ελληνική μουσική
    762 online   ·  210.833 μέλη

    Αναφορά προβλημάτων (σοβαρών και μη)

    jorge
    04.09.2013, 09:22

    Παράθεση:

    Το μέλος STEFANOS604 στις 03.09.2013, 16:48 έγραψε...

    Jorge καλησπέρα

    Απ την ώρα που διορθώθηκε το πρόβλημα με το ‘’περισκόπιο’’ αντιστράφηκε το πρόβλημα:

    Δηλαδή , ενώ έχω την ενημέρωση ‘’ΕΝΕΡΓΗ’’ ενημερώνομαι από το ‘’περισκόπιο’’ δεν ειδοποιούμαι όμως με e-mail.

    Πχ μόλις ενημερώθηκα με το περισκόπιο για την απάντηση #46 του μέλους JimV στο Thread Εδώ , όμως δεν έλαβα e-mail.



    Φτιάχνουμε σύστημα που να στέλνει ένα συγκεντρωτικό email για όλα τα νέα μηνύματα στο Περιοσκόπιο και όχι μονο του φόρουμ. Μολις ειναι ετοιμο θα λαβετε και τα πρώτα emails :)


    jorge
    04.09.2013, 09:27

    Παράθεση:

    Το μέλος LlamaWithHat στις 03.09.2013, 16:59 έγραψε...

    Δεν υπάρχει τρόπος να δούμε παλιές δημοσκοπήσεις... Το αρχείο δείχνει την τρέχουσα.

    Fixed


    STEFANOS604
    04.09.2013, 10:32

    Παράθεση:

    Το μέλος jorge στις 04.09.2013, 09:22 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος STEFANOS604 στις 03.09.2013, 16:48 έγραψε...

    Jorge καλησπέρα

    Απ την ώρα που διορθώθηκε το πρόβλημα με το ‘’περισκόπιο’’ αντιστράφηκε το πρόβλημα:

    Δηλαδή , ενώ έχω την ενημέρωση ‘’ΕΝΕΡΓΗ’’ ενημερώνομαι από το ‘’περισκόπιο’’ δεν ειδοποιούμαι όμως με e-mail.

    Πχ μόλις ενημερώθηκα με το περισκόπιο για την απάντηση #46 του μέλους JimV στο Thread Εδώ , όμως δεν έλαβα e-mail.



    Φτιάχνουμε σύστημα που να στέλνει ένα συγκεντρωτικό email για όλα τα νέα μηνύματα στο Περιοσκόπιο και όχι μονο του φόρουμ. Μολις ειναι ετοιμο θα λαβετε και τα πρώτα emails :)



    Ενημερώθηκα το παρών κείμενο , επειδή μπήκα στο περισκόπιο ενώ δεν έλαβα e-mail.

    Πιστεύω ότι το σωστό είναι να παίρνω τα e-mail του Thread που συμμετέχω, ώστε να μπορώ να συμμετάσχω στη συζήτηση και στο μέλλον ένα συγκεντρωτικό για το περισκόπιο που δεν είναι της ίδια βαρύτητος μήνυμα (πχ το ότι κάποιος σημείωσε hand up/down σε κάποιον άλλο του thread pου συμμετέχω δεν έχει τη βαρύτητα του e-mail).


    PHILIPPOSSM
    08.09.2013, 17:37
    Προσπαθώντας να βάλω ενα link από το blog μου στο FB η μόνη φωτογραφία που μου ανεβάζει είναι μια του vert, φαντάζομαι θα υπάρχει λύση σε αυτό......
    antwnispatra
    08.09.2013, 18:47

    Μέχρι να λυθεί,μπορείς να το ανεβάσεις χωρίς φωτογραφία.Συμβαίνει συχνά πάντως να βγάζει μόνο άσχετη φωτογραφία με το θέμα.


    despinakontogianni
    08.09.2013, 21:25
    αν πατήσεις τα βελάκια, δεν έχει άλλη επιλογή;
    pastella
    15.09.2013, 15:42

    Παράθεση:

    Το μέλος pastella στις 20.08.2013, 10:08 έγραψε...

    Μόλις έκανα δημοσίευση στο θέμα για τη συνάντηση της Θεσσαλονίκης και αριστερά όπου φαίνονται οι πληροφορίες για τα μέλη, φαίνεται ένα άκυρο _LOCALDATE_ στην ημερομηνία εγγραφής σε όλους (παραθέτω το δικό μου)

    ΧΑΡΙΛΑΟΥ 
    Ελλάδα 
    Ηλικία: 28 
    Εγγραφή: _LOCALDATE


    Πωπω Γιώργο, το είχα ξεχάσει αυτό! Χίλια συγνώμη!

    Λοιπον, στην παράθεση όπως κάνω τώρα λειτουργούν όλα κανονικά και τα ίδια βλέπω και στην απάντηση! Το διόρθωσες μάλλον... {#emotions_dlg.blush}

    ΥΓ: Το πολύ διάβασμα με έχει κάνει πολύ αφηρημένη {#emotions_dlg.smartass}


    pastella
    15.09.2013, 15:43

    Επίσης, αυτή η διαφήμιση με την κοπέλα με το άσπρο κολάν είναι αρκετά αντιαισθητική και βγαίνει παντού...





