ελληνική μουσική
    693 online   ·  210.832 μέλη

    Αναφορά προβλημάτων (σοβαρών και μη)

    reteos
    27.04.2011, 12:47
    Ευχαριστώ πολύ .
    alkyoni
    23.05.2011, 17:56

    {#emotions_dlg.excl}Εμφανιζεται μια διαφημιση στην ραδιοσελιδα αλλα και στα blogs (φωτο), στην οποια ακουγεται ενα γριλισμα αν δεν προσεξεις και περασει απο πανω της το ποντικι.
    Απλα ενημερωνω γιατι μπορει να σας τυχει να ακουσετε ενα γριλισμα στα καλα καθουμενα, και να μην ξερετε απο που ειναι....οπως εγινε πριν λιγες  ωρες σε μενα και τρομαξα...και το καταλαβα πριν λιγο απο που ηταν!!!{#emotions_dlg.lol}

    Κι αν υπαρχει τροπος να μην εμφανιζεται  η διαφημιση αυτη (ειχε ξαναγινει κατι προμοιο στο παρελθον με μια διαφημιση που ειχε ηχο ενα σατανικο γελιο.....), για να μην προκαλει και παρεμβολη σε ωρα εκπομπης  ενω κανεις ανανεωση της ραδιοσελιδας ή επισκεπτεσαι καποιο blog.{#emotions_dlg.excl}
    Ευχαριστω!Smile

     





    -----------------
    ♫♪ΑΛΚΥΟΝΙΔΕΣ ΝΟΤΕΣ♫♪ Δευτέρα 13:00-14:00, Τετάρτη βράδυ 01:00-02:00, Πέμπτη βράδυ 00:00-01:00 Radio MusicHeaven www.listen.musicheaven.gr

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : alkyoni στις 23-05-2011 17:59 ]


    επισυναπτόμενα: diafimish me grilisma_.jpg 
    antwnispatra
    23.05.2011, 22:19
    Είναι πολλά τα λεφτά Άρη!!!
    ilio
    25.05.2011, 22:26

    Εδώ και 15 λεπτά που άκουγα περίπου την εκπομπή της Pastellas

    ο server έκανε τα τρελά του.Για δευτερόλεπτα ακούγονταν η μουσική ή

    ο λόγος της Στέλλας και για δευτερόλεπτα έμπαινε ο Δεληφοριάς και ξανά μανά

    απ την αρχή....Ούτε επανεκκινήσεις του server ,ούτε ξεκολλήματα του winamp,ούτε

    τίποτε δεν επανέφερε το ράδιο στα καλά του.

    Να σημειώσω πως η Στέλλα ανέφερε πως δεν είχε πρόβλημα με την σύνδεση της.

    Επίσης το κάνει και στον ΚΟΥΚΟΥΒΑΓΓΟ....

    Όποτε το δεις jorge τσεκαρέ το...Smile

    Ευχαριστούμε!!


    pastella
    30.05.2011, 23:04

    Αυτό που έγινε την Τετάρτη 25/5 ήταν το εξής:

    Η σύνδεση στο δίκτυο ήταν μια χαρά - καμιά καθυστέρηση σε καμιά εφαρμογή που ήταν Online. Ούτε το FB δεν κολλούσε.

    Ξαφνικά μετά από 70' εκπομπής περίπου βλέπω ότι επανασυδέθηκα (έχω βάλει αυτόματο reconnect στο shoutcast σε περίπτωση που κάτι γίνει και με πετάξει) και συνεχίζει να με πετάει και να επανασυνδέομαι συνεχώς. Γιαυτό και σας τρέλανε ο Δεληβοριάς κάθε λίγα λεπτά.

    Αναβαθμίζω το shoutcast από 2.1.3 σε 2.2.1. Κάνω και επανεκκίνηση το server, αλλά τίποτα.

    Αργά το βράδυ διαπίστωσα πως είχα βάλει ανάποδα τα καλώδια εξόδου από το μείκτη προς την κάρτα (το ασπρο στην κόκκινη υποδοχή και αντίστροφα) - αλλά αυτό δεν επηρέαζε την έξοδο του ήχου τελικά γιατί μια χαρά άκουγα τα πάντα, και δεν νομίζω ότι μπορεί να έχει σχέση με το shoutcast.

    Ήταν λες και κάποιος με πετούσε από τον server συνέχεια και δεν μπορέσαμε καμία παραγωγός να καταλάβουμε τι έγινε πριν 5 μέρες...

    Ήταν τόσο τυχαίο το διάστημα των διακοπών σύνδεσης και επανασυνδέσεων που δεν μπόρεσα να βγάλω παραπάνω συμπέρασμα...

    Πρώτη φορά από τότε που ξεκίνησε ο σταθμός αντιμετωπίζω τέτοιο θέμα.


    PHILIPPOSSM
    11.06.2011, 00:50

    Σήμερα αντιμετώπισα και εγώ ένα πρόβλημα.

