ελληνική μουσική
    682 online   ·  210.830 μέλη

    Αναφορά προβλημάτων (σοβαρών και μη)

    jorge
    07.04.2011, 15:21
    Από τότε που έγινε παραγωγός έχει το μυαλό του στις εκπομπές. Του μετέφερα το αίτημα και είπε πως θα το κοιτάξει.

    Μετά τιμής,
    Jorge, Γραμματέας Κουκουβάγγου
    antwnispatra
    07.04.2011, 15:48

    Παράθεση:

    Το μέλος jorge στις 24-03-2011 στις 10:29 έγραψε...

    Pastella δεν είναι θέμα του site. Ίσως είναι θέμα της έκδοσης του Flash που έχεις. Αν βάλεις την τελευταία έκδοση, ίσως λυθεί.

    Το ίδιο ακριβώς αντιμετωπίζω και εγώ.Αλλάζει μόνο από την μπάρα και οχι με alt+shift.Αυτό γίνεται μόνο στο τσατ,στη σελίδα γενικότερα λειτουργεί κανονικά.


    DRUMMER70s
    09.04.2011, 14:16
    Geia xara..kserei kaneis ti ginetai me tis aggelies? Synh8ws otan evaza aggelies ,mesa se lige writses htan etoimes kai o ka8enas mporouse na tis dei. Twra evala 3 aggelies apo prox8es kai akoma den exoun emfanistei.
    pakos1406
    13.04.2011, 18:39

    Καλησπερα!!!

    Αν μπορει καποιος να βοηθησει

     

    Προσπαθω να ανεβασω ενα τραγουδι απο το youtube

    κανω αντιγραφη & επικολληση το link και μετα παταω τη σπασμενη αλυσιδα!!!!

    Δεν μου ανεβαζει το βιντεακι αλλα μονο το link!!!!!


    jorge
    13.04.2011, 22:47
    Λάθος. Για να βάλεις video παίρνεις το Embed Code που υπαρχει στο YouTube, κατω απο καθε video και το κανεις απλα copy-paste.
    ORFEASMIRSINIS
    22.04.2011, 23:45

    Προσπαθώ να ανεβάσω φωτο στο προφίλ και δεν μπορώ.Βγαίνει μήνυμα στην οθόνη που λέει να ελέγξω εαν ο διακομιστής επιτρέπει προσθήκες.Τί κάνω λάθος?


    AlfaWolf
    23.04.2011, 00:36

    Δεν ξέρω τι κάνεις λαθος.. αλλα μεχρι να σου πει καποιος ποιο ειδικός απλα σου υπενθυμίζω

     τα σωστά βήματα

    1ον απο το ΠΡΟΦΙΛ παμε στο ''φωτογραφίες προφίλ''

    2ον Κλίκ στο ''Προσθεστε φωτογραφια''

    3ον α) Φροντίζεις η φωτογραφία σου να είναι μικρότερη απο 300ΚΒ

    β) Πατάς ''αναζητηση''

    4ον Επιλέγουμε την φωτογραφία που θέλουμε και πατάμε ΟΚ

    Kαλή επιτυχία, και Kαλή Aνάσταση :)


    -----------------
    Η πραγματική Ευτυχία δεν κρύβεται στον προορισμό αλλά στον τρόπο που ταξιδεύεις. http://blogs.musicheaven.gr/alfawolf http://www.musicheaven.gr/live/101

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : AlfaWolf στις 23-04-2011 00:37 ]


    ORFEASMIRSINIS
    23.04.2011, 09:50

    Νίκο και Νικόλα ευχαριστώ, την έκοψα ώστε να μειώσω τα Kb και είναι ok.

     Καλή Ανάσταση και καλό Πάσχα σε όλους!


    ORFEASMIRSINIS
    25.04.2011, 03:20

    ... ενώ βγήκε μήνυμα οτι η προσθήκη της φωτο ήταν επιτυχής και οτι θα "εξεταζότανε" απο τον διαχειριστή ή κάτι τέτοιο, στο προφίλ δεν βλέπω τίποτα.Μήπως κάποιος διαχειριστής, μπορεί να μου πει τί γίνεται?


    ORFEASMIRSINIS
    25.04.2011, 09:25

     Oooops!{#emotions_dlg.blush} Sorry! ... και να δεις που το σκέφθηκα, αλλά είπα μήπως έκανα κάποιο λάθος πάλι! Smile


    AlfaWolf
    25.04.2011, 11:08

    Ορφέα... εισαι έτοιμoς ... :)


    jorge
    26.04.2011, 01:08

    Μετά από ...150 χρόνια άλλαξε o μηχανισμός upload στις φωτογραφίες προφίλ.

    Έγινε πιο εύκολος και κυρίως δεν χρειάζεται να περιμένουμε την έγκριση του admin, για να δουμε τη φωτογραφία στο προφίλ μας. Εμφανίζεται αμέσως και μπορούμε να την ορίσουμε σαν "κύρια" φωτογραφία.

