ελληνική μουσική
    613 online   ·  210.830 μέλη
    GL
    15.01.2006, 22:06
    Προς ΑΤ:

    Αγαπητε-τη ΑΤ η υπογραφη που εχεις στο site μας ειναι η εξης:

    Στο άδειο μου πακέτο, απόψε μπήκες...

    Και συμπληρωνω τον επομενο στιχο του αξεχαστου αυτου τραγουδιου!

    Δεν ξερω τι ζητας και αν το βρηκες....


    Καληνυχτα ΑΤ ονειρα γλυκα.....

    jorge
    15.01.2006, 22:43
    Και επί της ουσίας...

    Quote:

    Το μέλος Davidoff στις 15-01-2006 στις 19:05 έγραψε:

    ...Στην, ομολογώ, θυμωμένη ανταπάντησή μου (πάντα σε ΠΜ) ...




    Μα γι' αυτό έφαγες την κόκκινη κάρτα. Τις υπόλοιπες τις έφαγες, γιατί αν βγεις με κόκκινη, δεν μπορείς να ξαναμπείς στο παιχνίδι (βλ.Όρους Χρήσης).

    Όσο για όσα λες πως προηγήθηκαν (Ζορμπαλά κλπ), από το μυαλό σου τα βγάζεις καλέ μου άνθρωπε, γιατί πολύ απλά: δε με ρώτησες. Ζεις με τη φαντασίωση πως ενοχλήθηκα από αυτό το διάλογο. Σου απαντώ λοιπόν: Όχι.

    Αν είναι να εκνευρίζομαι με όποιον μου ασκεί κριτική και να τον κάνω ban, δε θα υπήρχε MusicHeaven. Γιατί πολύ απλά την κριτική την αποδέχομαι και την χρησιμοποιώ για δικό μου όφελος. Ακόμα και την κακόπιστη.


    Και να στο πω και αλλιώς αν θες...


    Εδώ μέσα ξοδεύω πολύ από τον ελεύθερό μου χρόνο, "δουλεύοντας" για να έχεις εσύ και οι υπόλοιποι κάποια πράγματα. Δεν είναι defacto αυτό που "ζεις" εδώ μέσα. Κάποιοι δουλεύουν σκληρά και βγάζουν τα μάτια τους για να είναι όλα τακτοποιημένα, ενώ παράλληλα έχουν πρωινές δουλειές και σπουδές. Μεταξύ αυτών είμαι κι εγώ.


    Κουράζομαι για σένα, αλλά μ' αρέσει να προσφέρω και γι' αυτό δεν σου γκρινιάζω. Γιατί περνάω κι εγώ ωραία εδώ μέσα. Όταν όμως με βρίζεις και με ειρωνεύεσαι, δε θα διστάσω να κάνω τον λογαριασμό σου ban.

    Έτσι απλά και "φασιστικά", ναι.

    Δε χρειάζεται να κουβαλάω γονίδια του Χίτλερ για να κάνω ένα μέλος ban. Είναι μια πρακτική που συμβαίνει από πάντα στο χώρο του Διαδικτύου, προκειμένου μια κοινότητα να μπορεί να προστατευθεί από άτομα που της κάνουν κακό.


    Μείνετε, φύγετε, ξαναελάτε σε 5 χρόνια, μην έρθετε ποτέ. Πάρτε και άλλους 10.000 μαζί σας. Καλά Ταξίδια
    vouliakis
    16.01.2006, 01:21
    Επειδή, μάλλον, είμαι ο τελευταίος που δεν ομιλώ και ίσως αυτή η σιωπή παρεξηγηθεί από κάποιους, αποφάσισα για πρώτη –και τελευταία- φορά να πω δυο κουβεντούλες.

