ελληνική μουσική
    617 online   ·  210.828 μέλη

    Θα βρεις τον δασκαλο σου!Τι γνωμη εχετε???

    zw
    02.02.2006, 20:43
    Δεν ξερω για'σας αλλα εμενα παντως με τρελενει,ειναι το καλυτερο μου σηριαλ.Τι λετε θα τα φτιαξουν τελικα η θα περιμενουμε αιωνες???
    doritsa78
    02.02.2006, 21:00
    Μ'αρεσει και αυτη η σειρα,αν και θυμιζει ελληνικο κιν/γραφο.Ειναι απο τις κωμικες σειρες που παρακολουθω και νομιζω στο τελος κατι θα γινει σε σχεση μαθητριας-καθηγητη.
    theotita
    03.02.2006, 00:17
    Και μένα,μου αρέσειπολύ! Να πω την αλήθεια μου θυμίζει τα σχολικά μου χρόνια,όπου σχεδόν όλος ο γυναικείος -μαθητικός- πληθισμός ήταν ερωτευμένος με έναν καθηγητή! Εννοείται ότι δεν επαιξε ποτέ τίποτε τέτοιο με μαθήτρια,οπότε είναι σα να γίνονται τα όνειρά μας πραγματικότητα!

    Πιστεύω θα τα φτίαξουν,αλλά θα μας βγάλουν την πίστη πρώτα! Και ναι doritsa, έχει κάτι από Παπαμιχαήλ και Βουγιουκλάκη!!
    alexia-vicky
    03.02.2006, 10:24
    Συμφωνω
    Ειναι πολυ ωραια σειρα με γελιο, ερωτα....τα γνωστα...
    doritsa78
    03.02.2006, 15:10
    Quote:

    Το μέλος theotita στις 03-02-2006 στις 00:17 έγραψε:

    Και μένα,μου αρέσειπολύ! Να πω την αλήθεια μου θυμίζει τα σχολικά μου χρόνια,όπου σχεδόν όλος ο γυναικείος -μαθητικός- πληθισμός ήταν ερωτευμένος με έναν καθηγητή! Εννοείται ότι δεν επαιξε ποτέ τίποτε τέτοιο με μαθήτρια,οπότε είναι σα να γίνονται τα όνειρά μας πραγματικότητα!

    Πιστεύω θα τα φτίαξουν,αλλά θα μας βγάλουν την πίστη πρώτα! Και ναι doritsa, έχει κάτι από Παπαμιχαήλ και Βουγιουκλάκη!!




    Jimy
    03.02.2006, 16:54
    Εμένα μου θυμίζει πολλά γιατί γυρίζεται εκεί όπου πέρασα 12 χρόνια της ζωής μου!


    lianameladaki
    03.02.2006, 17:21
    ειναι οντως ευχαριστη σειρα και βλεπεται ανετα,συγκεκριμενα,2 φιλες μου εχουν κολλησει με αυτο το σειριαλ[οπως και καποιοι αλλοι .....]
    παρολλα αυτα,εγω προτιμω ''μονη εξ'αμελειας''!!!!!

    mariaaa
    03.02.2006, 19:40
    Εγω παλι το βλεπω μονο λογω του Αθανασιου..χιχι
    Κατα τα αλλα μου φαινεται πολυ γλυκαναλατο και οι
    περισσοτερες ερμηνειες κακιες(βλ.Συλβια)
    Ωστοσο το ολο στορι ειναι αρκετα καλο!
    ioannade
    07.02.2006, 21:24
    ειναι το αγαπημενο μου εργο και ειμαι μια απο τις δυο φιλες της lianasmeladaki τρελα πορωμενη με την υποθεση,τον θανο και την μαριζα!!!!!!!!!!ανυπομονω για την ημερα που ο θανουλης θα παραδεχτει την καψουρα του για το μαριζακι!!!!!!!!!
    zw
    08.02.2006, 20:23
    Και εγω ρε παιδι μου θελω πως και πως να το παραδεχτει οτι εχει φαει μεγαλη καψουρα.
    PetropoulouMaria
    14.02.2006, 12:25
    Είμαι καινούργια στο φόρουμ και γράφτηκα για να πω κι εγώ τη γνώμη μου για την αγαπημένη μας σειρά. Μου αρέσει πάρα πολύ, την παρακολουθώ ανελλιπώς, και αδημονώ κι εγώ να δω το Θανούλη να παραδέχεται τον έρωτά του στη Μαρίζα και να τα δίνει όλα...Προς το παρόν, μύλος η υπόθεση! Μόνο ένας από μηχανής θεός μπορεί να βοηθήσει τη Μαρίζα, κι αυτή μάλλον πρέπει να είναι η Φρόσω!
    Τι λέτε;
    ELLEN
    14.02.2006, 12:48
    Εγώ λέω ότι έχω βαρεθεί ως τηλεθεάτρια να βλέπω τις ίδιες και τις ίδιες........... σειρές! Αφού ξέρω ότι στο τέλος θα έχει happy end και όπως όλες οι σειρές αυτού του είδους ζήσαν αυτοί καλά και εμείς καλύτερα!Ποιό το νόημα λοιπόν?
    PetropoulouMaria
    14.02.2006, 13:25
    σαφώς έχεις δίκιο, κι αν έχεις άλλα πράγματα να κάνεις σίγουρα δεν είναι οτι καλύτερο τα σήριαλ. Για μας όμως που η τηλεόραση είναι η μόνη διασκέδαση κάτι είναι κι αυτό...
    DavidDT
    14.02.2006, 14:05
    Quote:

