ελληνική μουσική
    682 online   ·  210.832 μέλη

    Συνάντηση μελών στην Αγγλία... How about it???

    angela_77
    19.10.2005, 01:38
    Ειπαμε με τον φιλτατο Κυριο Κατσαου να οργανωναμε μια συναντησουλα στην Αγγλια ενα "to know us better" βρε αδερφε...

    μιας και οι περισσοτεροι είμαστε κάπως ποιο βόρεια
    και όχι στα λονδίνα τι θα λέγατε να γίνει κάπου στα MIDLANDS (birmingham) που
    είναι ποιο κοντά για όλους? και έχει συχνότατη συγκοινωνία με τα τρένα.

    Περιμενω σχολια και προτασεις...



    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : angela_77 στις 19-10-2005 01:43 ]


    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : angela_77 στις 19-10-2005 01:44 ]


    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : jorge στις 19-10-2005 01:45 ]


    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : angela_77 στις 19-10-2005 01:46 ]
    Sofia
    19.10.2005, 02:52
    Ναι, καιρός ειναι να οργανωνόμαστε και εμεις οι ξενητεμένοι!

    2η λοιπόν συνάντηση ΜΗ στην Αγγλία!

    Συμφωνώ κι εγώ για το Birmingham ως τόπο συνάντησης. Εμένα προσωπικά με βολεύει καλύτερα απ' ότι το Λονδίνο. Και γενικά πιστεύω πως έχει πολύ καλές συγκοινωνίες και είναι κεντρικά. Και μιας και Λονδίνο δεν είναι και τόσα πολλά μέλη... (την προηγούμενη φορά δεν παρεβρέθηκε κάνενα μέλος απο Λονδίνο στη συνάντηση)

    Ας αρχίσουμε όμως να δηλώνουμε ονόματα και που μένουμε για να δούμε τι λέει και η πλειοψηφεία.

    Στην περίπτωση που καταλήξουμε τελικά στο Birmingham, angela θα πρέπει να προτίνεις εσύ κάποιο μέρος για συνάντηση (ή οποιο άλλο μέλος γνωρίζει)

    Και προτάσεις για ημερομηνία. Εγώ θα πρότεινα Σαββατο 29/10 ή 5/11. Ή μήπως προτιμάτε Κυριακή?

    Αρχίζω λίστα λοιπόν..

    angela_77 (Birmingham)
    katsaou (Leicester)
    Sofia (Nottingham)

    Αντε να βλέπω συμμετοχές!!

    UK FlagUK FlagUK Flag
    steinway
    19.10.2005, 03:02
    Δέχεστε μέλος δύο μηνών?
    Σοφούλα επειδή εγώ είμαι λίγο άσχετη με τις αποστάσεις, απο Λιβερπουλ βολεύει?
    Προτιμώ 5/11 γιατί έχω να παραδώσω μια εργασία στις 31 και υποτίθεται θα διαβάζω...

    Περιμένω να με κατατοπήσετε κι εμένα τη μικρή!!
    Sofia
    19.10.2005, 03:41
    Quote:

    Το μέλος steinway στις 19-10-2005 στις 03:02 έγραψε:

    Δέχεστε μέλος δύο μηνών?
    Σοφούλα επειδή εγώ είμαι λίγο άσχετη με τις αποστάσεις, απο Λιβερπουλ βολεύει?
    Προτιμώ 5/11 γιατί έχω να παραδώσω μια εργασία στις 31 και υποτίθεται θα διαβάζω...

    Περιμένω να με κατατοπήσετε κι εμένα τη μικρή!!





    Kαι μέλη 2 ωρών δεχόμαστε!

    Και σαφώς και σε βολεύει περισσότερο το Birmingham απ' ότι τι Λονδίνο...Είναι η μισή διαδρομή περίπου!!


    katsaou
    19.10.2005, 16:21
    μόνο 4 είμαστε στην αγγλία τελικά??????

    Sofia
    22.10.2005, 03:26
    Τι έγινε??? Οι υπόλοιποι που ειναι??

    Big Ben
    DeLaSane
    22.10.2005, 04:18
    Sofia, egw vriskomai Londino, k logw ypoxrewsewn poly dyskolo na katevw Birmingham. Ektos autou, elpizw pws 8a vriskomai ellada tote.

