ελληνική μουσική
    901 online   ·  210.833 μέλη

    Μουσικά βασανιστήρια. Ποιό κομμάτι θα επιλέγατε ως βασανιστής;

    PROFBASILHS
    29.06.2007, 21:05
    prosfata akoysa ena remix toy "Sweet Child of mine" apo to Mylo gynaikia fwnia + i moysiki itan san apo midi tono kinitoy + katholoy rythmos apo to original....


    E-L-E-O-S
    blacksheep
    29.06.2007, 23:54
    Σιγουρα το νινι σερνει καραβι της μεγαλης (σε ηλικια) βερας λαμπρου.πραγματικα ειναι ανυποφορο
    the_mist
    30.06.2007, 15:45
    Με έχετε προλάβει αλλά θα πω και εγώ ότι, στα τα μεγαλύτερα μουσικά βασανιστήρια είναι ένα οποιοδήποτε τραγούδι από τα “ταλέντα” του ελεεινού J’ t’ aime της Ανίτας Πάνιας…
    PROFBASILHS
    30.06.2007, 23:32
    mist .. ti les twra.. ? ta atoma einai yperfysika talenta ! ( me tin arnitiki ennoia panta !.)
    SOPHIA-MX-4EVER
    01.07.2007, 01:08
    Παράθεση:

    Το μέλος renabill στις 29-06-2007 στις 15:16 έγραψε...

    "Έχεις τα μάτια που λατρέυω" και τη φωνή που μισώ. Α παπαπαπα



    ναι ναι
    ελεος
    και γενικα ενα απο τα γνωστα - δυστυχως- σκυλαδικα
    roubas
    01.07.2007, 05:29
    Παράθεση:

    Το μέλος melkat06 στις 25-06-2007 στις 19:16 έγραψε...

    Spirous
    Με το "Κρίση" του Νίκου Μαρκόπουλου...
    &
    cobal
    Θα σας πω το ονομα αυτου που με βασανιζει σχεδον σε καθε εκδηλωση, Ματθαιος Γιανουλης (πες' του να παει να...)

    Αυτά, ακριβώς..!!



    Μακρόπουλου του Κρίση..
    μη τους μπερδεύουμε ειναι τεραστιο που το εχω κανει και εγω δυστυχως πολλες φορες..

    mary_p15
    02.07.2007, 16:03
    Σαν βασανιστης νομιζω θα εξαναγκαζα το θυμα να ακουσει ασταματητα ολους οσους εχουν βγει απο τα παρατραγουδα(Πάνια)!!!Ειναι πραγματικα αισχος!!!Μεσα σε 24 ωρες ο καθενας θα ειχε λυγισει!!!
    AbstractType
    02.07.2007, 16:53
    Σίγουρα ότι έχει παίξει σε Πάνια....(που είναι το ΕΣΡ???)
    Αλλά πλέον μαζεύεται αρκετο υλικό για κάθε επίδοξο και εκκολαπτόμενο βασανιστή και πέρα από τα μπουμπούκια στην Πάνια....
    Liza32
    12.07.2007, 10:30
    Οποιοδήποτε κομμάτι δεν θα άρεσε στον άλλον! Υπάρχει τίποτα χειρότερο; Και μόνο που θα του έβαζα να ακούσει κάτι που απεχθάνεται φτάνει.
    Crocodile
    26.08.2007, 02:11
    Παράθεση:

    Το μέλος Liza32 στις 12-07-2007 στις 10:30 έγραψε...

    Οποιοδήποτε κομμάτι δεν θα άρεσε στον άλλον! Υπάρχει τίποτα χειρότερο; Και μόνο που θα του έβαζα να ακούσει κάτι που απεχθάνεται φτάνει.

