ελληνική μουσική
    748 online   ·  210.833 μέλη

    Αγορα ακουστικης κιθαρας

    volo
    19.12.2005, 19:11
    Ψαχνω να αγορασω ακουστικη κιθαρα γυρω στα 250-300 ευρω αν μπορει καποιος να προτεινει κατι ευχαριστω
    Riniw
    07.01.2006, 17:43
    καλησπερα
    ακριβως σε αυτα τα λεφτα μπορεις να βρεις την Cort Earth 100. συγκεκριμενα εγω την αγορασα 280€ .την βρισκω εξαιρετικη..κελαηδαει...

    ..αα τα ρούχα μου μυριζουνε φωτιά..
    ααχχχ..πριν παντρευτείς να σε φιλησω ΜΙΑ φορα


    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Riniw στις 07-01-2006 17:45 ]
    Brokenchord
    08.01.2006, 22:26
    Εγώ φίλε volo θα σου πρότινα να κάνεις λίγη ακόμα υπομονή να μαζέψεις ενδεχομένος και περισότερα χρήματα και να το ψάξεις ποιο βαθιά το θέμα. Για να πάρεις κάτι πραγματικά καλό και οχι άλλο ένα μπαούλο με χορδές. Και έτσι να μήνεις ικανοποιημένος απο την αγορά σου Με πιάνεις !!! Γιατί δεν ψαχνεις για κιθάρα αλλά για το έτερο σου ήμιση
    anderchan
    09.01.2006, 02:29
    Πολύ καλή περίπτωση είναι οι ακουστικές της Ibanez. Στα λεφτά που αναφέρεις περίπου μπορείς να βρεις πολύ αξιόλογη ηλεκτροακουστική. Αγόρασε πρόσφατα ο φίλος και μουσικός συνοδοιπόρος μας και εντυπωσιαστήκαμε όλοι. Άνετο, μαλακό πιάσιμο και πολύ καλό ήχο. (Unplugged έχει καλύτερο ήχο από την Takamine μου των 600Ε).
    Αλλά αυτά είναι υποκειμενικά. Το καλύτερο θα ήταν να δοκίμαζες τα μοντέλα σε αυτή την κατηγορία τιμής από διάφορες μάρκες πριν αποφασίσεις.
    Ό,τι κι αν αγοράσεις τελικά... Καλορίζικο και καλόπαιχτο!
    volo
    12.01.2006, 21:16
    Σας ευχαριστω πολυ οσους μπηκατε στον κοπο να απαντησετε στο μυνημα το ξανασκευτηκα και το μετανοιωσα για την ακουστικη μαλλον θα ακολουθησω τη συμβουλη του-της φιλου-φιλης για υπομονη περισσοτερα χρηματα κτλ προς το παρων εκανα δωρο στον εαυτο μου μια STRATOCASTER HIGHWAY και εναν λαμπατο MARSHALL η ακουστικη μπορει να περιμενει ετσι και αλλιως για χομπυ παιζω και παλι σας ευχαριστω.
    Brokenchord
    24.01.2006, 23:28
    Φίλε Volo φίλος είμαι Γκρρρ
    Δεν πειράζει