ελληνική μουσική
    692 online   ·  210.833 μέλη

    Συνάντηση στη Θεσσαλονικη στις 18 Φεβρουαρίου!!!

    KIT_KAT
    16.02.2006, 20:54
    Σαββατο 18 Φεβρουαρίου, ώρα 13:30 στην "Κιβωτό των γεύσεων", Πατρ.Ιωακείμ 26 στην Περιοχή της Ροτόντας

    Λίστα Συμμετεχόντων:

    • Christine
    • kit_kat
    • Christos-reg
    • kpanos
    • eua
    • mirrors
    • clouds
    • Brokenchord
    • gazakas (+ ένα περιστέρι )
    • ID
    • W4TT4N4B3 (?)
    • LIONO(αργότερα)
    • ge01415
    • Hastaroth (?)
    • mariaa (?)
    • thamnos(?)
    • Εκπληξη+1
    • asimov_gr
    • madiam
    • desmar
    • SilentScream (?)
    • martha
    • Johnny74ts (?)
    • maniabee
    • fiaimf
    • SonarNSonic
    • anath3ma






    eua
    17.02.2006, 23:25
    Ελπίζω να 'στε όλοι εκεί έτσι??? αντε μέχρι τελευταία στιγμή προλαβαίνουν να 'ρθουν κι άλλοι
    Hastaroth
    18.02.2006, 00:57
    Δυστυχώς τελικά δέν θα μπορέσω να έρθω..Μέ καλεί το μουσικόν καθήκον και θά παραμείνω εις τάς Αθήνας διά πρόβες.

    Ελπίζω να τα καταφέρω να παρευρεθώ σέ κάποια άλλη συνάντηση πάντως..

    Καλή διασκέδαση σέ όσους πάτε...Πιείτε και μιά γιά εμάς
    Orfeus
    18.02.2006, 01:11
    Καλά να περάσετε παιδιά........


    pastella
    18.02.2006, 02:03
    Σαββατο 18 Φεβρουαρίου, ώρα 13:30 στην "Κιβωτό των γεύσεων", Πατρ.Ιωακείμ 26 στην Περιοχή της Ροτόντας

    Λίστα Συμμετεχόντων:

    • Christine+1
    • kit_kat
    • Christos-reg
    • kpanos
    • eua
    • mirrors
    • clouds
    • Brokenchord
    • gazakas (+ ένα περιστέρι )
    • ID
    • W4TT4N4B3 (?)
    • LIONO(αργότερα)
    • ge01415
    • mariaa (?)
    • Εκπληξη+1
    • asimov_gr
    • madiam
    • desmar
    • SilentScream (?)
    • martha
    • Johnny74ts (?)
    • maniabee
    • fiaimf
    • SonarNSonic
    • anath3ma




    Λιγότερες απο 12 ώρες απομένουν για τη μεγάλη συνάντηση στη Θεσσαλονίκη

    Παρακαλουνται όσοι δεν είναι σιγουρο ότι θα έρθουν (τα ερωτηματικά δηλαδή) να επιβεβαιώσουν ώστε να μην βρεθούμε ξεκρέμαστοι απο άποψη τραπεζιού

    Αν και να είστε σίγουροι ότι όλα είναι έτοιμα για αύριο..!

    Ορφέα ...
    Σ'ευχαριστούμε για τις ευχές, κρίμα που δεν θα μπορέσεις να έρθεις...

    Κύριε Αλβέρτο κάποια άλλη στιγμή!Δεν πειράζει....
    KIT_KAT
    18.02.2006, 10:30
    Ε Αλβέρτο... σου είχαμε ετοιμάσει ολόκληρο σύστημα κρουστών... (τα πιάτα εννοούσα, all time classic λυση )

    Ορφέααα... θα μας λείψεις

    Τα λέμε όμως σε μια βδομάδα στα μέρη σας

    Με τους υπόλοιπους σε λίγες ώρες στη Κιβωτό

    Αντρέα ευχαριστούμε πολύ για την πρόσκληση!!

    Quote:

    Το μέλος Christine στις 18-02-2006 στις 02:03 έγραψε:

    Αν και να είστε σίγουροι ότι όλα είναι έτοιμα για αύριο..!




    Επιβεβαιώνω το παραπάνω!!

    ΥΓ: Ρε Ραψωδέ ποιος θα παίξει "της καρδιάς τα πέταλα"
    jorge
    18.02.2006, 11:43
    Εφτασε ο καιρός Σαλονικάκια;;;;;;;;

    Καλά να περάσετεεεεεεεε !!!!!!!!!
    Βγάλτε και καμιά φωτογραφία την τούρτα και εσάς να δούμε αν μεγαλώσατε ε;;
    andreas_f330
    18.02.2006, 20:27
    πειτε μου πως δεν ειστε ακομα στη κιβωτο;;;
    θελω εντυπωσεις και φωτογραφιες
    pastella
    18.02.2006, 23:14
    Μολις γύρισα σπίτι....