    Συμφωνω απολυτως! Ο καλυτερος τροπος μουσικου βασανιστηριου ειναι το ακουσμα που αντιβαινει πληρως προς τα μουσικα γουστα του βασανιζομενου. Για φανταστειτε εναν ροκα δεμενο σε καρεκλα να τον υποχρεωσουν να ακουει οπερα με ακουστικα για μερικες ημερες ασταματητα! Η εναν τακτικο επισκεπτη του Μεγαρου Μουσικης και της Λυρικης να τον εξαναγκασουν με τον ιδιο τροπο σε υποχρεωτικη ακροαση heavy metal!
    salome
    26.08.2007, 11:39

    Το καλύτερο βασανιστήριο για κάποιον που είναι γνώστης της ελληνικης
    είναι το απολύτως παρατονισμένο "αν μου τήλεφωνουσες θανατός η φωνή σου
    που δεν ξέχναω ποτέ" του Μιχαλακη.
    Mindkaiser
    26.08.2007, 16:51
    Παράθεση:

    Το μέλος Crocodile στις 26-08-2007 στις 02:11 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος Liza32 στις 12-07-2007 στις 10:30 έγραψε...

    Οποιοδήποτε κομμάτι δεν θα άρεσε στον άλλον! Υπάρχει τίποτα χειρότερο; Και μόνο που θα του έβαζα να ακούσει κάτι που απεχθάνεται φτάνει.

    Συμφωνω απολυτως! Ο καλυτερος τροπος μουσικου βασανιστηριου ειναι το ακουσμα που αντιβαινει πληρως προς τα μουσικα γουστα του βασανιζομενου. Για φανταστειτε εναν ροκα δεμενο σε καρεκλα να τον υποχρεωσουν να ακουει οπερα με ακουστικα για μερικες ημερες ασταματητα! Η εναν τακτικο επισκεπτη του Μεγαρου Μουσικης και της Λυρικης να τον εξαναγκασουν με τον ιδιο τροπο σε υποχρεωτικη ακροαση heavy metal!



    Θα αναγκαστώ να διαφωνήσω. Για κάποιον απροσδιόριστο λόγο, οι περισσότεροι μεταλάδες είναι αρκετά δεκτικοί στην κλασική μουσική και τούμπαλιν. Θα επιχειρήσω να το ερμηνεύσω μέσω της αυξημένης τεχνικής κατάρτισης που κάποιος πρέπει να διαθέτει για να εκτελέσει τα δύο αυτά είδη μουσικής γεγονός που αναπτύσσει έναν αλληλοσεβασμό. Προσωπικά ανήκω κι εγώ στους λάτρεις και των δύο μουσικών ειδών και είμαι σε θέση να γνωρίζω ότι δεν είμαι ο μόνος.
    damakoupa
    27.08.2007, 14:03
    Μουσικό βασανιστήριο=αντζελα δημητρίου.ΤΕΛΟΣ
    Teo024
    27.08.2007, 21:00
    Επειδή έχω προσωπική εμπειρία σας λέω οτι για μουσικά βασανιστήρια είναι ότι πρέπει το "Βας βας βας".


    Είναι ότι χειρότερο μπορεί να ζήσει κανείς, να έρχεται ο κολλητός σου (που επίσης μισεί το συγκεκριμένο ''κομμάτι'') και να σε ξυπνάει με αυτόν τον πάρα πολύ ΒΙΑΙΟ τρόπο.
    DIMI25-
    27.08.2007, 23:19
    σε σε σε σε σε σε σε σε σε σε σε σε σε σε
    ΓΙΑ ΣΕ
    σε σε σε σε σε σε σε σε σε σε σε σε σε σε
    ΓΙΑ ΣΕ


    α ρε τσαλικη αθανατε!!!!!!!

    ΟΥΣΤ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    GeorgeSadoor
    28.08.2007, 00:38
    Οτιδήποτε τσιφτετελέ και γάβ γάβ!
    seriousstam
    28.08.2007, 20:01
    megaloudh exete akousei??

    "twra allo xhneis"
    "mhn to les ilia"


    enas tragoudhsths pou xekinise apo eparxia... kai emeine eparxia...


    kai to la TORTURA ths shakira
    koukou-tsa
    28.08.2007, 20:42
    "κι ομως ειμαι ακομα εδω"

    Εκτελει ο Γιωργακης...
    Πλυνθετει ο Μιχαλακης....
    προσπαθει ο Νικολακης....
    antreas_dr
    28.08.2007, 21:15
    το "Να μ'αγαπάς" εκτελεσμένο από τραγικό τύπο που λέει οτι είναι τραγουδιστής...
    koukou-tsa
    29.08.2007, 12:45
    ξερω...ξερω...δεν θα πω...αλλα ξερω!!!!!