν ο φίλος μας έχει γίνει 40 χρονών το τσίρκο ξαναέρχεται... Εν τω μεταξύ αυτος έχει γίνει ένας πάμπλουτος επιστήμονας... Πάει με τη γυναίκα του και τα παιδία του και κάθονται στα V.I.P... Βγαίνει ο παρουσιατής, που πιά έχει γεράσει, και λέει: Σήμερα έχουμε Ελέγαντες, Λιοντάρια, Ακροβάτες, Κλόουν, και η ατραξιόν της βραδιάς ο βλάκας στα V.I.P...
    Οπότε σηκώνεται ο δικός μας και λέει στον τύπο: Ε, άντε, ξεκόλα.....





    nightwalker
    10.07.2006, 14:44
    "Ηταν δυο και πηγε δυο και τεταρτο"!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    Feggarenia261
    11.07.2006, 21:05
    Το πιο κουφό ανέκδοτο!!!΄??? Δεν ακούγεται, είναι κουφο!!! ΖνΤοΥπ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! <---------Ανεκδοτάκι του αδερφού μου! χιχιχ
    Feggarenia261
    11.07.2006, 21:09
    Το μέλος uNick στις 11-03-2006 στις 23:54 έγραψε...
    Παράθεση:

    Τί είναι πράσινο, κόκκινο, μπλε, κίτρινο, μαύρο, τυρκουάζ, λευκό, βεραμάν, ροζ, θαλασσί, πορτοκαλί και λαχανί... και τρώει χορτάρι...?
    >
    >
    >
    >
    >
    >
    >
    >
    >
    >
    >
    >
    >
    >
    >
    >
    >
    >
    >
    >
    >
    >
    >
    >
    >
    Το παρδαλό κατσίκι ! ! !



    Κουφο, ξεκουφό μ'έκανε και ξεσκίστηκα στο γέλιο!!!!!!!!!!!!!!!!!!