    Παίξαμε κιθάρα και τραγουδούσαμε πάρα πολύ (σχεδόν 5 ωρες...)

    Προσυλητησαμε κατι μαθητες απο Χιο να γινουν μέλη

    Πηγαμε για καφε και ακομη δεν ξεσουρωσαμε...
    Ηταν απο τις καλυτερες συναντησεις, ειλικρινά...

    Κι επειδη αρκετοι ειναι ψωναρες (βλεπε ΚΙΤ_ΚΑΤ κ εμενα...) θα δειτε και αποκλειστικες φωτογραφιες...


    ++++
    (μετα το 8ο ποτηρι χανω το λογαριασμο...για το refill κατηγορειστε τη Μαρθα, αυτη μου το γεμιζε...κι ο καφες στην Πριγκηπος δεν εκανε τιποτα!!!)

    ΥΓ Χορχε εχω κόψει φράντσα θα το δεις...
    gazakas
    18.02.2006, 23:29
    Quote:

    Το μέλος Christine στις 18-02-2006 στις 23:14 έγραψε:

    Μολις γύρισα σπίτι....

    Παίξαμε κιθάρα και τραγουδούσαμε πάρα πολύ (σχεδόν 5 ωρες...)

    Προσυλητησαμε κατι μαθητες απο Χιο να γινουν μέλη

    Πηγαμε για καφε και ακομη δεν ξεσουρωσαμε...
    Ηταν απο τις καλυτερες συναντησεις, ειλικρινά...

    Κι επειδη αρκετοι ειναι ψωναρες (βλεπε ΚΙΤ_ΚΑΤ κ εμενα...) θα δειτε και αποκλειστικες φωτογραφιες...


    ++++
    (μετα το 8ο ποτηρι χανω το λογαριασμο...για το refill κατηγορειστε τη Μαρθα, αυτη μου το γεμιζε...κι ο καφες στην Πριγκηπος δεν εκανε τιποτα!!!)

    ΥΓ Χορχε εχω κόψει φράντσα θα το δεις...






    Στέλλα μου με πρόλαβες! Ήμουν έτοιμος να στείλω πρώτος εγώ την αποκλειστικότητα για τους μαθητές από τη Χίο (όχι, για να μη λένε κάποιοι ότι υστερούμε εμείς στη Σαλονίκη...)!

    Ήταν πραγματικά πολύ όμορφα, με πολύ κέφι, τραγούδι, πολλά χαμόγελα και ακόμα πιο πολλά γέλια! Δυστυχώς έχασα τη συνέχεια από τις 19:00 και πέρα λόγω οικογενειακών υποχρεώσεων (αχ αυτοί οι αρραβώνες...), αλλά ακόμα έχω ένα κεφάλι...

    Παιδιά, πάντα τέτοια!!!!!
    thank
    19.02.2006, 00:21
    για τους μαθητές από τη Χίο ... ε σιγά δεν εγινε και κάτι το φοβερό. Για ανθρώπους σαν κι εσας με τόση θετική ενέργεια και ζωντάνια .. δεν ειναι και δύσκολο .... Πάντα τέτοια να κάνετε στην πανέμορφη Σαλονίκη σας (και στα κοντινά ή μακρυνά της μέρη ...) Α ... Αντώνη, με τους αρραβώνες .. νάχεις μια ευτυχισμένη και φωτεινή συνέχεια
    eua
    19.02.2006, 00:24
    Έχω να δηλώσω ότι ο gazakas (πού τονίζεται είπαμε? ) δεν έφερε περιστέρι...
    και τα ποτήρια ξεπέρασαν κατα πολύ το...8ο.... και σε μερικές περιπτώσεις δεν έφταιγε η μάρθα η οποία τραγούδησε και μας γέμισε την καρδιά...
    Δεν αναφέρω λεπτομερώς το πόσο όμορφα ήταν τα τραγούδια, οι κιθάρες, οι φωνές(μερικών - ε ναι τραγουδούσα και γω!!)
    Ηταν μια πολύ ζεστή συνάντηση, άξια να τη ζηλέψει όποιος δεν ήρθε τελικά
    Σας ευχαριστώ όλους που περάσαμε τόσο ωραία
    gazakas
    19.02.2006, 02:06
    Quote:

    Το μέλος thank στις 19-02-2006 στις 00:21 έγραψε:

    Α ... Αντώνη, με τους αρραβώνες .. νάχεις μια ευτυχισμένη και φωτεινή συνέχεια





    Προς αποφυγήν παρεξηγήσεων, Θάνο, δεν αρραβωνιάστηκα εγώ (ευτυχώς!), αλλά μια πρώτη μου ξαδέρφη! Οι ευχές σου λοιπόν για την ξαδερφούλα μου την Θεανώ!
    Desmar
    19.02.2006, 05:40

    παιδάκια χαίρομαι που περάσατε καλά ... (αν και δεν είχα καμμία αμφιβολία γι'αυτό) ... λυπάμαι που τελικά δεν κατάφερα να τα πούμε από κοντά ... ήταν πολύ δύσκολο τελικά να καλύψω αυθημερόν 1.000 χιλιόμετρα ... ... μέχρι τελευταία στιγμή πίστευα ότι θα τα καταφέρω ...

