ελληνική μουσική
    762 online   ·  210.848 μέλη

    Αναφορά προβλημάτων (σοβαρών και μη)

    deejayandrew
    20.09.2011, 23:52

    Καλησπέρα παιδία
    Είμαι συνάδελφος & εγώ έχοντας ενα ιντερνετικό σταθμό & πήρα το θάρρος να σας ρωτήσω επειδή διαπίστωσα ότι έχετε κάποιες γνώσεις για ένα πρόβλημα που αντιμετωπίζω εδώ & ένα μήνα σχετικά με κάποια αλλαγή που έκανα στην κάρτα ήχου.
    Συγκεκριμένα αγόρασα εξωτερική κάρτα ήχου (Lexicon Omega)  το ανάλογο μικρόφωνο (phantom power) αλλά τζίφος μέχρι στιγμής.
    Η μουσική ακούγεται κανονικότατα αλλά το πρόβλημα βρίσκεται στο ότι λέω στο μικρόφωνο το ακούω μόνο εγώ από τα ακουστικά & όχι οι ακροατές. Η νέα κάρτα έχει κουμπί "monitor mix" που  πηγαίνοντας το αριστερά ακούγεται μόνο φωνή, περίπου στην μέση φωνή & μουσική & δεξιά μόνο μουσική, αλλα ολα αυτα μονο στα ακουστικά μου & οχι στο αερα, επίσης δεν υπάρχει η δυνατότητα του input device στο shoutcast γιατί κολλάει το winamp. Έχω λαλήσει & ενώ έπρεπε να έχω αρχίσει εκπομπές εδώ & 10 μέρες κάθομαι ακόμα προσπαθώντας να βρω λύση αλλά τίποτα. Να σημειώσω ότι η κάρτα τρέχει με Omega Asio Drivers, έχει βέβαια & την επιλογή WDM με δυνατότητα επιλογής του input device αλλά τους δοκίμασα & δεν παίζει μουσική γιατί κολλάει κάθε 2 δευτερόλεπτα.
    Αν δεν σας κουράζω & μπορείτε να μου δώσετε μια λύση θα το εκτιμούσα αφάνταστα & θα ήμουν υπόχρεος.

    Φιλικά
    Ανδρέας Κορδαλής


    rigas
    01.10.2011, 09:18

    Παράθεση:

    Το μέλος jorge στις 30-12-2005 στις 22:58 έγραψε...

    Εντάξει και τα 3. Ειδικά το πρώτο ήταν πάρα πολύ σημαντικό και απορώ πως δεν είχε αναφερθεί από άλλον τόσο καιρό μια και πολύ απλά ...έχανες το κείμενό σου.

    Ευτυχώς δηλαδή που οι πιο πολλοί απ' όσους στέλνουμε κείμενα τα έχουμε και σε κάποιο αρχείο Word απ' όπου τα κάνουμε copy-paste, αλλιώς θα με κυνηγούσατε ε;

    --

    Δηλαδή να υποθέσω πως τα 4 ποιήματα που από πέρισυ σταδιακά έχω στείλει και δεν δημοσιεύονται, απλά ...έχουν χαθεί;{#emotions_dlg.sad}

    Αν ναι, ενημερώστε με να τα ξανά ανεβάσω.

    Καλά να περνάτε.


    jorge
    01.10.2011, 09:46
    Βασίλη καλημέρα, δεν υπάρχει πλέον στήλη για ποιήματα. Υπήρχε πριν 3 χρόνια, αλλά έχει καταργηθεί.
    rigas
    03.10.2011, 18:29
    OK!
    apostolis55
    08.10.2011, 20:30

    .

    [ τροποποιήθηκε από τον/την apostolis55, 27-09-2016 03:16 ]


    Moonchild92
    10.10.2011, 15:21

    Παράθεση:

    Το μέλος Moonchild92 στις 30-08-2011 στις 05:13 έγραψε...

    Δεν έχω δει τα προηγούμενα ποστς, όμως έχω κι εγώ ακριβώς το ίδιο πρόβλημα με firefox. Επίσης έχω θέμα στην αναζήτηση, όπου δεν προχωράει πέρα από την πρώτη σελίδα αποτελεσμάτων, στις επόμενες το πεδίο αναζήτησης είναι κενό, το ίδιο και τα αποτελέσματα φυσικά.



    Σόρρυ που bumpάρω παλιό μήνυμά μου, αλλά δεν έχω δει ακόμα να γίνεται κάτι Γιώργο, αν θες ρίξε μια ματιά.


    jorge
    10.10.2011, 18:37
    Βαγγέλη δεν βλέπω να συμβαίνει κατι τετοιο στην αναζήτηση. Κι εγω με Firefox είμαι.
    Moonchild92
    10.10.2011, 22:44

    Άκυρο, έφταιγε τελικά το AdBlockPlus μου, όλα οκ σε αυτό το θέμα! Smile


    PHILIPPOSSM
    04.11.2011, 19:50
    Εδώ και λίγες μέρες έχω για broser τον chrome και στο chat δεν μπορώ να κάνω εναλλαγή γλώσσας, μόνο στο chat, στο forum είναι μια χαρά.....
    PHILIPPOSSM
    08.01.2012, 20:32

    Oλα τα donate και donate paypal στο site δεν οδηγούν πουθενά, είναι σαν νεκρά link.

    υ.γ.....ακυρο ηταν προσωρινο....

