ελληνική μουσική
    642 online   ·  210.826 μέλη
    maria21
    20.02.2006, 16:40
    Εχετε προσέξει ποτέ τις οδηγίες χρήσης σε προιόντα που καθημερινά καταναλώνουμε; Αν όχι καλα θα κάνετε να τις διαβάζετε γιατί έχουν πολύ γέλιο. Σας αναφέρω μερικές.

    1. Εμφανίστηκε σε γαριδάκια, και αντιγράφτηκε μετά απ'όλες τις μάρκες: "Μπορεί να είσαι ο νικητής, δεν είναι απαραίτητη η αγορά του προϊόντος, πληροφορίες εντός". (Μπορώ βέβαια και να γλιτώσω, αν χακέψω το κουτί...)

    2. Σε ιμιτασιόν μάρκας πιστολάκι για μαλλιά: "Μην το χρησιμοποιείτε κατά την διάρκεια του ύπνου". (Αγκού

    3. Σε all brand σαπούνι ελληνικής παραγωγής: "Xρησιμοποιήστε το σαν κανονικό σαπούνι. (Ok, δε θα το φυτέψω στη γλάστρα, να είσαι σίγουρος!)

    4. Σε κατεψυγμένο φαγητό: "Πρόταση σερβιρίσματος: Ξεπαγώστε το". (Βασικά καλά που μου τό'πες γιατί πού να γδύνομαι για να το σερβίρω με παγοκόφτη...)

    5. Σε κάλυμμα κεφαλιού για ντους: "Προσοχή: Χωράει μόνο ένα κεφάλι". (Το έχω υπόψη μου, αλλιώς θα έπαιρνα το μοντέλο Λερναία Ύδρα)

    6. Σε πακέτο με γλυκό τιραμισού (τυπωμένο στον πάτο): "Μην το αναποδογυρίζετε". (Πολύ αργά, την πάτησα!)

    7. Σε υπνωτικό χάπι: "Παρενέργειες: Μπορεί να προκαλέσει υπνηλία". (Βαριά η επιστήμη για μας τους αδαείς)

    8. Σε φωτάκια Χριστουγέννων με μεγάλα γράμματα: "Μόνο για εσωτερική και εξωτερική χρήση". (Κι εγώ που έλεγα να τα φυτέψω στο περιβόλι...)

    9. Σε αποκριάτικη παιδική στολή Σούπερμαν με αυστηρό ύφος: "Φορώντας αυτή τη στολή δε μπορείς να πετάξεις". (Εδώ δολοφονείται η μεγαλύτερη παιδική φαντασίωση)

    10. Σε πακέτο ξηρών καρπών αεροπορικής εταιρείας: "Οδηγίες: Ανοίξτε το πακέτο, φάτε τους ξηρούς καρπούς". (Χωρίς σχόλια)

    11. Σε κουβέρτα από την Ταϊβάν: "Να μη χρησιμοποιείται για προστασία σε τυφώνες".

    12. Σε καθρέφτη σε δίκυκλο: "Θυμήσου: Τα αντικείμενα στον καθρέφτη είναι στην πραγματικότητα πίσω σου".

    13. Στο καπάκι ενός μπουκαλιού με γάλα (Αγγλία): "Αφού ανοιχτεί, κρατήστε το όρθιο".

    14. Σ'ένα σπρέι για έντομα στη Ν. Ζηλανδία: "Αυτό το προϊόν δεν έχει δοκιμαστεί σε ζώα".

    15. Σε κάποιες χώρες στη βάση του μπουκαλιού της Κόκα Κόλας: "Ανοιξτε απ'την άλλη μεριά".

    16. Σ'ένα μπλέντερ για τρόφιμα (Ιαπωνία): "Να μη χρησιμοποιηθεί για την άλλη χρήση". (Εδώ αρχίζω και έχω σοβαρές απορίες)

    17. Σε ένα κουτί φυστίκια (ΗΠΑ): "Προσοχή. Περιέχει φυστίκια". (Ελεγα κι εγώ...)

    18. Στο κουτί ενός αλυσσοπρίονου (Σουηδία): "Μην προσπαθείσετε να σταματήσετε την αλυσσίδα με τα χέρια σας ή τα γεννητικά σας όργανα". (Σκέφτομαι ποιο τηλεφώνημα πελάτη τους έκανε να προσθέσουν αυτήν την οδηγία

    20. Στη συσκευασία κάποιου σίδερου σιδερώματος: "Μη σιδερώνετε τα ρούχα ενώ τα φοράτε". (Αμα τα φοράει άλλος

    21. Στη συσκευασία ενός παιδικού αντιβηχικού: "Μην οδηγείτε αυτοκίνητο, ούτε να χρησιμοποιείτε μηχανές".


    Konnie
    20.02.2006, 16:55
    χιχιχι!
    DavidDT
    20.02.2006, 17:17
    Να 'σαι καλά που μας έκανες και γελάσαμε λίγο...
    pastella
    20.02.2006, 17:26
    Καποια σχολια ειναι κρυα...παιζει να το εχει ξαναδημοσιευσει και καποιος αλλος εδω...

    Αλλα και καποια κορυφαια πχ Μοντελο Λερναια Υδρα
    ageloudaki
    20.02.2006, 17:46

    DavidDT
    20.02.2006, 18:04
    maria21,έχει δίκιο η Christine...
    Ο φίλος μου ο Μπάμπης ο Σαντουρίστας(santourman),το έχει δημοσιεύσει
    ΕΔΩ!!!
    maria21
    20.02.2006, 19:14
    Quote:

    Το μέλος DavidDT στις 20-02-2006 στις 18:04 έγραψε:

    maria21,έχει δίκιο η Christine...
    Ο φίλος μου ο Μπάμπης ο Σαντουρίστας(santourman),το έχει δημοσιεύσει
    ΕΔΩ!!!





    den to prose3a.
    den pirazi, gelasame pali