    ελπίζω να σας δώ από κοντά σύντομα ...


    -----------------
    "Δεν εδεσμεύτηκα. Τελείως αφέθηκα κ'επήγα. Στες απολαύσεις, που μισό πραγματικές, μισό γυρνάμενες μες το μυαλό μου ήσαν, επήγα μες στην φωτισμένη νύχτα. Κ'ήπια από δυνατά κρασιά, καθώς που πίνουν οι ανδρείοι της ηδονής." Κ. Π. Καβάφης

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Desmar στις 28-05-2008 03:12 ]


    gazakas
    19.02.2006, 14:31
    Quote:

    Το μέλος eua στις 19-02-2006 στις 00:24 έγραψε:

    Έχω να δηλώσω ότι ο gazakas (πού τονίζεται είπαμε? ) δεν έφερε περιστέρι...





    Ο ΓκΆζακας όντως δεν έφερε περιστέρι, αλλά φαντάζομαι πως όλοι κατανοείτε το λόγο: με τη γρίπη των πτηνών να μας έχει τρομοκρατήσει σκεφτείτε τι θα γινόταν στην «Κιβωτό» αν έσκαγα μύτη με ένα αθώο περιστεράκι (τώρα που το σκέφτομαι, ευτυχώς που την εποχή του κατακλυσμού δεν κυκλοφορούσε αυτή η γρίπη, γιατί ο Νώε δε θα επέτρεπε κανένα πουλερικό στη μεγάλη του βάρκα…). Όλοι θα έπεφταν να με φάνε!

    Quote:

    και τα ποτήρια ξεπέρασαν κατα πολύ το...8ο.... και σε μερικές περιπτώσεις δεν έφταιγε η μάρθα η οποία τραγούδησε και μας γέμισε την καρδιά...[/I]



    Αννούλα μου, πότε ξεπέρασες το όγδοο ποτήρι; Εγώ δε σε είδα να πίνεις τόσο πολύ (αν μπορούν να θεωρηθούν «πολύ» 8 ποτήρια) και καθόμουν απέναντί σου την περισσότερη ώρα! Όσο για τη Μάρθα πρέπει να την κάνουμε όχι απλά μέλος, αλλά να την ηχογραφήσουμε για να την ακούμε συχνότερα. Αν και η παρατήρηση αυτή κολλάει σε άλλο τόπικ, η φωνή της με έκανε να ανατριχιάσω ουκ ολίγες φορές χθες!


    Quote:

    Δεν αναφέρω λεπτομερώς το πόσο όμορφα ήταν τα τραγούδια, οι κιθάρες, οι φωνές(μερικών - ε ναι τραγουδούσα και γω!!)
    Ηταν μια πολύ ζεστή συνάντηση, άξια να τη ζηλέψει όποιος δεν ήρθε τελικά
    Σας ευχαριστώ όλους που περάσαμε τόσο ωραία

    [/I]



    Μια χαρά τραγουδούσες, Άννα, αν και όχι αρκετά δυνατά για να σε ακούμε όλοι! Εδώ τραγούδησα κι εγώ (έλεος!) και γι’ αυτό θέλω να ευχαριστήσω όλους όσοι ανέχτηκαν τη γαϊδουροφωνάρα μου… Άμα πιει κανείς δε σταματιέται εύκολα!
    eua
    19.02.2006, 15:46
    Ααααααα θα έχουμε βεντέτα ΜΕ φαίνεται...
    Ένα αψούύύ έκανε το καημένο το περιστέρι και συ αμέσως να το βγάλεις γριπωμένο
    για το τι ήπιε ο καθένας και τι 'οχι το στομάχι του το ξέρει...
    όσο για τη γαιδουροφωνάρα σου.. ήταν αρκετή να κάνει φαν σου όλα τα παιδιά της Χίου (και αν σκεφτεί κανείς οτι οι Χιώτες πάνε 2-2 σκέψου λαό που μάζεψες)
    Παιδιά χωρίς πλάκα απ' τα χείλη του κρέμονταν
    gazakas
    19.02.2006, 16:37
    Quote:

    Το μέλος eua στις 19-02-2006 στις 15:46 έγραψε:


    Παιδιά χωρίς πλάκα απ' τα χείλη του κρέμονταν





    Έτσι λοιπόν εξηγείται το γεγονός ότι από χθες νιώθω τα χείλη μου ξεχειλωμένα λες και είχα κρεμάσει κάτι βαρύ από αυτά. Τελικά η Άννα έδωσε την απάντηση. Ήταν οι Χιώτισσες κι οι Χιώτες...
    KIT_KAT
    19.02.2006, 21:57
    Να και η αντιπροσωπεία του διημέρου οινοποσίας... Τι να λέμε για τη συνάντηση; Ότι ήταν όλα πολύ καλά, ότι φάγαμε ήπιαμε και ξαναήπιαμε, ότι το διαλύσαμε (κλασικά) οι τελευταίοι βράδυ μετά από την καθιερωμένη επίσκεψη στην Πρίγκηπο... μπλα μπλα... έτσι κι αλλιώς ό,τι και να πούμε ή γράψουμε το κλίμα δε μεταφέρεται Αν και έχουμε μπόλικες φωτό και βιντεάκια δεν είναι όμως κατάλληλα για εδώ Πραγματικά όλο το μαγαζί μια παρέα, ελπίζουμε να δούμε και τα παιδιά από τη Χίο. Α!! Η τούρτα ήταν πεντανόστιμη, σίγουρα καλύτερη από τη νότια Η Μάρθα από τη Φλώρινα απίστευτη φωνή (τι να λέμε) και όλα τα παιδιά που έπαιξαν κιθάρα πολύ καλοί!! Κι ο Αντώνης πολύ κατατοπιστικός στις συστάσεις ("Γιάννη, τα παιδιά. Παιδιά, ο Γιάννης.") Ευχαριστούμε Αντώνη Αννούλα ευτυχώς που είχες εμένα να σε προσέχω στο κρασί γιατί άλλος έχει το όνομα και άλλος τη χάρη απ'ό,τι φαίνεται! Κι ας έπινα εγώ από την κανάτα γιατί κάπου χάθηκε το ποτήρι...
    Τραγουδήσαμε και το φχαριστηθήκαμε ρε παιδί

    Για την ιστορία (τζάμπα την είχαμε τη λίστα και παίρναμε παρουσίες; ) στη συνάντηση παραβρέθηκαν οι
    Christine, KIT_KAT (μας γράφω πρώτες γιατί σβήσαμε τα κεράκια ), christos-reg, kpanos, eua, mirrors, gazakas, maniabee, liono, ID, ge01415, martha, asimov_gr, fiaimf, anath3ma, inert61, Τάνια, Μαρία
    ID
    19.02.2006, 22:38
    Αν και υποθέτω ότι είναι πολύ κοινότυπες οι φιλοφρονήσεις μετά τις συναντήσεις, πραγματικά παιδιά ευχαριστώ όλους όσους μου χάρισαν ένα υπέροχο μεσημεριανοαπογευματόβραδο! Παραγματικά όλοι ήμασταν ένας κι ένας!

    Εκτός από απίστευτο γέλιο και γνωριμίες με άτομα κοινών ενδιαφερόντων, είχε και φοβερές φωνές, δυνατά ποτήρια, αλλά και...πολλή υπομονή και διακριτικότητα στα σχόλια (αναφέρομαι στις στιγμές που τραγουδούσα δυνατά!)

    Η όλη διοργάνωση ήταν φοβερή, και χάρηκα πολύ που όλοι ανανεώσανε το ραντεβού και για επόμενες συναντήσεις!

    Έχω επίσης να καταγγείλω δύο εγκλήματα:
    1. Αυτός ο αχαρακτήριστος ο inert61 έκανε κόρτε σε μια μαθήτρια απ' τη Χίο Φήμες τον θέλουν να φεύγει νωρίς, όχι για τη δουλειά, αλλά για το ξενοδοχείο που μένει το λύκειο!!
    2. Το ότι η Μάρθα δεν τραγουδάει πλάι στη Γαλάνη... Το κορίτσι δεν παίζεται!..

    Brokenchord
    19.02.2006, 22:52
    Εγώ παλικάρια και παλικαρήτησσες δεν ήρθα γιατί ήμουν άρρωστος είχα να δεις πώς το είπε ο γιατρός ................. εμπύρετη ρινοφαρυγγίτιδα και ήμουν κομμάτια χώρια τον γαϊδουρόβηχα έτρεχε και η μύτη μου άσε που να πίνω 8 ποτήρια κρασί δεν ήμουν για κραιπάλες. Μια φορά είπα θα πάω και εγώ σε μια συνάντηση και θα κάτσω μέχρι να μελανιάσει ο κόλος μου..... και αρρώστησα !!!
    Γιατί είχα πει ότι θα έρθω