ελληνική μουσική
    545 online   ·  210.840 μέλη

    Δίλημα για Πετάλι

    grohl
    05.02.2006, 15:52
    Κανω μια ερευνα αγορας για ενα καινουριο πετάλι για drums
    Ειμαι αναμεσα στο dw accelerator το pearl eliminator .Εχει παιξει κανενας με καποιο απο αυτα τα πετάλια?ποια η γνώμη σας?
    Oι γνώστες του αντικειμενου παρακαλω απαντηστε...

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : grohl στις 30-07-2006 12:36 ]


    antonLOrd
    07.02.2006, 14:26
    Εγώ έχω παίξει με το Cobra....Και μου άρεσε πάρα πολύ..Όμως πρέπει εσύ ο ίδιος να δοκιμάσεις και τα τρία για να δεις πιο πληρεί τις απαιτήσεις σου...
    ViPeR
    07.02.2006, 20:23
    Έχω παίξει με τα δύο και ομολογώ ότι το με το Cobra έπαιζα πιο άνετα… Το άλλο που έπαιξα ήταν της pearl και δεν μπορούσα να παίξω άνετα. Γούστα είναι αυτά, καλό είναι να τα δοκιμάσεις ο ίδιος πρώτα όπως είπε και ο antonLOrd
    sintorin
    23.02.2006, 14:25
    Ego paizo me Iron Cobra edo kai xronia, kai gia mena einai to kalytero, oso afora control, elastikotita kai ruthmisi tou mixanismou, kai statherotita. Mou aresei episis o sxediasmos tou pedaliou, o opios einai fartheis exontas polu kali aisthisi tis botas kai sunepos polu kalutero control.
    stigmata_s81
    30.07.2006, 12:41
    εχει παιξει κανεις με το dw 5000,λεει τιποτα μου εχει σφηνωθει η ιδεα να το αποκτησω αντικαθηστοντας το παλιο μου eliminator αξιζει?
    Spotlight_Dancer
    30.07.2006, 13:06
    Το dw ειναι ενα ιδιαιτερα ελαφρυ πεταλι.Εγω παιζω 9 χρονια με αυτο και ειμαι παρα πολυ ευχαριστημενος.Οι νεες version(DW 5003 accelerator,turbo κλπ) ειναι καπως πιο βαριες,εχουν ομως καποιες παραπανω δυνατοτητες σε οτι αφορα τις ρυθμισεις.Οστοσο,δεν νομιζω οτι χρειαζεται να αλλαξεις το πεταλι που ηδη εχεις καθως ειναι και αυτο ενα παρα πολυ καλο πεταλι,η τουλαχιστον πριν το κανεις,δοκιμασε το DW 5000 γιατι ισως και να μη σου αρεσει σε σχεση με το Eliminator..
    McJohn
    06.08.2007, 16:21
    Meta apo erevna skopevo na apoktiso meso internet fisika ena ludwig speed king.Oxi tin epanekdosi.Exei xaraktiristei ena apo ta kalitera petalia olon ton epoxon kai oxi adika.Anipomono na kano tis askiseis mou pano tou!!!
    cobal
    07.08.2007, 02:29
    Ψηφιζω Eliminator εχοντας δοκιμασει ολα τα προαναφερθεντα
    McJohn
    07.08.2007, 10:48
    kala to speed king pou to vrikes stin ellada?Mono kanenas arxaios daskalos mporei na to exei stin katoxi tou...
    cobal
    09.08.2007, 02:21
    Παράθεση:

    Το μέλος McJohn στις 07-08-2007 στις 10:48 έγραψε...

    kala to speed king pou to vrikes stin ellada?Mono kanenas arxaios daskalos mporei na to exei stin katoxi tou...

    Εχεις δικιο αυτο το ειχε ο δασκαλος που ειχα στο Βολο και μαλιστα θυμαμαι πως δεν ειχε τακουνι. Τα υπολοιπα τα εχω δοκιμασει σε στουντιο και πριν απο 4 μηνες αγορασα το Pearl eliminator (διπλοπεταλο) που το θεωρω καλυτερο απο το iron cobra και το dw5002 αν και στην αρχη ηθελα το διπλο της Mapex που ειναι ισως το πιο ελαφρυ πεταλι μετα το Αxis
    McJohn
    09.08.2007, 09:42
    Speed king for the win babe!!Nai vasika vgainei se dio ekdoseis...Evgaine...Tora ama se magazi den sto fernoun.Sou lene pos den kikloforei.Fantasou poso piso eimaste.Apla epeidei einai panakrivo kai den exoun megalo kerdos den asxolountai...Kai mena i tama den maresei an kai tora evgale kainourgia seira pou apo oti eida einai poli endiaferousa!checkare kai esi ta petalia tis.An kai protimo kane eliminator xlra!
    akis1974
    08.03.2011, 01:24
    εαν εχεις μια κασσα pearl eliminator