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : PHILIPPOSSM στις 08-01-2012 20:36 ]


    despinakontogianni
    16.01.2012, 01:58
    Κάτι δεν πάει καλά με την κωδικοποίηση της σελίδας..δηλαδή δε φαίνονται ελληνικοί χαρακτήρες, αλλά σπαστικά τετραγωνάκια!
    despinakontogianni
    16.01.2012, 05:11
    Διορθώθηκε από μόνο του. ;)
    venceremos
    29.02.2012, 01:22

    Σαν παιχνιδι ξεκινησε, παρατηρησα οτι εχει σε καθε τοπικ και αριθμο αναγνωσεων και ηθελα να δω αν οσες φορες μπω να διβασαω ενα τοπικ προστιθεται κ αυτη στις προηγουμενες.. Ανακαλυψα οτι ενω μπηκα μια φορα σε ενα θεμα αυτο μετρηθηκε σαν δυο φορες.. Σκεφτηκα πως μπορει να ετυχε το συγκεκριμενο θεμα να το διαβασε ταυτοχρονα και καποιος αλλος. Οποτε διαλεξα στην τυχη ενα πολυ παλιο θεμα και το τσεκαρα. Και μετρησε σαν 3 φορες.. Το διασταυρωσα και τριτη φορα παλι με ασχετο τοπικ του παρελθοντος και ειδα οτι ειναι σαν να το διαβασανε δυο ταυτοχρονα..

    Αυτο τι σημαινει? Εχει καποιο προβλημα το συστημα και μετρα διπλα και τριπλα τις αναγνωσεις ή να ετυχε?Απλα μου φανηκε περιεργο και γιαυτο τ αναφερω..


    AIDONOGLOUNEKTARIA
    05.03.2012, 17:41
    Έχω παρατηρήσει & εγώ το ίδιο φαινόνεμο!!!!!!!!
    alkyoni
    10.03.2012, 21:31

    Απο χθες παρατηρησα οτι κατω δεξια στην οθονη, σε ολες τις σελιδες, (ακομα και  στο chat!) , εμφανιζεται το σηματακι του facebook (Like) και ο αριθμος οσων εχουν κανει like στην σελιδα του musicheaven...

    Το προβλημα εμφανιζεται σε οσους δεν εχουμε σε πληρη οθονη τον browser μας, κι ετσι, αυτο το σηματακι "αιωρειται" μεσα στο κειμενο που διαβαζουμε , ειτε μεσα στο chat ειναι "πανω" σε καποιον που γραφουμε... γενικα ειναι ενοχλιτικο....

    Υπαρχει ηδη και το μαυρο σηματακι με το equalizer για το ραδιοφωνο, δεξια στο πλαϊ στην μεση της οθονης... που κι εκεινο καπως ενοχλει..... και σε αναγκαζει να "μεγαλωσεις" λιγο την οθονη στο πλαι για να μην ειναι μεσα σε αυτο που βλεπεις, 'η γραφεις.

    Θα προτεινα, αν ειναι ευκολο να μεταφερθει το σηματακι του facebook σε ενα σταθερο σημειο (πχ.στο επανω μερος της αρχικης σελιδας, εκει κοντα στην  "αποσυνδεση"  που ειναι πολυ εμφανες σημειο και εχει κενο) ή καπου αλλου τελος παντων σε ενα σταθερο σημειο που να μην ενοχλει οσους χρησιμοποιουν σε μικροτερες διαστασεις τον browser τους.

    Ευχαριστω, καλη συνεχεια σε ολους!  :)


    antwnispatra
    11.03.2012, 13:59

    Εδώ και μερικές μέρες και συνήθως νυχτερινές ώρες,παρατηρήθηκε πως "πέφτει" η σελίδα για λίγα λεπτά και επανέρχεται.Χθες συγκεκριμένα αυτό έγινε 3-4 φορές από τις 00.00 και μετά.Είναι θέμα αναβαθμίσεων ή κάποιο πρόβλημα;


    optiras
    12.03.2012, 16:23

    Έλεγξες την επισκεψιμότητα τις στιγμές που πέφτει η ιστοσελίδα;Είναι φυσιολογική;Ή βλέπεις τρελά νούμερα;Αν είναι το τελευταίο μάλλον μπορεί να πέφτει και για αυτό...

    Έχετε ενεργοποιημένη την καταγραφή ip;Από που προέρχονται οι πολλαπλές επισκέψεις;


    jorge
    12.03.2012, 18:33
    Αντώνη εγινε μετά τις δώδεκα ή μετά τις 2 το πρωί; Στις 2 ξεκινάει το backup και το συστημα γινεται πιο αργό...
    antwnispatra
    12.03.2012, 19:37

    @optiras

    Φυσιολογική ήταν για την ώρα,με αρκετά χαλαρή κίνηση του φόρουμ μάλιστα.

    @jorge

    Γιώργο μάλλον μετά τις 2 και το βλέπουμε τα βράδια,άρα είναι το backup.Μπορεί να ξεκινάει από 3 και μετά;Επειδή μέχρι 3 υπάρχουν(επίσημα) εκπομπές και δημιουργεί πρόβλημα στο τσατ αλλά και στη γενικότερη πρόσβαση.


    alkyoni
    19.03.2012, 16:53

    Εχω προσπαθησει πολλες φορες σημερα απο νωρις, να ενσωματωσω βιντεακια youtube και μια φωτογραφια στο ποστ μου εδω:

    http://www.musicheaven.gr/html/modules.php?name=Splatt_Forums&file=viewtopic&topic=26706&forum=18&gotolast=1

    αλλα δεν εμφανιζονται

    Την φωτογραφια μπορω και την βλεπω μεσα στο μηνυμα οταν κανω προεπισκοπηση,  αλλα οταν ποσταρω το μηνυμα δεν εμφανιζεται!

    Επισης, δεν φαινονται τα εικονιδια μεσα στο κειμενο, (εμφανιζει λαθος),   και χαθηκαν τα γνωστα μας εικονιδια!!! που πηγαν?  

    Ελπιζω να ειναι ευκολο να διορθωθουν συντομα , ευχαριστω! :)