ελληνική μουσική
    640 online   ·  210.830 μέλη

    Δουλευτε τα αυτια σας!!!!

    piterpiano
    06.03.2006, 03:53
    Βρηκα προσφατως ενα δανεζικο software με το ονομα
    ear master pro. Exei free download για 21 μερες και μετα πρεπει να εισαγεις κωδικο για το evaluation.exei ποικιλια ασκησεων στο γνωστο μας μελωδικο dictee,ρυθμικο dictee,αναγνωριση κλιμακων,συγχωρδιων kai αλλα πολλα με εναν ευχρηστο wizard.
    Εχει μεγεθος 3,1 μβ και το αρχειο που 'κατεβαζουμε' ειναι το setup του.

    Πιστευω οτι θα το αγαπησετε οσοι δεν το ηδη ξερετε.
    (οποιος βρει και το crack ας με ενημερωσει...)

    Καλη διασκεδαση..


    PRESS HERE

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : ageras στις 14-01-2007 19:02 ]


    nefos
    06.03.2006, 17:33

    @ Αν θες παίδεμα αγόρασε το MacGamut .

    Έχει πολλά επίπεδα στα εξής:

    1. Intervals
    2. Melodic Dictation
    3. Rhythmic Dictation
    4. Harmonic Dictation
    5. Chords
    6. κάτι ακόμα που μου διαφεύγει προς στιγμή.

    Μιλάμε για τρελλή πίκρα, αλλά αν δεν τσούξει και λίγο πως θα μάθεις ;
    Alkemist
    14.01.2007, 18:59
    Το EarMaster Pro το χρησιμοποιώ χρόνια. Έχω ψάξει εκατοντάδες τέτοιου έιδους προγράμματα και με εξάιρεση 1-2 που έιχαν κάποια εξειδικευμένα features είναι το καλύτερο για εμένα.

    Το χρησιμοποιούσα όταν άρχιζα το eartraining σε συνεργασία με τα cd του David Lucas Burge: "Perfect Pitch" και πραγματικά με έκανε Ear Master (Δείχνοντας σε αυτούς που λένε ότι δεν αναπτύσεται η ακουστική ικανότητα αλλά ειναι εμφύτη την αλήθεια ).
    tonystar
    27.02.2012, 13:26
    Κατ' άρχήν είναι ντροπή να ζητάς crack έτσι φόρα παρτίδα για ένα πρόγραμμα που αντιπροσωπεύεται στην Ελλάδα και μάλιστα απο μία εταιρεία που το έχει μεταφράσει και στα Ελληνικά και δεν κοστίζει και τρομερά λεφτά...
    klefths
    29.02.2012, 12:31

    Παράθεση:

    Το μέλος tonystar στις 27-02-2012 στις 13:26 έγραψε...

    Κατ' άρχήν είναι ντροπή να ζητάς crack έτσι φόρα παρτίδα για ένα πρόγραμμα που αντιπροσωπεύεται στην Ελλάδα και μάλιστα απο μία εταιρεία που το έχει μεταφράσει και στα Ελληνικά και δεν κοστίζει και τρομερά λεφτά...

    Ενταξει βρε φιλε tonystar, δεν ξητησε το crack ο ανθρωπος, ερευνα κανει να δει ποσοι χρησημοποιουν το google!

    Σοβαρα τωρα, υπαρχει και το perfect ear pro για κινητα, πολυ καλο και παει παντου!

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : klefths στις 29-02-2012 12:38 ]