    επισυναπτόμενα: MH_ads.jpg 
    jorge
    15.09.2013, 15:49
    Τραγικό το google που αφήνει τέτοιες διαφημίσεις. Μπορεις να μου κάνεις copy-paste το URL του site που σε πηγαίνει, για να κάνω report;
    noizreduction
    15.09.2013, 15:59

    Στα blogs, οταν το φοντο ειναι μαυρο και κανεις δημοσιευση καποιου σχολιου, το link που παραπεμπει στο "αρχικο θεμα" δεν φαινεται λογω ιδιου χρωματος! ( μετα τη δημοσιευση του σχολιου )


    pastella
    15.09.2013, 16:16

    Jorge στα στέλνω σε PM μην πατησει κανεις καταλαθος εδω...


    margot
    15.09.2013, 22:19
    Τις τελευταίες μέρες συχνά πυκνά δεν μπορώ να στείλω ούτε σύνθετο ΠΜ ούτε απάντηση στο forum (μπορώ να γράψω μόνο στη γρήγορη). Μου βγαίνει ένα μήνυμα ότι είναι κενό το κείμενό μου και να κάνω Back για να ξαναπροσπαθήσω.
    jorge
    16.09.2013, 01:18
    Με ποιό πρόγραμμα είσαι Μάγδα; Firefox, Internet Explore, Chrome;
    margot
    16.09.2013, 07:33
    explorer αλλα το κανει σπανιοτερα και με firefox
    alkyoni
    19.09.2013, 02:05

    1) Δεν λαμβανω ενημερωσεις στο mail μου, απο καποια θεματα του φορουμ που παρακολουθω. {#emotions_dlg.sad}

    Ερχονται κανονικα ομως για τα blogs.

    2) Οσο για το θεμα το ενεργων links στα blogs.... , παραμενει , σε ολα οσα εχουν μαυρο φοντο.

    Το link εμφανιζεται σωστα οταν το γραφουμε μεσα στο πλαισιο του σχολιου, αλλα οταν δημοσιευθει και μετα, εχει  μαυρο χρωμα η γραμματοσειρα του, κι ετσι "χανεται" μεσα στο κειμενο.
    Πρεπει να "περασεις " πανω απο το λινκ  το ποντικι για να γινει "κοκκινο" και να εμφανιστει.

    Οποτε ωσπου να διορθωθει, μια λυση ειναι  να αποφευγουμε τα ενεργα links οπου υπαρχει μαυρο φοντο,  και απλα με copy paste   βαζουμε το link που θελουμε ,   ετσι ωστε  να φαινεται κανονικα μεσα στο κειμενο . 


    noizreduction
    23.09.2013, 10:20

    Το RSS δεν δουλευει κι οταν προσπαθησα να ανανεωσω απο το εικονιδιο που βρισκεται στην κατω πλευρα της κεντρικης σελιδας με οδηγει σε κενη σελιδα...


    jorge
    23.09.2013, 10:41
    Θανάση, το link του RSS είναι:
    http://www.musicheaven.gr/html/rss/rss.php

    Σε μένα εμφανίζεται κανονικά.
    noizreduction
    23.09.2013, 11:42

    Δυστυχως, ακομα και με αυτο το link, με βγαζει σε κενη σελιδα.

    Το συστημα μου ειναι Windows 7 64bit, Mozilla 25.0. Ολα τα υπολοιπα RSS feeds δουλευουν μια χαρα, εκτος απο το musicheaven το οποιο πριν 3-4 μερες αποφασισε να μην "φορτωνει" τα τελευταια αρθρα, ενω σημερα το πρωι δεν δεχεται το musicheaven.gr ως κεντρικη σελιδα και με οδηγει σε κενη σελιδα.


    mary_omikron
    27.09.2013, 14:33

    Δεν ξέρω αν είναι πρόβλημα που αφορά ή λύνεται από το ΜΗ αλλά χθες που έκανα εκπομπή 2-3 φορές έκλεισαν ξαφνικά όλες οι σελίδες που είχα ανοιγμένες (musicheaven + facebook) και βρέθηκα να μιλώ στον αέρα και να μεταδίδω την εκπομπή μέσω SAM χωρίς κανένα πρόβλημα απ΄ότι μου είπαν τα παιδιά στο τσατ.

    Τρεις φορές συνέβη αυτό, έκλειναν οι σελίδες χωρίς να επηρρεαστεί το SAM.

    Το ίδιο συνέβη και σήμερα κανα δυό φορές...κλείνουν ξαφνικά οι σελίδες που έχω ανοιγμένες.

    Εχω 7αρια και google chrome.

    Μήπως ξέρει κανείς τι είναι αυτό ή μήπως έχει συμβεί και σε άλλους?


    PetrosTser
    27.09.2013, 16:07

    Θέλω να επισημάνω ότι, ενώ γενικά η επισκεψιμότητα του site είναι ικανοποιητικά μεγάλη (το καλοκαίρι υπήρχαν κάθε στιγμή γύρω στους 250-300 επισκέπτες και τώρα πια το site χτυπάει και 700άρια), πάρα πολύ λίγος κόσμος ακούει το ραδιόφωνο (5-10 όταν παίζει ο Κουκουβάγγος και 10-20-30 όταν παίζει κάποιος παραγωγός, ανάλογα φαντάζομαι και με την ώρα της μέρας). Πώς είναι δυνατόν σε ένα μουσικό site οι επισκέπτες του να μην ακούνε το ραδιόφωνό του; Πολύς κόσμος δεν ξέρει καν ότι υπάρχει Radio MusicHeaven. Μπορούμε να το αλλάξουμε κάπως αυτό;


    -----------------

    We are all prostitutes.

    [ τροποποιήθηκε από τον/την PetrosTser, 27-09-2013 16:08 ]