    Ανήκω στην ομάδα ανάπτυξης του Music Heaven, που είναι μουσική σελίδα και όχι …λογοτεχνική. Οι μοναδικές τύψεις που έχω, είναι που δεν ανακάλυψα αυτό το site και τον Jorge, νωρίτερα (το 1997, ας πούμε). Η επαφή μου με το site ήταν τόσο εποικοδομητική και αυθόρμητη, που νοιώθω σαν να γνωριζόμαστε με τον διαχειριστή (και με αρκετά από τα μέλη) εδώ και δεκαετίες. Στην πραγματικότητα, γνωριστήκαμε εδώ, στο Music Heaven. Κι ακόμα γνωριζόμαστε…

    Δεν είμαι παρηγορητής

    Δεν είμαι μεσάζων

    Δεν τραβάω αυτιά

    Δεν είμαι υποτακτικός κανενός

    Δεν έλαβα ποτέ καμιά “άνωθεν” εντολή. Κανείς δεν επιβάλλει “γραμμή” στο site

    Δεν φοβάμαι καμία απομόνωση

    Δεν αναγνωρίζω αυθέντες ή αυθεντίες

    Δεν αναγνωρίζω “υπέρτατους άρχοντες”

    Δεν νοιώθω να καταπιέζεται καμιά στοιχειώδης ελευθερία μου στο site.

    Δεν έχω κανένα συμφέρον (επαγγελματικό, οικονομικό, διαφήμισης) από το Music Heaven: μπαίνω στον ελεύθερό μου χρόνο – θα μπορούσα π.χ. να πήγαινα για ψάρεμα…

    Οι …οικονομικές (!) μου σχέσεις με το site είναι οι ίδιες ακριβώς με αυτές που περιγράφει η Νεκταρία (gate).

    Οι θέσεις μου, σχετικά με τη λειτουργία του Music Heaven, συμφωνούν απόλυτα με όσα έχει γράψει η Νεκταρία.

    Στο site, με τράβηξε η μουσική –και η ανιδιοτελής αγάπη με την οποία την περιβάλλουν ο διαχειριστής και τα μέλη του- και όχι η …λογοτεχνία. Υπάρχουν, ευτυχώς, αρκετά ελληνικά και ξενόγλωσσα sites για να έχει κάποιος κάποια έγκυρη εικόνα σχετικά με τις εξελίξεις στη λογοτεχνία σήμερα. Έκπληξη, παρά όλα αυτά, για μένα υπήρξαν κάποιες αξιόλογες λογοτεχνικές απόπειρες μελών του Music Heaven. Έκπληξη επίσης μου προκαλεί που δεν διαβάζω κάποιους “λογοτέχνες” του Music Heaven σε ιστοσελίδες με το ανάλογο αντικείμενο.

    Τέλος, ας μου επιτραπεί να μην κάνω διάλογο (έστω και αν αυτό εκληφθεί ως “φασιστικό”) για το συγκεκριμένο θέμα. Το θεωρώ σπατάλη χρόνου (δικού μου και των μελών του Music Heaven).





    ph
    16.01.2006, 11:15

    Χωρίς να θέλω να πάρω θέση για το συγκεκριμένο θέμα, αδυνατώ να διαβάσω όλα αυτά τα κατεβατά, κι από τα λίγα που διάβασα δεν κατάλαβα, θέλω να πω πως μια κοινότητα στο ίντερντετ, είναι μεν μια "ιδιωτική" προσπάθεια και φυσικά δεν πρέπει ο καθένας να μπαίνει και να την κάνει ρημαδιό διότι έτσι του γουστάρει, αλλά από την άλλη και ο διαχειριστής της κοινότητας θα πρέπει να εξαντλεί την υπομονή του, εφόσον η κοινότητα αυτή είναι ''ανοιχτή'' και απευθύνεται σε όλους τους ενδιαφερόμενους.

