ελληνική μουσική
    635 online   ·  210.846 μέλη
    GL
    02.02.2006, 18:54
    Διαβαινοντας το κατωφλι του "Παλαγκο" φιλες και φιλοι νομιζεις οτι ανοιγεις την μεγαλη σιδερενια πορτα απο το καταστρωμα του πλοιου και μπαινεις σε ενα πολυτελες σαλονι πρωτης θεσης του πλοιου της γραμμης!
    Τα χρωματα και η διακοσμιση σε προδιαθετουν για ενα απανεμο ταξιδι στην μουσικη και στην αισθητικη των χρωματων.

    Και πως να μην συμβαινουν ολα αυτα μιας και Τιμονιερης αυτου το πλοιου ειναι ο Καπεταν-Μαριος!Ενας πρωην καπετανιος της θαλασσας και νυν καπετανιος της στεριας στο Παλαγκο του!

    Καπου εκει στο βαθος μολις μπεις διακρινεις και τον μακρυμαλλι μουτσοχαμενο μεσα στις cdερες του!
    Πραγματικα διατηρει σε πολυ καλη κατασταση το μηχανοστασιο ο μουτσος μας!
    Κυριως πεντακαθαρο,με καθαρα ακουσματα!!

    Χθες λοιπον φιλες και φιλοι ολα κυλουσαν ομαλα μεχρι που ο μουτσος αποφασισε να αφησει το μηχανοστασιο του και να βγει στο καταστρωμα!Σηκωσε λοιπον την αγκυρα και το ταξιδι ξεκινησε....

    Καπου εκει ομως το βαπορι αρχισε να κουναει και να μπαταρει γλυκα.Τα μποφορια αρχηνισαν να δυναμωνουν..Κατι τα ρακομελα,κατι οι Μιχαλιορακες,
    κατι η φωνη του και Αγκυρα του μουτσου,δεν ηθελε και πολλοι για να γινουμε ολοι μουτσοι!

    Η γεφυρα του καραβιου γεμισε μποφορινες φωνες και ηχους.....


    ΣΥΝΕΧΙΖΕΤΑΙ.......
    tetraktis
    02.02.2006, 19:16
    Κύριε Τριανταφύλλογλου -(ή βρούτογλου)- Πόσο πάει η μίζα για συγκάλυψη και απόκρυψη στοιχείων παρακαλώ;


    GL
    02.02.2006, 19:28
    Quote:

    Το μέλος tetraktis στις 02-02-2006 στις 19:16 έγραψε:

    Κύριε Τριανταφύλλογλου -(ή βρούτογλου)- Πόσο πάει η μίζα για συγκάλυψη και απόκρυψη στοιχείων παρακαλώ;







    Η παρουσια σας την επομενη εβδομαδα κυριε ΣΥΝΑΔΕΛΦΕ ΣΤΑΥΡΟστην νεα εμφανιση μας στο Παλαγκο θα λειτουργησει ωσαν μιζα δια να γλυτωσετε(??) απο την εκπομπη της επομενης Παρασκευης!


    Ειναι η καλυτερη προσφορα που μπορω να σας κανω.....


    tetraktis
    02.02.2006, 19:36
    Εντάξει λοιπόν! Δέχομαι αξιότιμε κύριε εκβιάζογλου οτί εμφανίζογλου βιντέογλου.

    (Θα σου δείξω εγώ... Θα παίξω και επισήμως κιθάρα την άλλη φορά για να μάθεις...)

    ΧΑ!


    Orfeus
    02.02.2006, 19:49
    Quote:

    Το μέλος GL στις 02-02-2006 στις 18:54 έγραψε:

    Διαβαινοντας το κατωφλι του "Παλαγκο" φιλες και φιλοι νομιζεις οτι ανοιγεις την μεγαλη σιδερενια πορτα απο το καταστρωμα του πλοιου και μπαινεις σε ενα πολυτελες σαλονι πρωτης θεσης του πλοιου της γραμμης!
    Τα χρωματα και η διακοσμιση σε προδιαθετουν για ενα απανεμο ταξιδι στην μουσικη και στην αισθητικη των χρωματων.

    Και πως να μην συμβαινουν ολα αυτα μιας και Τιμονιερης αυτου το πλοιου ειναι ο Καπεταν-Μαριος!Ενας πρωην καπετανιος της θαλασσας και νυν καπετανιος της στεριας στο Παλαγκο του!

    Καπου εκει στο βαθος μολις μπεις διακρινεις και τον μακρυμαλλι μουτσοχαμενο μεσα στις cdερες του!
    Πραγματικα διατηρει σε πολυ καλη κατασταση το μηχανοστασιο ο μουτσος μας!
    Κυριως πεντακαθαρο,με καθαρα ακουσματα!!

    Χθες λοιπον φιλες και φιλοι ολα κυλουσαν ομαλα μεχρι που ο μουτσος αποφασισε να αφησει το μηχανοστασιο του και να βγει στο καταστρωμα!Σηκωσε λοιπον την αγκυρα και το ταξιδι ξεκινησε....