    Ανεβάζοντας ένα post με τίτλο : Bruce Dickinson "Οι Iron Maiden είναι καλύτεροι από τους Metallica"

    Στον τίτλο έμειναν μόνο οι λέξεις  "Bruce Dickinson" δεν μπορώ να κάνω επεξεργασία, έστω και μετά απο 2-3 ώρες και μου βγάζει αυτό το μήνυμα:

    Σφάλμα !!!:

      Δεν συνδέθηκε στην database, παρακαλώ ελέγξτε τις ρυθμίσεις..

    inkve
    25.07.2011, 02:12

    εδω και δυο μερες δεν ανεβαινει η αγγελια μου...προσπαθησα 2 φορες αλλα τιποτα...το προβλημα αυτο μου το ειχε αναφερει μελος του φορουμ πριν λιγο καιρο ομως εγω στις δικες μου αγγελιες ουδεποτε ειχα καποια δυσλειτουργια....μεχρι προχθες...

    μπορει να δοθει λυση?


    -----------------
    Οταν η δυναμη της αγαπης υπερνικησει την αγαπη για δυναμη,ο κοσμος θα γνωρισει την ειρηνη. -Jimi Hendrix-

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : mary_omikron στις 25-07-2011 03:48 ]


    jorge
    25.07.2011, 10:12
    Inkve εννοείς οτι καταχωρείται, αλλά αργεί να εγκριθεί; Ή πατάς το κουμπί καταχώρησης και βγαίνει κάποιο λάθος;
    AIDONOGLOUNEKTARIA
    20.08.2011, 20:16

    Καλησπέρα σε όλους,

    Έχω & γω το ίδιο πρόβλημα με τον Inkve. Έχω κάνει κανονικά την διαδικασία καταχώρησης των αγγελιών μου & δεν εμφανίζονται καθόλου. Τις έχω καταχωρήσει τρεις φορές. Μετά την δεύτερη έστειλα ερώτηση στην επικοινωνία του site αλλά δεν έλαβα απάντηση.

    Είπα μήπως φταίνε οι αργίες, αλλά ακόμα να γυρίσετε παιδιά;;;;;;;;;;;;;;;;;;


    jorge
    21.08.2011, 23:56
    Γυρίσαμε σήμεραααααααααααααααααααααααα ;)
    AIDONOGLOUNEKTARIA
    23.08.2011, 21:32

    Το είδα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    Καταχωρήθηκαν όλες οι προσπάθειες!!!!!!!!!!!!!

    Κάθε αγγελία από 3 φορές!!!!!!

    Τις διέγραψα.


    jorge
    25.08.2011, 23:35
    Με τι λειτουργικό / browser είσαι; Έχεις ενεργοποιημένη javas c r i p t;
    jorge
    26.08.2011, 11:07
    Αυτά τα MAC μας έχουν σκίσει τους προγραμματιστές το τελευταίο διάστημα... Έχουν ασυμβατότητες. Αν δεν βγάλεις άκρη, πες μου να το κοιτάξω.
    AIDONOGLOUNEKTARIA
    26.08.2011, 15:22

    Σε μένα δεν δουλεύει με forefox!!!!!!!!

    Τι να κάνω;;;;;;;;;;


    jorge
    26.08.2011, 17:17

    Παράθεση:

    Το μέλος AIDONOGLOUNEKTARIA στις 26-08-2011 στις 15:22 έγραψε...

    Σε μένα δεν δουλεύει με forefox!!!!!!!!

    Τι να κάνω;;;;;;;;;;



    Εισαι σε Windows ή MAC;


    AIDONOGLOUNEKTARIA
    27.08.2011, 23:24

    Σε Windows7.


    Moonchild92
    30.08.2011, 05:13

    Παράθεση:

    Το μέλος Pentatonikos στις 25-08-2011 στις 22:58 έγραψε...

    Τα posts αρνητικής αξιολόγησης δεν εμφανίζονται όταν πατήσεις προβολή επάνω τους... Γυρνάει στην κορυφή της σελίδας...

    Δεν έχω δει τα προηγούμενα ποστς, όμως έχω κι εγώ ακριβώς το ίδιο πρόβλημα με firefox. Επίσης έχω θέμα στην αναζήτηση, όπου δεν προχωράει πέρα από την πρώτη σελίδα αποτελεσμάτων, στις επόμενες το πεδίο αναζήτησης είναι κενό, το ίδιο και τα αποτελέσματα φυσικά.


    Lorelei
    12.09.2011, 02:14

    http://www.musicheaven.gr/html/modules.php?name=Splatt_Forums&file=viewtopic&topic=25433&gotolast=1

     

    όταν πάω να δω το post μου εδώ βλέπω μόνο την πρώτη πρόταση αυτών που γράφω

    κ όταν κάνω edit φαίνεται ολόκληρη η απάντησή μου...:S


    jorge
    12.09.2011, 09:35
    οκ, έφτιαξε :)
    trelakias
    20.09.2011, 02:57

    Σε ένα laptop που χρησιμοποιώ τελευταία, δεν έχω τη δυνατότητα να μπω στο chat.  Κάνω log in αλλά τα στοιχεία στο παράθυρο διαλόγου δεν εμφανίζονται.  Μάλλον χρειάζομαι κάποιες ρυθμίσεις σε java, κάποιο plug-in?? Όλα τα υπόλοιπα στο site όπως και σε άλλα site εμφανίζονται κανονικά. Xρησιμοποιώ mozilla.  Τί πρέπει να κάνω?