ελληνική μουσική
    619 online   ·  210.830 μέλη
    efi_kon
    20.06.2006, 10:09
    Ό,τι δεν ταλαιπωρεί τ' αυτιά μου το ακούω ευχαρίστως
    Ιδιαίτερη αδυναμία όμως έχω στην καλή Κρητική μουσική
    Preacherman
    20.06.2006, 12:24
    Το μέλος yiannisyiannis στις 20-06-2006 στις 10:07 έγραψε...
    Παράθεση:

    Παιδιά νομίζω ότι είναι υπερβολή να δημιουργούμε τέτοια topics. Αφενός το είδος της μουσικής που ακούμε δηλώνεται και φαίνεται στο προφίλ μας κι αφετέρου στο ΜΗ υπάρχει η δυνατότητα αναζήτησης μελών με κριτήριο τις μουσικές τους προτιμήσεις.




    Ναι αλλά το "Gothic Rock" ή το "Darkwave" δεν υπάρχουν στις επιλογές για αγαπημένη μουσική. Οπότε για όσους δεν αντιπροσωπεύονται επαρκώς είναι καλό να υπάρχει τέτοιο τόπικ. Επίσεις υπάρχουν και μερικά άτομα που βαριούνται να κάτσουν να επιλέξουν τις μουικές τους στο προφίλ. Εγώ βέβαια δεν είμαι τέτοιος, αλλά λέω.
    DIM_033
    20.06.2006, 12:29
    Μαυρη μουσικη ''που εγινε επανασταση''
    roubas
    07.03.2007, 01:11
    Ακουω και παιζω λαϊκο τραγουδι &εντεχνο
    Ακουω μονο χωρις να εχω επιχειρησει να παιξω ελληνικο και ξενο rock!
    Θα το ηθελα ομως πολυ!

    mariachi
    07.03.2007, 12:42
    Μπορώ να ακούσω τα πάντα,είμαι βολικός τύπος.Τα πάντα όσον αφορά τη καλή μουσική.Όμως έχω αδυναμία και λατρεύω τα ρεμπέτικα τραγούδια και τα λαικά του '60-'70.Μου αρέσουν επίσης πάρα πολύ τα ροκ του '60-'70,τα φλαμένκο και τα γνήσια μπλουζ του Μισισίπι.
    rory166
    07.03.2007, 15:11
    Αγαπημένα Μουσικά Είδη :
    Ελληνική Μουσική: Εναλλακτικό Ροκ Κλασικό Ροκ Σύγχρονο Ροκ Electronica Hip Hop R & B Σμυρναίικο Ελαφρό Έντεχνο Ροκ Κλασικό Έντεχνο Λαϊκό Έντεχνο Σύγχρονο Έντεχνο Κρητικά Μικρασιάτικα Απαγορευμένα Ρεμπέτικα Κλασικά Ρεμπέτικα Σμυρνέικα Ρεμπέτικα

    Ξένη Μουσική: House Latin Jazz Latin Pop Latin Rock Latin Vocal Alternative Metal Epic Metal Gothic Metal Nu Metal Progressive Metal Psychedelic Metal Thrash Metal Alternative Rock Experimental Rock Hard Rock New Rock Post Rock Progressive Rock Psychedelic Rock Blues European, Nordic Mainstream nu Jazz Soul Jazz Spiritual Νέα Ορλεάνη, Dixieland Lounge

    Ορχηστρική Μουσική: Krautrock Ambient Modern Electronica Μουσική για κιθάρα Μουσική για πιάνο

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : rory166 στις 07-03-2007 15:12 ]


    ageras
    07.03.2007, 15:32
    Ακολουθώντας τα χνάρια του Ρορυυυυυυυυ έρχομαι και λέω...

    Ελληνική Μουσική: Έθνικ Σμυρνέικα Ρεμπέτικα Κλασική Pop Σύγχρονη Pop Κλασικό Ροκ Σύγχρονο Ροκ Soul Σμυρναίικο Λαϊκό Έντεχνο Κλασικό Έντεχνο Σύγχρονο Έντεχνο Έντεχνο Ροκ

    Ξένη Μουσική: Blues Funky Jazz Gospel Spiritual European Fusion Latin Rock Latin Vocal Heavy Metal Classic Pop Classic Reggae Classic Rock Country Rock Hard Rock New Rock Rock Ballads Soft Rock American European Lounge

    Ορχηστρική Μουσική: New Age Από κινηματογράφο Από Musicals / Θέατρο

    Εμπρός λοιπόν στο δρόμο που χάραξε ο Ρορυ!!!!!!!!!
    kinia
    07.03.2007, 16:26
    Κυρίως Ελληνικά. Ανάλογα τη στιγμή και το που βρίσκομαι. Παράδειγμα στο σπίτι θα ακούσω slow κομμάτια, στο δρόμο (αμάξι ή με τα πόδια) ακούω rap (ελληνικό πάντα), στο στέκι μου παίζει έντεχνο-ροκ. Δεν χρειάζεται να δώσω περισσότερα παραδείγματα νομίζω... Μπορώ να ακούσω τα πάντα, απλά δεν τα γνωρίζω όλα...!
    jacamar
    07.03.2007, 21:56
    απο ελληνική μουσική: Ροκ, Hip Hop, Έντεχνο και απο ξένα: House, Rock, Epic Metal, Nu Metal, Hard Rock, Gospel....