    Καπου εκει ομως το βαπορι αρχισε να κουναει και να μπαταρει γλυκα.Τα μποφορια αρχηνισαν να δυναμωνουν..Κατι τα ρακομελα,κατι οι Μιχαλιορακες,
    κατι η φωνη του και Αγκυρα του μουτσου,δεν ηθελε και πολλοι για να γινουμε ολοι μουτσοι!

    Η γεφυρα του καραβιου γεμισε μποφορινες φωνες και ηχους.....

    ΣΥΝΕΧΙΖΕΤΑΙ.......





    Ρε Γιώργο.........






    GL
    02.02.2006, 19:51
    Quote:

    Το μέλος tetraktis στις 02-02-2006 στις 19:36 έγραψε:

    Εντάξει λοιπόν! Δέχομαι αξιότιμε κύριε εκβιάζογλου οτί εμφανίζογλου βιντέογλου.

    (Θα σου δείξω εγώ... Θα παίξω και επισήμως κιθάρα την άλλη φορά για να μάθεις...)

    ΧΑ!







    Χαιρομαι κυριε συναδελφε για την αποδοχη του εκβιασμου τουτου!!
    Να ειστε σιγουρος οτι οι προσδοκιες σας σαν μουσικος θα λαβουν σαρκα και οστα!

    (Να μου δειξεις...)

    ΧΑ!

    Orfeus
    02.02.2006, 19:55
    Βιντεό-γλου
    Εκβιάζο-γλου
    Τριανταφύλλο-γλου
    Βρούτο-γλου


    GL
    02.02.2006, 20:11
    Quote:

    Το μέλος Orfeus στις 02-02-2006 στις 19:55 έγραψε:

    Βιντεό-γλου
    Εκβιάζο-γλου
    Τριανταφύλλο-γλου
    Βρούτο-γλου






    Μην επιβαρυνεις την θεση σου.....
    Εχω στοιχεια....ΚΑΙ απο χθες....Που καινε!!


    ageras
    02.02.2006, 20:53
    Ορφέα έχει..σίγουρα έχει..και είναι στοιχεία "ζεματιστά!!!!"....


    Live and let live


    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : jorge στις 02-02-2006 20:55 ]
    Orfeus
    02.02.2006, 21:03
    Δηλαδή μισό λεπτό ρε παιδιά να το συζητήσουμε το πράγμα..

    Είναι επιβαρυντικό στοιχείο να τραγουδάς το "Γιάννη μου το μαντήλι σου" σε rock ........εκδοχή;
    Δεν μπορώ να το καταλάβω αυτό το πράγμα........



    Υ.Γ. Μάνο νόμιζα ότι ήσουνα φίλος μου.....


    ageras
    02.02.2006, 21:06
    Είμαι φίλος σου Ορφέα..απλώς σου το λεω για να προσέχεις τους Βρούτους!!!!!!!
    (χεχεχε)

    Orfeus
    02.02.2006, 21:08
    Είχε πολύ "κύμα" πάλι χθες δηλαδή;


    thank
    02.02.2006, 23:48
    1.
    Quote:

    Το μέλος vasilis23 στις 02-02-2006 στις 16:08 έγραψε:

    Τι ηταν αυτο παλι χτες...Αχχχχχχχ!!!!!Συγχαρητηρια σε ολους παιδια...με κανετε ευτυχισμενο καθε φορα και πιο πολυ!!!να στε καλα ολοι και παντα τετοια!!!




    "Αθήνα - Λευκωσία" .... Βασίλη ήταν τόσο όμορφο και γλυκό τραγούδι ... Τίνος ειναι καλέ ? Σίγουρα όποιος το έγραψε κάποια όμορφη ιστορία είχε στο μυαλό του....

    2. Διαθέτω κι εγώ οπτικοακουστικό υλικό απο χθες. Η τιμή ειναι συζητήσιμη. Φιλική. Αν ζητηθεί μοντάζ, χρεώνεστε με κάτι τι παραπάνω. (θα συνεργασθώ με τον GL)
    Orfeus
    03.02.2006, 00:03
    Quote:

    Το μέλος thank στις 02-02-2006 στις 23:48 έγραψε:

    2. Διαθέτω κι εγώ οπτικοακουστικό υλικό απο χθες. Η τιμή ειναι συζητήσιμη. Φιλική. Αν ζητηθεί μοντάζ, χρεώνεστε με κάτι τι παραπάνω. (θα συνεργασθώ με τον GL)





    Τώρα.................δέσαμε!!!!!!!!!!!


    tetraktis
    03.02.2006, 01:57
    Εδώ μέσα γίνονται Σόδομα και Γόμορα ! ! !

    Μπουρλότοοοοο ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! !



    Η φιλοσοφία είναι απαραίτητη για να επιλύουμε προβλήματα που δεν θα μας απασχολούσαν εάν ήμασταν βάρβαροι.