    Καλό είναι να θυμόμαστε πως το ban λειτουργεί στις ιντερνετικές κοινότητες όπως η Σπιναλόγκα των λεπρών. Πίσω από κάθε επαναστάτη του ίντερνετ κρύβεται ένας αλήτης ή ένας ιδεολόγος ή ένας παράφρων και πίσω από κάθε διαχειριστή ένας μικρός και ανώδυνος Χίτλερ.
    jorge
    16.01.2006, 11:29
    Όλοι οι διαχειριστές sites δηλαδή, κρύβουμε έναν ...Χίτλερ;
    ph
    16.01.2006, 12:03

    ΄Οσο όλοι οι αστυνομικοί, οι δικαστές, οι τροχονόμοι, οι κλητήρες, οι πρωθυπουργοί, οι βουλευτές, οι διευθυντές, οι "δημοσιογράφοι" κρύβουν έναν Πόντιο Πιλάτο, μια Τατιάνα Στεφανίδου ή ένα Καρατζαφέρη
    jorge
    16.01.2006, 12:19
    Δηλαδή μέσα στους τόσες χιλιάδες αστυνομικούς, δικαστές, τροχονόμους, διευθυντές κλπ, δεν υπάρχει ούτε ένας νορμάλ... ΟΚ, είσαι λίγο απόλυτος, εγώ διαφωνώ, αλλά είναι η γνώμη σου και είναι σεβαστή
    Gothil
    24.01.2006, 20:43
    Τα είπα και...

    ΛΕΩ ΝΑ ΤΗΝ ΚΑΝΩ...

    Εφτασε η ώρα καί γιά μένα ,
    να κόψω ρόδα μυρωμένα ,
    σε μιά πορεία γιά τα στέκια τού Παντός .
    Σήμανε η ώρα η δικιά μου .
    Σας χαλαλίζω τα προικιά μου
    καί μην ξεχάσω καί μιά μούτζα , εξάπαντος .

    Ετσι πού πάει δεν θα αργήσω
    μακριά σας να την κοπανήσω ,
    γιά κεί πού άμωμοι τραβάνε , καθ οδόν .
    Εχουν τελειώσει τα ψωμιά μου
    κι αφήνω γιά κληρονομιά μου
    ότι κουσούρι μ άφησε το πρηνηδόν .

    Θα βγούν στη γύρα τ άπλυτά μου
    κι όλα τ ανοσιουργήματά μου ,
    στο βαριετέ , στα λούνα παρκ , στην κουρελού .
    Θα ψιθυρίσετε , ορισμένως ,
    "καλό παιδί , ο σ΄χωρεμένος ,
    μα γι αυτόν κλάψαμε , αρκούντως , προ πολλού" .

    Οσοι με πάτε στο καλό , παρακαλώ σας
    δάκρυ μην χύσετε , γιά πάρτη μου , ξανά .
    Βρέστε τα τώρα με τον αρχιδιάβολό σας.
    Εγώ καθάρισα σεμνά καί ταπεινά

    Νάσαστε πάντα καλά

    Σπήλιος

    vouliakis
    20.04.2006, 11:23
    Επειδή κάτι γράφτηκε στο φόρουμ του kithara.gr για την "αποστροφή μου στο ...άθλημα", παραθέτω την άποψή μου για τα λογοτεχνικά πονήματα των μελών του MusicHeaven.

    Quote:

    Το μέλος vouliakis στις 16-01-2006 στις 01:21 έγραψε:

    Στο site, με τράβηξε η μουσική –και η ανιδιοτελής αγάπη με την οποία την περιβάλλουν ο διαχειριστής και τα μέλη του- και όχι η …λογοτεχνία.
    Υπάρχουν, ευτυχώς, αρκετά ελληνικά και ξενόγλωσσα sites για να έχει κάποιος κάποια έγκυρη εικόνα σχετικά με τις εξελίξεις στη λογοτεχνία σήμερα.

    Έκπληξη, παρά όλα αυτά, για μένα υπήρξαν κάποιες αξιόλογες λογοτεχνικές απόπειρες μελών του Music Heaven.

    Έκπληξη επίσης μου προκαλεί που δεν διαβάζω κάποιους “λογοτέχνες” του Music Heaven σε ιστοσελίδες με το ανάλογο αντικείμενο.














    addiakogiannis
    25.04.2006, 22:26
    Καλησπερα,

    Επειδη το μονο που εχω αποκομίοσει απο το misic heaven ειναι ενοχλητες ανακοινώσεις οι οποίες δε λενε να σταματήσουν οσο και κα κανω κλικ, μπορεις σε παρακαλω να τις σταματήσεις να μοθυ ερχονται?