    Βέβαια αν δεν τηρούνται όσα πρέπει, τότε κάποια στιγμή η φωτογραφία θα εξαφανισθεί, γιατί θα απορριφθεί από τους admins. Κάθε φωτογραφία περνάει από έλεγχο πριν εγκριθεί οριστικά.

    Επομένως, για να μην κάνουμε άδικο κόπο, πριν ανεβάσουμε φωτογραφία θυμόμαστε πως:

    • Στο Προφίλ μπαίνουν ΜΟΝΟ φωτογραφίες που φαίνεστε ΕΣΕΙΣ
    • ΜΗΝ βάζετε εικονίδια, ούτε το σκύλο σας, ούτε την κιθάρα σας, ούτε τον Χατζηγιάννη, ούτε φωτογραφίες άλλων. Στη φωτογραφία πρέπει να εμφανίζεσθε ΕΣΕΙΣ
    • Οτιδήποτε άλλο, θα απορρίπτεται και θα διαγράφεται χωρίς προειδοποίηση.

    Νέες φωτογραφίες ανεβάζουμε από το μενού Προφίλ > Φωτογραφίες Προφίλ, πάνω αριστερά :)

    AlfaWolf
    26.04.2011, 01:40

    1ον τωρα που ηθελα να κανω παραθεση το κειμενο σου δεν μου ειχε επιλογη ενω σε άλλα πιο πανω εχει κανονικα

    2ον Ειπες ''Εμφανίζεται αμέσως και μπορούμε να την ορίσουμε σαν "κύρια" φωτογραφία.''

    ανεβασα (τουλαχιστον ετσι εμοιαζε ) καποιες φωτο αλλα δεν της βλεπω στο προφιλ μου ...


    AlfaWolf
    26.04.2011, 01:44

    τωρα μου εδειχνε παραθεση στο δικό σου,

     ισως στο τελευταιο να μην βγαζει κοιταξε το καπετανιε :)


    jorge
    26.04.2011, 01:50
    Ναι, η παράθεση δεν έχει νόημα για το τελευταίο post γιατί το κείμενο στο οποίο αναφερόμαστε είναι ακριβώς από πάνω. Σχετικά με το άλλο πρόβλημα που αναφέρεις, επιλέγεις φωτογραφία, βάζεις περιγραφή και πατάς το Αποθήκευση, σωστα;
    AlfaWolf
    26.04.2011, 12:27

    Δεν πατουσα αποθηκευση :p

    Τωρα οκ !!!

    πολυ γρηγορο και ευκολο !!! {#emotions_dlg.thumbup}

    τωρα το θεμα ειναι οτι θελω να εχω στο προφιλ μου φωτο μου με καλεσμενους της εκπομπης αυτο επιτρεπετε?


    jorge
    26.04.2011, 12:49
    Βεβαιως, αρκεί να είναι παρέα με σένα :)
    AlfaWolf
    26.04.2011, 13:01

    Ευχαριστώ !!! {#emotions_dlg.thumbup}Smile


    reteos
    27.04.2011, 11:10

    To Mail.gr  λειτουργούσε μέχρι σήμερα δωρεάν .Μετά την  20/5/2011 (όπως γράφει) γίνεται  μόνο συνδρομητικό ,με  ετήσια συνδρομή  30 ευρώ .  Αν  κάποιοι δεν καταβάλλουν  τη συνδρομή  το e-mail  τους θα διαγραφεί.   Στη περίπτωση αυτή (διαγραφής) τι γίνεται με τους  κωδικούς  των Μελών  στο  Μusicheaven οι οποίοι έχουν  αντίστοιχο e-Mail ;

    ένδειξη  Mail.gr:

    Μετά από 11 χρόνια δωρεάν λειτουργίας αναγκαζόμαστε, λόγω των συνεχών επιθέσεων από spammers, να κάνουμε το Mail.gr αποκλειστικά συνδρομητικό, για να διασφαλίσουμε την ποιότητα της υπηρεσίας μας.

    Αν θέλετε να συνεχίσετε να χρησιμοποιείτε το email σας στο Mail.gr, συνδεθείτε στο λογαριασμό σας και εγγραφείτε συνδρομητής στην υπηρεσία πατώντας το πλήκτρο 'Πληρωμή με κάρτα' στο μενού αριστερά.

    Το Mail.gr θα λειτουργεί μόνο με συνδρομητές μετά τις 20 Μαίου. Όλοι οι υπόλοιποι λογαριασμοί και τα δεδομένα θα διαγραφούν στις 20 Μαίου, οπότε αποθηκεύστε όποια από τα μηνύματα και δεδομένα σας θέλετε να κρατήσετε στον υπολογιστή σας.

    Ευχαριστούμε, Mail.gr)


    jorge
    27.04.2011, 11:25
    Ουπς. Πρώτη φορά μαθαίνω για συνδρομητικό email provider. Πάντως δεν υπάρχει πρόβλημα με όσους έχουν mail.gr στο MusicHeaven. Απλά ανοίγουν ένα άλλο email (προτιμήστε το gmail) και ενημερώνουν το προφίλ τους στο MusicHeaven, με τη νέα διεύθυνση.