ελληνική μουσική
    427 online   ·  210.816 μέλη

    Πρόβλημα με Radio MusicHeaven

    zw
    08.02.2006, 19:31
    ρε παιδια θελω λιγο help!!!Βαζω το ραδιοφωνο και δεν μου παιζει!Εχω Winamp.Τι να κανω?????????????

    Δεν θα πεθανουμε ποτε κουφαλα νεκροθαφτη!!!

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : jorge στις 31-08-2006 19:17 ]


    KIT_KAT
    08.02.2006, 19:32
    Υπομονή....



    Πώς βάζεις το ραδιόφωνο;
    kifa
    08.02.2006, 19:39
    Quote:

    Το μέλος zw στις 08-02-2006 στις 19:31 έγραψε:

    ρε παιδια θελω λιγο help!!!Βαζω το ραδιοφωνο και δεν μου παιζει!Εχω Winamp.Τι να κανω?????????????





    καλησπέρα...

    # Πως μπορώ να ακούσω κι εγώ; Τι προγράμματα χρειάζομαι;


    Εισάγετε στον browser σας τη διεύθυνση http://listen.musicheaven.gr

    Μόλις κάνετε κλικ, θα ανοίξει το Winamp ή ο Real Player. Ύστερα από μερικά δευτερόλεπτα θα ακούσετε το ραδιοφωνικό μας πρόγραμμα στον υπολογιστή σας.

    Αν δεν έχετε το Winamp, μπορείτε να το κατεβάσετε δωρεάν από το site Winamp.com.


    Αν εχεις firewall ανοιξε το port : 9850..




    * "Ξέρεις πως κι αν ακόμη ξαφνικά πολυβολήσουν όργανα, και μουσικούς, και ακροατές, η μουσική δεν πρόκειται να σταματήσει".

    ΓΙΩΡΓΟΣ ΣΕΦΕΡΗΣ

    * http://www.radio.musicheaven.gr , To δικό μας Ράδιο !!!


    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : kifa στις 08-02-2006 19:49 ]
    zw
    08.02.2006, 20:00
    Κιfa ευχαριστω για την βοηθεια!!!Κιτ κατ εγω για να βαλω το ραδιο πηγα στο forum εκει που λεει musicheaven.gr,νεα και ανακοινωσεις μπηκα μεσα και μετα πατησα στο θεμα<ραδιοφωνικος σταθμος musicheaven μας ακουτε>και εκει μεσα σου λεει (ακουστε ζωντανα).Χρειαζεσαι το προγραμμα winamp αλλα αν δεν το εχεις πηγαινε στα winamp.com.Ελπιζω να σε βοηθησα!!!

    Δεν θα παιθανουμε ποτε κουφαλα νεκροθαφτη!!!


    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : zw στις 08-02-2006 20:02 ]
    KIT_KAT
    08.02.2006, 20:03
    Απευθυνόμουν σε σένα, ρώτησα πώς προσπαθείς να βάλεις το ραδιόφωνο (μέσω radioheaven ή πληκτρολόγησης του url στον browser κλπ.) για να σε βοηθήσω. Αφού λύθηκε το πρόβλημα, όλα καλά

    Καλή ακρόαση, έχει "τρελούς κι αδέσποτους" τώρα
    jorge
    08.02.2006, 20:05
    Όλες οι απαντήσεις στις Συχνές Ερωτήσεις. Καλό είναι να παραπέμπουμε εκεί πάντα.
    KIT_KAT
    08.02.2006, 20:11
    Σωστό κι αυτό
    zw
    08.02.2006, 20:55
    sorry ρε παιδια αλλα δεν καταλαβα κατι.JORGE ειπες οτι καλο ειναι τις απαντησεις να τις γραφουμε στις συχνες ερωτησεις.Δηλαδη αμα καποιος θελει να παντησει σε καποιον θα γραψει στις συχνες ερωτησεις και θα παει ο αλλος να το δει?
    Frida
    08.02.2006, 23:04
    Quote:

    Το μέλος jorge στις 08-02-2006 στις 20:05 έγραψε:

    Όλες οι απαντήσεις στις Συχνές Ερωτήσεις. Καλό είναι να παραπέμπουμε εκεί πάντα.




    αγαπητέ zw, o Jorge εννοούσε ότι όλες οι απαντήσεις για θέματα σχετικά με τη λειτουργία του ραδιοφώνου και άλλων αποριών που τυχαίνει να έχει κάποιο μέλος βρίσκονται στο τμήμα που λέει "συχνές ερωτήσεις". Επομένως ρίχνεις πρώτα μια ματιά εκεί για να δεις μηπως βρεις την απάντηση για κάποιο θέμα και αν δεν τη βρεις, τότε ανοίγεις ένα ποστ εδώ στο φόρουμ και ρωτάς. Αυτάαααα

    Al mal tiempo, buena cara






    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Frida στις 08-02-2006 23:11 ]
    jorge
    08.02.2006, 23:12
    Έτσι ακριβώς
    zw
    09.02.2006, 18:31
    ΟΚ το'πιασα!
    Aiolos_m
    31.08.2006, 17:11
    Οκ ακούστε τι γίνεται και με εμένα...