    swkraths
    08.03.2007, 03:28
    Αν βγω δεν έχω πρόβλημα να ακούσω σχεδόν οτιδήποτε,ειδικά με 3-4 ποτηράκια παραπάνω..... χεχεχεχε
    Αλλά σπίτι θα προτιμήσω έντεχνο,ροκ(ακούω μαζί με τον roubas xaxaxa),παλιό λαικό,ρεμπέτικο
    tsibitos
    08.03.2007, 03:48
    # Αγαπημένα Μουσικά Είδη :
    Ελληνική Μουσική: Βυζαντινή Μουσική Ελαφρά, Ρετρό Σμυρναίικο Λαϊκό Έντεχνο Σύγχρονο Έντεχνο Ελαφρολαϊκό κλασικό Ελαφρολαϊκό σύγχρονο Κλασικό λαϊκό Σύγχρονο λαϊκό Κρητικά Νησιώτικα Απαγορευμένα Ρεμπέτικα Κλασικά Ρεμπέτικα Σμυρνέικα Ρεμπέτικα Σύγχρονοι Εκτελεστές

    Ξένη Μουσική: Epic Metal Heavy Metal Nu Metal Progressive Metal Psychedelic Metal Thrash Metal Classic Rock Garage Rock Hard Rock Progressive Rock Rock Ballads

    Ορχηστρική Μουσική: Από κινηματογράφο Τηλεοπτικές σειρές
    YrIazz
    21.03.2007, 13:29
    gogere17
    21.03.2007, 21:14
    PUNK ROCK,NU METAL,RAP/ROCK(LINKIN PARK),BALLADS,KAI TRELENOMAI GIA INSTUMENTAL OTI KAI NA IDOS KAI AN EINAI
    RoCkLiViN2
    22.03.2007, 17:02
    Μονο Hard Rock, Heavy/Power/Epic/Poser/Neoclassical Metal. Αυτη τη μουσικη την ακουω εδω και πολλα χρονια και πιστευω οτι ειναι η μοναδικη καλη μουσικη, μετα απο την κλασικη μουσικη βεβαια που ειναι πανω απ ολα
    mariachi
    22.03.2007, 17:45
    Παράθεση:

    Το μέλος RoCkLiViN2 στις 22-03-2007 στις 17:02 έγραψε...

    Μονο Hard Rock, Heavy/Power/Epic/Poser/Neoclassical Metal. Αυτη τη μουσικη την ακουω εδω και πολλα χρονια και πιστευω οτι ειναι η μοναδικη καλη μουσικη, μετα απο την κλασικη μουσικη βεβαια που ειναι πανω απ ολα



    Ο καθένας έχει φυσικά την άποψή του και κανένας άλλος δεν μπορεί να τον κατηγορήσει.Μπορώ όμως να σου κάνω μια ερώτηση?Γιατί υποτιμάς το ελληνικό τραγούδι?Η ελληνική μουσική δεν δικαιούται να θεωρείται καλή μουσική?
    athinouli24
    22.03.2007, 20:18
    Οτι προστάζει η διάθεση.Αυτό που λέμε ανάλογα τα κέφια...
    Paloukeze
    06.04.2007, 01:51
    Παράθεση:

    Το μέλος yiannisyiannis στις 20-06-2006 στις 10:07 έγραψε...

    Παιδιά νομίζω ότι είναι υπερβολή να δημιουργούμε τέτοια topics. Αφενός το είδος της μουσικής που ακούμε δηλώνεται και φαίνεται στο προφίλ μας κι αφετέρου στο ΜΗ υπάρχει η δυνατότητα αναζήτησης μελών με κριτήριο τις μουσικές τους προτιμήσεις.




    Όντως, είναι φανερό τι μουσική ακούμε μέσω του προφίλ μας!!!
    rompa
    06.04.2007, 11:23
    Ξένο και ελληνικό ροκ κυρίως
    tatsis
    18.04.2007, 12:12
    Παράθεση:

    Το μέλος yiannisyiannis στις 20-06-2006 στις 10:07 έγραψε...

    Παιδιά νομίζω ότι είναι υπερβολή να δημιουργούμε τέτοια topics. Αφενός το είδος της μουσικής που ακούμε δηλώνεται και φαίνεται στο προφίλ μας κι αφετέρου στο ΜΗ υπάρχει η δυνατότητα αναζήτησης μελών με κριτήριο τις μουσικές τους προτιμήσεις.




    Ναι ρε φίλε συμφονώ αλλα το black metal δεν υπάρχει στα είδη μουσικής!!!!(Και είναι μαζι με το trash το αγαπημένο μου είδος!!!!)
    tatsis
    18.04.2007, 12:14
    thrash ήθελα να πώ