    Το μέλος PetropoulouMaria στις 14-02-2006 στις 13:25 έγραψε:

    σαφώς έχεις δίκιο, κι αν έχεις άλλα πράγματα να κάνεις σίγουρα δεν είναι οτι καλύτερο τα σήριαλ. Για μας όμως που η τηλεόραση είναι η μόνη διασκέδαση κάτι είναι κι αυτό...




    Κακώς η τηλεόραση είναι η μόνη σου διασκέδαση.Υπάρχουν τόσα άλλα πράγματα για να διασκεδάσεις...
    Όσο για το σήριαλ,αν τύχει και το πετύχω,δεν μπορω να πώ οτι δεν το παρακολουθώ.Αλλά ποτέ δεν μένω σπίτι,για να παρακολουθήσω κάποιο σήριαλ...
    rompa
    12.03.2006, 02:22
    Χλιαρό αρκετά.....Καθόλου έξυπνοι διάλογοι και ο Αθανασίου δεν κάνει την καλύτερη ερμηνεία που χει κάνει ποτε...
    theotita
    12.03.2006, 11:16
    Quote:

    Το μέλος ELLEN στις 14-02-2006 στις 12:48 έγραψε:

    Εγώ λέω ότι έχω βαρεθεί ως τηλεθεάτρια να βλέπω τις ίδιες και τις ίδιες........... σειρές! Αφού ξέρω ότι στο τέλος θα έχει happy end και όπως όλες οι σειρές αυτού του είδους ζήσαν αυτοί καλά και εμείς καλύτερα!Ποιό το νόημα λοιπόν?





    Το νόημα για μένα είναι ότι αρκετά προβλήματα και "κλάματα, non-happy endings" έχω στη ζωή μου, οπότε μια χλιαρή σειρά (as rompa writes) με επαναλαμβανόμενο σενάριο μπορεί να με κάνει να χαμογελάσω λιγάκι όταν θέλω να χαλαρώσω και να ξεφύγω...

    Αυτό βέβαια δε σημαίνει ότι περιμένω μόνο από την TV να με βοηθήσει να αισθανθώ καλύτερα, αλλά είναι κι αυτή ένα μέσο από τα πολλά. Στο κάτω κάτω ο κάθε άνθρωπος έχει τα δικά του γούστα, τρόπους διασκέδασης, χαλάρωσης κλπ κλπ...


    Elenavakalova
    29.12.2021, 22:19

    Παράθεση:

    Το μέλος Jimy στις 03.02.2006, 16:54 έγραψε...

    Εμένα μου θυμίζει πολλά γιατί γυρίζεται εκεί όπου πέρασα 12 χρόνια της ζωής μου!



    Αλήθεια?!😍 Αχ μπορείς να μου πεις σε ποιο σχολειο και μέρος

    γυρίστηκε το θα βρεις τον δασκαλο σου?? γιατί έχω τρέλα με την σειρά

    Και θέλω να μάθω πολύ!! 


    freddieKrueger
    01.01.2022, 06:03

    Ωραιοι διαλογοι που μας πανε πισω στην 1η δεκαετια των 00...

    Η σειρα οκ δε με τρελανε αλλα δεν ηταν κατι κακο...χαριτωμενο σεναριο καλες ερμηνειες...υπεροχο 2006... Τωρα 16 χρονια μετα...τα πραγματα αλλαξαν...

    Ευτυχως βγηκαν καποιες ωραιες σειρες στην TV οπως ο Σασμος και η Γη της Ελιας κι επεται και η σκοτεινη θαλασσα... Θα δουμε... Χρονια πολλα με υγεια σε ολους!

    [ τροποποιήθηκε από τον/την freddieKrueger, 01-01-2022 06:04 ]