    Σπήλιο μου καλέ μου σπήλιο, έχω ακουσει τα άπειρα καλα για εσενα, γιατι ασχολήσε με το καθε ένα που θέλει να βγάλει λεφτά απο ενα τέτοιο site?

    Του δίνεις κίνηση => λεφτα.

    Γιατί του τα χρωστάς?

    Στο χωριό μου λένε στραβά πας κάβουρα θα δω την κατάντια σου.

    Και κύριε διαχειρηστά σας παρακαλώ πάρτε τα χρηματα σας, πείτε και ένα συγγνώμη για την ανάρμοστη κατα το ευρή κοινό συμπεριφορά σας (και ασ μην ήταν ηθελημένη) και ας λήξει εδω ποια το σκηνικό...

    jorge
    26.04.2006, 00:12
    Οι "ενοχλητές" ανακοινώσεις που λαμβάνετε δεν σταματάνε με κλικ. Μου κάνει εντύπωση που δεν το γνωρίζετε, εσείς που πριν λίγες σελίδες μας κάνατε τον ειδικό σε θέματα internet.

    Όπως σε όλα τα newsletters, η απενεργοποίηση λήψης γίνεται από το Προφίλ. Περισσότερα εδώ...

    Απαραίτητη βέβαια προϋπόθεση για την απενεργοποίηση λήψης του newsletter είναι η έγκαιρη τακτοποίηση της συνδρομής σας με κατάθεση στον γνωστό λογαριασμό του MusicHeaven στην Ελβετία.
    Orfeus
    26.04.2006, 14:05
    Quote:

    Το μέλος jorge στις 26-04-2006 στις 00:12 έγραψε:

    Απαραίτητη βέβαια προϋπόθεση για την απενεργοποίηση λήψης του newsletter είναι η έγκαιρη τακτοποίηση της συνδρομής σας με κατάθεση στον γνωστό λογαριασμό του MusicHeaven στην Ελβετία.






    rouli726
    26.04.2006, 18:08
    Quote:

    Το μέλος GL στις 15-01-2006 στις 22:06 έγραψε:

    Προς ΑΤ:

    Αγαπητε-τη ΑΤ η υπογραφη που εχεις στο site μας ειναι η εξης:

    Στο άδειο μου πακέτο, απόψε μπήκες...

    Και συμπληρωνω τον επομενο στιχο του αξεχαστου αυτου τραγουδιου!

    Δεν ξερω τι ζητας και αν το βρηκες....


    Καληνυχτα ΑΤ ονειρα γλυκα.....







    giorgo..upoklinomai!

    rouli726
    26.04.2006, 18:15
    Quote:

    Το μέλος jorge στις 26-04-2006 στις 00:12 έγραψε:

    Οι "ενοχλητές" ανακοινώσεις που λαμβάνετε δεν σταματάνε με κλικ. Μου κάνει εντύπωση που δεν το γνωρίζετε, εσείς που πριν λίγες σελίδες μας κάνατε τον ειδικό σε θέματα internet.

    Όπως σε όλα τα newsletters, η απενεργοποίηση λήψης γίνεται από το Προφίλ. Περισσότερα εδώ...

    Απαραίτητη βέβαια προϋπόθεση για την απενεργοποίηση λήψης του newsletter είναι η έγκαιρη τακτοποίηση της συνδρομής σας με κατάθεση στον γνωστό λογαριασμό του MusicHeaven στην Ελβετία.






    katarxin gia to filo pou to egrapse..eleos!na milame sosta ellinika toulaxiston otan theloume na tin poume se kapoion..
    kai kati allo...ti upoloipo exei i sundromi mou;giati i trapeza mou sta nisia keuman de me enimerose akoma!
    giorgo.....KOYRAGIO!!!

    gate
    26.04.2006, 22:35
    Quote:

    Το μέλος rouli726 στις 26-04-2006 στις 18:15 έγραψε:

    giorgo.....KOYRAGIO!!!


    [/I]



    Συνηθισμένα τα βουνά απ' τα χιόνια πια...