ελληνική μουσική
    611 online   ·  210.851 μέλη

    Πόσοι ενώ είστε στη δουλίτσα σας σερφάρετε ζημιώνοντας την εταιρεία;;:)))))

    picachu8
    25.11.2005, 14:56
    Οχι το ρωτάω για να μην εχω τυψεις..........

    Μέσα μου έκλαιγε ενα μπλούζ,
    και εσυ ντυνόσουνα στα ρουζ..
    Δεν έχω σώμα ούτε ψυχή,
    σαν μια συρμάτινη χορδή...
    ..θα σπάσω στον καημό σου!!!


    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : vouliakis στις 25-11-2005 23:55 ]
    antreas_dr
    25.11.2005, 17:47
    Μπα....... Κανείς?

    melanie1325
    25.11.2005, 21:25
    Γιατί, ποιος ΔΕΝ το κάνει αυτό??? Αν υπάρχει κάποιος τέτοιος, τον κερνάω εδώ κ τώρα!!!
    jorge
    25.11.2005, 21:28
    Η πλάκα θα 'ναι να σερφάρετε μαζί με τον προϊστάμενο.
    Και στο ίδιο site...
    melanie1325
    25.11.2005, 21:40
    Quote:

    Το μέλος jorge στις 25-11-2005 στις 21:28 έγραψε:

    Η πλάκα θα 'ναι να σερφάρετε μαζί με τον προϊστάμενο.
    Και στο ίδιο site...





    ... ή στο ίδιο chat room!
    Hastaroth
    25.11.2005, 23:50
    Εγώ έχω αναπτύξει ιδιαίτερη τεχνική ώστε να σερφάρω χωρίς να ζημιώνω την εταιρεία


    picachu8
    26.11.2005, 03:51
    jorhe ένα θα πώ...ελπίζω να μην είσαι ο προϊστάμενος μου....λυπηθείτε με κύριε....έψαχνα πληροφορίες σχετικά με το τρέχον Project.....

    hastaroth...πολύ απλά δε παίζει..........

    άντε για μπύρες......
    XeniaRodo
    26.11.2005, 10:14
    Δεν κατάλαβα,
    γιατί ζημιώνω την εταιρία?

    Soulessome
    26.11.2005, 10:18
    Ζημειώνουμε την εταιρία?Ε ποτέ!
    Το σερφινγκ είναι οι υπερωρίες μου που δεν με πληρώνουν, είναι η αυξηση που ποτέ δεν μου έδωσαν, είναι οι φωνές που ακούω για τα λάθη άλλων, είναι το αγχος που ποτέ δεν εκτιμάται είναι η εκμετάλευση που γίνεται εις βάρος μας!
    Και τωρα να νιώσω τύψεις?
    Ε ποτέ!!!
    XeniaRodo
    26.11.2005, 10:28
    Eκτός από αυτά που πολύ ορθά είπε η soullesome....

    πάλι δεν καταλαβαίνω, γιατί ζημιώνω την εταιρία???

    μήπως τους τρώω τη net carta?
    μήπως τους καίω ρεύμα?
    μήπως τους φθείρω τον υπολογιστή?

    μήπως υπερβάλλεις Πίκατσου?
    Soulessome
    26.11.2005, 10:52
    Oχι Χeniarodo!
    Την ζημειώνεις γιατί τόση ώρα που εσύ είσαι στο chat, θα έπρεπε να κάνεις τη δουλεια των συναδέλφων σου που βαριουνται να σηκώσουν ένα τηλέφωνο, πρέπει να κάνεις τη δουλεια των προισταμένων σου, που κατά τύχη ή κατα γνωστό βρεθηκαν σε αυτή τη θέση και δεν ξέρουν που παν τα τεσσερα, πρέπει να κάνεις και τη δουλεια της καθαρίστριας διοτι η καημενη μεσόκοπη , δεν μπορεί να πάρει τις γωνίες, πρέπει να βρεις ιδέες για να πάει μπροστά η εταιρία και να πάρεις και τσιγάρα του διευθυντή γιατι του τελείωσαν!

    Τις ώρες που εσυ τσατάρεις λοιπόν και σερφάρεις φευγει πολυτιμος χρόνος από την εταιρία άρα και λεφτά!
    Λοιπόν ρωτας ανεδεστάτη!
    LOTTE
    26.11.2005, 11:02
    Να σας πώ.....
    Στο γραφείο έχουμε σύνδεση adsl οπότε αφού πληρώνουνε ούτος ή άλλος,.... γιατί να μην σερφάρω λιγουλάκι ????????
    picachu8
    26.11.2005, 16:56
    Δε ξέρω αν υπερβάλω....απλά τώρα τελευταια εχω την υποψια πως παρακολουθούν το μονιτορ μου.....ε ρε τι έχουν να βρούν μέσα.....μόνο project αξιολόγησης δεν υπάρχει.......αν και μαάρι να με απολύσουν..να πάω Ελλαδίτσα να ησυχάσω.....
    Hastaroth
    26.11.2005, 23:09
    Η έξυπνη χρήση τού χρόνου μας μπορεί να μάς επιτρέψη να περιηγούμαστε στο διαδίκτυο εν ώρα εργασίας χωρίς νά ζημιώνουμε κανέναν και χωρίς να χάνουμε τον χρόνο μας.

    Π.χ.επιλέγουμε να σερφάρουμε την ώρα που κάνουμε κάποιο τηλεφώνημα (επαγγελματικό,εννοείται) και συνεπώς δέν χρειάζεται να γράψουμε κάτι στον υπολογιστή (αλλά μπορούμε να βλέπουμε τίς σελίδες στο ιντερνετ)

    Ομοίως όταν έχουμε να κάνουμε δουλειά στον υπολογιστή μπορούμε ταυτόχρονα να κατεβάζουμε κάποιο μεγάλο αρχείο αφού δέν χρειάζεται να παρακολουθούμε τήν πορεία τού download.

    Στό θέμα τού chat τά πράγματα είναι πιό δύσκολα,αφού πρέπει να προσέχουμε τί γράφεται στην οθόνη,οπότε συνιστώ να το αποφεύγουμε (το λέω εκ πείρας).Εκτός άν εκείνη τη στιγμή κάνουμε κάποιο μικρό διάλειμμα από τίς εργασίες μας.

    Εννοείται βέβαια ότι όλα αυτά πρέπει να γίνωνται μέ το προσήκον μέτρο και να προσέχουμε επίσης ποιά sites βλέπουμε άν θέλουμε να σερφάρουμε από το γραφείο

    Πάρτε και μιά μιά και είναι σαββατοκύριακο και δέν εργαζόμεθα...