ελληνική μουσική
    702 online   ·  210.848 μέλη
    maria21
    02.12.2005, 05:25
    Σ'εκέινο που έχουμε ταλέντο ή ξέρουμε καλύτερα να κάνουμε είναι αναγκαστικά αυτό που αγαπάμε ΄?
    ( και αυτό μπορεί να είναι απο κάποιο ταλέντο στη μουσική μεχρι το τι δουλεία κάνετε ,τι σπουδάζετε κτλ)"

    Πάντα αναρωτιόμουνα γι'αυτο και θα ήθελα πολυ να ακουσω τη γνώμη σας.
    Θα βοηθουσε αν απάντουσατε επισης την ερώτηση ωσαν απευθυνότανε σε σας.

    alexia-vicky
    02.12.2005, 08:46
    θελω να πιστευω ,πως αν καποιος εχει μια ιδιαιτερη κλιση την ακολουθει, γιατι ακριβως ειναι αυτο που τον ευχαριστει! βεβαια,υπαρχουν περιπτωσεις που αυτο ειναι δυσκολο ή οι περιστασεις δεν το επιτρεπουν!
    σε προσωπικο επιπεδο, αυτο που σπουδαζω ηταν το ονειρο μου απο μικρη και ελπιζω να μπορεσω να γινω αυτο που παντα ηθελα, γιατι πραγματικα δε μπορω να με φανταστω να ασχολουμαι με κατι διαφορετικο, μονο και μονο για βιοποριστικους σκοπους!
    neerie
    02.12.2005, 09:24
    Νομίζω ότι αγαπούμε κάτι στο οποίο είμαστε καλοί ή έχουμε ταλέντο... Κι αυτό γίνεται αυτόματα, χωρίς ιδιαίτερη προσπάθεια...

    Η για να το θέσω αλλιώς, είναι δύσκολο να αγαπήσουμε κάτι στο οποίο δεν είμαστε ιδιαίτερα καλοί...

    I believe!
    doritsa78
    03.12.2005, 15:23
    Quote:

    Το μέλος maria21 στις 02-12-2005 στις 05:25 έγραψε:

    Σ'εκέινο που έχουμε ταλέντο ή ξέρουμε καλύτερα να κάνουμε είναι αναγκαστικά αυτό που αγαπάμε ΄?
    ( και αυτό μπορεί να είναι απο κάποιο ταλέντο στη μουσική μεχρι το τι δουλεία κάνετε ,τι σπουδάζετε κτλ)"

    Πάντα αναρωτιόμουνα γι'αυτο και θα ήθελα πολυ να ακουσω τη γνώμη σας.
    Θα βοηθουσε αν απάντουσατε επισης την ερώτηση ωσαν απευθυνότανε σε σας.




    Ναι πιστευω πως οχι μονο το αγαπαω -το τραγουδι-αλλα και ειναι η ζωη μου.Ακουγεται συχνα αυτο αλλα για μενα ειναι η αληθεια.
    Bruce_Dicki13
    03.12.2005, 19:20
    δεν πιστευω πως ειναι απαραιτητο γιατι πχ εγω εχω κλιση στη ζωγραφικη και δεν τρελενομαι ιδιαιτερα ουτε θελω να ακολουθησω αυτο το δρομο-ουτε καν να το καλλιεργησω-
    houlina
    03.12.2005, 19:38
    kapies fores omws otan kapios er8ei se adie3odo, ipoxrewnetai xwris isws na to thelei..i isws epd den einai siguros giafto na akolou8isei kati anti8eto me tis protimiseis tu...k stin efivia genika vlepw pollus neous oi opoioi ine 18 xronwn k den 3erun kan ti thelun na kanun sti zwi tus...
    maria21
    06.12.2005, 17:53
    η αλήθεια είναι ,πως θα ητανε ακόμα καλύτερο αν ίσχυε το αντίθετο. αν δηλαδή ήμασταν ταλαντούχοι σ'αυτο που αγαπούσαμε πολύ..