    Elpizw na mazeutoun ki alloi k na perasete kala.


    janthina
    23.10.2005, 00:40
    Ουααααααααα.....
    Θέλω κι εγώ Birmingham.Ήμουν εκεί κάποιο διάστημα ως φοιτήτρια...τώρα είμαι στα πάτρια.. που να πάτε...δε θυμάμαι , ωραία είναι στο ποτάμι που έχει κάτι καφέ ή στη broad street κοντά στο βικτόρια σκουεαρ εκεί που είναι και η όπερα αν θυμάμαι καλά και το ακουάριουμ. Να μου το φιλήσετε το birmingham σας παρακαλώ
    Sofia
    23.10.2005, 22:19
    Quote:

    Το μέλος janthina στις 23-10-2005 στις 00:40 έγραψε:

    Ουααααααααα.....
    Θέλω κι εγώ Birmingham.Ήμουν εκεί κάποιο διάστημα ως φοιτήτρια...τώρα είμαι στα πάτρια.. που να πάτε...δε θυμάμαι , ωραία είναι στο ποτάμι που έχει κάτι καφέ ή στη broad street κοντά στο βικτόρια σκουεαρ εκεί που είναι και η όπερα αν θυμάμαι καλά και το ακουάριουμ. Να μου το φιλήσετε το birmingham σας παρακαλώ





    Ευχαριστούμε για τις προτάσεις!!

    Λοιπόν...Ας πούμε για Birmingham το Σαββατο 5 Νοεμβρίου και αν προκυψει κατι άλλο το αλάζουμε.

    Επειδή ισως κάποια μέλη που είναι Αγγλία δεν έχουν πάρει είδηση ακόμη οτι ετοιμάζεται συνάντηση, αναλαμβάνω να στείλω ΠΜ να ενημερώσω.

    Ελπίζω να μαζευτούμε άρκετοί. Αλλα και 4 να μείνουμε, κανένα πρόβλημα! Πάλι καλά θα περάσουμε!
    angela_77
    23.10.2005, 22:23
    οκ σοφακι καλη ιδεα να πμ ολους τους ξενιτεμενους. 5 νοεμβριου ειναι πολυ καλη μερα.
    Raindance
    23.10.2005, 23:40
    5 Noembriou einai poli kali hmeromhnia...to birmingham twra de me voleuei tote mias kai tha vriskomai manchester, exodas taxidepsei apo Londino. Mipws h deuterh epilogh topothesias einai Manchester?
    Padws an parameinei sto birmingham na perasete kala!
    vamos
    25.10.2005, 21:46
    καλη ιδεα!

    τι λέτε για Μαντσεστερ αντι Μπερμινγχαμ?

    ειναι γνώστο οτι τα τρενα το ΣΚ στην Αγγλια πανε κατα διαβόλου... ειδικά τώρα τελευταία με τους καιρούς που έχουμε μπλέξει


    katsaou
    27.10.2005, 01:50
    Η σκέψη να γίνει η συνάντηση στο birmingham ήταν γιατί είναι ουσιαστικά στο κέντρο.
    με λίγα λόγια να μοιράσουμε όλοι τις αποστάσεις.

    τώρα για το manchester το βλέπω λίγο δύσκολο ακόμα και για εμάς που είμαστε στα midlands μιας και η διαδρομή είναι πάνω από 2 ώρες με το τρένο.

    αυτά....
    angela_77
    27.10.2005, 01:57
    θα συμφωνησω και εγω με τον κατσαου. το birmigham βολευει ως τοπος συναντησης μιας και ειναι στο κεντρο της αγγλιας και οι αποστασεις ειναι μοιρασμενες δικαια. εκτος απο αυτο ειναι και η δευτερη μεγαλυτερη πολη της αγγλιας και σιγουρα εχει περισσοτερες επιλογες. οπως και να εχει ελπιζω να τα καταφερετε να ερθετε.
    vamos
    27.10.2005, 10:22
    σωστά παιδιά... έχετε δίκιο ...

    θα προσπαθήσω να έρθω παντως !

    Sofia
    27.10.2005, 14:02
    Συμφωνώ κι εγώ με τον katsaou και την angela. Το Birmingham πιστεύω πως προσφέρεται καλύτερα για συνάντηση. Είναι πιο κεντρικά και ευκολα προσβάσιμο απ'ολες τις πλευρες. Οσο για τα τρένα, ολοι λιγο πολυ vamos θα χρειαστεί να ταξιδέψουμε Ελπίζω πάντως να τα καταφέρεις και να σε έχουμε στην παρεά μας!