    Αφού εγκατέστησα το plug in του οποίου το λινκ βρισκεται στις συχνες ερωτήσεις και στις οδηγίες, πήγα να κάνω τις ανάλογες ρυθμίσεις μέσα στο winamp.

    Στο SHOUTcast Source και στην καρτέλα input>input device (όπου περιέχονται οι επιλογες-συμφωνα με τις οδηγίες- Soundcard mix και winamp) εγώ πρέπει να επιλέξω Soundcard mix για να μπορω, ταυτόχρονα με τη μουσική που παίζω, να χρησιμοποιώ και το μικρόφωνο για να μιλάω.

    Ε λοιπόν, εμένα αντί για τις παραπάνω επιλογές μου έχει Soundcard input και winamp με αποτέλεσμα να είναι αδύνατη η κανονική λειτουργία της εκπομπής (Λόγια και μουσικη).

    Λίγη βοήθεια όποιος ξέρει γιατί δεν μπορώ άλλη μούγκα στις εκπομπές...
    jorge
    31.08.2006, 19:03
    Δεν φταίει η διαφορετική ονομασία Aiole. Φταίει οτι μάλλον δεν έχεις κάνει αυτό που αναφέρεται παρακάτω:

    "Πατήστε το κουμπί Open Mixer. Αυτό ανοίγει 2 παράθυρα, εσείς επιλέξτε το Record Control. Πηγαίνετε στο μενού Options > Properties και τσεκάρετε την επιλογή Stereo Mix. Μπορεί να την βρείτε και ως What U Hear, Sound Out, Mixed Output, Record master, wave out mix, mixer κλπ."
    jorge
    31.08.2006, 19:21
    Επίσης Aiole, σου είπα 2-3 φορές να ανοίξεις ΝΕΟ topic στο forum. Αυτό δεν στο είπα τυχαία, αλλά γιατί τέτοιες απορίες δεν πρέπει να "χάνονται" μέσα σε άλλα topics, ώστε να μπορούν άλλοι που έχουν παρόμοια προβλήματα να τα εντοπίζουν εύκολα.

    Παρακαλώ πολύ λοιπόν, από τη στιγμή που ζητάτε κάποιες συμβουλές και οδηγίες, να τις ακολουθείτε όπως σας τις δίνω γιατί δεν έχω ειλικρινά καμία όρεξη να χάνω τόσες ώρες από τη ζωή μου για το ραδιόφωνο και παράλληλα να διαπιστώνω οτι με γράφετε. ΟΚ;
    Aiolos_m
    31.08.2006, 19:50
    Φίλε Γιώργο οκ δέχομαι τη συμβουλή σου όμως κι εμείς δεν μπορούμε να ανοίγουμε τοπικς και έπειτα να έρχεται κάποιος moderator και να μας λέει νευριασμένα ότι :

    "Μεταφέρθηκε στη σωστή κατηγορία και έχω πει χίλιες φορές να τσεκάρετε τα τοπικς πριν κανετε καινούργια".- και μαλλον με το δίκαιο του.

    Δεν υπάρχει λόγος να ανεβάζουμε τους τόνους.

    Φιλικά.

    ΥΓ: Η πρότασή μου για την τεχνική υποστήριξη ισχύει ακόμα.

    jorge
    31.08.2006, 20:01
    Το μέλος Aiolos_m στις 31-08-2006 στις 19:50 έγραψε...
    Παράθεση:

    Φίλε Γιώργο οκ δέχομαι τη συμβουλή σου όμως κι εμείς δεν μπορούμε να ανοίγουμε τοπικς και έπειτα να έρχεται κάποιος moderator και να μας λέει νευριασμένα ότι :

    "Μεταφέρθηκε στη σωστή κατηγορία και έχω πει χίλιες φορές να τσεκάρετε τα τοπικς πριν κανετε καινούργια".- και μαλλον με το δίκαιο του.


    Για να σου λέω εγώ αυτό το πράγμα, δεν είναι συμβουλή, είναι οδηγία. Άρα κανείς Moderator δεν θα κάνει αυτό που λες.
    Aiolos_m
    31.08.2006, 20:03
    Δεκτον.

    Αποκαταστάθηκε τώρα η συνενόηση;
    maspa
    15.09.2006, 22:44
    Χτές συνδέθηκα να κάνω δοκιμή και τα παιδιά μου είπαν πως δεν ακούγεται τίποτα....Τις οδηγίες τις ακολούθησα κατά γράμμα.....Τι μπορεί να φταίει;
    jorge
    15.09.2006, 23:51
    1. Στην καρτέλα Input η μπλε μπάρα με την ένταση μέχρι που έφτανε;
    2. Στην καρτέλα Outpul σου έδειχνε "Connected" και "transmitting...";
    3. Είχες τσεκάρει το "What U Hear";
    maspa
    16.09.2006, 00:05
    Το "what u hear" σε ποιά καρτέλα βρίσκεται;