    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : tetraktis στις 03-02-2006 01:58 ]
    MichPah
    03.02.2006, 02:06
    Δηλ....φταίω τώρα έγω να με πάρει απο κάτω? ....ε...?
    τώρα που έφυγα βρήκατε να τα κάνετε όλα?
    Παρηγοριά ότι τουλάχιστον ήταν κάτι κι απο μένα εκεί...η ρακή που έφερα με όλη μου την καρδιά για τα φιλαράκια μου..(έτσι σας νιώθω ρε....!!!!)

    Στην Κρήτη εγώ, Αθήνα εσείς
    απόσταση μεγάλη
    μα θα περάσει ο καιρός
    και θα βρεθούμε πάλι...!!!!

    GL
    03.02.2006, 02:08
    Η συνεργασια Thank- GL βρισκεται σε καλο δρομο!Δρομολογειται τωρα η κατανοηση του καταλληλου προγραμματος και συντομα η συνεργασια αυτη θα επιφερει DVD.

    Υ.Γ και αλλοι βγαλαν διαφορα με τις μηχανες τους!Αναμενω με ενδιαφερον τα πειστηρια τους!Να εχουμε δηλαδη απο πολλες οπτικες γωνιες αλλα και αλλες αποδειξεις!!


    Orfeus
    03.02.2006, 02:33
    Quote:

    Το μέλος GL στις 03-02-2006 στις 02:08 έγραψε:

    Η συνεργασια Thank- GL βρισκεται σε καλο δρομο!Δρομολογειται τωρα η κατανοηση του καταλληλου προγραμματος και συντομα η συνεργασια αυτη θα επιφερει DVD.

    Υ.Γ και αλλοι βγαλαν διαφορα με τις μηχανες τους!Αναμενω με ενδιαφερον τα πειστηρια τους!Να εχουμε δηλαδη απο πολλες οπτικες γωνιες αλλα και αλλες αποδειξεις!!







    Για ποιο .......πράγμα;;;;;;;;;


    thank
    03.02.2006, 12:19
    Quote:

    Το μέλος Orfeus στις 03-02-2006 στις 02:33 έγραψε:

    Quote:

    Το μέλος GL στις 03-02-2006 στις 02:08 έγραψε:
    [i]
    Η συνεργασια Thank- GL βρισκεται σε καλο δρομο!Δρομολογειται τωρα η κατανοηση του καταλληλου προγραμματος και συντομα η συνεργασια αυτη θα επιφερει DVD.

    Υ.Γ και αλλοι βγαλαν διαφορα με τις μηχανες τους!Αναμενω με ενδιαφερον τα πειστηρια τους!Να εχουμε δηλαδη απο πολλες οπτικες γωνιες αλλα και αλλες αποδειξεις!!







    Για ποιο .......πράγμα;;;;;;;;;



    [/I]


    E γενικώς, για το dvd (cd+dvd), για το ένθετο, για την προσφορά .. ολο και κάτι θα βρεθεί. Α για ποιές αποδείξεις εννοείς ???? Περί ψυχής, χαράς, ήχων, γέλιου και άλλων συναφών ... ή μη.
    Orfeus
    04.02.2006, 14:55
    Quote:

    Το μέλος thank στις 03-02-2006 στις 18:16 έγραψε:

    Quote:

    Το μέλος Orfeus στις 03-02-2006 στις 16:16 έγραψε:

    Ο λογαριασμός μου στην Musicheaven Bank



    Everybody must give something back, for something they get.....






    ναι ναι, όλα εκει !!!!!!! υπόσχομαι πως θα πάνε για αγαθοεργίες !!!!!! (Δεν βλέπω κίνηση όμως και έχουμε και ανάγκες !!!!!) Ο Ορφέας είναι υπεράνω εξάλλου, μου έχει δώσει κωδικούς κλπ !!!! Για κανένα ψώνιο στις εκπτώσεις .... But ... I' ll give you SOMETHING back, ....

    Τέτοια κάνε και αν δεν δεις την άλλη Τετάρτη όλα τα κανάλια εκεί, να μη με λένε Θάνο !!!!!!!! Α και όχι ΝΕΤ και τέτοια. Ούτε red, ροκfm, μελωδίες κλπ .....ξέρεις εσύ. Και έχουν και αυτόν τον τσαμπουκά ξέρεις οι ρεπόρτερς. Πρώτον θα πρέπει να απολογηθείς γιατί υπάρχεις και μετά γιατί έπαιξες σε ροκ το Γιάννη μου το μαντήλι σου !!! Και θα λες .... ΠΟΥ ΕΙΣΑΙ ΓΛΟΥ!!!!! ΘΕΛΩ ΤΟΝ ΓΛΟΥ με την κάμερά του και τον Θάνο με το κινητό του !!!!!!!

    Καλά ... Παιδιά είναι απίστευτος!!!!!! Δεν παίζεται ....


    [/I]



    Το έλεγα στο Μάνο χθες το απόγευμα που πίναμε καφέ.

    “Μάνο μου, διανύω περίοδο ………….διασυρμού!!!!!!!”


    (Κλαυσίγελως)