    Επισης, η Αντζελα μου έδωσε την ιδεά του 'all day thing'...
    Μιας και θα τον κανουμε που θα τον κανουμε το δρομο, τι θα λέγατε εκτος απο ένα ποτό να συναντιώμασταν απο νωρίς και περνούσαμε όλη τη μέρα μαζι? Κάτι σαν εκδρομoύλα τελοσπάντων. Σίγουρα θα υπάρχουν πολλά πράγματα που μπορούμε να κάνουμε και να δούμε στο Birmingham. (Angela help..! )

    Για πείτε ιδέες...
    angela_77
    27.10.2005, 20:00
    Αν καποιοι θελουν να βρεθουμε απο νωρις ηπαρχουν πολλα πραγματα να κανεις στο Birmingham. Πρωτα απο ολα μπορουμε να επισκευτουμε το birmingham eye (κατι σαν του λονδινου αλλα στο πιο μικρο του) και το sea life centre (δεν εχω αξιωθει να παω τοσα χρονια που ειμαι εδω, αλλα μου εχουν πει οτι ειναι το κλασικο ενυδριο με καρχαριες που κολυμπουν πανω απο το κεφαλι σου κτλ). Επισης αν σας εχουν λειψει τα λαδερα της μαμας υπαρχει ενα τελειο ανατολιτικο εστιατοριο στο κεντρο που κανει φαγητα οπως ιμαμ μπαιλντι γεμιστες μελιτζανες και αλλα τετοια οπου μπορειτε να φατε μεχρι και μπακλαβαδες!!! Επισης αν σας εχει λειψει το φραπεδακι υπαρχει μια ελληνικη καφετερια που φτιαχνουν απο ολα τα καλα απο φραπε και νες μεχρι ελληνικο και εχει Νοβα και παιζει σε μια τεραστια οθονη. Και βεβαια υπαρχει και το Hard Rock Cafe για μερικα ετσι ωστε να γινουμε και ισως και να αρχισουμε να

    Αυτα για την ωρα let me know what you think
    Sofia
    27.10.2005, 21:41
    Quote:

    Το μέλος angela_77 στις 27-10-2005 στις 20:00 έγραψε:

    Αν καποιοι θελουν να βρεθουμε απο νωρις ηπαρχουν πολλα πραγματα να κανεις στο Birmingham. Πρωτα απο ολα μπορουμε να επισκευτουμε το birmingham eye (κατι σαν του λονδινου αλλα στο πιο μικρο του) και το sea life centre (δεν εχω αξιωθει να παω τοσα χρονια που ειμαι εδω, αλλα μου εχουν πει οτι ειναι το κλασικο ενυδριο με καρχαριες που κολυμπουν πανω απο το κεφαλι σου κτλ). Επισης αν σας εχουν λειψει τα λαδερα της μαμας υπαρχει ενα τελειο ανατολιτικο εστιατοριο στο κεντρο που κανει φαγητα οπως ιμαμ μπαιλντι γεμιστες μελιτζανες και αλλα τετοια οπου μπορειτε να φατε μεχρι και μπακλαβαδες!!! Επισης αν σας εχει λειψει το φραπεδακι υπαρχει μια ελληνικη καφετερια που φτιαχνουν απο ολα τα καλα απο φραπε και νες μεχρι ελληνικο και εχει Νοβα και παιζει σε μια τεραστια οθονη. Και βεβαια υπαρχει και το Hard Rock Cafe για μερικα ετσι ωστε να γινουμε και ισως και να αρχισουμε να

    Αυτα για την ωρα let me know what you think





    Τέλειααα!!!! Spaz
    janthina
    29.10.2005, 04:07
    Να πάτε στο παγοδρόμιο έχει πολύ πλάκα! και απ' ότι θυμάμαι στο ίδιο κτίριο έχει και μποουλινγκ δεν είμαι σίγουρη όμως η κοπέλα μου μένει εκεί θα ξέρει. το ενυδρείο είναι βαρετό..
    jorge
    03.11.2005, 01:32
    Παιδιά τελικά θα βρεθείτε; Να το αφήσω το link στην κεντρική σελίδα;